Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz lis 14, 2019 9:19

Odpowiedz w wątku  [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
 Moja dziewczyna jest satanistką 
Autor Wiadomość

Post Re: Moja dziewczyna jest satanistką
ratio napisał(a):
A ja myślę, że "wiktor86" jest zafascynowany dziewczyną na poziomie urody, a nie wartości. Jednak to właśnie wartości pomagają budować życie, bo uroda przemija ...

A ja myślę, że wygłaszanie teorii na temat motywów innych ludzi jest nieco chamskie. Może być sporo powodów, dla których interesujemy się drugą osobą, uroda, charakter, charyzma. Czasem przeciwieństwa się przyciągają i nie tylko porządne dziewczyny lubią "złych chłopaków", w drugą stronę też to działa. Co konkretnie u kolegi wiktora zdecydowało, na to mamy za mało informacji.

Cytuj:
Mam też pytanie do"wiktor86": czy żadną inną dziewczynę nie był w stanie sobą zainteresować? Czy tylko ta jedna spojrzała na niego łaskawie?

Jeżeli pierwsze zdanie było nieco chamskie to to już jest tym zdecydowanie. Zamiast się bawić w jakieś rozmowy o wierze nich się wypicuje, ogoli i wyjdzie na miasto. W ostateczności, jak jest tak brzydki, że tylko satanistki się z nim zadają, niech próbuje przez internety. Jest jeszcze wiele ryb w tym stawie, na pewno znajdzie jakąś cnotliwą z kompatybilnymi wartościami.

Tak, to (i więcej) wynika z Twojej powyższej wypowiedzi.

...

(Koh 3:1nn)

Śr sie 07, 2019 10:22

Uważam że powinieneś całkowicie odstawić tematy: Boga , wiary ,kościoła , filozofii, a skopić się na osobie którą kochasz . Nie staraj się jej zmienić ,zbawić, przywrócić kościołowi , spraw żeby czuła się kochana bez względu na wszystko , zęby miała pewność że dla ciebie jest ważniejsza od wszystkich ludzi świata a nawet od samego Boga , że będziesz z nią dzielił każdy los który ją spotka. Jeśli tego nie czujesz i zastanawiasz się czy to potrafisz zrobić to dla jej dobra daj jej święty spokój . Znajdź sobie mniej odważną i wrażliwą dziewczynę a będziesz szczęśliwy .

Śr paź 23, 2019 21:10

Quinque napisał(a):
Cóż mogę powiedzieć. Prof. św. Edyta Stein(na początku swojego życia była judaistkom(w końcu żydowka) później z ateizmu nawróciła się na katolicyzm). Podania, mówią że przed swoją męczeńską śmiercią jej uśmiech był pełen ciepła i życzliwości). Nie rozumiem ludzi którzy tracą wiarę na wskutek cierpienia. Ja również przechodziłem przez podobną sytuację a wiary nie straciłem

Przeszedłeś przez podobną sytuację, co Edyta Stein? Byłeś w obozie koncentracyjnym?

Warto zapoznać się z założeniami nawet satanizmu i ateizmu. Chrześcijanie są z natury misjonarzami, a misjonarz powinien znać poglądy i założenia, z którymi chce dyskutować i z którymi chce rozmawiać.

Pt lis 01, 2019 20:14

Całkowicie się z Tobą Zbyszku zgadzam- warto znać różne poglądy, szczególnie te z którymi się nie zgadzamy, bo często się okazuje, że niezgadzaliśmy się z chochołem. To samo w drugą stronę- często coś fascynuje z niewiedzy, a po zgłębieniu można dostrzec wady.
Warto ogarnąć np założenia satanizmu laveyańskiego i przeczytać Biblię Szatana La Veya, bo dla większości, np przykazanie mówiące o zakazie krzywdzenia dzieci i zwierząt jest szokiem, a niewiara w Szatana i traktowanie go jako symbolu jeszcze większym.

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

Pt lis 01, 2019 20:42

Porozmawiaj na spokojnie z dziewczyna i namów ją by udała sie zTobą do Ksiedza Egzorcysty czy psychologa, osobiscie znam znakomitych kapłanów, którzy potrafią rozmawiać, itp.....Jezeli nic z tym nie zrobisz z czasem bedziesz miał obok siebie "potwora" a nie kobiete i to nie żart, Pozdrawiam i życze Powodzenia :)

Śr lis 06, 2019 12:26

Megi- jeśli dziewczyna jest np zafascynowana satanizmem laveyańskim to rozsądniej zwyczajnie poznać tą filozofię i pogadać o powodach dla których ją wybrała.

Serio pod pojęcie 'satanista' wkłada się bardzo wiele zupełnie różnych spraw. Dla niektórych przynależność do pewnych subkultur muzycznych to już satanizm, albo fascynacja pewnymi zagadnieniami z new age, ludzie zafascynowani filozofią LaVeya z dumą publicznie nazywają siebie satanistami, podczas gdy ten system wyraźnie opiera się na suwerenności, w tym przestrzeganiu granic innych i nie dopuszcza agresji innej niż samoobrona... Bardzo rzadko ktoś serio związał się z prawdziwie destrukcyjną grupą lub poszedł w niebezpieczne kierunki fascynacji złem, a nie tylko uwolnieniem od pewnych norm społecznych.

Zwróć uwagę o jakich to 'satanistycznych' zachowaniach pisze autor.

Pomoc psychologa w poradzeniu sobie z traumą po ciężkich doświadczeniach oczywiście bywa pomocna,ale aby mieć szansę przekonać kogoś do podjęcia terapii warto podjąć dialog, poznać punkt widzenia takiej osoby, nie narzucając niczego po prostu wysłuchać i poznać jej światopogląd, argumenty...

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...

Śr lis 06, 2019 19:32
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 21 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2