Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 19:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
 Jak jest w niebie? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt sie 02, 2019 15:45
Posty: 2
Post Jak jest w niebie?
Ciągle jesteśmy zagrożeni atakami terrorystycznymi. Najgorsze jest to, że muzułmanie wierzą iż zabijając niewiernego (czyli nas) pójdą do Nieba, gdzie czekają na nich piękne hurysy - zawsze młode i zawsze gotowy na rozkazy. Myślę że to powoduje, że im brzydszy i biedniejszy Arab, tym śpieszniej mu do tego nieba.
Czytając o tym zastanawiam się, jak wygląda nasze katolickie niebo, bo na dobrą sprawę nie bardzo wiem. Może ktoś zna jakiś opis? :o


Pt sie 02, 2019 15:55
Zobacz profil
Post Re: Jak jest w niebie?
aurum21 napisał(a):
Czytając o tym zastanawiam się, jak wygląda nasze katolickie niebo, bo na dobrą sprawę nie bardzo wiem. Może ktoś zna jakiś opis? :o
Pismo Święte wyraźnie podaje, że takiego opisu nie da się przedstawić.


Pt sie 02, 2019 16:01

Dołączył(a): Pt sie 02, 2019 15:45
Posty: 2
Post Re: Jak jest w niebie?
zefciu napisał(a):
aurum21 napisał(a):
Czytając o tym zastanawiam się, jak wygląda nasze katolickie niebo, bo na dobrą sprawę nie bardzo wiem. Może ktoś zna jakiś opis? :o
Pismo Święte wyraźnie podaje, że takiego opisu nie da się przedstawić.


Szkoda, bo to znaczy że w "marketingu" muzułmanie są lepsi. Może to jest powodem udanych rekrutacji. Mam znajomego w Belgii, mówi że jest coraz więcej białych muzułmanów i są bardziej agresywni od arabów.


Pt sie 02, 2019 16:10
Zobacz profil
Post Re: Jak jest w niebie?
aurum21 napisał(a):
Szkoda, bo to znaczy że w "marketingu" muzułmanie są lepsi.
To oczywiście zależy od tego, jaki jest target takiego marketinku. Czy ludzie, którzy chcą pociupciać, czy tacy, którzy chcą dostąpić czegoś niepojętego.


Pt sie 02, 2019 16:25

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak jest w niebie?
Jeśli by chodziło o ofertę nieba to powinni dominować pastafarianie oferujący szybki internet, striptiz, dopasowywanie oferty do indywidualnych potrzeb, itd.
Popularność islamu ma znacznie głębsze korzenie. Ogólnie religie niejako zaspokajają pewne potrzeby ludzi, a aby być gorliwym wyznawcą danej religii w pewnym sensie musi ona odpowiadać na potrzeby duchowe danej osoby. Islam wbrew pozorom jest religią prostą, o konkretnych sztywnych zasadach. Daje konkretne wytyczne: rób to a to a zasłużysz na niebo, a 'to' to po prostu wykaz zewnętrznych zachowań. To oczywiście uproszczenie, ale ukazuje w czym rzecz. Do tego pod względem moralnym islam nie jest jakoś wybitnie wymagający, przynajmniej w popularnym podejściu nie nakazuje miłości do nieprzyjaciół ani nie uważa gniewu czy pożądania za grzech, etyka seksualna także jest jaka jest...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 02, 2019 16:30
Zobacz profil
Post Re: Jak jest w niebie?
IrciaLilith napisał(a):
Islam wbrew pozorom jest religią prostą, o konkretnych sztywnych zasadach.
Jakie pozory masz na myśli?


Pt sie 02, 2019 16:37

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jak jest w niebie?
Takie, że dość często ludziom się wydaje, że islam jest skomplikowaną religią( z takimi ocenami się spotkałam i na tym się opieram) przez brak zrozumienia zasad, które są bardzo proste, właśnie przez konkretność i sztywność, aby ich przestrzegać nie trzeba praktycznie ich rozumieć oraz są to zasady dotyczące zachowań, czyli tego co zewnętrzne.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt sie 02, 2019 17:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2736
Post Re: Jak jest w niebie?
zefciu napisał(a):
Pismo Święte wyraźnie podaje, że takiego opisu nie da się przedstawić.

Dokladnie.
To jest wlasciwa odpowiedz ale bazujac na "oko nie widzialo" itd
odpowiedzial bym ze w niebie jest super.


Pt sie 02, 2019 18:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 8 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL