Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 20:50



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Wiedza Ojca Pio 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Małgosiaa napisał(a):
Nie przeginaj. Dowodów nikt nie usuwa, więc domaganie się deklaracji jest zwyczajnie bezpodstawne. Jeśli nie rozumiesz czym jest dowód, koniec dyskusji. Dalsze przepychanki uznam za trolling.


Dziękuję za odpowiedź, wszystko wiadomo. Miłego Dnia.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Wt gru 31, 2019 12:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Historycznie ujmując w takich odmianach chrześcijaństwa jak gnostycyzm czy nestorianizm występowały elementy wiary w reinkarnację do V Soboru Powszechnego w Konstantynopolu (553 r.), podczas którego większość kościołów przyjęła koncepcję bezpośredniego pochodzenia duszy ludzkiej od Boga i zbawienia lub potępienia następującego tylko raz – zaraz po śmierci człowieka.

Fragmentem Biblii przemawiającym za odrzuceniem koncepcji reinkarnacji pochodzi z Listu do Hebrajczyków: „A jak postanowione ludziom raz umrzeć, a potem sąd” (Hbr 9,27)

Jednak Biblia posiada też wersety nawiązujące symbolicznie do reinkarnacji, choćby stwierdzenie Jezusa, że Jan Chrzciciel „jest Eliaszem, który ma przyjść” (Mt 11,14). Inne wersety biblijne, które mogłyby nawiązywać do reinkarnacji to Mt 11:25-26 (objawienie Ojca i Syna), Mt 26:24, J 3:1-10, J 9:1-3, Ga 6:7-9.

Nie ma żadnego dowodu naukowego na to, że dusza ludzka po śmierci ponownie się wciela w kogoś bądź w coś, jak i nie ma żadnego dowodu naukowego na to, że duszę ludzką czeka tylko sąd. Jest to tylko kwestia światopoglądowa.


Wt gru 31, 2019 17:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Nie ma naukowego dowodu iż coś takiego jak dusza istnieje, a tym bardziej na to co się z nią dzieje.

Eh, nawet przyjmując reinkarnację człowiek, czyli ciało i umysł żyje tylko raz, bo reinkarnuje dusza/atman.

Jeśli człowiek, czyli ciało i umysł chce uzyskać życie wieczne musi je metaforycznie stracić, przestać się utożsamiać z ciałem i umysłem oraz zakumać kim w takim razie jesteśmy - oczywiście nijak tego nie udowodnię. Zresztą z każdym dowodem i tak jest problem, bo można poprosić na dowód iż jest to dowód i na dnie trafia się na nieudowadnialne przedzałożenia.

Zarównio ja jak i moje dzieci sporo pamiętamy z poprzednich żyć, jesteśmy przekonani o prawdziwości reinkarnacji, ale nie jest do dowód, ponieważ nie da się wykluczyć opcji że to wszystko wytwory wyobraźni, dzieła podświadomości itd. Doświadczenia z śmierci klimicznej wpłynęły na moje przekonania, ale niczego nie dowodzą poza tym, że doświadczyłam tego a tego, ale czy serio było to wyjście duszy poza czas i przestrzeń czy niesamowita kreacja mojego mózgu nie da się nijak udowodnić.

Żaden filmik na youtube nie udowadnia niczego poza tym, że ktoś ma takie a takie poglądy. A to czy mają oparcie w faktach należy wykazać. Jeśli się nie da tego udowodnić są to tylko subiektywne poglądy i przekonania, tak samo w kwestii książek. Nawet jeśli mamy potwierdzone i fobrze udowodnione fakty, nie oznacza to jeszcze udowodnienia daleko idących wniosków.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt gru 31, 2019 18:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Wiedza Ojca Pio
ga1robe napisał(a):
Nie ma żadnego dowodu naukowego na to, że dusza ludzka po śmierci ponownie się wciela w kogoś


Zainteresuj się hipnozą regresyjną. Fakty, które podawały osoby poddane takiej hipnozie zostały później potwierdzone. W Polsce takie badania z niewidomymi prowadziła profesor Stawowska.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Wt gru 31, 2019 19:04
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Masz zamiar dyskutować, czy jedynie interesuje Ciebie trolling? Sugerowanie tego, kto i co ma zrobić, nie jest głosem w dyskusji.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 31, 2019 19:43
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Małgosiaa napisał(a):
Masz zamiar dyskutować, czy jedynie interesuje Ciebie trolling? Sugerowanie tego, kto i co ma zrobić, nie jest głosem w dyskusji.


Podaję gdzie może takie dowody znaleźć, czy to coś złego? Decyzja należy do niego, czy się tym zainteresuje, czy nie.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Wt gru 31, 2019 19:50
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiedza Ojca Pio
To nie jest głos w dyskusji, zwłaszcza, że @ga1robe wcale nie prosił o to. Proszę zakończyć tę praktykę (ostatni raz proszę).

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 31, 2019 20:03
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn lis 05, 2018 16:01
Posty: 114
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Małgosiaa napisał(a):
To nie jest głos w dyskusji, zwłaszcza, że @ga1robe wcale nie prosił o to. Proszę zakończyć tę praktykę (ostatni raz proszę).


Dobrze, już sobie stąd idę. Mam nadzieję, że jak się spotkamy "po tamtej stronie" to się pośmiejemy z tej dyskusji :-). Szczęśliwego Nowego Roku 2020 dla Ciebie Małgośka i dla Wszystkich wierzących i niewierzących w reinkarnację.

_________________
"Bądź najświetniejszą wersją najwspanialszego wyobrażenia o sobie"
Neale Donald Walsch - "Rozmowy z Bogiem" tom 3


Wt gru 31, 2019 20:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Swołocz napisał(a):
Małgosiaa, a nie jest dla Ciebie dowodem to co pisał na ten temat Ian Stevenson?

Zbigniew3991 napisał(a):
A więcej informacji w tym temacie? O czym pisał Ian Stevenson? Zacytuj coś, a będziemy mogli się wszyscy do tego odnieść.

Małgosiaa napisał(a):
Właśnie o tym mówiłamm - nalezy podać cytat i/lub link do owego "dzieła".

Praca Stevensona jest tak znana, że w moim odczuciu wystarczyło napomknąć o tym. Facet zajmował się badaniem dzieci, głównie w Indiach, które miały wspomnienia z poprzednich wcieleń. Po więcej zapraszam na google.


Wt gru 31, 2019 20:41
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Doprawdy? Ja nie znam i myślę, że wielu tutaj też nie zna. Nigdy mnie nie zajmowała reinkarnacja i nadal nie zajmuje. Wolę poświęcić czas na studiowanie Biblii.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 31, 2019 21:03
Zobacz profil
Post Re: Wiedza Ojca Pio
...i do Gógla nie zajrzę, bo jeszcze by mnie co wytrąciło z tego błogiego stanu, że wiem i znam wszystko, czego mi potrzeba, a cała reszta to jest fałsz.

Katolik uczciwie zaszpuntowany. :D


Wt gru 31, 2019 21:16
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Czytanie ze zrozumieniem leży i kwiczy? Gdzie napisałam, że wiem i znam wszystko, nawet to, czego mi trzeba? Nie uważasz, że gdybym w tym temacie wiedziała wszystko, nie musiałabym studiować Słowa Bożego?
A gógiel w temacie dzieł owego autora nie da mi wiele, bo żeby cokowliek wiedzieć/znać, trzeba przeczytać całość. I daruj sobie uwagi ad personam odnoście wyznania, chyba że udowodnisz iż jesteś affą i omegą w wielu dziedzinach.

ps. Czekałam na Twój atak i okaząło się, że znam Ciebie już dobrze i mogę przewidzieć, co w ktorym momencie zrobisz, w sensie gdzie zaatakujesz, a gdzie odpuścisz.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Wt gru 31, 2019 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Wiedza Ojca Pio
Swołocz napisał(a):
Praca Stevensona jest tak znana, że w moim odczuciu wystarczyło napomknąć o tym.
Napomknę o 'Dr Jekyll and Mr Hyde', Roberta Louisa Stevensona. Tylko co mają odmienne stany świadomości wspólnego z reinkarnacją/zbawieniem, a tym bardziej z Wiedzą Ojca Pio.


Wt gru 31, 2019 22:21
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wiedza Ojca Pio
ga1robe napisał(a):
Napomknę o 'Dr Jekyll and Mr Hyde', Roberta Louisa Stevensona. Tylko co mają odmienne stany świadomości wspólnego z reinkarnacją/zbawieniem, a tym bardziej z Wiedzą Ojca Pio.

Chodzi o Iana Stevensona, profesora psychiatrii.


Wt gru 31, 2019 22:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1440
Post Re: Wiedza Ojca Pio
bramin napisał(a):
Hinduizm zna rowniez fenomen piekla. W tradycji braministycznej pojawia sie 21 rodzajow piekla, niektore mowia o 28.
Nie bede ich opisywal bo niektore sa bardzo drastyczne. Jak chcesz moge podac pare przykladow.

Jesli czlowiek popelnial na ziemi grzechy to nie tylko poniesie kare w postaci przyszlego wcielenia ale rowniez w okresie przejsciowym pomiedzy kolejnym wcieleniem trafi do jednej z owych straszliwych krain piekielnych.

A teraz zrodla.

18 Puran, z nich te, ktore dokladnie podejmuja tematyke "piekla" i "nieba" , sa to m.in: VisnuPurana, BhagavataPurana i VayuPurana.
A tutaj trochę pojechałeś, Bramin. Ja rozumiem, że kiedy Matuch mówi, że piekło nie istnieje, nawiązuje do treści tego pojęcia z zakresu chrześcijaństwa, a zatem do wiecznego piekła. Piekła takiego, jak opisują je Ewangelie synoptyczne i doktryna Kościoła. Tymczasem według buddyzmu i hinduizmu - o ile się orientuję (na pewno według buddyzmu) - piekła nie są wieczne.


Śr mar 18, 2020 5:26
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL