Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 18:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Mylisz się diametralnie, jeżeli dusza nieśmiertelna istnieje to jest w każdym człowieku i z racji swojej istoty, tzn istoty nieśmiertelności niezależnie od czegokolwiek sprawia, że człowiek ma życie wieczne. Wyjaśnij o co ci chodzi w takim razie, że Jezus Chrystus wybawił nas od śmierci wiecznej w kontekście duszy nieśmiertelnej.


Pn lip 08, 2019 20:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Jeżeli dusza nieśmiertelna istnieje ot tak sobie, to wszyscy którzy odrzucili Boży dar łaski, jakim jest zbawienie w Jezusie Chrystusie będą mogli nieustannie złorzeczyć Bogu ku chwale szatana :(

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 08, 2019 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Przecież podałem ci fragment z Mszy Świętej gdzie padają słowa o duszy, podważasz te słowa ?


Pn lip 08, 2019 21:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
I te słowa, według Ciebie, mają świadczyć o tym, że dusza jest nieśmiertelna?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn lip 08, 2019 21:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Wybawiony , miłej lektury :

http://mateusz.pl/pow/pow_980903.htm
http://www.teologia.pl/m_k/zag08-1a.htm#Is

A w mega skrócie :

Główne prawdy wiary
1. Jest jeden Bóg.
2. Bóg jest Sędzią sprawiedliwym, który za dobre wynagradza, a za złe karze.
3. Są trzy Osoby Boskie: Bóg Ojciec, Syn Boży i Duch Święty.
4. Syn Boży stał się człowiekiem i umarł za krzyżu dla naszego zbawienia.
5. Dusza ludzka jest nieśmiertelna.
6. Łaska Boża jest do zbawienia koniecznie potrzebna.

Rozumiesz? Mam nieśmiertelną duszę niezależnie od tego czy wierzę czy nie. Według Twojej religii jedynie co to jeśli macie rację to jeśli Bóg nie zechce mnie obdarzyć łaską( to Jego decyzja nie Kościoła) to trafię do piekła, czyli nie spędzę wieczności z Bogiem.
I dobrze, bo jeśli jest taki jakiego przedstawiacie to wcale nie chcę, a jeśli jest taki jak czuję że jest to wszystko ok :)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn lip 08, 2019 21:42
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Nie wiem czego ode mnie oczekujesz.Oceny wywodów teologów?
Przecież już wyraźnie napisałem w co wierzę i dlaczego. Dlaczego więc po raz kolejny próbujesz mi coś imputować?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 09, 2019 11:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Zgadzam się z IrciaLilith. Dusza istnieje niezależnie od tego czy jest wiara czy jej nie ma.


Wt lip 09, 2019 11:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Skoro dusza może być zbawiona albo potępiona to musi istnieć, co nie?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 09, 2019 11:49
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Dokładnie, chodzi o los duszy, a nie o jej istnienie. Pytanie czy utożsamiasz się z duszą? Nawet mówisz : mam duszę, a nie : jestem duszą...

Dlatego podałam linki do wywodów co Twoja religia mówi o duszy, bo jest to kluczowe do zrozumienia co niby ma żyć wiecznie. Szczególnie, że należy to skonfrontować z tekstami, że karą za grzech jest śmierć. Może wystarczy załapać czym jest dusza, czym umysł a czym ciało i wszystko staje się sensowne i logiczne?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 09, 2019 12:31
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
IrciaLilith napisał(a):
Dokładnie, chodzi o los duszy, a nie o jej istnienie. Pytanie czy utożsamiasz się z duszą? Nawet mówisz : mam duszę, a nie : jestem duszą


O proszę. IrciaLilith stosuje retorykę współczesnych katolickich teologów, którzy pod wpływem nauk kognitywistycznych próbują w ten sposób pogodzić istnienie duszy i rozumu. Według nich (np. Ks. Dr. Damiana Wąska), nie można wierzyć w to że dusza po śmierci oczekuje na połączenie z ciałem... Dlatego brzydzę się współczesną nauką. Nawet nauka o Bogu i zbawieniu nie może się ostać taka jak była przez tysiące lat bo ewolucja, heliocentryzm, badania nad mózgiem :(


Wt lip 09, 2019 13:45
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Quinque napisał(a):
Dlatego brzydzę się współczesną nauką.

Nikt Ci nie broni wierzyć, że ziemia jest płaska i stoi na słoniowych nogach, a także żyć w szałasie w lesie, krzesać ogień przy pomocy dwóch kamieni i polować przy pomocy dzidy. Proszę tylko, nie wciskaj ciwemnoty innym.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 09, 2019 14:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Dusza jest w stanie samodzielnie egzystować bez ciała i tak też jest, ciało to tylko takie ubranie dla duszy, które ona opuszcza po śmierci ciała. Na duszy są wyryte: pamięć, świadomość, emocje ,wszystko co tworzy człowieka jako takiego.


Wt lip 09, 2019 14:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1390
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Skoro twierdzisz, że dusza może egzystować bez ciała, to by oznaczało, że po śmierci potępiona dusza może też nadal grzeszyć.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt lip 09, 2019 14:56
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Małgosiaa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Dlatego brzydzę się współczesną nauką.

Nikt Ci nie broni wierzyć, że ziemia jest płaska i stoi na słoniowych nogach, a także żyć w szałasie w lesie, krzesać ogień przy pomocy dwóch kamieni i polować przy pomocy dzidy. Proszę tylko, nie wciskaj ciemnoty innym.


Nikt ci nie każe wierzyć w wieczne dziewictwo, przemianę wody w wino i wina w krew, zmartwychwstanie... bardzo sensowna retoryka


Wt lip 09, 2019 18:24
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Quinque napisał(a):
Nikt ci nie każe wierzyć w wieczne dziewictwo, przemianę wody w wino i wina w krew, zmartwychwstanie... bardzo sensowna retoryka

Czy gdziekolwiek i kiedykolwiek powiedziałam, że w to nie wierzę? Nie, więc to, co napisałeś jest pozbawione jakiegokolwiek sensu. Próbujesz odbić piłeczkę, ale zdaje się nie zauważyłeś, że tej piłeczki nie ma i trafiasz paletką w próżnię, albo nie masz czym jej odbić (nie masz paletki).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt lip 09, 2019 18:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL