Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 7:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Dlaczego wierzycie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wybawiony napisał(a):
A jaki prezent od Boga chciałbyś otrzymać?




Żebym dotarł na sam szczyt, piramidy Masłowa :biggrin:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Hierarchia_potrzeb

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 13, 2019 23:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):
Żebym dotarł na sam szczyt, piramidy Masłowa
Tylko że to tak nie działa zupełnie. Nie mamy żadnych dowodów na to, że rzeczywiście jest tak, jak Maslow twierdził. A fakt, że np. więźniowie obozów tworzyli sztukę, zaś gwiazdy Hollywoodu staczają się w używki wskazuje na coś innego.

Nie wiem, czy czytałeś „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” – moim zdaniem jest tam jedna z najfajniejszych krytyk koncepcji Maslowa w literaturze.


Pn sty 14, 2019 7:40
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
zefciu napisał(a):
Tylko że to tak nie działa zupełnie. Nie mamy żadnych dowodów na to, że rzeczywiście jest tak, jak Maslow twierdził. A fakt, że np. więźniowie obozów tworzyli sztukę, zaś gwiazdy Hollywoodu staczają się w używki wskazuje na coś innego.





Przeczytaj na Wikipedii(podałem tutaj adres strony gdzie jest to opisane) co to jest piramida Masłowa, i na jakich zasadach to funkcjonuje, i wydaje mi się że próbujesz podejść do tej piramidy od drugie strony, zacząć od jej najwyższego stopnia, więc dla przykładu, to głodującym afrykańskim dzieciom, byś doradzał żeby realizowały swoje pasje życiowe, czyli wspinaczka wysokogórska czy jakieś nurkowanie głębinowe, a przecież tym dzieciom aktualnie siedzi co innego w głowie, no bo jak mówisz że gwiazdy Hollywood staczają się w używki, to znaczy że cały czas są na pierwszy etapie piramidy Masłowa, nie weszli na wyższy poziom, więc wszystko się zgadza.


zefciu napisał(a):
Nie wiem, czy czytałeś „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” – moim zdaniem jest tam jedna z najfajniejszych krytyk koncepcji Maslowa w literaturze.



Wszystko można skrytykować, co byś nie robił to zawsze znajdzie sie ktoś kto bedzie przeciw, natomiast ja cały czas realizuje tą piramide Masłowa, i też powiem że ma to sens, bo choćby sam początek Hierarchia potrzeb według Masłowa

Cytuj:
sekwencja potrzeb od najbardziej podstawowych (wynikających z funkcji życiowych), do potrzeb wyższego poziomu, które aktywizują się dopiero po zaspokojeniu niższych.


I faktycznie u mnie to funkcjonuje w ten sposób, gdzie dopiero jak zaspokoję wszystkie potrzeby z pierwszego poziomu, zaczne wchodzić na kolejny wyższy poziom piramidy Masłowa.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 14, 2019 11:58
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):
Przeczytaj na Wikipedii
Bo co? Jeśli coś źle rozumiem, to wyjaśnij, co.
Cytuj:
i wydaje mi się
Masz rację, wydaje Ci się.
Cytuj:
to głodującym afrykańskim dzieciom, byś doradzał żeby realizowały swoje pasje życiowe
Ale Ty nie jesteś przecież głodującym afrykańskim dzieckiem, które z głodu nie ma na nic siły. Masz co jeść. Masz dach nad głową. Więc jaką Twoją potrzebę trzeba jeszcze za Ciebie Ci zaspokoić, żebyś „wszedł na wyższy poziom”?

Cytuj:
no bo jak mówisz że gwiazdy Hollywood staczają się w używki, to znaczy że cały czas są na pierwszy etapie piramidy Masłowa
Nie, nie są. Bo przynajmniej wszystkie potrzeby fizjologiczne oraz potrzeba bezpieczeństwa są u nich zapewnione? Dodatkowo są kochani przez masy i mają podstawy do wysokiego poczucia własnej wartości.

Cytuj:
Wszystko można skrytykować, co byś nie robił to zawsze znajdzie sie ktoś kto bedzie przeciw
Ale odniesiesz się konkretnie do Strugackich?
Cytuj:
natomiast ja cały czas realizuje tą piramide Masłowa
Realizujesz, realizujesz i jesteś nieszczęśliwy i niespełniony.


Pn sty 14, 2019 12:44

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Dlaczego wierzycie?
zefciu napisał(a):
Robek napisał(a):
Cytuj:
Wszystko można skrytykować, co byś nie robił to zawsze znajdzie sie ktoś kto bedzie przeciw
Ale odniesiesz się konkretnie do Strugackich?
Cytuj:
natomiast ja cały czas realizuje tą piramide Masłowa
Realizujesz, realizujesz i jesteś nieszczęśliwy i niespełniony.


Hmm, Robek jeśli coś realizuje to znaczy, że coś robi, pracuje. Tym samym jeśli przeczytałeś uważnie A. Strugackiego „Poniedziałek zaczyna się w sobotę” nie powinno Ci umknąć, że:
„tak jak praca przeobraziła małpę w człowieka, tak brak pracy w znacznie krótszym czasie przeobraża go w małpę. Nawet gorzej niż w małpę”.
Natomiast ocena, Robka, że jest „ nieszczęśliwy i niespełniony” jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.


Pn sty 14, 2019 14:28
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
george45 napisał(a):
Natomiast ocena, Robka, że jest „ nieszczęśliwy i niespełniony” jest delikatnie mówiąc nie na miejscu.
Ale to nie jest moja ocena. To Robek na tym forum nieustannie narzeka, że mu źle w życiu.


Pn sty 14, 2019 14:38

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
A jaki prezent od Boga chciałbyś otrzymać?




Żebym dotarł na sam szczyt, piramidy Masłowa :biggrin:



Co prawda nie wiem co w tym śmiesznego, ale dobrze że oczekujesz zaspokojenia twoich potrzeb przez Boga. Chyba jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że aby tak się stało musisz postępować według Jego wskazówek.Nie jest On bowiem wszechmocnym spełniaczem czyichś życzeń, bez uwzględnienia sposobu i warunków ich realizacji.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn sty 14, 2019 16:19
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2007
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wybawiony napisał(a):
Co prawda nie wiem co w tym śmiesznego, ale dobrze że oczekujesz zaspokojenia twoich potrzeb przez Boga.

Gdybyś znał dotychczasową twórczość @Robka na forum, podchwyciłbyś żart, a tak to nie ma to tamto ;).
By wziąć się za realizację potrzeby rozwoju, trzeba najpierw zacząć od zmiany postawy psychospołecznej, a więc od zmiany myślenia o sobie, o życiu, o innych ludziach itd.
Bóg może tu pomóc, ale to do człowieka należy decyzja, czy chce takiej zmiany w swoim życiu, która spowoduje taką rewolucję, że będzie trzeba się odciąć od starych wzorców postępowania. Wiele ludzi boi się zmian właśnie dlatego, ze wiążą się z koniecznością zerwania z przeszłością i pójścia w nieznane. @Robek z jednej strony doszedł do wniosku, że chce podążać ścieżką zmian, a z drugiej, wciąż powraca do starych, utartych wzorców działania i wychodzi pomieszanie z poplątaniem oraz brak pożądanych rezultatów.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pn sty 14, 2019 21:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wybawiony napisał(a):
Co prawda nie wiem co w tym śmiesznego,



To był bardziej radosny uśmiech, w końcu piramida Masłowa opiera sie na spełnianiu potrzeb, więc to są raczje pozytywne rzeczy.


Wybawiony napisał(a):
ale dobrze że oczekujesz zaspokojenia twoich potrzeb przez Boga. Chyba jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że aby tak się stało musisz postępować według Jego wskazówek.Nie jest On bowiem wszechmocnym spełniaczem czyichś życzeń, bez uwzględnienia sposobu i warunków ich realizacji.




Czyli jednak będzie biznes.
Za postępowanie zgodnie ze wskazuwkami, będe miał wszystko co tylko zechce.



zefciu napisał(a):
Ale Ty nie jesteś przecież głodującym afrykańskim dzieckiem, które z głodu nie ma na nic siły. Masz co jeść. Masz dach nad głową. Więc jaką Twoją potrzebę trzeba jeszcze za Ciebie Ci zaspokoić, żebyś „wszedł na wyższy poziom”?



Tutaj zwróciłem uwagę żebyś jednak rzucił trochę mocniej okiem :-D z większym zainteresowanie i ciekawością, spojrzał na tą piramide Masłowa, i wtedy by było widać co znajduje się na pierwszym poziomie.

POTRZEBY FIZJOLOGICZNE
jedzenie, woda, tlen, potrzeby seksualne, brak napięcia, sen.

Omawiając dokładnie, które z tych potrzeb fizjologicznych spełniam to powiem, że z jedzeniem to już niech by było że spełniam, w sumie można kupować droższe lepsze jedzenie, ale aż tak nie narzekam, więc już uznajmy że tutaj jest ok, wode piję, tlenem też oddycham, jeśli chodzi o "brak napięcia" to chyba mają na myśli stres? chociaż to aż tak mi nie przeszkadza, rzadko się stresuje, więc w tym też nie jest najgorzej, natomiast dość mało śpie, i to jest problem, chociaż myśle że musze jednak z tym walczyć, i spać trochę dłużej, no i jeśli chodzi o te potrzeby seksualne, to ja seks mogę co najwyżej pooglądać w telewizji, więc jak sam widzisz, nie jest łatwo wejść na wyższy poziom, i mam jeszcze sporo do zrobienia, i drugi poziom jest bardzo daleko.


zefciu napisał(a):
Realizujesz, realizujesz i jesteś nieszczęśliwy i niespełniony.




Nieszczęśliwy to za pocne słowo, nigdy bym siebie tak nie nazwał, ale jeśli już mówisz że niespełniony, to faktycznie tak jest przecież jestem dopiero na pierwszym poziomie tej piramidy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 14, 2019 22:09
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wierzę w Boga dlatego i tylko wyłącznie dla profitów specjalnych, które Bóg czasami daje.


Pn sty 14, 2019 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):

Wybawiony napisał(a):
ale dobrze że oczekujesz zaspokojenia twoich potrzeb przez Boga. Chyba jednak nie zdajesz sobie sprawy z tego, że aby tak się stało musisz postępować według Jego wskazówek.Nie jest On bowiem wszechmocnym spełniaczem czyichś życzeń, bez uwzględnienia sposobu i warunków ich realizacji.


Czyli jednak będzie biznes.
Za postępowanie zgodnie ze wskazuwkami, będe miał wszystko co chce


Nic podobnego. Postępując zgodnie ze wskazówkami ze strony Boga doświadczysz tego, że twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Jeśli nie będziesz słuchał Pana, to o żadnej zmianie na lepsze mowy być nie może. Istotne jest też to, że Bóg wie lepiej niż Ty sam czego Ci potrzeba.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn sty 14, 2019 22:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Wybawiony napisał(a):
Nic podobnego. Postępując zgodnie ze wskazówkami ze strony Boga doświadczysz tego, że twoje potrzeby zostaną zaspokojone. Jeśli nie będziesz słuchał Pana, to o żadnej zmianie na lepsze mowy być nie może. Istotne jest też to, że Bóg wie lepiej niż Ty sam czego Ci potrzeba.




To jak mam potrzebe zostania zawodowym piłkarzem, to w wieku 55 lat nim zostane?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 14, 2019 23:07
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):
no i jeśli chodzi o te potrzeby seksualne, to ja seks mogę co najwyżej pooglądać w telewizji, więc jak sam widzisz, nie jest łatwo wejść na wyższy poziom, i mam jeszcze sporo do zrobienia, i drugi poziom jest bardzo daleko.
Z tego by wynikało, że nigdy żaden celibariusz nie osiągnął w życiu niczego więcej, niż zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. A to jest oczywista nieprawda.

Wychodzi na to, że piramida Maslowa jest dla Ciebie po prostu metodą tłumaczenia sobie, czemu nie masz w życiu osiągnięć.

Tymczasem z kwestiami seksualnymi jest akurat tak, że kobiet raczej nie pociągają mężczyźni, którzy pozostają na „pierwszym poziomie”. Jeśli zatem warunkiem zrobienia czegokolwiek, co może zaimponować kobiecie jest uprawnianie seksu, to mamy problem nie do rozwiązania.


Wt sty 15, 2019 11:59
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
zefciu napisał(a):
Z tego by wynikało, że nigdy żaden celibariusz nie osiągnął w życiu niczego więcej, niż zaspokojenie potrzeb fizjologicznych. A to jest oczywista nieprawda.




Mógł pominąć ten pierwszy etap i przejść na wyższy poziom, w końcu jak sobie ktoś zechce, może całe życie funkcjonować w stazie, i żyć w odosobnieniu czystości, o chlebie wodzie i modlitwie, aż do śmierci.
Akurat ja mam inaczej i wole przejść tą piramide w normalny sposób, bez konieczności pomijania pewnych kwestii.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 15, 2019 12:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1470
Post Re: Dlaczego wierzycie?
zefciu napisał(a):
Wychodzi na to, że piramida Maslowa jest dla Ciebie po prostu metodą tłumaczenia sobie, czemu nie masz w życiu osiągnięć.
Tymczasem z kwestiami seksualnymi jest akurat tak, że kobiet raczej nie pociągają mężczyźni, którzy pozostają na „pierwszym poziomie”.

A Twoje tłumaczenia kwestii seksualnych, że: „jest akurat tak, […] „raczej”, to z jakiego poziomu i jakiej piramidy pochodzą?


Wt sty 15, 2019 13:03
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL