Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest So kwi 20, 2024 3:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona
 Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So mar 30, 2019 21:49
Posty: 141
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ja wychowywany byłem przez rodziców katolików i ewentualne wybory musiałyby się wiązać z .... ostatecznie "nie wierzę lecz praktykuję"


Wt kwi 09, 2019 12:05
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Nektariusz napisał(a):
Quinque napisał(a):
Numer raz, z powodu pewnej niekonsekwencji. Prawosławie darzy ogromnym szacunkiem Ojców Kościoła. I w wielu dyskusjach jakie widziałem prawosławni odwołują się do nich jakby to co pisali stanowiło arbitralne nauczanie. Niestety powołują się na wtedy kiedy jest to prawosławnym na rękę. Np. Św. Ireneusz z Lyonu przekazał jasną naukę iż Kościół Rzymski przechowuje pełne nauczanie Apostołów i każdy inny Kościół ma się go słuchać. Czego prawosławie nie czyni, i zawsze miało z tym problemy


Quinque, jeśli masz ochotę o tym pogadać to napisz proszę w dziale "ekumenizm". Jako prawosławny mogę przedstawić prawosławny punkt widzenia na te kwestie ;)


Nie, dziękuję. Cyrkowe wygibasy słowne/historyczne mające na celu udowodnienie że św. Ireneusz nie miał na myśli tego co miał na myśli mnie nie kręcą

Bodajże już was pytałem o kwestię rozwodów. I cóż żeście odpowiedzieli? Nic


Wt kwi 09, 2019 12:30
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Teresse napisał(a):
Tylko jak to takie oczywiste, to czemu są prawosławni i protestanci? Myślicie, że oni nie słyszeli tego argumentu?

Dokładnie Teresse.
Przykładowo user Tobias czy Quinque nic "od siebie" nie powiedzieli, ale jedynie wyrecytowali jak automaty, apologetyczny wywód doktrynalny, a jak wiadomo z czymś takim nie ma polemiki.

Alus napisał(a):
Większość ludzi, którzy dokonuje konwersji czyni to tylko z prozaicznych, czysto ludzkich powodów. Bóg jest niezmienny, to tylko pojmowanie Go jest zmienione przez ludzi, którzy "dostosowują" Boga do swych potrzeb i koncepcji życia.
Z tych racji jako, że urodziłam sie w rodzinie katolickiej, moja cała rodzina jest wyznania katolickiego i umrę jako katoliczka.

Z Tobą również się zgadzam Alus. Tylko miej na uwadze, że Twój Kościół jakikolwiek by nie był, również podlega takiemu "dostosowaniu Boga, do swoich potrzeb i koncepcji życie".

ErgoProxy napisał(a):
Wychowanie w danym wyznaniu (czy braku wyznania) to nie jest wyrok /.../ Można zakwestionować rzeczy, jakimi było się karmionymi za młodu i wybierać po swojemu

Zawsze można zakwestionować, tylko jest to margines, ze względu na wyuczoną apoteozę i dogmatyzację.

EDIT: Proszę o zaprzestanie obrażania użytkowników forum. Każdy ma prawo do wyrażania własnej opinii, proszę to uszanować i dostosować się do regulaminu forum, w przeciwnym przypadku zostaną wyciągnięte konsekwencje. MH


Wt kwi 09, 2019 13:17
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Baldwin_79 napisał(a):
Przykładowo user Tobias czy Quinque nic "od siebie" nie powiedzieli, ale jedynie wyrecytowali jak automaty, apologetyczny wywód doktrynalny, a jak wiadomo z czymś takim nie ma polemiki.

I to jest powód do obrażania ludzi, że przeczytali trochu książek ze zrozumieniem, wskutek czego Baldwin okazał się za krótki do debaty?

Baldwin_79 napisał(a):
Zawsze można zakwestionować, tylko jest to margines, ze względu na wyuczoną apoteozę i dogmatyzację.

Nie bardzo widzę, w czym tkwi probelm.


Wt kwi 09, 2019 13:33
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus napisał(a):
Większość ludzi, którzy dokonuje konwersji czyni to tylko z prozaicznych, czysto ludzkich powodów. Bóg jest niezmienny, to tylko pojmowanie Go jest zmienione przez ludzi, którzy "dostosowują" Boga do swych potrzeb i koncepcji życia.
Z tych racji jako, że urodziłam sie w rodzinie katolickiej, moja cała rodzina jest wyznania katolickiego i umrę jako katoliczka.

Cytuj:
Z Tobą również się zgadzam Alus. Tylko miej na uwadze, że Twój Kościół jakikolwiek by nie był, również podlega takiemu "dostosowaniu Boga, do swoich potrzeb i koncepcji życie".

Nigdy nie twierdziłam, że nie podlegał.


Wt kwi 09, 2019 13:37
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Nektariusz napisał(a):

Quinque, jeśli masz ochotę o tym pogadać to napisz proszę w dziale "ekumenizm". Jako prawosławny mogę przedstawić prawosławny punkt widzenia na te kwestie ;)


@Nektariuszu

A Ty czemu jesteś prawosławnym jak mogę zapytać? Urodziłeś się w tej tradycji czy tez konwertowałeś?
Oczywiście nie musisz odpowiadać jak nie masz ochoty :)


Wt kwi 09, 2019 14:37
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
za krótki do debaty?

Ten temat nie jest do debaty, bo z dogmatami się nie dyskutuje. Każda zaistniała teologia ma prawo bytu na tych samych zasadach, czy to katolicka, czy prawosławna, zielonoświątkowa, i świadków Jehowy również.
Nie rozprawiamy nad słusznością teologii, ale o jej wyborze.


Wt kwi 09, 2019 16:17
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So sty 03, 2015 12:30
Posty: 2003
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Baldwin_79 napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
za krótki do debaty?

Ten temat nie jest do debaty, bo z dogmatami się nie dyskutuje. Każda zaistniała teologia ma prawo bytu na tych samych zasadach, czy to katolicka, czy prawosławna, zielonoświątkowa, i świadków Jehowy również.
Nie rozprawiamy nad słusznością teologii, ale o jej wyborze.

No dobrze @Baldwinie_79, dotąd brakowało śmiałości, by odpowiedzieć na zadane w wątku pytanie, zatem może w końcu ustosunkujesz się do zadanego tematu?

_________________
Otóż nic nie znaczy ten, który sieje, ani ten, który podlewa, tylko Ten, który daje wzrost - Bóg. 1 Kor 3, 7


Wt kwi 09, 2019 16:39
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Teresse napisał(a):
Tylko jak to takie oczywiste, to czemu są prawosławni i protestanci?


Jak to czemu? są dlatego, ponieważ zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym i następcą Piotra.Odłączając się od Kościoła, stworzyli nowe niezależne od Kościoła społeczności religijne.

Teresse napisał(a):
Myślicie, że oni nie słyszeli tego argumentu?


Zapewne słyszeli, pytanie jednak nie brzmi czy go słyszeli, ale co z nim zrobili.

Teresse napisał(a):
Czy też mają na niego jakąś przekonywującą dla nich odpowiedź?


Nie, nie mają.Ich odpowiedzią jest przeważnie zaklinanie rzeczywistości.Takie osoby nie chcą przyjąć do wiadomości niczego, co zburzy ich obraz Kościoła katolickiego, mają oni własną wizję historii świata i Kościoła, nie przemawiają do nich żadne fakty.Posługują się oni zasadą "jak fakty przeczą moim wymysłom, to tym gorzej dla faktów."

Baldwin_79 napisał(a):
Przykładowo user Tobias czy Quinque nic "od siebie" nie powiedzieli, ale jedynie wyrecytowali jak automaty, apologetyczny wywód doktrynalny, a jak wiadomo z czymś takim nie ma polemiki.


Przedstawiliśmy po prostu fakty, a z faktami oczywiście nie ma polemiki, możne je jedynie przyjąć lub odrzucić.A faktem jest, że jest tylko jeden Kościół, który istnieje od I wieku, a od którego odłączyły się wszystkie inne wyznania bezpośrednio lub pośrednio.To, że niektórzy nie chcą przyjąć do wiadomości, że jest to Kościół katolicki, niczego w tym fakcie nie zmieni.


Wt kwi 09, 2019 18:12
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
quasi-Teresse napisał(a):
Tylko jak to takie oczywiste, to czemu są katolicy?
Jak to czemu? Są dlatego, ponieważ zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym. Odłączając się od Kościoła, stworzyli nową, niezależną od Kościoła społeczność religijną.

quasi-Teresse napisał(a):
Myślicie, że oni nie słyszeli tych argumentów?
Zapewne słyszeli, pytanie jednak nie brzmi, czy je słyszeli, ale co z nimi zrobili.

quasi-Teresse napisał(a):
Czy też mają na nie jakąś przekonywującą dla nich odpowiedź?
Nie, nie mają. Ich odpowiedzią jest przeważnie zaklinanie rzeczywistości. Takie osoby nie chcą przyjąć do wiadomości niczego, co zburzy ich obraz Kościoła katolickiego, mają oni własną wizję historii świata i Kościoła, nie przemawiają do nich żadne fakty. Posługują się oni zasadą "jak fakty przeczą moim wymysłom, to tym gorzej dla faktów."

[Powyżej jako odpowiedzi użyto cytatów użytkownika Tobias, z poprawkami interpunkcji. Dwa pierwsze z nich zostały zmodyfikowane na potrzeby argumentacyjne. Podobnie pytania są odpowiednio zmodyfikowanymi pytaniami użytkownika Teresse]


Wt kwi 09, 2019 19:40
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
akruk napisał(a):
quasi-Teresse napisał(a):
Tylko jak to takie oczywiste, to czemu są katolicy?
Jak to czemu? Są dlatego, ponieważ zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym. Odłączając się od Kościoła, stworzyli nową, niezależną od Kościoła społeczność religijną.


To teraz przedstaw dowody że katolicy:

-Zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym
-Odłączając się od tego jedynego Kościoła, stworzyli nową społeczność religijną

Acha, i gdzie ci wyparowało "zerwali jedność z następcą Piotra?" Oczywiście, niewygodny fragment z mojej wypowiedzi wyciąłeś, bo nie pasowałby do tych absurdów które napisałeś.


Wt kwi 09, 2019 19:45

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1385
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
Mocniejszy argument jest taki, że za młodu faktycznie dawałem się formować po katolicku, szczególnie w zakresie seksualnej pożalcie-się-Duchy etyki. Potrzebowałem gdzieś tak osiemnastu-dwudziestu lat, żeby się wściec, że ja tu służę wiernie Panu, a On mi nie tylko nie błogosławi, ale zachowuje wobec mnie całkowitą bierność i milczenie - chociaż niszczę sobie dla Niego życie. Albo więc jest bogiem złym, którego takie rzeczy rajcują, albo jest bogiem nieudolnym, co nie potrafi zapanować nad Swoim doczesnym biznesem, albo Go w Kościele Katolickim po prostu nie ma, albo On mnie w ogóle w Swojej Owczarni nie chce i czeka tylko, aż sobie z niej pójdę furt.

No to poszedłem.

Wygląda na to, że przestałeś wierzyć w Boga zanim Go poznałeś, a opuszczenie KK było jedynie tego następstwem.
Bóg dał mi się poznać w momencie, kiedy najbardziej tego potrzebowałem, z tym że moje serce czekało na Niego z utęsknieniem, choć nie do końca byłem tego świadom.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt kwi 09, 2019 20:20
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
Mocniejszy argument jest taki, że za młodu faktycznie dawałem się formować po katolicku, szczególnie w zakresie seksualnej pożalcie-się-Duchy etyki. Potrzebowałem gdzieś tak osiemnastu-dwudziestu lat, żeby się wściec, że ja tu służę wiernie Panu, a On mi nie tylko nie błogosławi, ale zachowuje wobec mnie całkowitą bierność i milczenie - chociaż niszczę sobie dla Niego życie. Albo więc jest bogiem złym, którego takie rzeczy rajcują, albo jest bogiem nieudolnym, co nie potrafi zapanować nad Swoim doczesnym biznesem, albo Go w Kościele Katolickim po prostu nie ma, albo On mnie w ogóle w Swojej Owczarni nie chce i czeka tylko, aż sobie z niej pójdę furt.

No to poszedłem.

Oczekiwałeś Boga - dżinna spełniającego życzenia?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt kwi 09, 2019 20:39
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Nie. Oczekiwałem pana, który troszczy się o swoje sługi; rzemieślnika, który dba o swoje narzędzia - ze skutecznością stosowną do swoich wszech-atrybutów, jakimi bywa obdarzany bez protestu.

Wybawiony napisał(a):
Wygląda na to, że przestałeś wierzyć w Boga zanim Go poznałeś, a opuszczenie KK było jedynie tego następstwem.

Możliwe. Skoro jednak Bóg nie potrafi sobie poradzić z wpływami kulturowymi typu Załoga G, to marny z niego bóg.


Wt kwi 09, 2019 21:25
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Tobias napisał(a):
akruk napisał(a):
quasi-Teresse napisał(a):
Tylko jak to takie oczywiste, to czemu są katolicy?
Jak to czemu? Są dlatego, ponieważ zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym. Odłączając się od Kościoła, stworzyli nową, niezależną od Kościoła społeczność religijną.
To teraz przedstaw dowody że katolicy:

-Zerwali jedność z Kościołem Chrystusowym
Filoque. Plus nowe dogmaty.
Tobias napisał(a):
-Odłączając się od tego jedynego Kościoła, stworzyli nową społeczność religijną
Odłączenie się powoduje stworzenie nowej, odrębnej społeczności. Masz kłopoty z myśleniem?

Tobias napisał(a):
Acha, i gdzie ci wyparowało "zerwali jedność z następcą Piotra?" Oczywiście, niewygodny fragment z mojej wypowiedzi wyciąłeś, bo nie pasowałby do tych absurdów które napisałeś.
Pisałem już o nieuzasadnionych roszczeniach biskupów Rzymu. Było niewygodne, więc wówczas nie komentowałeś.


Śr kwi 10, 2019 6:40
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL