Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 25, 2024 11:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
 Tabletka dzień po 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So paź 12, 2019 8:27
Posty: 4
Post Tabletka dzień po
Witam.
Mam dylemat. Zaproponowałem mojej dziewczynie żeby zażyła tabletkę "dzień po" i ona się zgodziła, bo chcieliśmy oboje wyeliminować ryzyko że zajdzie w ciążę. Opłaciłem ginekologa i tabletki.
I teraz moje pytanie: czy powinienem się z tego wyspowiadać? Czy to jest tylko jej grzech ?


So paź 12, 2019 8:34
Zobacz profil
Post Re: Tabletka dzień po
Naprawdę? Naprawdę nie znasz odpowiedzi na to pytanie?


So paź 12, 2019 9:17

Dołączył(a): So paź 12, 2019 8:27
Posty: 4
Post Re: Tabletka dzień po
No tak, przecież jej nie namawiałem, sama chciała.


So paź 12, 2019 9:57
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Tabletka dzień po
Wygląda na to że trollujesz

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 12, 2019 9:58
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 12, 2019 8:27
Posty: 4
Post Re: Tabletka dzień po
No raczej nie. Chce po prostu wiedzieć zanim pójdę do spowiedzi.


So paź 12, 2019 10:16
Zobacz profil
Post Re: Tabletka dzień po
Jaceksoplica napisał(a):
No tak, przecież jej nie namawiałem, sama chciała.
Zauważmy, że moja wypowiedź w ogóle nie zawierała wprost sugestii, jaka jest odpowiedź na Twoje pytanie. A mimo to zareagowałeś na nią obroną. Stąd wynika, że dobrze wiesz, że jesteś współodpowiedzialny, a mimo to żywisz absurdalną nadzieję, że ktoś tu Ci powie, iż nie jesteś.


So paź 12, 2019 10:21

Dołączył(a): So paź 12, 2019 8:27
Posty: 4
Post Re: Tabletka dzień po
Zauważmy, że napisaliście już 3 posty a w żadnym nie ma odpowiedzi na pytanie


So paź 12, 2019 10:37
Zobacz profil
Post Re: Tabletka dzień po
Jaceksoplica napisał(a):
Zauważmy, że napisaliście już 3 posty a w żadnym nie ma odpowiedzi na pytanie
Ale po co mam Ci dawać odpowiedź, jeśli udowodniłem Ci w łatwy sposób, że tę odpowiedź już znasz? Zawsze odpowiedź do której sami doszliśmy jest bardziej wiarygodna niż ta z cudzego autorytetu.


So paź 12, 2019 10:52

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Tabletka dzień po
Aby spowiedź była ważna powinien być żał za grzechy i mocne postanowienie poprawy, a nie tak że "być może zabiłem swoje dziecko - to se pójde do spowiedzi", nie mówiąc o tym że samo współżycie bez śłubu to cudzołóstwo, ale tabletka po to nawet nie jakąś antykoncepcja ale coś w rodzaju aborcji.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So paź 12, 2019 10:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Tabletka dzień po
Serio nie znasz stanowiska Kościoła w tej sprawie? To tym bardziej przedstaw całą sytuację spowiednikowi jeśli uważasz się za katolika.

Ty zaproponowałeś, ty zorganizowałeś i kupiłeś. Gdyby to były narkotyki uważane przez prawo za coś zakazanego i złego mógłbyś zostać oskarżony, prawda? Aby było ciekawiej gdyby to były narkotyki to ona by była potraktowana jako ofiara... to, że się zgodziła pod presją faceta z którym uprawiała seks i który wyraźnie nie chce dziecka nie zwalnia Ciebie z odpowiedzialności. Nie trzeba usilnie namawiać ani wymuszać aby być odpowiedzialnym, zgoda drugiej strony też tego nie zmienia.

Skoro masz wątpliwości tym bardziej przejdź się do spowiedzi, oczywiście jeśli jest to kompatybilne z Twoją wiarą. Tak jak Andy napisał- istotne jest też to czy czujesz się odpowiedzialny za swoje czyny...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So paź 12, 2019 11:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Tabletka dzień po
zefciu napisał(a):
Jaceksoplica napisał(a):
Zauważmy, że napisaliście już 3 posty a w żadnym nie ma odpowiedzi na pytanie
Ale po co mam Ci dawać odpowiedź, jeśli udowodniłem Ci w łatwy sposób, że tę odpowiedź już znasz? Zawsze odpowiedź do której sami doszliśmy jest bardziej wiarygodna niż ta z cudzego autorytetu.


Nie wiedziałem że namawianie do grzechu, również jest uznawane za grzech, a może jednak nie jest? w końcu "zefciu" zamiast odpowiedzieć to każe samemu szukać odpowiedzi.

Andy72 napisał(a):
Aby spowiedź była ważna powinien być żał za grzechy i mocne postanowienie poprawy, a nie tak że "być może zabiłem swoje dziecko - to se pójde do spowiedzi", nie mówiąc o tym że samo współżycie bez śłubu to cudzołóstwo, ale tabletka po to nawet nie jakąś antykoncepcja ale coś w rodzaju aborcji.


To z ciebie jest taki znawca antykoncepcji? bo z tego co wyczytałem to tabletka "dzień po" uniemożliwia zapłodnienie, więc tutaj o aborcji nie może być mowy, bo niby czego ma być aborcja? skoro nie doszło do zapłodnienia?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 12, 2019 11:55
Zobacz profil
Post Re: Tabletka dzień po
Robek napisał(a):
Nie wiedziałem że namawianie do grzechu, również jest uznawane za grzech
W ogóle Twoja wiedza na temat wiary chrześcijańskiej, o której lubisz się z pozycji autorytetu wypowiadać jest raczej nikła.
Cytuj:
każe samemu szukać odpowiedzi
Nie każę samemu szukać, tylko wskazuję na fakt, że Jaceksoplica już tę odpowiedź znalazł. Wiem doskonale, że jeśli powiem wprost „uuu… masz grzech, to oczywiste, idź do spowiedzi”, to Jaceksoplica odpowie mi „oj Ty taki, siaki, owaki, jak śmiesz mnie oceniać grzeszniku, który gorsze rzeczy czynisz”. No i będzie miał rację. Zatem powołuję się na jego własne sumienie, które w sposób oczywisty wyrzuca mu ten grzech. Zatem zasadnym jest dla niego za grzech ten pokutować, a nie czynić w Internecie dziwne wolty w celu owego sumienia uciszenia.


N paź 13, 2019 14:14
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 12 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL