Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 11:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
 Chciałbym wierzyć. 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn lip 22, 2019 22:18
Posty: 1
Post Chciałbym wierzyć.
Hej,

Z góry przepraszam jeżeli to nie jest miejsce na takie pseudo-mądre rozważania. Ale potrzebuję miejsca żeby naskrobać to i owo na swój temat. Najwyżej poleci do kosza.

Może trochę mojej historii żeby nakreślić całość tej mojej "świetnej" drogi życiowej jaką aktualnie przemierzam. Jestem chory - depresja endogenna; nie było to zależne od mojej woli, taki się urodziłem - dzięki temu każda najprostsza czynność wydaje mi się jak budowanie jakiś cholernych piramid. Choroba sprawiła, że miałem wiele zakrętów życiowych - alkoholizm, bezdomność, narkotyki i dopiszcie sobie milion innych równie ciekawych rzeczy. Aktualnie dzięki farmakoterapii jakoś staram się wyjść na prostą - no ale leczenie nie skończy się póki nie odejdę z tego łez padołu.

Byłem wychowany w wierze katolickiej, ba byłem ministrantem i.. nagle (a może nie nagle) tak wszystko znikło, wyciszyło się. Nie wierzę. Już nawet nie chodzi o odejście od kościoła - ja nawet nie jestem w stanie sobie teraz wyobrazić wiary. Jest to dla mnie tak abstrakcyjny koncept jak nie wiem - fizyka kwantowa.

Więc dlaczego o tym piszę? Bo chciałbym uwierzyć na nowo, od dłuższego czasu mam takie przebłyski/potrzeby - że chciałbym, że naprawdę chciałbym ale nie potrafię. To trochę tak jak z moją chorobą - chcesz coś zrobić ale nie potrafisz, wszystko wydaje Ci się tak trywialne i bez najmniejszego sensu, że odrzucam to od samego początku.

Nie wiem, nie potrafię, nie umiem ale chcę - czy ktoś był w podobnym miejscu do mnie?

Z góry dziękuję za odpowiedź, i drodzy moderatorzy (bo ja naprawdę doceniam wysiłek) jeżeli to zły dział to serio przepraszam.

Rusty.

_________________
Death - Pierce - ME


Pn lip 22, 2019 22:41
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Chciałbym wierzyć.
Szukaj, czytaj rozważaj, od samego chcenia wiara raczej nie przyjdzie. Jak ktoś szuka Prawdy i jest na nią otwarty to ją znajdzie.
Może pomocne będa też swiadectwa innych dla przykładu chlopak chciał sie zabić a dziś ma żone i rodzinę

https://youtu.be/amTIJNbwbII


Wt lip 23, 2019 9:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Chciałbym wierzyć.
To wszystko zależy od tego, co rozumiesz pod pojęciem wiary. Jeśli pojmujesz to jako odczucie, uczucie lub emocję - to, że nic nie odczuwasz, nie czujesz i nie przeczuwasz jeszcze o niczym nie świadczy. Jeśli uważasz, że wiara to przekonanie, to także nie wystarcza. Wiara to przekonanie oraz odczucie. Uczucia, odczucia i emocje nadają motywację, zaś przekonanie jest potwierdzeniem woli, budowaniem całej swojej wizji świata i systemu wartości. Te dwie sfery - emocje, uczucia oraz odczucia - oraz racjonalne przekonania, tworzą wiarę. Czasem nic nie czujemy - wtedy przekonanie podtrzymuje wiarę. Czasem intelektualnie wątpimy, ale coś przeczuwamy, odczuwamy.

Potrzeba wspólnoty, żeby budować wiarę. Dobrze, że tutaj jesteś. Napisz coś więcej o sobie.

_________________
MODERATOR


Wt lip 23, 2019 18:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Chciałbym wierzyć.
Wielokrotnie bylem w sytuacji gdy wydawalo mi sie ze zadanie ktore mam do wykonania jest niemozliwe, czy za trudne dla mnie w danym momencie ( choc nie bylo to zwiazane z choroba ) i wowczas najlepiej dzialala zasada "one step at the time " ( jeden krok w danym czasie ), czyli zawsze trzeba bylo zrobic ten pierwszy krok, a dalej juz szlo. Wszzystko jedno czy mowimy o wstaniu z lozka, czy przysiadzie z 60 kg na grzbiecie przez 70 latka.
Jesli chodzi o wiare, to albo ja masz, albo nie.
Jesli przeblyskuje to moze przyjdzie.


Śr lip 24, 2019 17:05
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 4 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL