Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 10:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona
 Dlaczego wierzycie? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Tulczyn napisał(a):
to uwierzyłem, że Bóg naprawdę może istnieć




To wcześniej byłeś pewien ze Boga nie ma? w jakiś sposób można mieć dowody na coś takiego?



Tulczyn napisał(a):
Ona wywodzi się z rodziny rolniczej, moi rodzice mają z kolei wyższe wykształcenie, ich rodzeństwo, dziadkowie i większość rodzeństwa dziadków też.



Moja siostra jest magistrem, a i tak cały czas pracuje w rolnictwie, i wielu moich krewnych którzy mieszkają na wsi, również ma wyższe wykształecenie, i powiem ci że to im nic nie dało, tutaj studja są nic nie warte, liczą sie jedynie znajomości, więc pomysł studiowania jest nieprzydatną stratą czasu, i jeśli ktoś z mojej rodziny idzie na te studia, to robi to dla własnej przyjemności.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 20, 2019 23:07
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Dlaczego wierzyłam/wierzę(?)

1.Osobiste wypadki zakwalifikowane przeze mnie jako Boża ingerencja/odpowiedzi na modlitwę...
2.Postaci świętych, ich życie, objawienia prywatne...
3.Strach przed piekłem/śmiercią(?)...
4"Natchnienia", "przeżywanie","uczucia" podczas modlitw, pieśni itp...


Śr mar 27, 2019 21:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Teresse napisał(a):
1.Osobiste wypadki zakwalifikowane przeze mnie jako Boża ingerencja/odpowiedzi na modlitwę

Co to się stało?
Teresse napisał(a):
2.Postaci świętych, ich życie, objawienia prywatne...

W innych religiach również mają świętych, ci święci mają swoje życie, i swoje objawienia.
Teresse napisał(a):
3.Strach przed piekłem/śmiercią(?)…

Wierzysz dlatego, że boisz się śmierci?

[Edit... zlikwidowano ENTER.
Proszę nie stosować zbędnych ENTER. Następnym razem taki post wyląduje w koszu. M]

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr mar 27, 2019 22:00
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
@Robek już nie pamiętam dokładnie...fakt, że miałam zawsze dobre prace, jakieś drobiazgi, rodzinie się wiodło jakoś, nie było do tej pory cięższych chorób itp...cokolwiek napisze, to mam wrażenie że i tak zanegujesz :D

Bóg dostawał kredyt za dobre rzeczy w moim życiu a za złe winiłam: albo ślepy los, albo moja wina...

No tak mamy innych "świętych", ale to ci katoliccy byli dla mnie na wyciągnięcie ręki...zawsze myślałam, że mam szczęście urodzić się w jedynej, prawdziwej religii...ale wstrząsnęło mną kiedy usłyszałam jak to samo mówi muzułmanin ;)

No a co złego w wierze, bo boję się śmierci? Nie wiem czy to zjawisko unikalne dla mojej osoby...


Cz mar 28, 2019 13:03

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Czyli jak pokonasz strach przed śmiercią to przestaniesz wierzyć? Zauważ, że jak przestaniesz wierzyć w piekło, w Boga, który kogoś za coś chce ukarać, to strach przed śmiercią praktycznie znika...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:11
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Z tymże ja nie wiem czy chcę żeby tak całkiem zniknął, bo by mnie za bardzo kusiło :D


Cz mar 28, 2019 13:39

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Też fakt:)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Teresse napisał(a):
@Robek już nie pamiętam dokładnie...fakt, że miałam zawsze dobre prace, jakieś drobiazgi, rodzinie się wiodło jakoś, nie było do tej pory cięższych chorób itp...cokolwiek napisze, to mam wrażenie że i tak zanegujesz :D



Musze zanegować :mrgreen: bo nigdy nie było dobrej pracy, jak również rodzinie nigdy się nie wiodło, i oczywiście ciężkie choroby też się trafiały.
Tutaj widze u ciebie dziecinne podejści do wiary, gdzie jest wszystko super to sobie wierzysz, ale jakbyś sie urodził jako głodujące Afrykańskie dziecko, to już wiary by nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 28, 2019 21:58
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego wierzycie?
@Robek może coś w tym jest, ale nie pomaga tez fakt, że mam teraz dużo czasu na przemyślenia...i po prostu za dużo rzeczy nie trzyma się kupy wg mnie...

Nie chcę tutaj zaśmiecić wątku te wątpliwości są już poruszane na forum wiara...

Napisz lepiej czemu Ty wierzysz... :mrgreen:


Pt mar 29, 2019 6:57
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Dlaczego wierzę? To jest coś wrodzonego, moja prawdziwa natura :)
Mogę też ewentualnie powiedzieć (choć zabrzmi to może banalnie): Wierzę bo chcę, bo wiara nadaje jakiś sens i kierunek (choćby mglisty) mojemu życiu.
Poza tym nie wyobrażam sobie życia bez wiary, to byłoby bez sensu. Nie bardzo wiem jak by życie bez wiary miało wyglądać.
To chyba niemożliwe istnieć jako osoba i nie mieć wiary.

_________________
Pokój wam.


Śr kwi 24, 2019 5:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Nie wierzę w religie, nie wierzę w Boga z Biblii, ale oczywicie, że wierzę w wiele rzeczy, bo wiara to uznanie ingormacji, założeń za prawdziwe. Każdy ma swoje kryteria wiary w które wierzy, w oparciu o te kryteria. Błędne koło? ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 24, 2019 15:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Neuro napisał(a):
Dlaczego wierzę? To jest coś wrodzonego, moja prawdziwa natura :)
Mogę też ewentualnie powiedzieć (choć zabrzmi to może banalnie): Wierzę bo chcę, bo wiara nadaje jakiś sens i kierunek (choćby mglisty) mojemu życiu.
Poza tym nie wyobrażam sobie życia bez wiary, to byłoby bez sensu. Nie bardzo wiem jak by życie bez wiary miało wyglądać.
To chyba niemożliwe istnieć jako osoba i nie mieć wiary.


A to mało jest ateistów bez żadnej wiary? no i ja wierze, w końcu tutaj nie ma za specjalnie alternatywy, tyle że ta wiara pokazuje mi kierunek życia w cnocie, jak również wymusza odprawianie wszelkich rytuałów, przestrzegania wszystkich przykazań, a to nie jest cos co by mi pasowało, więc tutaj wiara bardziej przeszkadza niż pomaga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr kwi 24, 2019 16:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Robek napisał(a):
A to mało jest ateistów bez żadnej wiary?
Słyszałem plotki, ale nie wierzę w istnienie takowych! :D

Można przecież mieć wiarę i uważać że się jej nie ma (bo w innym sensie, bo to podświadome, itp.) :P

_________________
Pokój wam.


Śr kwi 24, 2019 16:52
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego wierzycie?
Można wierzyć w istnienie obiektywnej rzeczywistości, w istnienie Prawdy, w obowiązywanie zasad logiki, w niezmienność praw przyrody... Bazowe założenia opierają się na wierze ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr kwi 24, 2019 17:55
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Dlaczego wierzycie?
@Ircia,

Czyli dla Ciebie wiara to inaczej zakładanie czegoś? :)

_________________
Pokój wam.


Śr kwi 24, 2019 20:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL