Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 18:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona
 Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana 
Autor Wiadomość
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Co do Harryego osobiście lubię filmy, książek nie czytałam...ale muszę przyznać, że teza przeciwników książki, że promuje ona okultyzm kiedyś mnie przekonywała...i chyba dalej mnie przekonuje...

Jak ktoś ma czas to tutaj są wykłady na ten temat o.Posackiego i pisarki katolickiej pani Nawrockiej:

o.Posacki https://www.youtube.com/watch?v=AM_7SOOT5XE

p.Nawrocka https://www.youtube.com/watch?v=RiS027J10qA


So kwi 06, 2019 13:08
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
IrciaLilith napisał(a):
Alus, masz rację, dlatego mamy lekarstwa i wymaga się od nich większej skuteczności od placebo. Tego samego należałoby oczekiwać od cudownych miejsc.

W cudownych miejscach nadal obowiązuje Bądź wola Twoja jako w niebie, tak i na ziemi.

Cytuj:
Gdy pisałam o moim Bogu czy o samej koncepcji Boga z małej to było wielkie oburzenie i ostrzenia, więc będę darzyć każdego Boga szacunkiem, aby nie było, że atakuję kogoś religie i uczucia.
Skoro jest jeden to pewnie jest też pod imieniem Allah i Wisznu? Nie mam żadnych przesłanek aby istnienie chrześcijańskiego Boga uważać za bardziej prawdopodobne niż innych Bogów.

Po raz setny, może będę musiała Ci wtłaczać i 1000 razy, że Nie ma innych Bogów, są jedynie inne imiona nadawane Mu przez ludzi.

Cytuj:
Pewnie Szatan mnie skłonił do nauki logiki, prawdopodobieństwa i innych strasznych rzeczy, które sprawiają, że Bóg Jahwe jest dla mnie tak samo prawdopodobny jak Bóg Światowid. No dobra, mniej.

Muszę sie z Tobą z zgodzić - demon podsuwa Ci bzdury, które Ty zwiesz logiką, trwając uparcie przy politeizmie.


So kwi 06, 2019 13:30

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
A ja mam powtarzać, że według mnie nie ma żadnego osobowego Boga i jak jednego mam szanować pisząc z wielkiej litery nawet gdy akurat nie o Niego mi chodziło to uznaję, że po prostu bedę okazywać szacunek wszystkim Bogom. Nie mam takiego prawa?

Czyli pod imionami Wisznu, Sziwa czy Kali albo Allah kryje się ten jeden Bóg?

Spoko, skuteczność cudownego miejca identyczna z placebo i każdym innym cudownym miejcem dowolnej religii ma być dowodem na nadnaturalną interwencje Boga?

Aby być politeistką trzeba by chociaż w jednego osobowego Boga wierzyć, choć może się mylę.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 06, 2019 14:19
Zobacz profil
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
IrciaLilith napisał(a):
jak jednego mam szanować pisząc z wielkiej litery nawet gdy akurat nie o Niego mi chodziło to uznaję, że po prostu bedę okazywać szacunek wszystkim Bogom. Nie mam takiego prawa?
Spoczko, zawsze możesz pisać o Bogini, Bogu lub Bogach. Nie ma reguły, która mogłaby ci zakazać używania takiej pisowni jako przejawu szacunku.


So kwi 06, 2019 14:25
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Ja to chyba w ogóle przestanę używać słowa "Bóg", a zacznę po prostu nazywać Bogów po imieniu.
Jahwe, Wisznu etc.


So kwi 06, 2019 15:08
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
A może najpierw odpowiesz na mój post z 26 strony?


So kwi 06, 2019 15:23

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Teresse napisał(a):
Co do Harryego osobiście lubię filmy, książek nie czytałam...ale muszę przyznać, że teza przeciwników książki, że promuje ona okultyzm kiedyś mnie przekonywała...i chyba dalej mnie przekonuje...

Jak ktoś ma czas to tutaj są wykłady na ten temat o.Posackiego i pisarki katolickiej pani Nawrockiej:

o.Posacki https://www.youtube.com/watch?v=AM_7SOOT5XE

p.Nawrocka https://www.youtube.com/watch?v=RiS027J10qA


Czyli Tolkien też, bo czary, elfy, orki, no i Śpiąca Królewna, też czary i Akademia Pana Kleksa. Książki Coelho to dopiero okultyzm, rytuały, łączenie wiary w Maryje i Jezusa z czystym pogaństwem. Jakaś Dusza Wszechświata, alchemia itd.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 06, 2019 15:30
Zobacz profil
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
@Quinque
Nie dziękuję. Z taką postawą jaką prezentujesz, nie ma polemiki.


So kwi 06, 2019 15:33
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
@Ircia

Coelho: nie wiem , czytałam coś b. dawno...

Natomiast różnica między Harrym a baśniami jest taka, że w Harrym opisuje się technicznie jak magia wygląda... mamy tam konkretne i realne (w sensie, że są wykorzystywane w realnym życiu, nie rozstrzygam tu o ich ew.skuteczności )techniki, podczas gdy w baśniach jest to ukazane ogólnie i zazwyczaj nie posługują się nią ludzie a istoty bajkowe wróżki, czarownice, elfy...

Był zresztą chyba temat o Harrym, nie chcę powtarzać się...
Jak Cię naprawdę interesuje temat z punktu widzenia przeciwników książki, to posłuchaj wykładów... ;-)


So kwi 06, 2019 15:51

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Magia... To zobacz na takie tai chi, polega to nie tyle co na ćwiczeniu fizycznym co na manipulacjach energią życiową, ją się dosłownie czuje i są efekty takich działań to dopiero magia. Albo taka iluzja, nie dość, że opisy techniczne to jeszcze działa. Kojarzysz gościa, który w Londynie zaprezentował chodzenie po wodzie?
Ucznia czarnoksiężnika czytałaś?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So kwi 06, 2019 16:04
Zobacz profil
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
To, że są efekty to nie usprawiedliwia używania...oczywiście dla katolika...mówi o tym KKK

Cytuj:
KKK 2117 Wszystkie praktyki magii lub czarów, przez które dąży się do pozyskania tajemnych sił, by posługiwać się nimi i osiągać nadnaturalną władzę nad bliźnim – nawet w celu zapewnienia mu zdrowia – są w poważnej sprzeczności z cnotą religijności. (...)


Przy czym nie znam się konkretnie na tai chi, czy ono wyczerpuje to o czym mówi katechizm, to już musi rozeznać każdy w swoim sumieniu...

Facet chodzący po wodzie to trik, co to ma do tematu? :)

"Uczeń czarnoksiężnika" nie czytałam ...


So kwi 06, 2019 17:05
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Baldwin_79 napisał(a):
@Quinque
Nie dziękuję. Z taką postawą jaką prezentujesz, nie ma polemiki.


Aha...


So kwi 06, 2019 17:13
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
Teresse napisał(a):
"Uczeń czarnoksiężnika" nie czytałam
Jabłońskiego, gdybyś szukała. Warto, choć kontrowersyjne. O średniowiecznym uczonym ze Śląska, Witelonie. W interesujący sposób prezentuje magię -- albo brak magii, zależnie jak ocenisz. Kolejne tomy cyklu już nie są takie udane.


So kwi 06, 2019 17:40
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
IrciaLilith napisał(a):
A ja mam powtarzać, że według mnie nie ma żadnego osobowego Boga i jak jednego mam szanować pisząc z wielkiej litery nawet gdy akurat nie o Niego mi chodziło to uznaję, że po prostu bedę okazywać szacunek wszystkim Bogom. Nie mam takiego prawa?

Czyli pod imionami Wisznu, Sziwa czy Kali albo Allah kryje się ten jeden Bóg?

Bóg jest jeden, jedynie pojmowanie Boga przez ludzi jest różne.
Bóg: chrześcijański w Trójcy Jedyny; Jahwe, Allah, to ten sam Bóg, tylko ludzie przyzywają go innymi imionami, ale zawsze jest to Bóg Miłości i Miłosierdzia.
Pozostali bogowie różnych religii politeistycznych mają takie same cechy, w tym przywary, jakie posiadają ludzie, a co poniektórzy są tak złośliwi jak demo.
Zatem nie kryje sie pod ich imionami Jedyny Bóg Miłości i Miłosierdzia i nie należy ich utożsamiać z Bogiem religii monoteistycznych.

Cytuj:
Spoko, skuteczność cudownego miejca identyczna z placebo i każdym innym cudownym miejcem dowolnej religii ma być dowodem na nadnaturalną interwencje Boga?

Ale tylko identyczna bo w istocie nikt nie zdoła dowieść czy tylko placebo, czy interwencja Boga.

Cytuj:
Aby być politeistką trzeba by chociaż w jednego osobowego Boga wierzyć, choć może się mylę.

Wiara w jednego Boga i ustawianie go w szpaler bóstw religii politeistycznych cechuje właśnie wyznawcę politeizmu.


So kwi 06, 2019 17:45

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Trudno mi uwierzyć w istnienie szatana
To czy szatan istnieje czy nie istnieje jest tak naprawdę bez żadnego znaczenia, bo wszystko pochodzi od Boga, Bóg był zanim jeszcze cokolwiek było, wszystko jest przez niego zdeterminowane, Bóg może powstrzymać działanie szatana na Ziemi jednym skinieniem palca swojej boskiej ręki albo nawet go całkowicie unicestwić. Kiedyś przyjdzie według Biblii taki czas, że szatana już nie będzie, i człowiek nie będzie cierpiał na żadnej płaszczyźnie, jeżeli kiedyś tak będzie to mając na uwadze wszechmoc Boga mogłoby być tak już teraz albo od początku istnienia człowieka i świata. Oznacza to po prostu to, że Bóg chce żeby człowiek cierpiał i żeby zło było na świecie, innej opcji nie ma.


So kwi 06, 2019 18:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 444 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL