Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Moje pytanie do Boga. 
Autor Wiadomość
Post Moje pytanie do Boga.
Wiem że są różne kalectwa na świecie, ludzie bez rąk, bez nóg, niewidomi, ludzie rośliny i każdy musi z tym żyć. Moje " kalectwo" kiedyś pewien lekarz określił jako " ból bóli" Lepiej tego chyba określić się nie da, i nie chodzi tu o ból fizyczny. Wierzę że kiedyś wszyscy staniemy przed Sądem Bożym. W tym dniu pragnę jedynie bym miał możliwość jako pierwszy zadać Bogu pytanie nim rozpocznie nade mną sąd. Panie, czy aby napewno się nie pomyliłeś, a jeżeli nie, to wytłumacz.


N sie 11, 2019 21:21
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Zetor – ponawiam prośbę z innego wątku. Wyjaśnij, o co chodzi, bo dyskusja w ten sposób nie jest możliwa.


Pn sie 12, 2019 9:00

Dołączył(a): Wt wrz 24, 2019 11:01
Posty: 5
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Twoje zycie jest bardzo trudne ale kiedys skonczy sie bol i cierpienie dostaniesz to szczesie :) musisz miec nadzieje

_________________
pozycjonowanie stron Wrocław


Wt wrz 24, 2019 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Bóg stworzył człowieka doskonałym, ale później człowiek zgrzeszył i przez to ziemia została przeklęta przez Boga. Już w Edenie Pan Bóg wyganiając pierwszych ludzi mówił im o cierpieniu. Doskonałą wolą Bożą było aby człowiek żył w społeczności z Bogiem w raju, ale to człowiek dokonał wyboru. Człowiek ponosi konsekwencje swoich uczynków nie tylko na sobie ale i na potomstwie. Biblia mówi, że Bóg błogosławi szukających Boga do tysięcznego pokolenia a przekleństwo spada na grzeszników do 3 i 4 pokolenia. Jedną z przyczyn kalectw i różnego typu niepełnosprawności jest właśnie to. Bóg nie jest okrutny, tylko sprawiedliwy i postępuje zgodnie ze swoim Słowem zawartym w Biblii ( ,,co człowiek sieje to i żać będzie). Rozumiem, że to musi być przykre i ciężkie, ale nie można obwiniac Boga. Na sądzie człowiek nie będzie miał już nic do powiedzenia, to na ziemi trzeba uregulować swoje życie przed Bogiem. (,,Postanowione człowiekowi raz umrzeć a później sąd"). Człowiek w obliczu Boga po śmierci nie jest w stanie wobec jego majestatu coś wydyskutować. Dlatego polecam tu na ziemi przyjść w szczerej modlitwie do Boga i zadać te pytania tu na ziemi, a także jeśli trzeba przeprosić Boga za swoje złe czyny. W Bogu jest szczęście mimo że nie raz są łzy i ból to On daje siły to wszystko przejść i przenieść. Czasem także Bóg posyła trudności i choroby żeby człowieka tym sposobem do siebie przybliżyć, aby dusza była zbawiona. My mamy dużo marzeń, pragnień a dla Boga najważniejsze jest to aby człowiek był zbawiony i prowadzi do tego różnymi drogami. Niech Cię Bóg błogosławi i da odpowiedzi na Twoje pytania :)


Pt paź 04, 2019 12:00
Zobacz profil
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Skąd wziąłeś tezę, że "Bóg stworzył człowieka doskonałym"? I nie pisz, że z Biblii, bo tam nic takiego nie ma.
Gdyby człowiek był doskonały, to ny nie zgrzeszył.
Skąd teza, że "ziemia jest przeklęta przez Boga"?


Pt paź 04, 2019 12:11

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Kael napisał(a):
Skąd wziąłeś tezę, że "Bóg stworzył człowieka doskonałym"? I nie pisz, że z Biblii, bo tam nic takiego nie ma.
Gdyby człowiek był doskonały, to ny nie zgrzeszył.
Skąd teza, że "ziemia jest przeklęta przez Boga"?


Właśnie z Biblii :) 5. Moj. 32:4a ,,Doskonałe jest dzieło jego.." Chodzi mi o to, że w momencie stworzenia, czyli za czasów gdy byli w Raju człowiek był stworzony jako doskonałe stworzenie, czyli takie bez żadnych braków. Bóg nie uczynił nic ,,wadliwego", czy też coś mu po drodze nie wypaliło i tak wyszło. Dał też człowiekowi wolną wolę i wybór, a człowiek przez swoją decyzję zgrzeszył. Nie miałam na myśli takiej doskonałości, że to była istota nie omylna i idealna...

Teza, że ,,ziemia jest przeklęta przez Boga" --> Rdz 3:17: "A do Adama rzekł: Ponieważ usłuchałeś głosu żony swojej i jadłeś z drzewa, z którego ci zabroniłem, mówiąc: Nie wolno ci jeść z niego, przeklęta niech będzie ziemia z powodu ciebie! W mozole żywić się będziesz z niej po wszystkie dni życia swego!"


Pt paź 04, 2019 13:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje pytanie do Boga.
IśćzaJezusem napisał(a):
Chodzi mi o to, że w momencie stworzenia, czyli za czasów gdy byli w Raju człowiek był stworzony jako doskonałe stworzenie, czyli takie bez żadnych braków. Bóg nie uczynił nic ,,wadliwego", czy też coś mu po drodze nie wypaliło i tak wyszło. Dał też człowiekowi wolną wolę i wybór, a człowiek przez swoją decyzję zgrzeszył. Nie miałam na myśli takiej doskonałości, że to była istota nie omylna i idealna...


To ile jest rodzajów tej doskonałości? wymień wszystkie.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt paź 04, 2019 14:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt paź 04, 2019 11:42
Posty: 119
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Jakie rodzaje? xD
Uważasz, że Bóg stworzył coś co było z wadą? Nie doprecyzowane?


Pt paź 04, 2019 15:01
Zobacz profil
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Zetor napisał(a):
W tym dniu pragnę jedynie bym miał możliwość jako pierwszy zadać Bogu pytanie nim rozpocznie nade mną sąd. Panie, czy aby napewno się nie pomyliłeś, a jeżeli nie, to wytłumacz.


Nie bardzo rozumiem, dlaczego czekasz do dnia sądu? Czy nie prościej zapytać Boga teraz. Skoro dałeś mi tylko ból, to czemu ma on służyć? Jak mam go znieść, bo tego nie rozumiem. A może warto poprosić Boga by pokazał ci piękno Twojego życia którego sam być może nie widzisz?


Pt paź 04, 2019 18:31

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Believing napisał(a):
Nie bardzo rozumiem, dlaczego czekasz do dnia sądu? Czy nie prościej zapytać Boga teraz. Skoro dałeś mi tylko ból, to czemu ma on służyć? Jak mam go znieść, bo tego nie rozumiem. A może warto poprosić Boga by pokazał ci piękno Twojego życia którego sam być może nie widzisz?

Czyż można by się spodziewać jakiejś odpowiedzi? Dla Boga milczenie jest złotem.


Pt paź 04, 2019 20:15
Zobacz profil
Post Re: Moje pytanie do Boga.
katon napisał(a):
Czyż można by się spodziewać jakiejś odpowiedzi?

A jak sądzisz?
katon napisał(a):
Dla Boga milczenie jest złotem.

Skąd ta pewność?


So paź 05, 2019 7:27
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Moje pytanie do Boga.
IśćzaJezusem napisał(a):
Jakie rodzaje? xD
Uważasz, że Bóg stworzył coś co było z wadą? Nie doprecyzowane?


Napisałeś Nie miałam na myśli takiej doskonałości, że to była istota nie omylna i idealna...
o jakim rodzaju doskonałości tutaj mówiłeś? jaki rodzaj doskonałości miałeś na myśli?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 05, 2019 10:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Believing napisał(a):
A jak sądzisz?

Zawsze jak się chce to można mu coś przypisać że odpowiedział.
katon napisał(a):
Dla Boga milczenie jest złotem.

Believing napisał(a):
Skąd ta pewność?

A słyszałeś Go?


So paź 05, 2019 11:16
Zobacz profil
Post Re: Moje pytanie do Boga.
katon napisał(a):
Zawsze jak się chce to można mu coś przypisać że odpowiedział.

Tylko czy nadal będzie to prawdą o spotkaniu z Nim?
katon napisał(a):
A słyszałeś Go?

Czy uważasz że jest to niemożliwe? Zobacz historię życia wielu ludzi przed nami. Jedno jest pewne, musi upłynąć pewien okres czasu, byś mógł powiedzieć jak apostołowie, którzy zmierzali drogą do Emaus.


N paź 06, 2019 8:30
Post Re: Moje pytanie do Boga.
Ja Go nie słyszałam, ale mam namacalny dowód, że On mnie wysłuchał.


N paź 06, 2019 9:36
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 75 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL