Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 6:38



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
To po co żyjesz?
Święte słowa! :D

https://www.youtube.com/watch?v=eH0UGmMTZnE

Cytuj:
A czy jest jakaś alternatywa względem tego? przecież każdy grzeszy i grzeszył będzie, i każdemu za te grzechy po śmierci coś można zrobić.
Moim zdaniem jest alternatywa, tzn. inna możliwa postawa jaką można przyjąć. Można przyjąć taką postawę by wciąż starać się wybierać dobro, to co pozytywne, by dokonywać jak najlepszych wyborów :D

_________________
Pokój wam.


N sty 17, 2021 11:13
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Życie jest swoim własnym celem; nie jest środkiem do jakiegoś celu, jest celem samym w sobie.
Ptak na skrzydle, róża na wietrze, słońce o poranku, gwiazdy w nocy, mężczyzna zakochany w kobiecie, dziecko bawiące się na ulicy ... nie ma sensu. Żyje po prostu się bawiąc, rozkoszując się sobą. Energia przepełniona, tańcząca, bez celu. Życie to romans, poezja, muzyka. Zadając głupie pytania jak „Jaki jest cel życia”, odłączasz się od życia. Życia nie można łączyć z pytaniami filozoficznymi, filozofię należy odłożyć na bok.
Niczym na nie nie zasłużyłeś, dostałeś je, żyj!


N sty 17, 2021 11:31
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
A moim zdaniem jednak lepiej jest nieustannie dążyć do jak największej szczęśliwości :D

_________________
Pokój wam.


N sty 17, 2021 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
nolda napisał(a):
Życie jest swoim własnym celem; nie jest środkiem do jakiegoś celu, jest celem samym w sobie.
(...)Życie to romans, poezja, muzyka. Zadając głupie pytania jak „Jaki jest cel życia”, odłączasz się od życia.
Tak, zwłaszcza jak ktoś jest nieuleczalnie chory i bardzo cierpi.


N sty 17, 2021 12:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Wtedy zapewne najlepiej jest wyłączyć myślenie i być z samym uczuciem cierpienia...

_________________
Pokój wam.


N sty 17, 2021 12:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro napisał(a):
Można przyjąć taką postawę by wciąż starać się wybierać dobro, to co pozytywne, by dokonywać jak najlepszych wyborów :D


W tej sytuacji i tak w życiu grzeszysz, i grzeszył będziesz, więc nie rozumiem z jakiej racji mówisz że to jest jakaś alternatywa? co z tego że będziesz starał się wybierać dobro, skoro i tak to nic nie zmieni.

nolda napisał(a):
Życie jest swoim własnym celem; nie jest środkiem do jakiegoś celu, jest celem samym w sobie.


To nie jest po katolicku, ponieważ katolickie podejście jest takie żeby w życiu nieść swój krzyż, a po śmierci służyć Bogu, i nie dziwne jest że wielu ludzi rezygnuje z takiej postawy, w końcu prawdziwych głęboko wierzących katolików, mamy w Polsce 10 może 15%, reszta to ateiści ewentualnie ateiści udający katolików.

Neuro napisał(a):
Zadając głupie pytania jak „Jaki jest cel życia”, odłączasz się od życia. Życia nie można łączyć z pytaniami filozoficznymi, filozofię należy odłożyć na bok.
Niczym na nie nie zasłużyłeś, dostałeś je, żyj!


Bo filozofia w ogólnym znaczeniu może i wymyśliła jaki jest sens życia, ale tak konkretnie to każdy musi sobie samemu ten sens życia określić, no i dla jednego sensem życia jest oglądanie meczów piłki nożnej, dla innego jest całodzienna modlitwa, a dla jeszcze innego słuchanie bez końca Radia Maryja, ludzie są różni więc i różne są sensy życia.

Neuro napisał(a):
A moim zdaniem jednak lepiej jest nieustannie dążyć do jak największej szczęśliwości :D


To chyba też nie jest po katolicku, bo w Niebie ma byś nieustanne maksymalne szczęście, więc ten stan największej szczęśliwości, ma cały czas miejsce, nie trzeba do niego dąży.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 17, 2021 13:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro napisał(a):
Wtedy zapewne najlepiej jest wyłączyć myślenie i być z samym uczuciem cierpienia...
To by dopiero była rozpacz. Samo cierpienie bez myślenia to brak jakiejkolwiek nadziei. Tylko się pochlastać.


N sty 17, 2021 15:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Robek napisał(a):
W tej sytuacji i tak w życiu grzeszysz, i grzeszył będziesz, więc nie rozumiem z jakiej racji mówisz że to jest jakaś alternatywa? co z tego że będziesz starał się wybierać dobro, skoro i tak to nic nie zmieni.
To zmienia bardzo dużo i to natychmiast :mrgreen: Od razu poprawia się samopoczucie i jakość życia! :D

Hej, pomyłka przy cytowaniu dalszych fragmentów! To nolda pisał(a), nie ja! :D

Cytuj:
To chyba też nie jest po katolicku, bo w Niebie ma byś nieustanne maksymalne szczęście, więc ten stan największej szczęśliwości, ma cały czas miejsce, nie trzeba do niego dąży.
Może jest, a może nie jest :D

To co można zrobić, to nieustannie dążyć i dawać z siebie wszystko i się starać. :)

_________________
Pokój wam.


N sty 17, 2021 17:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Swołocz napisał(a):
To by dopiero była rozpacz. Samo cierpienie bez myślenia to brak jakiejkolwiek nadziei. Tylko się pochlastać.
Własnie rzecz w tym, że dużo cierpienia wywoływane jest przez historie, które sobie opowiadamy w głowie :) To lepiej do fizycznego bólu i dyskomfortu nie dokładać sobie negatywnego myślenia, bo wtedy to właśnie można wpaść w depresję i się pochlastać :D

_________________
Pokój wam.


N sty 17, 2021 17:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Swołocz napisał(a):
To by dopiero była rozpacz. Samo cierpienie bez myślenia to brak jakiejkolwiek nadziei. Tylko się pochlastać.
Neuro napisał(a):
Własnie rzecz w tym, że dużo cierpienia wywoływane jest przez historie, które sobie opowiadamy w głowie :) To lepiej do fizycznego bólu i dyskomfortu nie dokładać sobie negatywnego myślenia, bo wtedy to właśnie można wpaść w depresję i się pochlastać :D
Nie miałem na myśli negatywnego myślenia. Chodziło mi o myślenie, w którym jest nadzieja.


N sty 17, 2021 20:11
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Swołocz napisał(a):
nolda napisał(a):
Życie jest swoim własnym celem; nie jest środkiem do jakiegoś celu, jest celem samym w sobie.
(...)Życie to romans, poezja, muzyka. Zadając głupie pytania jak „Jaki jest cel życia”, odłączasz się od życia.
Tak, zwłaszcza jak ktoś jest nieuleczalnie chory i bardzo cierpi.

Nieuleczalnie chore jest ciało, boli również ciało, Jeśli się z nim chory utożsamia, to cierpi.


N sty 17, 2021 20:34

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
nolda napisał(a):
Nieuleczalnie chore jest ciało, boli również ciało, Jeśli się z nim chory utożsamia, to cierpi.
A co z cierpieniem psychiki przy zaburzeniach psychicznych?


Pn sty 18, 2021 0:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro napisał(a):
To zmienia bardzo dużo i to natychmiast :mrgreen: Od razu poprawia się samopoczucie i jakość życia! :D


A więc miałem dobry pomysł :mrgreen: bo ktoś się stara i stara grzeszyć jak najmniej a i tak dopadnie go grzech pychy i ilość grzechów się wyrówna.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn sty 18, 2021 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Nie bój, nie wyrówna.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 10:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Robek napisał(a):
A więc miałem dobry pomysł :mrgreen: bo ktoś się stara i stara grzeszyć jak najmniej a i tak dopadnie go grzech pychy i ilość grzechów się wyrówna.
Czyli dobre samopoczucie koniecznie musi wynikać z grzechu pychy? :D

Swołocz napisał(a):
Nie miałem na myśli negatywnego myślenia. Chodziło mi o myślenie, w którym jest nadzieja.
A. Pozytywne myślenie to popieram :) Podnosi wibracje, tworzy dobre emocje i uczucia...organizm też wtedy lepiej funkcjonuje, w tym mózg, przychodzi większa jasność umysłu...

Zaryzykuję tezę, że większość ludzi jest zazwyczaj pogrążona w myśleniu na skroś negatywnym :mrgreen:
To, o czym mówię, zdaje się że Wojciech Eichelberger nazywa myślactwem :D

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 17:30
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21, 22 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL