Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 11:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
A jakie znaczenie ma to pytanie, do czego ono Ci potrzebne, jaki ma to związek z zacytowaniem przypowieści? To jest alegoria. Nadal jesteś napastliwy, niemal agresywny. Masz z tym jakiś problem?


Pn kwi 12, 2021 18:11
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar napisał(a):
A jakie znaczenie ma to pytanie, do czego ono Ci potrzebne, jaki ma to związek z zacytowaniem przypowieści? To jest alegoria. Nadal jesteś napastliwy, niemal agresywny. Masz z tym jakiś problem?

Problem widzę raczej po Twojej stronie. Udzielasz rady komentując doznania Boga:
Dowiar napisał(a):
To tak jak w przypowieści z zabłąkaną owcą. Bóg cieszy się bardziej z odnalezionej owcy niż z pozostałego posłusznego stada. Daj mu możliwość odnalezienia i cieszenia się i raduj się razem z nim![…]

Nie wiem komu Bóg udziela takich uprawnień do wypowiadania się na temat Jego odczuć. Po otrzymaniu odpowiedzi, czy taką wiedzą ma ktoś będący zbłąkanym, czy należący do stada rozwiejesz w jakiejś części me wątpliwości w sprawie posiadanych plenipotencji.
Pytanie, dla przypomnienia brzmi:
Czy uważasz się za owcę będącą w stadzie, czy zbłąkaną, poszukiwaną przez pasterza?

Po udzieleniu odpowiedzi możemy przedyskutować temat z czego ta radość Boga (pasterza) wynikała. Oczywiście jak nie będzie to dla Ciebie problemem.


Pn kwi 12, 2021 22:56

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Pozostaw to temu kto miałby skorzystać z tej rady, chce to skorzysta, nie chce to nie skorzysta.

Cytuj:
Problem widzę raczej po Twojej stronie. Udzielasz rady komentując doznania Boga:


A co w tym złego, tym bardziej, że mowa o pozytywnych doznaniach, jeżeli zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo jego, to widzę analogię.

Cytuj:
Nie wiem komu Bóg udziela takich uprawnień do wypowiadania się na temat Jego odczuć. Po otrzymaniu odpowiedzi, czy taką wiedzą ma ktoś będący zbłąkanym, czy należący do stada rozwiejesz w jakiejś części me wątpliwości w sprawie posiadanych plenipotencji.


"Po owocach ich poznacie", nic dodać nic ująć - to są moje plenipotencje i kompetencje. Po co mam się uważać za kogoś, rzeczywistość wie najlepiej kim Ja Jestem, a najlepiej zapytaj się o to Boga, to jest najlepsze źródło wiedzy i informacji, On udzieli Ci najdoskonalszej, najpewniejszej i jednoznacznej!

Cytuj:
Po udzieleniu odpowiedzi możemy przedyskutować temat z czego ta radość Boga (pasterza) wynikała. Oczywiście jak nie będzie to dla Ciebie problemem.


Jaki masz w tym cel, sądzisz, że pochodzenie radości Boga można teoretycznie wydyskutować?

Cytuj:
Pytanie, dla przypomnienia brzmi:
Czy uważasz się za owcę będącą w stadzie, czy zbłąkaną, poszukiwaną przez pasterza?


Interesuje mnie w jakim celu zadajesz mi tak uparcie to pytanie, wykaż mi jego sens, to wtedy może Ci odpowiem na niego.


Wt kwi 13, 2021 1:10
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar napisał(a):
A co w tym złego, tym bardziej, że mowa o pozytywnych doznaniach, jeżeli zostaliśmy stworzeni na obraz i podobieństwo jego, to widzę analogię.

No poparz, poprzez analogie poznałeś myśli Boga. Może też poprzez analogię powiesz też jak wygląda Bóg? Jakież to owoce wydałeś lub konsumowałeś, że masz wgląd do myśli i odczuć Boga? Jak to się ma do ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało.
Dowiar, jednym udzielasz odpowiedzi na podstawie analogii porównawczej, innych odsyłasz po odpowiedź do Boga, mówiąc że on udzieli najdoskonalszej, najpewniejszej i jednoznacznej odpowiedzi. Czy odpowiedzi Boga, pokrywać się będą z Twymi odpowiedziami, czy może Twe będą bardziej bliskie Prawdy, lub odwrotnie?
Dowiar napisał(a):
Jaki masz w tym cel, sądzisz, że pochodzenie radości Boga można teoretycznie wydyskutować?

Przecież to Ty, przez analogię stwierdziłeś, że można teoretycznie poznać radość Boga. Ja mam odmienne zdanie.
Dowiar napisał(a):
Interesuje mnie w jakim celu zadajesz mi tak uparcie to pytanie, wykaż mi jego sens, to wtedy może Ci odpowiem na niego.
Pisałem, chciałbym poznać czy takie rzeczy o Bogu przedstawia ktoś, ze stada porzuconego przez Boga (pasterza), czy ktoś, buntownik, który nie chce być w stadzie.


Wt kwi 13, 2021 7:18

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Jestem w tym stadzie, ale nie z niego pochodzę!

Czy teraz jasne?

Bóg jest Radością, więc nie mam problemu z tym, żeby określić, że Bóg raduje się z czyjegoś powrotu. Powtarzam, jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże więc analogia jest jak najbardziej przydatnym narzędziem.


Wt kwi 13, 2021 14:23
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar napisał(a):
Jestem w tym stadzie, ale nie z niego pochodzę!

Czy teraz jasne?

Bóg jest Radością, więc nie mam problemu z tym, żeby określić, że Bóg raduje się z czyjegoś powrotu. Powtarzam, jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo Boże więc analogia jest jak najbardziej przydatnym narzędziem.


No nie tak do końca jasne. Uważam, że stado to stado, to tłum, tłum to większość, a większość nie posiada świadomości, składa się z głupców. Prawda przytrafia się jednostkom, a nie tłumom.
Pasterz zostawił stado, dziesiątki, czy może setki owieczek i baranów. Poszedł szukać indywidualisty, buntownika, któremu nie pasowało towarzystwo, zasady i zwyczaje stada, poszedł szukać kogoś kto ma świadomość. Gdy znalazł ucieszył się, wziął w swe ramiona. Jak myślisz, gdzie się z nim udał, do stada owieczek i baranów?

Przez analogię doszedłeś do wniosku, że Ty stworzony na obraz i podobieństwo Boga się radujesz to i Bóg musi się radować. To zapewne skro Ty chodzisz do ubikacji, to i Bóg tam chodzi, do fryzjera, kina, teatru, cyrku. Myślę, że nie odwiedzasz domów publicznych.

To tak sobie rozwinąłem, Twą analogię. Twą, czy raczej stada? Jeśli coś nie tak, to proszę sprostuj.


Wt kwi 13, 2021 21:06

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
I co dalej, masz jeszcze jakieś pomysły?


Wt kwi 13, 2021 21:58
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL