Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 2:19



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona
 Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościoła? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą. Moim zdaniem, jeśli ktoś decyduje się na jakąś religie to powinien starać się poznać i przestrzegać jej zasady, inaczej to niczym się nie różni odemnie. Ja sobie wybieram to co mi się podoba z różnych religii, filozofii, ideologii. Nie utożsamiam się z jakąkolwiek grupą, bo z zasadami żadnej się w pełni nie zgadzam. Przynależność do grupy niesie za sobą koniecznośc poznawania i przestrzegania zasad albo tak na serio się do niej nie należy. To jak weganin jedzący mięso;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:21
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
IrciaLilith napisał(a):
Nieznajomość prawa nie jest okolicznością łagodzącą.


No tak jest w świeckim prawie...ale jak jest u Boga to nie wiadomo...

czy Bóg jest "na siłę" związany tym, że ludzie umieścili na liście grzechów przeciwko Duchowi "sprzeciwianie się uznanej prawdzie chrześcijańskiej" i z automatu takie osoby hyc do piekła...

To taka poważna sprawa, że powinna być lista takich prawd, którym nie można się sprzeciwiać...


Cz mar 28, 2019 13:34

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Ja krzywdzę ciebie = zło, to mają już szympansy i inne naczelne. Ludzie powinni dążyć do poznania każdego z elementów i rozszerzania a robią na opak omijając system. Bo jeśli nie ja to ok, jeśli nie zaliczę tego do krzywdy to ok, jeśli ciebie uznam za przedmiot to też ok.
Z tej banalnej zasady powstały wszelkie prawa moralne, kodeksy, ale kodeksy to wymysł ludzi, to elementarne sumienie mamy wrodzone. Nawet psychopaci mają, tylko korzystają z systemów omijania na maxa. Tą zasadę można omijać lub rozwijać pogłębiając zrozumienie.
Jak dla mnie to doprowadzanie do tego typu rozsterek już podchodzi pod krzywdzenie, sprawienie, że ludzie zamiast rozwijać sumienie i nim się kierować potrzebują tysięcy wytycznych, które i tak nie obejmą wszystkich sytuacji...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Cz mar 28, 2019 13:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
IrciaLilith napisał(a):
@Robek już nie pamiętam dokładnie...fakt, że miałam zawsze dobre prace, jakieś drobiazgi, rodzinie się wiodło jakoś, nie było do tej pory cięższych chorób itp...cokolwiek napisze, to mam wrażenie że i tak zanegujesz :D

Musze zanegować :mrgreen: bo nigdy nie było dobrej pracy, jak również rodzinie nigdy się nie wiodło, i oczywiście ciężkie choroby też się trafiały.
Tutaj widze u ciebie dziecinne podejście do wiary, gdzie jest wszystko super to sobie wierzysz, ale jakbyś sie urodził jako głodujące Afrykańskie dziecko, to już wiary by nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz mar 28, 2019 22:10
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Robek, coś jest nie tak z powyższym postem, bo to nie moje słowa, ale Teresse i to z innego wątku;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt mar 29, 2019 8:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz cze 21, 2012 22:01
Posty: 1342
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Teresse napisał(a):

to żadna prowokacja ja po prostu takich nie znam :-(

Ja znam kilku i sprawiają wrażenie... zastraszonych?

_________________
ॐ नमः शिवाय

"Wachlarzem o aloes", czyli mój blog literacki o fantasy i science-fiction:
http://wachlarzemoaloes.blogspot.com - blog
https://www.facebook.com/Wachlarzem-o-aloes-1499129103717492/ - fanpage


Pt mar 29, 2019 20:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
IrciaLilith napisał(a):
Ja krzywdzę ciebie = zło, to mają już szympansy i inne naczelne.

Dość osobliwy pogląd. Szympansy prowadzą wojny między różnymi stadami, zwycięzcy wyrywają dzieci z rąk szympansic należących do stada wroga, zabijają i pożerają. Zaobserwowano, że zjadanie młodych wroga jednoczy grupę. Świat zwierząt rządzi się innymi prawami niż ludzi, ponieważ kierują się instynktami, człowiek ma jednak daleko bardziej rozwinięte pojęcie zła.

IrciaLilith napisał(a):
Ludzie powinni dążyć do poznania każdego z elementów i rozszerzania a robią na opak omijając system.

Kluczowym jest tu słowo "powinni", ludzie nie są istotami doskonałymi, błądzą.

IrciaLilith napisał(a):
Z tej banalnej zasady powstały wszelkie prawa moralne, kodeksy, ale kodeksy to wymysł ludzi, to elementarne sumienie mamy wrodzone.

Gdyby nie powszechna edukacja wycelowana w zwiększenie świadomości opinii publicznej w tym zakresie, adresaci przekazu często nie rozumieliby w czym problem, niech tu posłuży choćby akcja #metoo czy rozpowszechnienie terminu "mobbing" i wpisanie do kodeksu karnego. Mamy wrodzone sumienie, ale nasza natura jest skażona złem, dlatego potrzebujemy formacji.

IrciaLilith napisał(a):
Jak dla mnie to doprowadzanie do tego typu rozsterek już podchodzi pod krzywdzenie, sprawienie, że ludzie zamiast rozwijać sumienie i nim się kierować potrzebują tysięcy wytycznych, które i tak nie obejmą wszystkich sytuacji...

Nie trzeba religii, by przekonać się, że i bez niej ludzie mają problemy z formacją sumienia, kodeksy etyczne wciąż są rozwijane, mamy nawet kodeksy etyki zawodowej, z którą przedstawiciele danego zawodu są zapoznawani, a w praktyce stosowanie się do jej zasad nie jest perfekcyjne delikatnie mówiąc. Zdajesz się pisać z pozycji kogoś, kto ma doskonale uformowane sumienie i dziwi się, że inni mają problemy i potrzebują wskazówek i wytycznych, takie przynajmniej odnoszę wrażenie.

@Teresse postawiłaś pytanie, na które nie jest prosto udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo 100% zgodność z naukami KK i przełożenie na zgodność działań to dwie różne sprawy. O ile stwierdzenie, że ktoś się w 100% zgadza z naukami KK jest możliwe i często spotykane, o tyle styl życia temu odpowiadający już niekoniecznie i składa się na to wiele czynników. Głównym jest skłonność do zła, pokusy, z którymi trudno walczyć, jak i formacja duchowa, która powoduje, że różnie interpretuje się naukę KK. To, że nie spotkałaś kogoś kto w 100% zgadza się i żyje wg nauki KK nie jest niczym dziwnym, a może nawet świadczyć o pokorze osób, które przyznają, że ciężko im uzyskać wysoki poziom duchowy, dzięki któremu mogliby zyskać głęboką, pełną łask relację z Bogiem.

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Pt mar 29, 2019 21:21
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Ja zgadzam się w 100%, bo uważam że nauczanie Kościoła jest Święte. Jest wymagające, aby na jaw wyszły zamysły serc wielu. Nauczania Kościoła nie traktuje jako kaganiec, a jako źródło drogi do prawdziwej wolności i miłości Boga i bliźniego.

Pozdrawiam, nawrocony, przemielony przez grzech, grzesznik.


Pt mar 29, 2019 21:33
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Tak, Ja. Uznaję całe nauczanie Kościoła. Gdybym podważał cokolwiek z obowiązującej katolików wykładni katolikiem bym nie był. Z definicji. Dziękuję za uwagę, uważam że temat jest wyczerpany


Pt mar 29, 2019 22:07

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Co do moralności u naczelnych polecam takiego gościa de Waal się nazywa, jak nie książki to chociaż materiały na youtube. Delikatnie rzecz biorąc potrafi zmienić podejście do pojmowia moralności.
Quinque, a kiedykolwiek spowiadałeś się ze swojego traktowania rozmówców o innych poglądach z wyczuwalną pogardą i aragancją? Czy jako, że wprost tego jako grzechu nie wpisano do KKK to uważasz, że jest to dobre i zrażając ateistów i wątpiących do katolicyzmu nie masz wyrzutów sumienia?
Czekam na popisowe nastawienie drugiego policzka oraz akt pokory i autorefleksji ;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt mar 29, 2019 22:24
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
A ja poczekam aż osoby nieznające chrześcijańskiej koncepcji miłosierdzia. Przestaną rzucać bezsensu na prawo i lewo cytatem o nadstawianiu drugiego policzka


Pt mar 29, 2019 23:29

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Moja wina, że takie zalecenie dał Jezus? Jak Kościół je interpretuje? Dlaczego odwołania do tego cytatu Cię irytują i uważasz je za bezsensowne?
Poproszę też o kilka przykładów wcielania w życie chrześcijańskiej koncepcji miłosierdzia oczywiście z własnego życia, takie autentyczne. Z góry dziękuję.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt mar 29, 2019 23:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
"Ja zgadzam się w 100%"
"Tak. Ja"

A ja myslalem, ze jedyna osoba ktora w 100% spelniala wole Boga byla Maria.
Rozumiem, ze nauka Kosciola = wola Boga.
Dalej rozumiem, ze nauka Kosciola to nie jest cos zamknietego jak nuty Hymnu "Jeszcze Polska" ale cos co przypomina badania naukowe gdzie kazda odpowiedz na pytanie powoduje powstawanie jeszcze wiekszej ilosci pytan.


So mar 30, 2019 7:37
Zobacz profil
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Mrs_Hadley napisał(a):

@Teresse postawiłaś pytanie, na które nie jest prosto udzielić jednoznacznej odpowiedzi, bo 100% zgodność z naukami KK i przełożenie na zgodność działań to dwie różne sprawy. O ile stwierdzenie, że ktoś się w 100% zgadza z naukami KK jest możliwe i często spotykane, o tyle styl życia temu odpowiadający już niekoniecznie i składa się na to wiele czynników. Głównym jest skłonność do zła, pokusy, z którymi trudno walczyć, jak i formacja duchowa, która powoduje, że różnie interpretuje się naukę KK. To, że nie spotkałaś kogoś kto w 100% zgadza się i żyje wg nauki KK nie jest niczym dziwnym, a może nawet świadczyć o pokorze osób, które przyznają, że ciężko im uzyskać wysoki poziom duchowy, dzięki któremu mogliby zyskać głęboką, pełną łask relację z Bogiem.


No właśnie mi nie chodzi o tych bezgrzesznych, ale tych co się w teorii zgadzają...np. są tacy ci mieszkają przed ślubem i usiłują się z tego spowiadać/robią to z ciężkim sumieniem -tych zaliczyłabym do "zgadzających się w teorii"...a są tacy co mieszkają i nie zgadzają się z opinią KK na ten temat...podobnie rozwodnicy...itp...

Nie chcę przepytywać tych, co się przyznali...ale chyba stosunkowo dużo o osób "polega" na wsparciu dla delegalizacji aborcji w zupełności, do czego nawołuje Kościół...

wg sondażu jest za tym 15 % ludzi, więc zakładając nawet, że to wszystko katolicy i ogólna pula też, to najwyżej 15 proc. katolików popiera w zupełności żądania hierarchii...


So mar 30, 2019 7:42
Post Re: Czy są tutaj katolicy zgadzający sie 100 %z nauka Kościo
Czym innym jest pełnienie woli Bożej, wędrówka duchowa, na której zdarzają się upadki, a czym innym popieranie czy zgoda woli na naukę Kościoła.

Co do aborcji - Nie zabijaj - nic dodać nic ująć, nie nazywaj przykazań Bożych ządaniami hierarchii, bo to "żądania" nie biorą się z kosmosu.


So mar 30, 2019 8:08
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 329 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL