Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 5:06



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona
 Czy niegrzeszenie coś daje ? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Sądzisz, że skoro nie widzi, że mąż czuje się pokrzywdzony to nagle zmieniłaby nastawienie po wyprowadzce? Zresztą kto miałby się wyprowadzić? On? Dokąd i co z dziećmi? Jeśli mają wspólne mieszkanie to fakt, że go zdradza nie wystarczy do przymusowej eksmisji. Serio, w takich sytuacjach liczy się mnóstwo detali oraz szerokopojęte dobro dzieci. Może lepiej udawać i aby dzieci widziały grę pozorów niż przejść na poziom awantur? Nie znając szczegółów oraz relacji każdej ze stron nijak nie podejmę się oceny wartościującej.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn lip 22, 2019 14:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
IrciaLilith napisał(a):
Sądzisz, że skoro nie widzi, że mąż czuje się pokrzywdzony to nagle zmieniłaby nastawienie po wyprowadzce? Zresztą kto miałby się wyprowadzić? On? Dokąd i co z dziećmi? Jeśli mają wspólne mieszkanie to fakt, że go zdradza nie wystarczy do przymusowej eksmisji. Serio, w takich sytuacjach liczy się mnóstwo detali oraz szerokopojęte dobro dzieci. Może lepiej udawać i aby dzieci widziały grę pozorów niż przejść na poziom awantur? Nie znając szczegółów oraz relacji każdej ze stron nijak nie podejmę się oceny wartościującej.

To czy by zmieniła to jej sprawa. Chodzilo by raczej aby poniosła skutki swoich działań i je realnie odczuła. Z relacji meza wynikalo ze zona glownie gdzies jezdzila a to w delagacje, latala a jakies obozy sportowe, a zona i matka byla troche z doskoku, obowiazki domowe i zajmowanie sie dziecmi przrjal glownie maz i wg mnie takim nic nierobieniem stwarzal jej komfort do tego aby nawet sie nie zastanowila nad swoim postepowaniem.
bo niby narzekal i mu to nie pasowalo ale jakos nie mogl sie zebrac do zmiany stanu rzeczy.
Poprostu np rodzielrnie zamieszkania spowodowalo by ze ona zyjac sama miala by jednak wiecej obowiazkow i musial by byc matka chociaz w polowie a nie tylko wtedy gdy ma na to ochote.


Wt lip 23, 2019 7:00
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Pytanie czy nie odbyłoby się to kosztem dzieci. To on zna szczegoły sytuacji i napewno robi to co uważa za najlepsze, czy tak jest to inna sprawa, ale nie znając detali nie ma sensu twierdzić, że tak a tak było by lepiej.
Znasz problematykę finansowo-prawną takiego rozdzielenia gdy mieszkanie jest wspólne? Tu serio liczą się detale, których nie znamy.
Gdyby chciał wystąpił by o rozwód z jej winy, ale widocznie ma powody aby tego nie robić. Ja ich nie znam i oceniać nie mogę.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 23, 2019 11:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Jednak nie grzeszenie coś daje, liczyłem na jakieś fajne łaski uświęcające i je otrzymałem, co prawda nie za dużo ale jednak, było to odczuwalne.


Wt lip 23, 2019 16:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral, wybacz jeśli coś popsuję, ale jak zweryfikowałeś, że otrzymałeś to przez unikanie grzechu i że nie otrzymałbyś tego grzesząc? Na czym opierasz istnienie związku przyczynowo skutkowego? Mnie to w sumie nie interesuje, nie chcę abyś mi to udowadniał, tylko o to czy dowody przekonują Ciebie i czy jakieś posiadasz.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt lip 23, 2019 16:11
Zobacz profil
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Jednak nie grzeszenie coś daje, liczyłem na jakieś fajne łaski uświęcające i je otrzymałem, co prawda nie za dużo ale jednak, było to odczuwalne.

Mi, podczas gry w Chińczyka, wiele daje chuchanie na kostkę przed rzuceniem. Licząc na szóstkę, po chuchnięciu w kostkę, szóstka wypadała. Co prawda nie za dużo, ale jednak ... .


Wt lip 23, 2019 21:28

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
IrciaLilith napisał(a):
Kapral, wybacz jeśli coś popsuję, ale jak zweryfikowałeś, że otrzymałeś to przez unikanie grzechu i że nie otrzymałbyś tego grzesząc? Na czym opierasz istnienie związku przyczynowo skutkowego? Mnie to w sumie nie interesuje, nie chcę abyś mi to udowadniał, tylko o to czy dowody przekonują Ciebie i czy jakieś posiadasz.

Katolik może to oprzecz na nauczaniu Kościoła
KKK 2023 Łaska uświęcająca jest darem darmo danym, przez który Bóg obdarza nas swoim życiem wlanym przez Ducha Świętego do naszej duszy, by ją uleczyć z grzechu i uświęcić.

KKK 2024 Łaska uświęcająca czyni nas "miłymi Bogu". Charyzmaty, szczególne łaski Ducha Świętego, są ukierunkowane na łaskę uświęcającą i mają na celu dobro wspólne Kościoła. Bóg działa także przez liczne łaski aktualne, które różnią się od stale obecnej w nas łaski habitualnej.
A widomo że przez grzechy cięzkie czlowiek traci łaskę uświecajacą i jest w oddzieleniu od Boga


Śr lip 24, 2019 7:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
IrciaLilith napisał(a):
Kapral, wybacz jeśli coś popsuję, ale jak zweryfikowałeś, że otrzymałeś to przez unikanie grzechu i że nie otrzymałbyś tego grzesząc? Na czym opierasz istnienie związku przyczynowo skutkowego?

To jest dosyć proste. Nie wiem, jak jest u Kaprala, ale wystarczyłoby, gdyby stwierdził, że gdy grzeszył, to nie odczuwał łask uświęcających. A gdy przestał grzeszyć - odczuwał. No i jest związek przyczynowo-skutkowy.


Śr lip 24, 2019 9:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Swołocz napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Kapral, wybacz jeśli coś popsuję, ale jak zweryfikowałeś, że otrzymałeś to przez unikanie grzechu i że nie otrzymałbyś tego grzesząc? Na czym opierasz istnienie związku przyczynowo skutkowego?

To jest dosyć proste. Nie wiem, jak jest u Kaprala, ale wystarczyłoby, gdyby stwierdził, że gdy grzeszył, to nie odczuwał łask uświęcających. A gdy przestał grzeszyć - odczuwał. No i jest związek przyczynowo-skutkowy.
to jest bardzo interesujące, w jaki sposób odczuwasz łaski uświęcające?


Śr lip 24, 2019 10:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Biniu napisał(a):
to jest bardzo interesujące, w jaki sposób odczuwasz łaski uświęcające?

Ja nie odczuwam. Kapral podobno odczuwa. :-)


Śr lip 24, 2019 10:32
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Jednak nie grzeszenie coś daje, liczyłem na jakieś fajne łaski uświęcające i je otrzymałem, co prawda nie za dużo ale jednak, było to odczuwalne.

możesz zdradzić tajemnicę co to były za łaski i jak je odczuwałeś?


Śr lip 24, 2019 11:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Widzenie lepszych kolorów, miłość Jezusa Chrystusa w sercu, lepsze ludzkie emocje.


Śr lip 24, 2019 12:38
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 19, 2017 11:42
Posty: 167
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Widzenie lepszych kolorów, miłość Jezusa Chrystusa w sercu, lepsze ludzkie emocje.

a konkretniej? na podstawie czego oceniasz widzenie lepszych kolorów i co to w ogóle znaczy?
jak dostrzegasz lub odczuwasz miłość Jezusa Chrystusa w sercu?
co to są lepsze ludzkie emocje?


Śr lip 24, 2019 13:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral,
Lepsze i gorsze kolory? Na czym opierasz skalę lepszości? Na osobistych preferencjach? Na tym, że są bardziej żywe, wyraźne, piękniejsze?
Ludzie dosłownie widzą świat w bardziej szarej tonacji gdy mają depresję, być może wiąże się to z poprawą nastroju. Jeśli niegrzeszenie poprawia nastrój to jest coś bardzo konkretnego. I jest to bardzo realne, bo poczucie winy, poczucie krzywdzenia czy obrażania kogoś na pewno rzutuje na samopoczucie.

Jaką skalą mierzysz lepszość emocji? Lepsze to bardziej czy mniej intensywne? A może chodzi o przewagę tych, które uważasz za dobre?

Czym charakteryzuje się odczuwanie miłości Jezusa w sercu? W jaki sposób to odczuwasz? Jakie to wrażenia?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr lip 24, 2019 14:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy niegrzeszenie coś daje ?
Kapral135 napisał(a):
Czy samo niegrzeszenie, trwanie w życiu bez grzechów ma jakieś wymierne skutki? Czy człowiek żyjący bez grzechu coś za taką postawę otrzymuje? Chodzi mi o samo niegrzeszenie bez jakichkolwiek innych działań, bez wiary, uczynków, miłości, samo niegrzeszenie.
Tak. Trwanie w swoich ideałach (i związana z tym praca nad sobą) daje dobre poczucie własnej wartości i wolności.

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 20:27
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 443 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 30  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL