Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:34



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
 Małżeństwo w Niebie 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 05, 2019 19:25
Posty: 4
Post Małżeństwo w Niebie
Dobry wieczór. Zdecydowałam się założyć tu temat, ponieważ od pewnego czasu zastanawia mnie pewna rzecz. Otóż: czy gdy tu na ziemi weźmiemy ślub, to według religii chrześcijańskiej jesteśmy z tą osobą połączeni przysięgą małżeńską na wieczność, czy tylko do momentu śmierci? Czy jeśli obie osoby z małżeństwa dostąpią zbawienia i znajdą się w Niebie, będą tam jako małżeństwo, czy to już nie ma tam znaczenia - a jeśli ma, to czy po śmierci małżonka powinniśmy czekać na spotkanie z nim w Niebie i czy grzechem jest zakochać się po raz drugi? Co z osobami, którym umarła żona bądź mąż i wzięli ślub ponownie, bo się zakochali? Znam wiele osób, którym zmarł małżonek i wzięli drugi raz ślub - to znaczy, że żyją w grzechu?

Wiem, że te pytania są trochę dziwne. Może odpowiedź wydawać się oczywista, ale chciałam się upewnić i dowiedzieć, co o tych sprawach sądzą inni.


Wt maja 07, 2019 20:09
Zobacz profil
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Z tego co wiem prawosławie uczy o czymś takim. O wieczności małżeństwa


Wt maja 07, 2019 20:19

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Małżeństwo w Niebie
23 W owym dniu przyszli do Niego saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli go 24 w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz powiedział: Jeśli kto umrze bezdzietnie, niech jego brat weźmie wdowę po nim i wzbudzi potomstwo swemu bratu5. 25 Otóż było u nas siedmiu braci. Pierwszy ożenił się i umarł, a ponieważ nie miał potomstwa, zostawił swoją żonę bratu. 26 Tak samo drugi i trzeci - aż do siódmego. 27 W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. 28 Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]». 29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba?6 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych». 33 A tłumy, słysząc to, zdumiewały się nad Jego nauką.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Wt maja 07, 2019 20:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 05, 2019 19:25
Posty: 4
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Andy72 napisał(a):
23 W owym dniu przyszli do Niego saduceusze, którzy twierdzą, że nie ma zmartwychwstania, i zagadnęli go 24 w ten sposób: «Nauczycielu, Mojżesz powiedział: Jeśli kto umrze bezdzietnie, niech jego brat weźmie wdowę po nim i wzbudzi potomstwo swemu bratu5. 25 Otóż było u nas siedmiu braci. Pierwszy ożenił się i umarł, a ponieważ nie miał potomstwa, zostawił swoją żonę bratu. 26 Tak samo drugi i trzeci - aż do siódmego. 27 W końcu po wszystkich umarła ta kobieta. 28 Do którego więc z tych siedmiu należeć będzie przy zmartwychwstaniu? Bo wszyscy ją mieli [za żonę]». 29 Jezus im odpowiedział: «Jesteście w błędzie, nie znając Pisma ani mocy Bożej. 30 Przy zmartwychwstaniu bowiem nie będą się ani żenić, ani za mąż wychodzić, lecz będą jak aniołowie Boży w niebie. 31 A co do zmartwychwstania umarłych, nie czytaliście, co wam Bóg powiedział w słowach: 32 Ja jestem Bóg Abrahama, Bóg Izaaka i Bóg Jakuba?6 Bóg nie jest [Bogiem] umarłych, lecz żywych». 33 A tłumy, słysząc to, zdumiewały się nad Jego nauką.


Znam te słowa, ale ten cytat nie odpowiada na pytanie, czy osoba, która wzięła ślub po raz drugi, żyje w grzechu?


Wt maja 07, 2019 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Sonatka napisał(a):
Znam wiele osób, którym zmarł małżonek i wzięli drugi raz ślub - to znaczy, że żyją w grzechu?

Jeśli zawarli sakramentalny związek, to nie.


Wt maja 07, 2019 21:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Sonatka napisał(a):
Dobry wieczór. Zdecydowałam się założyć tu temat, ponieważ od pewnego czasu zastanawia mnie pewna rzecz. Otóż: czy gdy tu na ziemi weźmiemy ślub, to według religii chrześcijańskiej jesteśmy z tą osobą połączeni przysięgą małżeńską na wieczność, czy tylko do momentu śmierci? Czy jeśli obie osoby z małżeństwa dostąpią zbawienia i znajdą się w Niebie, będą tam jako małżeństwo, czy to już nie ma tam znaczenia - a jeśli ma, to czy po śmierci małżonka powinniśmy czekać na spotkanie z nim w Niebie i czy grzechem jest zakochać się po raz drugi? Co z osobami, którym umarła żona bądź mąż i wzięli ślub ponownie, bo się zakochali? Znam wiele osób, którym zmarł małżonek i wzięli drugi raz ślub - to znaczy, że żyją w grzechu?

Wiem, że te pytania są trochę dziwne. Może odpowiedź wydawać się oczywista, ale chciałam się upewnić i dowiedzieć, co o tych sprawach sądzą inni.


No przecież jest w przysiędze małżeńskiej "do póki śmierć nas nie rozłączy" więc w Niebie już tych małżeństw nie będzie, ale może wyjść tam trochę dziwna sytuacja, bo jeśli więzi rodzinne w Niebie będą zachowane, to może być "rodzina" gdzie jest jedna żona i trzech mężów, albo jeszcze dziwniej i dwie żony i pięciu mężów, i mnie to trochę dziwi, no bo jeśli już tak liczyć, to przecież za życia doczesnego matka miała córkę, więc i w Niebie ten status zostanie zachowany, nikt nie zaprzeczy faktu że to jest jej córka, więc dlaczego z małżeństwami ma być inaczej? za życia to była żona, a teraz już nie?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 07, 2019 21:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Małżeństwo w Niebie
No, ale jak to w niebie nie będzie malzenstw. Czyli tam nie będzie zachowanego,że jesteś czyimś synem. To ciekawe czy są imiona ??


Śr paź 04, 2023 11:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Małżeństwo w Niebie
    Mk 12:25 BW "Albowiem gdy powstaną z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jako aniołowie w niebie."
Guest napisał(a):
Czyli tam nie będzie zachowanego,że jesteś czyimś synem.
Taka pamięć pewnie zostanie, ale ona związana będzie z Ziemią; w nowej rzeczywistości pewnie już nowych synów nie będzie... [choć dogmatu ja bym tu nie robił, bo cytowana wypowiedź Jezusa w 1-szej kolejności odnosi się do czasu zmartwychwstania... a co będzie później??... Dowie się ten, kto w Bożym Królestwie się odnajdzie...]

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr paź 04, 2023 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Ok nie bardzo rozumiem co napisałeś ale ok 👌 .No nic szkoda ,że taka odpowiedź w sensie,że oczekiwałem co innego


Śr paź 04, 2023 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Napisałem, że ziemskie rodzinne relacje pewnie zostaną w pamięci zbawionych (będą wiedzieć, czyim byli dzieckiem; kto był żoną dla kogoś, itd.).
Natomiast zawieranie nowych małżeństw i rodzenie nowych dzieci nie jest pewnie planowane(?).

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr paź 04, 2023 14:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Małżeństwo w Niebie
no właśnie nie rozumiem czemu piszesz ,ze nie jest planowane dzieci skąd taka jest pewnośc ;).


Śr paź 04, 2023 17:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Stąd, że zacytowałem przecież:
Mk 12:25 BW "Albowiem gdy powstaną z martwych, ani się żenić nie będą, ani za mąż wychodzić, lecz będą jako aniołowie w niebie."

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr paź 04, 2023 17:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt wrz 19, 2023 13:09
Posty: 54
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Cóz negować nie mogę.Jedynie napiszę to, ze smutne to co mówi Jezus ;). Stawiam kropkę.


Śr paź 04, 2023 17:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt sty 31, 2023 5:49
Posty: 1836
Post Re: Małżeństwo w Niebie
Wejdź do Królestwa Bożego, a się przekonasz, że może coś Cię jednak tam zaskoczy, co teraz Cię tu smuci...

_________________
"Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj" (Rz 12,21).
Gdy ROZUMIESZ, że DOBRO jest CENNIEJSZE od zła — to WYBIERAJĄC DOBRO, zwyciężasz zło…
+++
"Tak, wkrótce przyjdę. Amen, przyjdź, Panie Jezu!" (Ap 22,20).


Śr paź 04, 2023 17:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 14 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL