Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 9:07



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 CIERPIENIE 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
afilatelista napisał(a):
Czyli Bóg celowo chce żebyśmy cierpieli żebyśmy musieli się do niego modlić?
To byłoby do niego podobne bo ten cały Bóg wydaje się że ma obsesję na punkcie bycia wielbionym.


Bóg sam wymyślił świat i będące w nim cierpienie, bo gdyby chciał inaczej to stworzyłby świat w którym, istnieją jedynie doskonałe istoty, nie mogące odczuwać cierpienia.

Takie istoty są, stały się nimi poprzez samodoskonalenie.
Zadaj sobie pytanie co cierpi? Ciało - stłuczony palec, czy "TY" identyfikujący się z ciałem, palcem. Umysł - mam umowę do lipca potem mi jej na pewno nie przedłużą, z czego będę żyć, czy "TY" właściciel - posiadacz tego umysłu. Jeśli uważasz, że jesteś ciałem i umysłem to cierpisz, jeśli dostrzeżesz, że jesteś jak wspomniałem, posiadaczem ciała i umysłu to będzie cierpiało ciało i twoje ego, a nie "TY".


Cz cze 10, 2021 12:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
Bóg sam wymyślił świat i będące w nim cierpienie, bo gdyby chciał inaczej to stworzyłby świat w którym, istnieją jedynie doskonałe istoty, nie mogące odczuwać cierpienia.
Czy zgodzisz się zatem że taki Bóg jest sadystyczny?

george45 napisał(a):
Takie istoty są, stały się nimi poprzez samodoskonalenie.
Zadaj sobie pytanie co cierpi? Ciało - stłuczony palec, czy "TY" identyfikujący się z ciałem, palcem. Umysł - mam umowę do lipca potem mi jej na pewno nie przedłużą, z czego będę żyć, czy "TY" właściciel - posiadacz tego umysłu. Jeśli uważasz, że jesteś ciałem i umysłem to cierpisz, jeśli dostrzeżesz, że jesteś jak wspomniałem, posiadaczem ciała i umysłu to będzie cierpiało ciało i twoje ego, a nie "TY".

Ja cierpię bo ja to jest moje ciało. Moja świadomość jest funkcja mózgu. Moje cierpienie jest funkcja mózgu.


Cz cze 10, 2021 12:39
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: CIERPIENIE
afilatelista napisał(a):
Ja cierpię bo ja to jest moje ciało. Moja świadomość jest funkcja mózgu. Moje cierpienie jest funkcja mózgu.

Ja, to też twój samochód, który ci ukradli i z powodu którego cierpisz, bo taka jest twoja funkcja mózgu. Cierpisz jak pozbywasz się paznokci, włosów, czy to nie twoje ciało?
Czy może cierpisz, bo nie masz świadomości tego?


Cz cze 10, 2021 12:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: CIERPIENIE
Bóg stworzył Świat dobry. Stworzył też człowieka, obdarzając go wolną wolą i władzą nad Światem. Człowiek ów postanowił być nieracjonalny, przez co Świat popsuł. Jego nieracjonalność doprowadziła do takiego Świata, w którym my żyjemy. Każde zło jakie wyrządzamy (nieracjonalność) odbija się na kształcie Świata złymi skutkami. By jednak była jakaś równowaga, po to narodził się Chrystus, który poprzez swoją śmierć krzyżową cały czas nas odkupuje (bo to się dzieje cały czas).

To powyższe należy traktować metafizycznie (to do ewentualnych kpiarzy), a sam wywód dosyć luźno oparłem na pomyśle ks. prof. Hellera (on to lepiej przedstawił)


Cz cze 10, 2021 15:24
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: CIERPIENIE
Ja to widze dokladnie odwrotnie ( jesli juz przyjac jako podstawe opowiesci o Adamie i Ewie ), czlowiek chcial wiedziec wiecej ( a glod wiedzy to dla mnie jedna z podstawowych cech czlowieczenstwa ) i zostal za to ukarany po wsze czasy. Jeden zabroniony czym dokonany przez jedna ludzka pare, pograza cala ludzkosc w wiecznym "grzechu pierworodnym", ktorym kazda dopiero co urodzona jednostka jest juz z zalozenia obciazona. Czyli jestes winny tylko dlatego ze sie urodziles i potem musisz ta wine "odkupywac" przez reszte zycia.
Przewrotna historyjka.


Cz cze 10, 2021 18:34
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 28, 2021 22:01
Posty: 13
Post Re: CIERPIENIE
Ja to biorę mega poważnie - gdyby nie odkupienie Jezusa - każdego dopadną takie wyzuty sumienia - ze go zniszczą. Odkupienie sprawia ze można pominąć część wyrzutów - dlatego ze można przekazać sprawy Jezusowi, bo On che je od nas wziąć, co więcej, jeśli ich nie oddamy nie przeżyjemy.

To pisze bardzo dosłownie (ale nie rozmawiałem na ten temat z żadnym księdzem, być może by sie nie zgodzili, choć nie wiem dlaczego)

Mamy wiec pomoc wyciągającą z cierpienia psychicznego.
Zupełnie inna kwestia to taka, czy wszechświat mógłby sie obejść wogole bez cierpienia.
Wydaje mi się ze bez cierpienia nie było by słabych istot czyli nas - to już jest dobry pomysł aby jednak cierpienie istniało przynajmniej na ziemi.
Dwa - bez cierpienia nie można by sprawdzić woli słabych istot - żyły by jak doskonale pielęgnowane dzieci, nie mające pojęcia, co by wybrały, gdyby te doskonale warunki sie skończyły
, a sam Bóg nie wiedziałby kto jest jego przyjacielem, bo bez sprawdzenia woli człowieka nie da sie tego stwierdzić.
Trzy - po co w ogóle wolna wola człowiekowi? Tutaj nasuwa mi sie banał, ale najwyraźniej prawdziwy - tak to wymyślił Bóg. Może sie to komuś nie podoba, w takim razie zapraszamy o innych wszechświatów o jakich sie w głowach nie mieści...- czy człowiek by tam wytrzymał? - nie wiem, może by eksplodował...


Cz cze 10, 2021 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
george45 napisał(a):
Ja, to też twój samochód, który ci ukradli i z powodu którego cierpisz, bo taka jest twoja funkcja mózgu. Cierpisz jak pozbywasz się paznokci, włosów, czy to nie twoje ciało?

Jeśli kiedyś będzie możliwa "transplantacja mózgu" i zrobiono by ją Tobie, jak myślisz, gdzie będziesz Ty?
Tam gdzie Twoje włosy i paznokcie czy tam gdzie mózg?
Pamięć, umiejętności, świadomość, preferencje - to wszystko są funkcje mózgu. Można je stracić w wypadku albo chwilowo wyłączyć w laboratorium. Moje "ja" jest w moim mózgu i kiedy mózg umrze ja umrę z nim.


Cz cze 10, 2021 22:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CIERPIENIE
george45 napisał(a):
Takie istoty są, stały się nimi poprzez samodoskonalenie.


Co to za niedorzeczności mi tutaj opowiadasz? to jest poważne zachowanie z twojej strony?
ja tu opowiadam o cierpieniu jakie istnieje na świecie, a ty mi odpowiadasz że "jakieś istoty są" o co ci tutach chodziło?

george45 napisał(a):
Zadaj sobie pytanie co cierpi? Ciało - stłuczony palec, czy "TY" identyfikujący się z ciałem, palcem.


Kolejne co tutaj wygadujesz, tak samo bez sensu! to jak nie będe sie identyfikował z ręką która mi została przed chwilą odcięta, to nie będe odczuwał bólu? :D

george45 napisał(a):
Umysł - mam umowę do lipca potem mi jej na pewno nie przedłużą, z czego będę żyć, czy "TY" właściciel - posiadacz tego umysłu. Jeśli uważasz, że jesteś ciałem i umysłem to cierpisz, jeśli dostrzeżesz, że jesteś jak wspomniałem, posiadaczem ciała i umysłu to będzie cierpiało ciało i twoje ego, a nie "TY".


Czyli jak będę uważał że jestem ciałem i umysłem, to po utracie pracy, nie będe miał za co żyć, umrę z głodu, i będe od tego umierania z głodu cierpiał, no ale jeśli dostrzeże to, że jestem posiadaczem ciała, to będe umierał z głodu, bez cierpienia?

afilatelista napisał(a):
Czy zgodzisz się zatem że taki Bóg jest sadystyczny?


Sadyzm zakłada celowe zadawanie cierpienia, a tutaj to cierpienie może być efektem ubocznym, Bóg stworzył taki świat jaki mu przyszedł do głowy, a cierpienie w nim zawarte, jest czymś koniecznym.
Można powiedzieć, że zwierzęta w chowie przemysłowym cierpią, i tutaj Bóg mógłby stworzyć swiat w którym by tego cierpienia zwierząt nie było, ale jednak stowrzył taki świat jaki stworzył, więc zwierzęta w nim cierpią.

PeterW napisał(a):
Bóg stworzył Świat dobry.


W tym świecie mógł sie pojawić szatan, więc ten świat, nie był nigdy dobry.

Eleanor napisał(a):
Dwa - bez cierpienia nie można by sprawdzić woli słabych istot - żyły by jak doskonale pielęgnowane dzieci, nie mające pojęcia, co by wybrały, gdyby te doskonale warunki sie skończyły
, a sam Bóg nie wiedziałby kto jest jego przyjacielem, bo bez sprawdzenia woli człowieka nie da sie tego stwierdzić.


Bóg jest wszechwiedzący, więc zanim zaczął stwarzać świat, wiedział kto zostanie jego przyjacielem.

Eleanor napisał(a):
Trzy - po co w ogóle wolna wola człowiekowi? Tutaj nasuwa mi sie banał, ale najwyraźniej prawdziwy - tak to wymyślił Bóg. Może sie to komuś nie podoba, w takim razie zapraszamy o innych wszechświatów o jakich sie w głowach nie mieści...- czy człowiek by tam wytrzymał? - nie wiem, może by eksplodował...


Bo najlepiej nie mieć wolnej woli, i być niewolnikiem?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 0:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
PeterW napisał(a):
Bóg stworzył Świat dobry. Stworzył też człowieka, obdarzając go wolną wolą i władzą nad Światem.

1. Wolna wola nie istnieje.
2. Kiedy miało wydarzenie stworzenia człowieka? Człowiek nie został stworzony tylko wyewoluował. Nikt też nie dał człowiekowi władzy nad światem. Człowiek egoistycznie sobie ja zagarnia.

Cytuj:
Człowiek ów postanowił być nieracjonalny, przez co Świat popsuł. Jego nieracjonalność doprowadziła do takiego Świata, w którym my żyjemy. Każde zło jakie wyrządzamy (nieracjonalność) odbija się na kształcie Świata złymi skutkami.

Rozumiem że masz tu na myśli grzech pierworodny?
Po pierwsze nic takiego nie miało miejsca, bo nigdy nie istnieli pierwsi ludzie którzy mogliby go popełnić.
Po drugie cała idea grzechu pierworodnego nie ma sensu. Jak można popełnić grzech nie znając idei zła?
Po trzecie. To nie człowiek popsuł świat, tylko Bóg. To on ustalił zasady. Poza tym jako wszechwiedzący miał to w planie od początku.

Cytuj:
By jednak była jakaś równowaga, po to narodził się Chrystus, który poprzez swoją śmierć krzyżową cały czas nas odkupuje (bo to się dzieje cały czas).
Kolejna bezsensowna idea. Jak cierpienie Jezusa miałoby rozwiązać problem cierpienia ludzi?

Cytuj:
To powyższe należy traktować metafizycznie (to do ewentualnych kpiarzy), a sam wywód dosyć luźno oparłem na pomyśle ks. prof. Hellera (on to lepiej przedstawił)

I jakie to ma przełożenie na rzeczywistość?


Pt cze 11, 2021 5:50
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
Eleanor napisał(a):
Ja to biorę mega poważnie - gdyby nie odkupienie Jezusa - każdego dopadną takie wyzuty sumienia - ze go zniszczą. Odkupienie sprawia ze można pominąć część wyrzutów - dlatego ze można przekazać sprawy Jezusowi, bo On che je od nas wziąć, co więcej, jeśli ich nie oddamy nie przeżyjemy.

Dlaczego masz mieć wyrzuty sumienia? Za grzech Adama i Ewy?
Cytuj:
Mamy wiec pomoc wyciągającą z cierpienia psychicznego.

Mamy też religię która wprowadza irracjonalne poczucie winy i strach przed wiecznym cierpieniem w piekle.

Cytuj:
Zupełnie inna kwestia to taka, czy wszechświat mógłby sie obejść wogole bez cierpienia.
Wydaje mi się ze bez cierpienia nie było by słabych istot czyli nas - to już jest dobry pomysł aby jednak cierpienie istniało przynajmniej na ziemi.

W kontakcie chrześcijańskim to przecież w raju nie ma cierpienia więc jest to możliwe. Bóg mógłby stworzyć ziemię bez cierpienia.

W kontekście rzeczywistym cierpienie jest na ogół użyteczne ewolucyjnie - skłania do działania. Niestety problem pojawia się w momencie gdy żadne działania nie mogą przynieść skutku a dalej cierpimy - wtedy cierpienie jest bezsensowne. Ponieważ natura działa na oślep nie ma nikogo kto by się o to troszczył. Ale gdyby istniał dobry Bóg powinien przynajmniej w takich sytuacjach interweniować. To jest dowód że dobry Bóg nie istnieje.

Cytuj:
Dwa - bez cierpienia nie można by sprawdzić woli słabych istot - żyły by jak doskonale pielęgnowane dzieci, nie mające pojęcia, co by wybrały, gdyby te doskonale warunki sie skończyły
, a sam Bóg nie wiedziałby kto jest jego przyjacielem, bo bez sprawdzenia woli człowieka nie da sie tego stwierdzić.

Przecież według chrześcijaństwa Bóg jest wszechwiedzący :o
Wie wszystko aż do końca świata.

Cytuj:
Trzy - po co w ogóle wolna wola człowiekowi? Tutaj nasuwa mi sie banał, ale najwyraźniej prawdziwy - tak to wymyślił Bóg. Może sie to komuś nie podoba, w takim razie zapraszamy o innych wszechświatów o jakich sie w głowach nie mieści...- czy człowiek by tam wytrzymał? - nie wiem, może by eksplodował...

Tylko że w tym wszechświecie też wolna wola nie istnieje. Na naszą wolę mają wpływ czynniki od nas zupełnie niezależne: geny, wychowanie, edukacja a nawet dieta i flora bakteryjna. Eksperymenty dowodzą że decyzje podejmowane są podświadomie, a nasza świadomość jest o nich informowana z opóźnieniem.

W kontekście chrześcijańskim wolna wola tym bardziej nie może istnieć jeśli Bóg zna przyszłość. Wszystko ma zaplanowane od samego początku a Ty nie jesteś w stanie zrobić nic wbrew jego woli...


Pt cze 11, 2021 6:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
Sadyzm zakłada celowe zadawanie cierpienia, a tutaj to cierpienie może być efektem ubocznym, Bóg stworzył taki świat jaki mu przyszedł do głowy, a cierpienie w nim zawarte, jest czymś koniecznym.

Przecież Bóg jest wszechwiedzący i wszechmocny więc znał wszystkie możliwości. Nic nie stało się wbrew jego woli więc znaczy to że on chce żeby ludzie cierpieli. Chcę żeby gwałciciel mordował dzieci i żeby ludzie ginęli żywcem w płomieniach.

Cytuj:
Można powiedzieć, że zwierzęta w chowie przemysłowym cierpią, i tutaj Bóg mógłby stworzyć swiat w którym by tego cierpienia zwierząt nie było, ale jednak stowrzył taki świat jaki stworzył, więc zwierzęta w nim cierpią.

To znaczy że Bóg chce żeby cierpiały. Nie tylko te w hodowlach ale też te w naturze, np zjadane żywcem przez pasożyty.


Pt cze 11, 2021 6:54
Zobacz profil
Post Re: CIERPIENIE
Gdy nastoletni syn sadystycznie zamorduje nastolatkę, to może wiesz kto z rodziców chciał by tak postąpił - ojciec czy matka?


Pt cze 11, 2021 7:08

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
Co to za niedorzeczności mi tutaj opowiadasz? to jest poważne zachowanie z twojej strony?
ja tu opowiadam o cierpieniu jakie istnieje na świecie, a ty mi odpowiadasz że "jakieś istoty są" o co ci tutach chodziło?

Cierpienie istnieje w świecie? Może określisz konkretnie gdzie ono istnieje, w powietrzu, wodzie, ziemi… , czy może tak sobie ułożyłeś w swym umyśle lub Tobie ułożono?
Robek, to że czasem nie rozumiemy co ktoś nam chce przekazać, nie oznacza że to są jakieś niedorzeczności.
Robek napisał(a):
Kolejne co tutaj wygadujesz, tak samo bez sensu! to jak nie będe sie identyfikował z ręką która mi została przed chwilą odcięta, to nie będe odczuwał bólu? :D

Bez sensu mówisz, a może nie jesteś w stanie pojąć sensu, nie zastanawiałeś się nad tym?
Przemedytuj, jeśli identyfikujesz się z ręką, a dokładniej uważasz, że nią jesteś to będziesz miał wrażenie, że „TY bolisz”, jeśli uświadomisz sobie, że masz rękę która wchodzi w skład ciała które masz, posiadasz, użytkujesz, to będzie bolała ręka, nie „TY”.
Robek napisał(a):
Czyli jak będę uważał że jestem ciałem i umysłem, to po utracie pracy, nie będe miał za co żyć, umrę z głodu, i będe od tego umierania z głodu cierpiał, no ale jeśli dostrzeże to, że jestem posiadaczem ciała, to będe umierał z głodu, bez cierpienia?

Popatrz na to tak, umierać będzie Twoje ciało i umysł, TY, użytkownik tego ciała i umysłu nie umierasz. Jeśli przywiązałeś się do tego ciała, utożsamiasz się z nim to masz zmartwienie, odczuwasz ból. Każde przywiązanie powoduje ból, zmartwienie, cierpienie w momencie gdy to, do czego się przywiązałeś zostaje tobie odebrane, gdy zgubisz tą rzecz do której byłeś przywiązany.


Pt cze 11, 2021 8:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CIERPIENIE
afilatelista napisał(a):
Po pierwsze nic takiego nie miało miejsca, bo nigdy nie istnieli pierwsi ludzie którzy mogliby go popełnić.


A skąd wiesz że nic takiego nie miało miejsca? i odnośnie tych pierwszy ludzi(chyba już o tym żeśmy gadali) bo gdyby ludzkość istniała od zawsze, to by była zupełnie inna sprawa, no ale według wszelkich badań naukowych tak nie jest, ludzi pojawiło sie do tej pory na Ziemi około 100 miliardów, ludzie sie rodzą i umierają, więc jakby nie patrzeć, wynika z tego że istniał pierwszy człowiek.
To tak samo jakbyś mówił, że nie było pierwszego drzewa, pierwszego ssaka, pierwszej komórki, pierwszej formy życia która pojawiła sie na Ziemi.

afilatelista napisał(a):
To jest dowód że dobry Bóg nie istnieje.


Więc istnieje zły Bóg, no i co teraz?

afilatelista napisał(a):
W kontekście chrześcijańskim wolna wola tym bardziej nie może istnieć jeśli Bóg zna przyszłość. Wszystko ma zaplanowane od samego początku a Ty nie jesteś w stanie zrobić nic wbrew jego woli...


Faktycznie wolna wola nie istnieje, bo wszystko jest zależne od genów czy też środowiska, no ale co ma do tego wszechwiedza Boga? jak kogoś zamorduje to zamorduje, kwestia tego że Bóg o tym będzie wiedział, bo jest wszechwiedzący nic tutaj nie zmienia.

afilatelista napisał(a):
Przecież Bóg jest wszechwiedzący i wszechmocny więc znał wszystkie możliwości. Nic nie stało się wbrew jego woli więc znaczy to że on chce żeby ludzie cierpieli. Chcę żeby gwałciciel mordował dzieci i żeby ludzie ginęli żywcem w płomieniach.


Kwestia cierpienia, nie była istotna, więc Bóg ją pominął.

george45 napisał(a):
Cierpienie istnieje w świecie? Może określisz konkretnie gdzie ono istnieje, w powietrzu, wodzie, ziemi… , czy może tak sobie ułożyłeś w swym umyśle lub Tobie ułożono?


Jak komuś obcinasz ręke, to wtedy cierpienie pojawia sie u tego komu tą ręke obciąłeś, i to cierpienie pojawia sie w jego mózgu.

george45 napisał(a):
Robek, to że czasem nie rozumiemy co ktoś nam chce przekazać, nie oznacza że to są jakieś niedorzeczności.


O jakich istotach mówiłeś?

george45 napisał(a):
Bez sensu mówisz, a może nie jesteś w stanie pojąć sensu, nie zastanawiałeś się nad tym?


Cały czas zastanawiam sie nad niedorzecznościami, jakie tutaj wypisujesz :mrgreen: mówienie o tym że jak odetnie sie komuś rękę, i ten ktoś nie będzie odczuwał cierpienia, jest jakimś szaleństwem, widzę że jest z tobą coś nie tak.

george45 napisał(a):
Popatrz na to tak, umierać będzie Twoje ciało i umysł, TY, użytkownik tego ciała i umysłu nie umierasz. Jeśli przywiązałeś się do tego ciała, utożsamiasz się z nim to masz zmartwienie, odczuwasz ból. Każde przywiązanie powoduje ból, zmartwienie, cierpienie w momencie gdy to, do czego się przywiązałeś zostaje tobie odebrane, gdy zgubisz tą rzecz do której byłeś przywiązany.


Czyli ty "george" nie jesteś przywiązany do swojego ciała? mogę cie teraz pokroić na plasterki, i nie będziesz z tego powodu cierpiał, w końcu nie przywiązałeś sie do tego ciała, więc nie ma problemu.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt cze 11, 2021 8:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
Jak komuś obcinasz ręke, to wtedy cierpienie pojawia sie u tego komu tą ręke obciąłeś, i to cierpienie pojawia sie w jego mózgu.

W jego umyśle, mózgu jak piszesz, ale nie w nim. Postaraj się dostrzec tą różnicę.
Robek napisał(a):
O jakich istotach mówiłeś?

Nie rozumiem pytania, rozwiń je.
Robek napisał(a):
Cały czas zastanawiam sie nad niedorzecznościami, jakie tutaj wypisujesz :mrgreen: mówienie o tym że jak odetnie sie komuś rękę, i ten ktoś nie będzie odczuwał cierpienia, jest jakimś szaleństwem, widzę że jest z tobą coś nie tak.

Zauważ, że to Ty tak widzisz, a jaka jest prawda?



Robek napisał(a):
Czyli ty "george" nie jesteś przywiązany do swojego ciała? mogę cie teraz pokroić na plasterki, i nie będziesz z tego powodu cierpiał, w końcu nie przywiązałeś sie do tego ciała, więc nie ma problemu.

Dlaczego tak uważasz?


Pt cze 11, 2021 9:09
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL