Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:15



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Czy niegrzeszenie coś daje ?
Czy samo niegrzeszenie, trwanie w życiu bez grzechów ma jakieś wymierne skutki? Czy człowiek żyjący bez grzechu coś za taką postawę otrzymuje? Chodzi mi o samo niegrzeszenie bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo niegrzeszenie.


N lut 24, 2019 14:09
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Czy samo niegrzeszenie, trwanie w życiu bez grzechów ma jakieś wymierne skutki? Czy człowiek żyjący bez grzechu coś za taką postawę otrzymuje? Chodzi mi o samo niegrzeszenie bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo niegrzeszenie.



Często tak bywa że grzech=przestępstwo, czyli jeśli kogoś okradłeś to nie tylko zgrzeszyłeś, ale i dokonałeś przestępstwa, więc z tej perspektywy, brak grzechów to brak przestępstw, a więc nie będzie sytuacji że za popełnione przestępstwo zostaniesz ukarany, więc niegrzeszenie ma tutaj jakiś sens.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 24, 2019 14:18
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Czy samo niegrzeszenie, trwanie w życiu bez grzechów ma jakieś wymierne skutki? Czy człowiek żyjący bez grzechu coś za taką postawę otrzymuje? Chodzi mi o samo niegrzeszenie bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo niegrzeszenie.

Człowiek grzeszy myślą, mową i uczynkiem - czy w ludzkiej możliwości jest zupełnie nie grzeszyć - chyba jedynie niemowlęta i ludzie upośledzeni psychicznie.


N lut 24, 2019 17:09
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Czy samo niegrzeszenie, trwanie w życiu bez grzechów ma jakieś wymierne skutki?
Oczywiście. Wszak Chrystus obiecuje „oglądanie Boga” dla tych osób.
Cytuj:
Chodzi mi o samo niegrzeszenie bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo niegrzeszenie.
To jest niemożliwe. Człowiek, który „nie wykonuje działań”, któremu brakuje miłości żyje w grzechu. Powstrzymywanie się od określonych uczynków z katalogu przy braku miłości to nie jest postawa bezgrzeszna, tylko faryzeizm.
Alus napisał(a):
Człowiek grzeszy myślą, mową i uczynkiem - czy w ludzkiej możliwości jest zupełnie nie grzeszyć - chyba jedynie niemowlęta i ludzie upośledzeni psychicznie.
Niby tak. Jednakże istnieje w zasięgu możliwości człowieka, który otrzymał odpowiednią łaskę osiągnięcie stanu bardzo bliskiego „całkowitej bezgrzeszności”.


N lut 24, 2019 17:25

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Chodzi mi o to czy występują jakieś profity od samego Boga Ojca czy też nawet od Trójcy Świętej, które On daje za samo niegrzeszenie. Czy może być taka sytuacja, że człowiek nie grzeszy w ogóle albo prawie wcale a Bóg na to nie reaguje zupełnie.


N lut 24, 2019 19:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Chodzi mi o to czy występują jakieś profity od samego Boga Ojca czy też nawet od Trójcy Świętej, które On daje za samo niegrzeszenie. Czy może być taka sytuacja, że człowiek nie grzeszy w ogóle albo prawie wcale a Bóg na to nie reaguje zupełnie.




A jak ma niby reagować?



zefciu napisał(a):
któremu brakuje miłości żyje w grzechu.



W jakim sensie, "brakuje miłości"?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N lut 24, 2019 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt cze 03, 2011 8:17
Posty: 2586
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo .

To jest grzeszenie zaniedbaniem....


N lut 24, 2019 21:50
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Chodzi mi o to czy występują jakieś profity od samego Boga Ojca czy też nawet od Trójcy Świętej, które On daje za samo niegrzeszenie.
Już wyjaśniłem, że nie istnieje coś takiego, jak „samo niegrzeszenie”.

Robek napisał(a):
W jakim sensie, "brakuje miłości"?
Masz to opisane w przypowieści o celniku i faryzeuszu. Poszczę, daję dziesięcinę, wypełniam literalnie zalecenia Prawa. Jednak gardzę moim bliźnim.


Pn lut 25, 2019 9:05

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Cytuj:
Już wyjaśniłem, że nie istnieje coś takiego, jak „samo niegrzeszenie”.

Owszem istnieje, po prostu człowiek może nie grzeszyć żadnym z wiadomych w KRK grzechów i wtedy pojawia się moje pytanie, czy mu to coś da? Czy za to coś otrzyma w tym lub przyszłym życiu.
Np są grzechy nieczystości, i ja dajmy na to tymi grzechami nie grzeszę w ogóle, czy coś za to otrzymam? Czy po prostu nie ma to żadnego znaczenia?


Pn lut 25, 2019 11:51
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Owszem istnieje, po prostu człowiek może nie grzeszyć żadnym z wiadomych w KRK grzechów i wtedy pojawia się moje pytanie, czy mu to coś da?
Czy grzech polega na uczynieniu czegoś, co znajduje się w jakimś sekretnym katalogu KRK?
Cytuj:
Np są grzechy nieczystości, i ja dajmy na to tymi grzechami nie grzeszę w ogóle
Ale po co rozważasz takie nierealistyczne scenariusze? Jeśli brak Ci miłości do bliźniego, to zgrzeszysz.


Pn lut 25, 2019 12:01

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Grzechów jest cała masa, które można popełnić, dałem tylko przykład jednego grzechu.
Może być mi brak miłości do bliźniego ale za to mogę nie popełniać całej masy innych grzechów i ciekawe czy Bóg ma wzgląd na takiego człowieka jak ja, że np da mi coś za taką postawę?


Pn lut 25, 2019 12:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Chyba żartujesz. Zgodnie z tym, co powiedział Jezus, jeśli ktoś nie miłuje bliźniego, to nie może też miłować Boga. A przecież w przykazaniach miłości Boga i bliźniego zawiera się istota wszystkich przykazań.Poza tym Chrystus powiedział, że kto złamał (tylko) jedno przykazanie i tak mu to nic nie pomoże, jako że zapłatą za grzech jest śmierć, no i tylko czystego serca będą oglądać Boga.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lut 25, 2019 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Zapłatą za grzech nie jest śmierć, bo jest sakrament pokuty ustanowiony przez Jezusa, a tak poza tym to każdy człowiek posiada duszę nieśmiertelną i wszyscy będą mieli życie wieczne.
To Bóg odpuszcza grzechy.


Pn lut 25, 2019 14:02
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Proszę o zdefiniowanie słów "gardzę moim bliźnim"


Pn lut 25, 2019 14:24
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Grzechów jest cała masa, które można popełnić, dałem tylko przykład jednego grzechu.
Może być mi brak miłości do bliźniego ale za to mogę nie popełniać całej masy innych grzechów i ciekawe czy Bóg ma wzgląd na takiego człowieka jak ja, że np da mi coś za taką postawę?




Nie jesteś kimś kto stworzył to Niebo, nie jesteś kimś kto ustala zasady jakie tam będa panować, nie jesteś kimś kto będzie ustalał kto i kiedy do tego Nieba trafi, więc nie bardzo rozumiem, w jaki sposób twoje zachowanie, ma mieć tutaj decydujący wpływ?
No i mówisz że chcesz nagrody za to że pewnych grzechów nie będziesz popełniał?
Wyobraź sobie taką sytuacje, że wraz z 3 kolegami poszliście na zakupy, i razem stoicie w jakimś tam sklepie, no i 3 kolegów postanowiło okraść ten sklep, złapali w ręce co byli w stanie, i uciekli.
Natomiast ty "Kapral135" nic nie ukradłeś, i mówisz do właściciela tego sklepu, że skoro nic nie ukradłem, to należy ci sie za to nagroda, i właściciel sklepu ma obowiązek dać ci za takie zachowanie, nagrodę?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn lut 25, 2019 14:44
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL