Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 10:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Czyim Królestwem jest Ziemia 
Autor Wiadomość
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
W pełni się z tym zgadzam
Wspaniale, mój prawosławny przyjacielu.
Cytuj:
Sprawiedliwość Boża została zaspokojona
No i łup! Jednak coś zgrzyta. Jak Cię proszę, abyś wskazał, gdzie w Biblii jest powiedziane, że Ofiara Chrystusa zaspokoiła poczucie sprawiedliwości Boga, to nie umiesz wskazać, tylko wskazujesz fragmenty, które mówią o czymś innym. A potem mówisz, że się z tymi innymi tezami zgadzasz i dodajesz, że sprawiedliwość Boga została zaspokojona… Naprawdę sam nie dostrzegasz, że to nielogiczne?


Wt paź 29, 2019 9:27

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
No to może ja zapytam Ciebie na czym polega to, że śmierć Jezusa ukazała nam oblicze sprawiedliwego Boga?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 12:03
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
No to może ja zapytam Ciebie na czym polega to, że śmierć Jezusa ukazała nam oblicze sprawiedliwego Boga?
Aha. Czyli w ogóle będziesz robił wszystko, żeby tylko się wykręcić od odpowiedzi na pytanie „gdzie w Biblii jest mowa o tym, że Ofiara Chrystusa zadośćuczyniła poczuciu sprawiedliwości Boga”.


Wt paź 29, 2019 12:18
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Cytuj:
Sprawiedliwość Boża została zaspokojona

To Bogu przed śmiercią Chrystusa na krzyżu czegoś brakowało, aby Jego sprawiedliwość była pełna?:o


Wt paź 29, 2019 15:11

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Sprawiedliwe wymagania Boga względem nas oczywiście. Zostaliśmy uśmierceni w Chrystusie z powodu naszych grzechów i jednocześnie obdarowani Jego doskonałą sprawiedliwością.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 15:20
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
Sprawiedliwe wymagania Boga względem nas oczywiście.
Których jednak przecież nie wypełniliśmy. Więc co tutaj sprawiedliwego?


Wt paź 29, 2019 15:32
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
Sprawiedliwe wymagania Boga względem nas oczywiście. Zostaliśmy uśmierceni w Chrystusie z powodu naszych grzechów i jednocześnie obdarowani Jego doskonałą sprawiedliwością.

Nadal nie odpowiedziałeś co Bogu brakowała do pełni sprawiedliwości, przed zbawcza misją Jezusa.


Wt paź 29, 2019 15:43

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Bogu niczego nie brakowało, gdyż Jego sprawiedliwość jest niezmiennie doskonała.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 15:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
zefciu napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Sprawiedliwe wymagania Boga względem nas oczywiście.
Których jednak przecież nie wypełniliśmy. Więc co tutaj sprawiedliwego?

To, że w Chrystusie umarliśmy, a więc wyrok na nas grzesznikach został wykonany.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Więc po co była ta cała misja? I co było jej zasadniczym celem? Nauczanie czy śmierć? Czy gdyby nie umarł w ten konkretny sposób , bo np ktoś skorzystał ze swojej wolnej woli to plan by się nie powiódł? Czy może jednak z tą wolną wolą to pic i każdy musiał zrobić to co zrobił?

Czy Bóg bez ofiary z samego siebie nie potrafił wybaczyć grzechów i zbawić ludzi? A może to ludzie mają problem ze zrozumieniem, że Bogu nie są potrzebne jakiekolwiek ofiary i Bóg chciał zakończyć to nieporozumienie, bo nigdy nie radował Go 'cudowny zapach palenia zwłok niewinnych zwierząt' ?

Wybawiony- o śmierci w jakim sensie mówisz?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 29, 2019 16:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Gdyby nie zbawcza śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, to umarlibyśmy w naszych grzechach (uchybieniach względem doskonałej Miłości) na wieczność. Nie moglibyśmy zmartwychwstać i cieszyć się wieczną relacją z Bogiem.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 16:22
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Aha, a podziałało to jakoś wstecz? Czy Boga nie obchodzi los tych którzy umarli wcześniej?

A jak ktoś nie ma ochoty na zmartwychwstanie to Boga to interesuje? Jak nie to niby czym jest wolna wola?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt paź 29, 2019 16:53
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Toteż ci, którzy nie chcą żyć wiecznie z Bogiem zostaną wzbudzeni z martwych tylko na sąd i wykonanie wyroku, skoro nie zaakceptowali tego, że Bóg osądził już ich w Chrystusie.
Ofiara Chrystusa dotyczy wszystkich ludzi wszystkich pokoleń.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Wt paź 29, 2019 17:17
Zobacz profil
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
IrciaLilith napisał(a):
Aha, a podziałało to jakoś wstecz? Czy Boga nie obchodzi los tych którzy umarli wcześniej?

A jak ktoś nie ma ochoty na zmartwychwstanie to Boga to interesuje? Jak nie to niby czym jest wolna wola?

Wolna wola definitywnie kończy się po przekroczeniu progu doczesności.
Zstąpił di piekieł... (Credo) - Żydzi wierzyli iż dusze zmarłych przechodzą do szeolu i tam wyczekują przyjścia mesjasza. Chrześcijanie w Credo definiują zstąpienie Chrystusa do owego szeolu w celu uwolnienia sprawiedliwych i obdarzenia rajem.
Czyli działanie wstecz mocy zbawczej ofiary Jezusa.


Śr paź 30, 2019 8:10
Post Re: Czyim Królestwem jest Ziemia
Wybawiony napisał(a):
Gdyby nie zbawcza śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa, to umarlibyśmy w naszych grzechach (uchybieniach względem doskonałej Miłości) na wieczność. Nie moglibyśmy zmartwychwstać i cieszyć się wieczną relacją z Bogiem.
Nikt temu nie przeczy! Przestań insynuować, że ktoś twierdzi tutaj inaczej, bo cierpliwość moderacji jest ograniczona.


Śr paź 30, 2019 8:13
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 68 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL