Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 17:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona
 Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Zbigniew3991 napisał(a):
Stąd Kościół Katolicki jest odłamem, bo jest częścią Chrześcijaństwa

Kolega @Quinque zapewne rozumuje w ten sposób, że skoro katolicyzm nosi taką nazwę, to jest głównym Kościołem, i nie przyjmuje argumentu o poprawnym znaczeniu pojęcia "katolicki", a którą bardzo jasno i klarownie przedstawił @akruk.

Wybawiony napisał(a):
A tymczasem Jezus założył po prostu swój Kościół, zgodnie z tym co zapowiedział. Czyli ani KK, ani CP.

Ani KRK, ani CP, ani żaden inny. Dokładnie jest tak, jak mówisz.


Pt kwi 12, 2019 13:31
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Bladwin79 napisał(a):
Kolega @Quinque zapewne rozumuje w ten sposób, że skoro katolicyzm nosi taką nazwę, to jest głównym Kościołem


Koleś, napisałeś post na który odpowiedziałem więc albo się do niego odnieś albo idź z tego forum. Bo to forum dyskusyjne

viewtopic.php?f=27&t=41358&start=60

Cytuj:
, i nie przyjmuje argumentu o poprawnym znaczeniu pojęcia "katolicki",


Przecież to nawet nie jest żałosne. Co ma znaczenie słowa katolicki czyli powszechny(używanego już na początku II wieku) co czego? Oczywiście się nie dowiemy. No ale już wszyscy wiemy że nie przyszedłeś tu dyskutować


Pt kwi 12, 2019 13:40
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
IrciaLilith napisał(a):
Konkretne owoce, Alus. Ja widzę, że w chrześcijaństwie to człowiek ma służyć Bogu i być posłuszny Kościołowi, jest obarczony grzechem pierworodnym, słaby i niesamodzielny, nawet nie potrafi sam ustalić co jest dobre a co złe i według chrześcijaństwa to Bóg ustala zasady moralne, bez Boga to owo centum świata ponoć nawet kochać nie potrafi...

Człowieka w centrum to mają ideologie bez Boga.

No tak - człowiek służył Bogu, męczył się niepomiernie przybijając Boga do krzyża.
Usiłujesz przedstawić człowieka jako skończonego idiotę nie rozeznającego dobra i zła :o

Andy72 napisał(a):
Człowiek w centrum to hasła rewolucji francuskiej

A sądzisz, że Bóg przyjął postać człowieka dał sie zamordować na krzyżu, bo miał taki kaprys, czy uczynił to ze względu na człowieka Ja sie na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.
Rewolucja francuska "wywyższyła" człowieka stawiając go w centrum gilotyny.


Pt kwi 12, 2019 13:46
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Ps:
Bladiwn napisał(a):
Ani KRK, ani CP, ani żaden inny. Dokładnie jest tak, jak mówisz


Siła argumentacji powala

Cytuj:
Kolega @Quinque zapewne rozumuje w ten sposób, że skoro katolicyzm nosi taką nazwę, to jest głównym Kościołem


Quinque rozumuje w ten sposób że Kościół Katolicki(cały, a nie tylko Rzymski. Nawet tego nie wiesz) zachował pełne nauczanie apostołów i Jezusa. Oraz ciągłość święceń kapłańskich od Jezusa przez Apostołów na resztę Biskupów. Więc jest prawdziwy. Co ma do tego nazewnictwo? Oczywiście nie wiadomo


Pt kwi 12, 2019 13:54

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus
Skoro ludzie potrafią samodzielnie rozpoznać co jest dobre a co złe na co te wszystkie boskie zakazy i nakazy?
Przecież stworzyliśmy system prawny, który określa co jest zakazane i nic nie mówi o grzechu masturbacji, nakazie świętowania konkretnych dni w konkretny sposób, opcji grzeszenia myślą.

Ja żadnego Boga ani człowieka do krzyża nie przybijałam i nie poczuwam się do odpowiedzialności za dawne wydarzenia. Tak samo nie zamierzam służyć jakimkolwiek nadnaturalnym bytom, mogę służyć innym czującym istotom, ale nie ideom czy instytucjom. Jak ktoś ma taką ochotę to jego wolny wybór, byle przy okazji nie próbował innym wyboru odbierać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt kwi 12, 2019 14:04
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
IrciaLilith napisał(a):
Alus
Skoro ludzie potrafią samodzielnie rozpoznać co jest dobre a co złe na co te wszystkie boskie zakazy i nakazy?
Przecież stworzyliśmy system prawny, który określa co jest zakazane i nic nie mówi o grzechu masturbacji, nakazie świętowania konkretnych dni w konkretny sposób, opcji grzeszenia myślą.

To po co na znaki ostrzegawcze, na zapałkach, na lekarstwach, na chemicznych środkach czystości. skoro ludzie potrafią samodzielnie myśleć

Cytuj:
Ja żadnego Boga ani człowieka do krzyża nie przybijałam i nie poczuwam się do odpowiedzialności za dawne wydarzenia. Tak samo nie zamierzam służyć jakimkolwiek nadnaturalnym bytom, mogę służyć innym czującym istotom, ale nie ideom czy instytucjom. Jak ktoś ma taką ochotę to jego wolny wybór, byle przy okazji nie próbował innym wyboru odbierać.

Ktoś Ci odbiera, ktoś siłą Cie zmusza do wymiany zdań na katolickim forum?
Jesteś na forum na tych samych prawach co inni, wolno Ci wrażać swoje osobiste zdanie, ale już nie należy usiłować deprecjonować wiary innych.


Pt kwi 12, 2019 14:25

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus napisał(a):
A sądzisz, że Bóg przyjął postać człowieka dał sie zamordować na krzyżu, bo miał taki kaprys, czy uczynił to ze względu na człowieka Ja sie na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.

Ksiądz Pawlukiewicz mówił, że my ludzie lubimy czuć się bardzo ważni, tymczasem pierwszorzędną przyczyną śmierci Jezusa było oddanie Chwały Ojcu, a że przy okazji przyszło Zbawienie, to tylko dlatego że mamy wielkie szczęście. :-D

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 14:40
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
A sądzisz, że Bóg przyjął postać człowieka dał sie zamordować na krzyżu, bo miał taki kaprys, czy uczynił to ze względu na człowieka Ja sie na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo prawdzie.

Ksiądz Pawlukiewicz mówił, że my ludzie lubimy czuć się bardzo ważni, tymczasem pierwszorzędną przyczyną śmierci Jezusa było oddanie Chwały Ojcu, a że przy okazji przyszło Zbawienie, to tylko dlatego że mamy wielkie szczęście. :-D

Nie istotne co my ludzie lubimy, to Jezus powiedział cokolwiek uczyniliście jednemu z tych moich braci najmniejszych, Mnieście uczynili.


Pt kwi 12, 2019 14:54
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Quinque napisał(a):
Numer raz, z powodu pewnej niekonsekwencji. Prawosławie darzy ogromnym szacunkiem Ojców Kościoła. I w wielu dyskusjach jakie widziałem prawosławni odwołują się do nich jakby to co pisali stanowiło arbitralne nauczanie. Niestety powołują się na wtedy kiedy jest to prawosławnym na rękę. Np. Św. Ireneusz z Lyonu przekazał jasną naukę iż Kościół Rzymski przechowuje pełne nauczanie Apostołów i każdy inny Kościół ma się go słuchać. Czego prawosławie nie czyni, i zawsze miało z tym problemy
Cerkiew prawosławna nie wyznaje nieomylności każdego Ojca Kościoła. Niektórzy Ojcowie się w różnych kwestiach zagalopowali i odeszli od consensusu.
Cytuj:
Numer dwa, odrzucanie nieomylności papieża.
Numer jeden to też było odrzucanie nieomylności papieża.
Cytuj:
Prawosławni jak chcą podważyć tę prawdę powołują się na błąd Honoriusza. A tymczasem on herezji nie poparł. I nie został wyklęty jako Biskup(a przynajmniej w dokumentach Soborowych nie jest napisane "wyklinamy Biskupa Honoriusza z Rzymu").
Co to znaczy "wyklęty jako biskup"? Czy naprawdę dla obrony doktryny o nieomylności trzeba wprowadzać tonę mętnych kryteriów? Skąd ma szary katolik wiedzieć, czy ktoś mówi ex cathedra, czy nie? Skąd ma wiedzieć, czy ktoś wypowiada herezję jako biskup, czy jako osoba prywatna?
Cytuj:
Natomiast przynajmniej dwóch cesarzy Bizantyjskich jawnie poparło herezje.
Tylko dwóch? Oczywiście było ich znacznie więcej. Dlatego nikt z prawosławnych nie wpadł na durny pomysł, by uznać cesarza bizantyjskiego za nieomylnego w sprawach wiary.
Cytuj:
A z tego co wiem Cesarz był traktowany jako namiestnik Boga
Cesarz był traktowany tak, jak tego naucza św. Paweł.
Cytuj:
Numer Trzy, z powodów historycznych. Prawosławie do XII wieku było na pozycji silniejszego Kościoła. No ale widzimy że Bóg tak pokierował swoim Kościołem że teraz to on jest tym większym i silniejszym
Czyli w XII wieku byłbyś prawosławnym; w okresie szczytu kalifatu - muzułmaninem; a za Trajana byś radośnie wiwatował oglądając rzezie chrześcijan?


Pt kwi 12, 2019 15:01

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Alus
Skoro ludzie potrafią samodzielnie rozpoznać co jest dobre a co złe na co te wszystkie boskie zakazy i nakazy?
Przecież stworzyliśmy system prawny, który określa co jest zakazane i nic nie mówi o grzechu masturbacji, nakazie świętowania konkretnych dni w konkretny sposób, opcji grzeszenia myślą.

To po co na znaki ostrzegawcze, na zapałkach, na lekarstwach, na chemicznych środkach czystości. skoro ludzie potrafią samodzielnie myśleć

Cytuj:
Ja żadnego Boga ani człowieka do krzyża nie przybijałam i nie poczuwam się do odpowiedzialności za dawne wydarzenia. Tak samo nie zamierzam służyć jakimkolwiek nadnaturalnym bytom, mogę służyć innym czującym istotom, ale nie ideom czy instytucjom. Jak ktoś ma taką ochotę to jego wolny wybór, byle przy okazji nie próbował innym wyboru odbierać.

Ktoś Ci odbiera, ktoś siłą Cie zmusza do wymiany zdań na katolickim forum?
Jesteś na forum na tych samych prawach co inni, wolno Ci wrażać swoje osobiste zdanie, ale już nie należy usiłować deprecjonować wiary innych.


Na szczęście mnie nikt do niczego nie zmusza i bardzo mnie to cieszy. Mam tylko świadomość jak trudno zakwestionować to co latami uważało się za niepodważalne prawdy. Najtrudniej zrozumieć, że takie kwestionowanie nie jest niczym złym.

Znaki ostrzegawcze mają na celu poinformowanie o konieczności zachowania środków ostrożności, to zwykła informacja. Nie mówi, że dana rzecz jest dobra lub zła, a tylko o potencjalnym niebepieczeństwie.

Boskie zakazy i nakazy to nie znaki informacyjne tylko arbitralne ustalenie, że to a to jest złe, bo jest złe, a to a to jest dobre, na zasadzie bo tak. A tymczasem wiele osób potrzebuje konkretnie wiedzieć dlaczego i nie zadowalają ich przekombinowane i naciągane odpowiedzi. Zapałki nie są ani dobre, ani złe- wszystko zależy od tego w jakim celu i z jakim skutkiem się ich używa.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt kwi 12, 2019 15:13
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
To spróbuj olać znaki drogowe, np te z pierwszeństwem przejazdu, gdy będziesz wyjeżdżała z podporządkowanej i przekonaj sie na własnej skórze jak dobry mogą mieć efekt.


Pt kwi 12, 2019 15:17

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Oznacza to że trzeba kochać człowieka ze względu na Boga, natomiast ubóstwianie człowieka (człowiek w centrum wszechświata) to grzech przeciw I przykazaniu.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pt kwi 12, 2019 15:25
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
zefciu napisał(a):
Cerkiew prawosławna nie wyznaje nieomylności każdego Ojca Kościoła


Nie. Cerkiew Prawosławna uznaje to co Ojcowie napisali wtedy kiedy jest to Cerkwi na rękę

Cytuj:
Co to znaczy "wyklęty jako biskup"?


Pytaj się ojców Soboru. Został wyklęty jako heretyk. Nigdzie nie zaznaczono że był papieżem

Cytuj:
Skąd ma szary katolik wiedzieć, czy ktoś mówi ex cathedra, czy nie?


Stąd że jest to wiedza powszechnie dostępna za darmo

Cytuj:
czy ktoś wypowiada herezję jako biskup, czy jako osoba prywatna?


Oczywiście prywatny list do patriarchy(zresztą, waszego) nie może być traktowany jako wypowiedź ex cathedra

Cytuj:
Dlatego nikt z prawosławnych nie wpadł na durny pomysł, by uznać cesarza bizantyjskiego za nieomylnego w sprawach wiary


Bo i nie był kapłanem. Zresztą, jak dowiesz się kiedy papież wypowiada się nieomylnie to będziesz wiedział że jego nieomylność, w rzeczywistości jest nieomylnoscią Kościoła a nie człowieka

Cytuj:
Czyli w XII wieku byłbyś prawosławnym


Nic takiego nie wynika z tego co napisałem. Natomiast fakt że prawosławie zaczęło tracić na sile niewiele później po schizmie. Daje do myślenia. Jeszcze w XI wieku możemy mówić o złotym wieku Biznacjum. A później? Kicha i pompa panie premierze


Pt kwi 12, 2019 15:40

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus napisał(a):
To spróbuj olać znaki drogowe, np te z pierwszeństwem przejazdu, gdy będziesz wyjeżdżała z podporządkowanej i przekonaj sie na własnej skórze jak dobry mogą mieć efekt.


Znaki drogowe są wynikiem umowy społecznej, uzgodnienia i nikt nie zabroni się umówić inaczej na inne zasady gdy uznamy je za korzystniejsze. Co to ma do narzuconej moralności?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt kwi 12, 2019 15:46
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Quinque napisał(a):
Nie. Cerkiew Prawosławna uznaje to co Ojcowie napisali wtedy kiedy jest to Cerkwi na rękę
No tak. Uznaje te wypowiedzi Ojców, które się zgadzają z nauczaniem chrześcijaństwa.
Cytuj:
Pytaj się ojców Soboru.
Żartujesz sobie. To Ty twierdzisz, że istnieje takie rozróżnienie. Nigdzie nie wynika ono zaś z samych dekretów.
Cytuj:
Stąd że jest to wiedza powszechnie dostępna za darmo
No to się nią podziel.
Cytuj:
Bo i nie był kapłanem. Zresztą, jak dowiesz się kiedy papież wypowiada się nieomylnie to będziesz wiedział że jego nieomylność, w rzeczywistości jest nieomylnoscią Kościoła a nie człowieka
Też se tak kiedyś tłumaczyłem. Ale to herezja wg SVI.


Pt kwi 12, 2019 16:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL