Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 12:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr maja 01, 2019 17:27
Posty: 2
Post Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Witam. Mam 27 lat, jestem z Rzeszowa, mam pewien problem i chciałem się doradzić.

Powiem w skrócie: brak chęci do życia, uczucie samotności mimo kontaktów z ludźmi, coraz częstsze sięganie po alkohol, mało chodzę do kościoła, ciągłe zamartwianie się różnymi sprawami..

Czemu to piszę.. analizuje swoją sytuację i jest źle a czuje że jak nie zrobię coś to będzie jeszcze gorzej. Mam duże chęci aby wrócić do kościoła, chciałbym wejść w nowe towarzystwo które będzie mnie choć trochę motywowało ku temu. Nie wiem jak się za to wszystko zabrać.. potrzeba mi na pewno kontaktu, dołączenia do wspólnoty w Rzeszowie.

Może ktoś poleci dobrego spowiednika z Rzeszowa lub okolic?


Śr maja 01, 2019 20:22
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Pan Jezus zdejmuje z nas kajdany. Uzdrawia nasze serca, przywraca radość, oczyszcza duszę, daje wolność od ciężaru grzechów. Prawdą jest, ze czasem też doświadcza w trudnych sytuacjach, bo stal hartuje się w ogniu. Nie ma wiary bez Krzyża. Prowadzi nas to jednak do większej radości. Jako motywację podam Ci świadectwo, które napisałem na tym forum pół roku temu
viewtopic.php?f=50&t=40975&start=0

Pozdrawiam.


Śr maja 01, 2019 20:45

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Ja bym zaczęła od weryfikacji czy to nie depresja, bo opis może to sugerować.
Może być to także kryzys egzystencjalny, a te często wiara pomaga rozwiązać.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 01, 2019 22:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr maja 01, 2019 17:27
Posty: 2
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dziękuję za świadectwo :) Cięzko mi powiedzieć czy to depresja.. mam non stop uczucie samotności i gryzie mnie sumienie że odwróciłem się od kościoła. 2 lata temu miałem terapię która trwała rok prawie to tam nie było mowy o depresji natomiast powodem terapii były zawroty głowy i wyszło że to tzw somatyzacja czyli w skrócie nie pokazuje tak zbyt wiele emocji na zewnątrz ale np w stresie mogę mieć zawroty głowy lub bóle brzucha.
Na razie rozmyślam jak się zabrać za to wszystko bo czuje że się powoli staczam jak nie podejmę żadnych kroków. Myślałem o spowiedzi bo nie pamiętam kiedy nawet byłem ostatnio ale jeszcze szukam spowiednika z którym mógłbym porozmawiać.


Cz maja 02, 2019 10:25
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Jako bliski taoizmu eklektyk i synkretyk, proponuję 2 zasady życia (zrobisz oczywiście jak uważasz):

1) Akceptacja tego co jest. Nie oznacza to tkwienie na siłę w braku zmiany, ale pozwolenie sobie na doświadczenie tego co i tak już doświadczasz (czyli nie uciekanie od "krzyża"). Zaakceptowanie, że czujesz to co czujesz, nie uciekanie od tego. Nie kierowanie się lękiem. Może to co czujesz wcale nie jest takie jakie się wydaje na pierwszy rzut oka? Może przez odruch uciekania od tego (którego któż z nas nie ma?), powstaje błędne wrażenie?

2) Kierowanie się radością. Czyli współpraca z tą wewnętrzną inspiracją, z tą łagodną radością (lub też czasem nawet entuzjazmem, intensywną ekscytacją - ale taką autentyczną, holistyczną, a nie nad-kopmensacyjną, przykrywającą coś). To może wymagać w pewnych okolicznościach odwagi i wysiłku, ale to "jarzmo jest lekkie a brzemię słodkie" :) Nie ma tu szarpania się ze sobą, jest łagodna współpraca z łaską.

Pozdrawiam i życzę powodzenia :)

_________________
Pokój wam.


Cz maja 02, 2019 22:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Sylwester91 napisał(a):
Powiem w skrócie: brak chęci do życia, uczucie samotności mimo kontaktów z ludźmi, coraz częstsze sięganie po alkohol, mało chodzę do kościoła, ciągłe zamartwianie się różnymi sprawami..


Na świecie jest tyle używek, religii, sposobów na życie, że raczej trudno sie tutaj nudzić, jak się czymś znudzę, to biore się za coś innego, zawsze pomaga.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt maja 03, 2019 6:23
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Sylwester91 napisał(a):
Dziękuję za świadectwo :) Cięzko mi powiedzieć czy to depresja.. mam non stop uczucie samotności i gryzie mnie sumienie że odwróciłem się od kościoła. 2 lata temu miałem terapię która trwała rok prawie to tam nie było mowy o depresji natomiast powodem terapii były zawroty głowy i wyszło że to tzw somatyzacja czyli w skrócie nie pokazuje tak zbyt wiele emocji na zewnątrz ale np w stresie mogę mieć zawroty głowy lub bóle brzucha.
Na razie rozmyślam jak się zabrać za to wszystko bo czuje że się powoli staczam jak nie podejmę żadnych kroków. Myślałem o spowiedzi bo nie pamiętam kiedy nawet byłem ostatnio ale jeszcze szukam spowiednika z którym mógłbym porozmawiać.

Dla dobrej spowiedzi i możliwości porozmawiania o swoich problemach, wyszukaj jakiegoś zakonnika, oni zwykle mają więcej czasu na wysłuchanie penitenta i lepsze przygotowanie psychologiczne niż większość księży diecezjalnych.


Pt maja 03, 2019 7:15

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2019 11:01
Posty: 5
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Musisz się jakoś zmotywować znalezc to szczecie moze jakies hobby ? jestes jeszcze młody cale zycie przed toba

_________________
pozycjonowanie stron Wrocław


Wt wrz 24, 2019 11:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 17, 2021 11:12
Posty: 2
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Często jest tak, że jeśli nie masz pasji, to masz trudniej z tym, żeby trwac przy Bogu.


Śr mar 17, 2021 11:10
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
To tak jak w przypowieści z zabłąkaną owcą. Bóg cieszy się bardziej z odnalezionej owcy niż z pozostałego posłusznego stada. Daj mu możliwość odnalezienia i cieszenia się i raduj się razem z nim!

Nie pozostawaj bierny, jak nie wiesz co robić to zacznij robić cokolwiek, sprzątać mieszkanie chociażby i rób to w intencji Boga, z żarliwością, jak najlepiej umiesz, jeżeli zauważysz, że jeszcze robisz to niedokładnie to poprawiaj to i doskonal. Na pewno nie będziesz pozostawiony sam sobie. Pojawi się taka sytuacja, zdarzenie bądź człowiek, który będzie dla Ciebie znakiem, co masz robić dalej. Wiara bez uczynków martwa jest! Szukaj, a będziesz znaleziony!


So kwi 10, 2021 20:55
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar napisał(a):
To tak jak w przypowieści z zabłąkaną owcą. Bóg cieszy się bardziej z odnalezionej owcy niż z pozostałego posłusznego stada. Daj mu możliwość odnalezienia i cieszenia się i raduj się razem z nim!

Czy uważasz się za owcę będącą w stadzie, czy zbłąkaną, poszukiwaną przez pasterza?


N kwi 11, 2021 7:23

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Czy Ty akceptujesz tę przypowieść Jezusa?


N kwi 11, 2021 17:25
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar napisał(a):
Czy Ty akceptujesz tę przypowieść Jezusa?

Mam wrażenie, że: nie zrozumiałeś pytania, nie znasz odpowiedzi, wstydzisz się jej udzielić lub masz inny powód którego nie wyjawiłeś. Powtórzę:
Czy uważasz się za owcę będącą w stadzie, czy zbłąkaną, poszukiwaną przez pasterza?


N kwi 11, 2021 19:48

Dołączył(a): So kwi 10, 2021 15:53
Posty: 377
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Być może, że nie zrozumiałem, ale to nic złego nie rozumieć, w odróżnieniu od próby manipulowania, wmawiając komuś, że się wstydzi, to jest wmawianie komuś poczucie winy, próba odwartościowania go, aby szedł na pasku posłusznie. Mam wrażenie, że traktujesz mnie jak małego chłopczyka, którego chcesz skarcić. Twoje pytanie ma w sobie ukryta agresję, polega na tym, że nie ważne jaka będzie odpowiedź po niej nastąpi napaść. Wątpię czy Tobie zależy na mojej szczerej odpowiedzi, raczej szukasz materiału do zaatakowania moich poglądów. Dlatego zadałem pytanie jak odnosisz się do tej przypowieści Jezusa? W Twoim pytaniu jest ukryta drwina! Jeżeli się mylę to wykaż, że jest inaczej, że Twoja intencja zadania mi tego pytania jest czysta?


Pn kwi 12, 2021 0:28
Zobacz profil
Post Re: Jak się odbić i wrócić na lepszą drogę?
Dowiar, przestań się motać i imputować we mnie swoje wizje. Skoro zrozumiałeś pytanie postaraj się na nie odpowiedzieć. Powtórzę je: Czy uważasz się za owcę będącą w stadzie, czy zbłąkaną, poszukiwaną przez pasterza?


Pn kwi 12, 2021 15:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL