Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona
 Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK? 
Autor Wiadomość
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
Nie. Oczekiwałem pana, który troszczy się o swoje sługi; rzemieślnika, który dba o swoje narzędzia - ze skutecznością stosowną do swoich wszech-atrybutów, jakimi bywa obdarzany bez protestu.

Wybawiony napisał(a):
Wygląda na to, że przestałeś wierzyć w Boga zanim Go poznałeś, a opuszczenie KK było jedynie tego następstwem.

Możliwe. Skoro jednak Bóg nie potrafi sobie poradzić z wpływami kulturowymi typu Załoga G, to marny z niego bóg.

Mamusia mi nie kupiła loda, bo boli mnie gardło, nie lubię mamusi...


Śr kwi 10, 2019 7:36

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Nie rozumiem tego kultu Japonii...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 10, 2019 7:37
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Orient jest po prostu cywilizowany. My mamy tego farta, ze żyjemy pod koniec historycznej anomalii, kiedy barbarzyńcy z Okcydentu byli potężniejsi, bo na upadek Chin, kolejny z rzędu, nałożyła się na angielska rewolucja przemysłowa.

Co prawda, nie jestem stuprocentowo przekonany, czy chciałbym żyć w ichniejszej cywilizacji. Bycie barbarzyńcą też ma swoje zalety.

Alus napisał(a):
Mamusia mi nie kupiła loda, bo boli mnie gardło, nie lubię mamusi...

"Tatuś mnie zbił kablem, ale ja kociam tatusia, bo może mnie wsadzić do piekarnika"?


Śr kwi 10, 2019 8:12

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Nie, tatuś powiedział że jak przystawię sobie żelazko do buzi do się poparzę, co za niedobly tatuś, takie fajne żelazko...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 10, 2019 8:27
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
No i to jest właśnie poziom intelektualny i moralny polskich katolików - możesz zgwałcić, a pokornie poprosi o więcej, o ile uwierzy, że jesteś od Boga. Może być w tym kraju dobrze, może być on respektowany na świecie? No przeca, że nie.


Śr kwi 10, 2019 8:35
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
Orient jest po prostu cywilizowany


Nie jest. Japonia przynajmniej do 1945 roku. Była zacofanym krajem gdzie psy odbytami szczekały


Śr kwi 10, 2019 8:46
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
No i to jest właśnie poziom intelektualny i moralny polskich katolików - możesz zgwałcić, a pokornie poprosi o więcej, o ile uwierzy, że jesteś od Boga. Może być w tym kraju dobrze, może być on respektowany na świecie? No przeca, że nie.
Ech, skoro prowadzą taką żałosną akcję jak #RespectUs...


Śr kwi 10, 2019 8:50

Dołączył(a): Pn gru 09, 2013 8:49
Posty: 853
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Quinque napisał(a):
ErgoProxy napisał(a):
Orient jest po prostu cywilizowany


Nie jest. Japonia przynajmniej do 1945 roku. Była zacofanym krajem gdzie psy odbytami szczekały

I forma, i treść nie do zaakceptowania.

_________________
Jeśli można na coś poradzić, po cóż rozpaczać,
Jeśli nie można, na cóż ronić łzy ...


Śr kwi 10, 2019 8:53
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
A z czym się nie zgadzasz? Gdyby nie to że Japonia w drugiej połowie XIX wieku otworzyła granice, to dalej by latali z łukami po lasach


Śr kwi 10, 2019 9:34

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Przypuszczam że w 1905 roku byłbym po stronie Rosji...

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Śr kwi 10, 2019 9:42
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Alus napisał(a):
Mamusia mi nie kupiła loda, bo boli mnie gardło, nie lubię mamusi...

Cytuj:
"Tatuś mnie zbił kablem, ale ja kociam tatusia, bo może mnie wsadzić do piekarnika"?

Oczywiście nie zlał za naganny postępek, tylko tak dla własnego kaprysu....


Śr kwi 10, 2019 9:44
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Czyli już wiemy, ze Aluś dopuszcza wychowywanie dzieci kablem. Moje gratulacje.

Andy72 napisał(a):
Przypuszczam że w 1905 roku byłbym po stronie Rosji...

Przypuszczam, że powinieneś się Andy wreszcie określić, czy stoisz po stronie zajadłego, nieprzejednanego wroga Polski, czy jedynego kraju, który nie zamknął swojej ambasady w Warszawie po kampanii wrześniowej.

Quinque napisał(a):
Gdyby nie to że Japonia w drugiej połowie XIX wieku otworzyła granice, to dalej by latali z łukami po lasach.

Jakby się siogunat był wykopyrtnął u swojego zarania, toby latali z muszkietami i innym osprzętem. Niestety, nie wykopyrtnął się - zakonserwowali sobie chłopaki porządki średniowieczne.


Śr kwi 10, 2019 9:50

Dołączył(a): Wt lis 23, 2004 16:10
Posty: 552
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Cytuj:
@Nektariuszu

A Ty czemu jesteś prawosławnym jak mogę zapytać? Urodziłeś się w tej tradycji czy tez konwertowałeś?
Oczywiście nie musisz odpowiadać jak nie masz ochoty :)


Urodziłem się jako prawosławny :) Zawsze byłem wierzący i praktykujący, ale dopiero w pewnym momencie swojego życia zainteresowałem się mocniej teologią. Do tego stopnia, że po skończeniu jednych studiów poszedłem na kolejne - teologiczne. Dlaczego wciąż pozostaję prawosławny? Dlatego, że jestem przekonany o autentyczności prawosławia, jestem przekonany o tym, że to właśnie w nim jest pełnia Prawdy - w sensie zachowania czystości wiary w niezmienny sposób od czasów Chrystusa i apostołów, przez Świętych Ojców, aż po dziś dzień - widzę tu pewną wyraźną ciągłość, niezmienność, która trwa od Chrystusa po dziś dzień. Tak to odbieram i dlatego wciąż pozostaję prawosławny. Poza tym bardzo do mnie przemawia to w jaki sposób prawosławie postrzega Boga i relację między Bogiem i człowiekiem, to czym dla prawosławia jest grzech, po co są sakramenty, jaki jest sens misji Chrystusa - gdy się tego wszystkiego dowiadywałem, gdy poznawałem, uczyłem się, to czułem tak jakby intuicyjnie, że to jest właściwe. Trafiało to mi prosto w serce, głęboko w moją duszę, tak jakbym odkrywał coś, o czym intuicyjnie i tak już wcześniej wiedziałem, że to tak właśnie jest.

Dlaczego nie wybrałem KK? Dlatego, że żywię przekonanie, że w pewnych kwestiach KK się myli, wprowadzając na przestrzeni dziejów pewne zmiany, które spowodowały odejście w pewnych aspektach od tej linii nauczania, która trwała od czasów Chrystusa, przez apostołów, Świętych Ojców po dziś dzień. Nie dostrzegam tej linii w KK, widzę jej przerwanie. Dlatego właśnie KK mnie do siebie nie przekonało. Żeby to dokładnie wyjaśnić musiałbym się uciec do dokładnych przykładów, więc na razie pozostanę tylko przy tych ogólnikach. ;)

Quinque napisał(a):
Nie, dziękuję. Cyrkowe wygibasy słowne/historyczne mające na celu udowodnienie że św. Ireneusz nie miał na myśli tego co miał na myśli mnie nie kręcą


Jasne, nie ma sprawy :) Myślałem, że po prostu nie miał kto Ci odpowiedzieć na Twoje wątpliwości, dlatego zaproponowałem dyskusję.

Cytuj:
Bodajże już was pytałem o kwestię rozwodów. I cóż żeście odpowiedzieli? Nic


A pamiętasz może, w którym to temacie było?

_________________
http://www.ksiega-starcow.blogspot.com
http://www.orthphoto.net


Śr kwi 10, 2019 9:56
Zobacz profil
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
ErgoProxy napisał(a):
Czyli już wiemy, ze Aluś dopuszcza wychowywanie dzieci kablem. Moje gratulacje.

Wiemy na pewno, że stosujesz wygibasy nijak się mające do meritum
Ja napisałam, ze matka nie kupiła lodów z przyczyn choroby dziecka, na co dziecko zareagowało złością.
Ty piszesz o laniu bez przyczyny...gdy nikt normalny nie karci dziecka bez przyczyny ze strony dziecka.


Śr kwi 10, 2019 10:04
Post Re: Dlaczego odrzucam/wybieram akurat KK?
Przyczyna niczego tutaj nie zmienia. Zresztą nie pisałem tylko o laniu kablem, pisałem tez o wsadzaniu do piekarnika. Mam rozumieć, że Aluś w tym również nie widzi nic zdrożnego? Jeśli tylko przyczyna jest niebłaha.


Śr kwi 10, 2019 10:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 363 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL