Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:52



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4
 Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Jockey napisał(a):
Możesz tak chcieć żyć ale nie wmawiaj nam ze jest to dobre.
To ze masz zapędy samookaleczenia lub samozniszczenia się nie oznacza ze wiesz co jest dla ciebie dobre.
Nie wiem czy jesteś ojcem. Ale powiedz czy zostawisz dziecko 3 letnie bez opieki przy otwartym oknie na 10 pietrze. Gdzie jest bezproblemowy dostęp do wypadnięcia z okna.



Nie mam dzieci, więc to mnie nie dotyczy, nie rozumiem co ma wybór drogi życiowej, do jakiś tam dzieci których nie posiadam?
I chyba nie zrozumiałeś o co mi chodzi, więc spróbuje jeszcze prościej, wole jeden rok być królem, niż całe życie żebrakiem, wole być jeden rok szczęśliwy, niż być nieszczęśliwym przez całe życie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 03, 2019 7:49
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Zastanów się nad prostym zdaniem Bóg jest naszym Ojcem.


Wt wrz 03, 2019 8:19
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Jockey napisał(a):
Zastanów się nad prostym zdaniem Bóg jest naszym Ojcem.



Czyli władza absolutna? Ojciec powie żebym zostało bezdomnym, to mam nim zostać?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 03, 2019 11:28
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Robek napisał(a):
Czyli władza absolutna? Ojciec powie żebym zostało bezdomnym, to mam nim zostać?
Bywały w historii osoby powołane do tego typu wyrzeczeń. Ale raczej ciężko, żeby Bóg oczekiwał czegoś takiego od Ciebie.


Wt wrz 03, 2019 11:48
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Robek napisał(a):
Czyli władza absolutna? Ojciec powie żebym zostało bezdomnym, to mam nim zostać?

Nie. Ojciec powiedział, że masz czynić sobie ziemię poddaną, czyli przykładać się do rozwoju ziemi, a nie czekał, aż z nieba spadnie manna.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt wrz 03, 2019 14:24
Zobacz profil
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
Robek napisał(a):
Jockey napisał(a):
Zastanów się nad prostym zdaniem Bóg jest naszym Ojcem.



Czyli władza absolutna? Ojciec powie żebym zostało bezdomnym, to mam nim zostać?

Nie. Bóg jest dobrym Ojcem. Daje tylko dobre dary. Jezus podawał konkretny przykład o prośbie o chleb i daniu kamienia. Bóg nam daje tylko takie dary które są dla nas dobre. Prawdziwie dobre. Bo Bóg wie dokładnie a my mamy tylko cząstkowe spojrzenie na nasze życie.


Wt wrz 03, 2019 14:48

Dołączył(a): Pn gru 18, 2017 21:53
Posty: 94
Post Re: Religia chrześcijańska - WSZYSTKO NIE TAK?!
"Ciekawa" "polemika biblijna". Może być w tym coś prawdy?
[color="red"][ciach – nie reklamujemy sekciarskiego badziewia][/color]
Chciałbym byście zwrócili uwagę zarówno na poglądy autora tak przed, jak i po swoim "przełomowym odkryciu"
Nie ma przymusu wiary, można wierzyć w co się chce nawet w to że Jezus miałby być nie tym za kogo wszyscy go uważamy.
Niektóre nagłówki mnie po prostu zwaliły z nóg, np. dowodzenie że Jezus miałby być Tammuzem, Nimrodem itp., o tym że Piotr i Paweł byli pierwszymi heretykami i trzeba wyrzucić to co oni napisali, że Ewangelię Łukasza trzeba też wyrzucić bo też jest satanistyczna, że cały NT trzeba wyrzucić a jedyną czystą księgą jest Księga Henocha i że to przez jej pryzmat trzeba interpretować Pięcioksiąg Mojżesza, o chrzcie że jest zmoczeniem się spermą Ozyrysa-Mefistofelesa i tego typu rzeczy. Jak to piszę to mi się śmiać chce :D Ale po chwili nie jest mi do śmiechu widząc że ten człowiek to wszystko wypisuje na serio i nawet poddał się obrzezaniu, a wkrótce w planach ma złożyć ofiarę całopalną Bogu Abrahama.
Czy sądzicie że te poglądy są niebezpieczne? Bo z tego co ja obserwuję, są one dosyć popularne.
Zawsze fascynowało mnie jak ludzie mogą dochodzić do takich wniosków.


So lis 02, 2019 19:51
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL