Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 10:53



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5
 CIERPIENIE 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: CIERPIENIE
Robek napisał(a):
Co takiego pocieszającego jest w Katolicyzmie? to że nie wszyscy trafią do piekła?

Widocznie niektórym to wystarcza. Ale masz rację. Ja nie potrafiłbym się cieszyć niebem wiedząc że ktoś inny cierpi wiecznie.
Cytuj:
Wiec cały czas mamy problem wolnej woli, bo ja chcę ci obciąć rękę, mam wolną wole(zależną od tego wszystkiego co tutaj mówiłeś ale jednak ją mam) w końcu to że samochód był na tyle sprawny że przejechał 100 kilometrów, jest zależne od bardzo wielu kwestii, no ale to nie zmienia faktu że te 100 kilometrów przejechał, więc skoro mam wolną wole to bym chciał jej użyć, i jak mam jej użyć, skoro ty masz takie ciało duchowe, które mi to działanie uniemożliwia?

Dla ciebie wolna wola to tylko możliwość krzywdzenia innych?
Ale nawet gdyby to brak fizycznej możliwości zrobienia komuś rzywdy nie ogranicza Twojej woli zrobienia komuś krzywdy tylko możliwość zrobienia komuś krzywdy.
To tak jak zamknięcie w więzieniu nie ogranicza woli przestępców tylko ich możliwości.


Wt cze 15, 2021 5:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: CIERPIENIE
afilatelista napisał(a):
Ale nawet gdyby to brak fizycznej możliwości zrobienia komuś rzywdy nie ogranicza Twojej woli zrobienia komuś krzywdy tylko możliwość zrobienia komuś krzywdy.


Tu chodziło mi o Niebo w którym robi sie co chcę i jak chcę, a wszelkie zakazy i nakazy to ograniczają.
Widać że opis Nieba który by ewentualnie ludzkość w Biblii dostała, mógłby sie nie spodobać, w końcu co to za Niebo w którym możesz robić co chcesz, tyle że najpierw musisz dostać na to pozwolenie.

afilatelista napisał(a):
To tak jak zamknięcie w więzieniu nie ogranicza woli przestępców tylko ich możliwości.


Bo Niebo to takie więzienie, na zewnątrz którego jest piekło.
W sumie piekło i Niebo to jest takie więzienie, z którego nie da sie uciec, nie możesz po śmierci wybrać jakiejś innej religii, czy też pozostać w stanie śmierci, trzeba koniecznie przebywać w jednym z tych miejsc.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt cze 15, 2021 16:18
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sty 12, 2022 9:40
Posty: 1
Post Re: CIERPIENIE
Rozumiem Cie w 100%. Jeśli chodzi o mnie wiarę utraciłam wraz z momentem kiedy zaczęłam pić. Pić nałogowo. Zaczęło się od stanów depresyjnych, te z kolei zaczęły się pogłębiać. Wpadałam w depresję. Za nią poszedł alkohol. I ciągi. Dzięki kochanym terapeutą z ośrodka Krajna wyszłam z tego mojego bagna. Wyszłam to też nie zupełna prawda, bo alkoholiczką jestem i pozostanę nią do końca życia. Pamiętaj jednak, że w tym wszystkim mamy sprawczość. Trzymam kciuki za Ciebie. Wierzę, że Bóg będzie miał Cie w swojej opiece.


Śr sty 12, 2022 9:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 63 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL