Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Tu też uciekasz, i fajnie, nie nie będę za Tobą płakał.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 21:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
Co znaczy "konkretnie część mojego doświadczenia" ?
Doświadczam w tej chwili różnych uczuć - większość jest przyjemnych lub akceptowalnych :) Także te, które potocznie postrzega się negatywnie - jak smutek widzę, że one też same w sobie są tak naprawdę przyjemne :) Natomiast znajduję w sobie, konkretnie gdzieś nawet w ciele taki dyskomfort, którego nie akceptuję. Widzę że pasuje do niego określenie oporu. Wiąże się to z tłumieniem/izolowaniem emocji, z oddzielaniem/odcinaniem się od nich.

Mogę przeskanować swoje różne uczucia po kolei i zobaczyć, które akceptuję, a których nie :) Cierpienie znajduję tylko jeśli jest brak akceptacji, czyli opór :)

Cytuj:
Różnica między cierpieniem a nie polega na natężeniu,
Widzę to inaczej :) Dla mnie coś cierpieniem albo jest, albo nie jest, to jest różnica jakościowa. Cierpieniem jest dla mnie taki dyskomfort, którego nie potrafię/nie chcę zaakceptować. Jego nasilenie może być różne, ale nie są nim emocje same w sobie, lecz brak ich akceptacji, uciekanie od nich. Oddzielanie się od nich. Różnego rodzaju mechanizmy obronne, oparte na strachu. To zrozumiałe, że jeśli walczę sam ze sobą w ten sposób, to cierpię, bo energia emocji chce naturalnie płynąć w jedną stronę, a ją ją pcham w drugą. Objawia się to sygnałem, w postaci cierpienia, że coś jest nie tak.

Na przykład chciałbym podjąć jakieś działanie, ale tłumię tę chęć ze względu na strach. To powoduje cierpienie. A oprócz tego powoduje depresję, jeśli dotyczy rzeczy ważnej, fundamentalnej. Rzecz w tym że nie mam w pełni świadomej kontroli nad swoim oporem. Ale skoro opór jest nawykowym oddzielaniem się od emocji, to mogę zadziałać odwrotnie - zanurkować uwagą w swoim bólu emocjonalnym i ponownie w większym stopniu stać się całością - polecam :D

(Robiłem to przed chwilą podczas kąpieli :) )
W ten sposób mogę subtelnie w sobie poczuć ten zalegający ból emocjonalny, ten krzyk, wrzask i płacz jakiegoś wewnętrznego dziecka...i to przynosi ulgę i otwiera w większym stopniu na radość :D


Namaste :aniol:
Pokój wam :D

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 21:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Andy72 napisał(a):
Słyszałem że w naukach Wschodu walczy się z cierpieniem że usuwa się cała osobę, bo nie ma już tego, kto mógłby cierpieć.
Na wschodzie są co najmniej 2 podejścia do cierpienia - zapewne nawiązujesz do jednego z nich (wedycznego) :D Ale jest jeszcze drugie - tantryczne :)

www.youtube.com/watch?v=pPyqhE5ck5Q

_________________
Pokój wam.


Pn sty 18, 2021 21:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Tantryczne, - podoba mi się, gdyby nie myśl że to Chrystus ma rację, pewnie bym wyznawał tę filzozofię.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn sty 18, 2021 22:01
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro napisał(a):
Przez ponad 2 miesiące moje życie było mordęgą i torturą nie do wtrzymania. Marzyłem o śmierci. Możesz sobie nazywać to jak chcesz.


Przykro mi.
Przyjmij proszę jednak do wiadomości, że ból psychiczny może pochodzić z toczących układ nerwowy stanów chorobowych i nie podlega on psychologiczno-duchowym technikom.


Pn sty 18, 2021 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro napisał(a):
Czyli dobre samopoczucie koniecznie musi wynikać z grzechu pychy? :D


To ty napisałeś że z powodu swojego postępowania, będzie ktoś miał dobre samopoczucie, co ma do tego grzech pychy, to nie wiem.

Andy72 napisał(a):
Nie bój, nie wyrówna.


Policzyłeś wszystkie moje przyszłe grzechy, i wiesz że się nie wyrówna?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt sty 19, 2021 1:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Neuro, moderacja nie zajmuje się problemami psychicznymi użytkowników ani nie prowadzi terapii.

Robek, w dyskusji staraj się być bardziej uprzejmy i posługuj sie argumentami a nie uwagami, ze ktoś głupio myśli lub pisze głupoty. Proszę na to zwrócić uwagę inaczej będzie ostrzeżenie.
W języku polskim przed "i" nie stawiamy przecinka chyba, ze wyliczamy cos i powtarzamy ten spójnik.

_________________
ksiądz


Wt sty 19, 2021 12:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Jeśli grzeszenie przynosi niekorzystne skutki, to nie-grzeszenie daje chociażby to, że te niekorzystne skutki się nie pojawiają :aniol:

_________________
Pokój wam.


Pt lut 26, 2021 13:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So mar 20, 2021 11:06
Posty: 1
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Podobnie jest jak w odżywianiu liczy się bilans Twoich posiłków, tak przy sumieniu liczy się bilans Twoich uczynków. To, że jakieś dwa złe wymrugałeś, to oczywiście plus. Ale liczy się, o ilu jeszcze zapomniałeś, ile jeszcze powtarzasz i ile dobrych uczynków masz z drugiej strony na swoim koncie.


So mar 20, 2021 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Podbije mój stary temat gdyż odpowiedź na niego jest dla mnie bardzo ważna.
Czy samo niegrzeszenie coś daje jakieś profity od Boga ?


Pt cze 17, 2022 17:36
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Bardzo dużo daje, nawet samo to że się nie ma grzechu to baaardzo dużo, nie mówiąc o innych profitach.
Tylko jest trudne, ale nie ma się nawet nad czym zastanawiać czy grzeszyć.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 17, 2022 17:40
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
A przyszło Wam do głowy, że to całe gadanie o grzechu, śledzeniu naszego postępowania przez Boga, samym Bogu (o wizerunku opisanym w Biblii) i odpowiedzialności po śmierci za grzech - to wytwór wielowiekowej twórczości nieokrzesanych starodawnych ludów, który może mieć niewiele wspólnego z faktami? Ale wierzymy w to, bo w tym nas wychowano i nie mieliśmy alternatyw?


Pt cze 17, 2022 18:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
https://www.focus.pl/artykul/dlaczego-n ... 1022023159

Dlaczego nasze mózgi są mniejsze niż u naszych przodków? Skurczyły się 3 tys. lat temu – twierdzą badacze
Nasze mózgi są wyraźnie mniejsze niż u neandertalczyków. Kurczą się od tysięcy lat. Mogły stać się nieco mniejsze, gdy powstały złożone społeczeństwa – przekonują naukowcy.

-------------
niedługo będzie za nas myślała Sztuczna Inteligencja , nie będzimy umieli czytać, tylko obsługiwać coraz prościej smartfony

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 17, 2022 18:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Jaki to ma związek z tematem?


Pt cze 17, 2022 19:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
z tym: to wytwór wielowiekowej twórczości nieokrzesanych starodawnych ludów

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt cze 17, 2022 19:36
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL