Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona
 W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych? 
Autor Wiadomość
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Tworzenie nowych bytów, przedefiniowanie prostych pojęc słuzy wg mnie tylko do tego, aby zbudować front walki. KK od kilku(nastu) wieków wręcz musi z kims/czyms walczyc.
Wydaje mi się, że oceniasz KRK niesprawiedliwie. Nie chodzi tutaj o to, żeby „z kimś/czymś walczyć”. Chodzi tutaj o to, aby odnaleźć pewne normy w świecie, w którym istnieją sytuacje „szare moralnie”. A że retoryka KRK ma tendencję do używania czarno-białych pojęć, to w „tłumaczeniu na katolicki” coś takiego właśnie wychodzi. Stoi za tym intencja jak najbardziej słuszna – wskazać wiernym, że aborcja na życzenie, śluby na próbę, czy otrucie babci, którą nie chce się już opiekować to zło. I w zasadzie (poza sposobem, w jaki rozwiązano problem rozwodów) to się udaje. Trzeba tylko przestroić retorykę.


Wt gru 17, 2019 10:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
@zefciu
Intencja intencją ale cel nie uświęca środków, a mocno hipokryzją zalatuje. Jest bardzo widoczna retoryka walki i pojęcia pod nią przedefiniowane. KK działa w ten sposób na własną szkodę, a ponieważ katolicy to połowa chrześcijan, szkodzi tez obrazowi całego chrześcijaństwa. Jeżeli to dla ciebie niesprawiedliwa ocena, to trudno, nie zmienię jej. Aby spróbowac mnie przekonac musisz podac inne argumenty.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Ostatnio edytowano Wt gru 17, 2019 11:58 przez Kozioł, łącznie edytowano 1 raz



Wt gru 17, 2019 11:53
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
a hipokryzją zalatuje
Z rzeczywistą hipokryzją i szkodliwością praktyki mamy do czynienia tylko w przypadku rozwodów (zresztą to próbuje się jakoś tam zmienić, mimo oporu materii). W pozostałych – tylko z inną semantyką niż ta stosowana w medycynie.
Cytuj:
Jeżeli to dla ciebie niesprawiedliwa ocena, to trudno, nie zmienię jej.
Niesprawiedliwą moim zdaniem nie jest sama negatywność oceny, ale przypisywanie intencji „walki żeby walczyć”.


Wt gru 17, 2019 11:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
W pozostałych – tylko z inną semantyką niż ta stosowana w medycynie.
Z przedefiniowaniem pojęć. Użyciem ich w znaczeniu innym niz powszechnie obowiązującym. Powoduje to zbędny zamęt ale buduje jasny front.
zefciu napisał(a):
Cytuj:
Jeżeli to dla ciebie niesprawiedliwa ocena, to trudno, nie zmienię jej.
Niesprawiedliwą moim zdaniem nie jest sama negatywność oceny, ale przypisywanie intencji „walki żeby walczyć”.
Raczej "ewangelizacja" poprzez walkę. Okopywanie się i i udawanie oblężonych. Tworzenie w ten sposób nowych frontów. Z wielu ambon prędzej usłyszysz o aborcji, LGBT, czy eutanazji, niz o Dobrej Nowinie.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Wt gru 17, 2019 12:11
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Beleving napisał(a):
1. To było bardzo wzruszający i bardzo wymowny gest papieża Franciszka

Do dzisiaj płacze i pozbierać się nie mogę
Cytuj:
Resztę pozostawiam bez oceny

Ciężko dyskutować z niewygodnymi faktami
Cytuj:
Pamiętasz film dokumentalny braci Sekielskich?

Pamiętam film bra... sióstr Wachowskich
Cytuj:
Jednak mnie najbardziej poruszyła pielgrzymka papieża Franciszka do Irlandii

Mnie kiedyś poruszyła historia o wojnie między centralnymi a niecentralnymi kantonami, w XIX wiecznej Szwajcarii
Cytuj:
2. Na jakiej podstawie piszesz o p. Tokarczuk, że jest anty-polką?

Dlatego że opowiada ahistoryczne brednie o Polsce na międzynarodowych konferencjach
Cytuj:
Mt26,31-35; Mk14,27-31; Łk22,31-34; J13,36-38

Zacytuj. Ja nic szukał nie będę

Kozioł napisał(a):
Raczej "ewangelizacja" poprzez walkę

Akurat protestanci są w tym ekspertami


Wt gru 17, 2019 19:14
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Quinque napisał(a):
[
Mt26,31-35; Mk14,27-31; Łk22,31-34; J13,36-38

Zacytuj. Ja nic szukał nie będę
[/quote]

http://www.biblia.deon.pl/

Warto, nawet bedac walczacym i krytykanckim katolikiem, znac podstawy tego o co i dlaczego sie walczy.


Wt gru 17, 2019 19:24
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Quinque napisał(a):
Cytuj:
Resztę pozostawiam bez oceny

Ciężko dyskutować z niewygodnymi faktami

Błąd. Ciężko jest się powstrzymać od dyskusji o faktach. Tobie pewnie ciężko jest dyskutować o niewygodnych faktach. Co widać, choćby tu:
Quinque napisał(a):
Cytuj:
Beleving napisał(a):
1. To było bardzo wzruszający i bardzo wymowny gest papieża Franciszka


Do dzisiaj płacze i pozbierać się nie mogę

Nie ma to jak sarkazm Quinque.

Quinque napisał(a):
Dlatego że opowiada ahistoryczne brednie o Polsce na międzynarodowych konferencjach

Swoją wypowiedź poprzesz wiarygodnym źródłem, czy mam ją traktować jako twoje widzimisię?

Quinque napisał(a):
Cytuj:
Mt26,31-35; Mk14,27-31; Łk22,31-34; J13,36-38

Zacytuj. Ja nic szukał nie będę

Żartowniś z ciebie, a do tego leniwy.
Kael ulitowała się nad tobą i podesłała ci link Biblii na stronach Deon-u.


Wt gru 17, 2019 19:58

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Quinque - prosimy o konkrety. Choćby te konkrety dotyczące ahistorycznych wypowiedzi Olgi Tokarczuk i tego, w czym konkretnie protestanci są ekstremalni. Bez konkretnych argumentów uznamy, że rzucasz oszczerstwa.

_________________
MODERATOR


Wt gru 17, 2019 20:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
Raczej "ewangelizacja" poprzez walkę. Okopywanie się i i udawanie oblężonych. Tworzenie w ten sposób nowych frontów. Z wielu ambon prędzej usłyszysz o aborcji, LGBT, czy eutanazji, niz o Dobrej Nowinie.

Nic złego że się o tym mówi jednak przy okazji powinno się też zrobić porządek we własnym ogródku.
A z ambon prędzej usłyszysz o Dobrej Nowinie niż o aborcji, LGBT czy eutanazji.
Jak jakiś ksiądz czy biskup wspomni o LGBT to media od razu to nagłośnią i robi się takie wrażenie jakby Kościół głównie tym się zajmował.


Śr gru 18, 2019 10:37
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Quinque napisał(a):
Cały świat widział jak Franciszek całuje po rękach złodzieja i oszusta, który do Watykanu pojechał w towarzystwie zadeklarowanej aborcjonistki i wojującej antykatoliczki?

Szczególnie wobec grzeszników papież Franciszek tak czyni( to nie był wyjątek) jako szacunek dla człowieka nawet tego grzesznego i nie oznacza to akceptacji postępowania.


Śr gru 18, 2019 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So gru 14, 2019 1:21
Posty: 6
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Widzę, że temat zszedł na dalszy tor i nijak ma się do moich pytań.

Odnośnie tego co napisaliście uważacie, że Bóg chciałby takiego Kościoła w którym bierze się kasę za sakramenty a urzędnicy tego Kościoła udają celibat, żeby na boku sobie zakładać rodziny albo dymać małe dzieci ? (oczywiście nie wszyscy bo bym wielu obraził).

Z LGBT, aborcją czy eutanazją też KK nic obecnie nie robi.

Tutaj też nie chodzi o to, że KK będzie idealny i czysty. Umówmy się w każdej instytucji/firmie znajdą się osoby, które będą niszczyć jej wizerunek. Tylko według mnie główny problem polega na tym, że my ludzie wierzący jesteśmy najgorszymi grzesznikami i mamy się przed nimi spowiadać a oni są święci i nie tykani. KK nie podejmuje żadnych działań.
Jak ja w firmie zgwałciłbym koleżankę to zostałbym wyrzucony dyscyplinarnie... w KK przenosi się na inną parafię a jak się pyta o daną sytuacje to przedstawiciele Kościoła twierdzą, że media ich atakują.

Obecni biskupi w KK (pl) to głównie staruchy, które nie długo powymierają i myślicie czy im zależy na dobru Kościoła? no chyba nie ...


Śr gru 18, 2019 12:07
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
piotr311 napisał(a):
Widzę, że temat zszedł na dalszy tor i nijak ma się do moich pytań.
Skoro Ty stchórzyłeś i uciekłeś zamiast odpowiedzieć na pytania, które Tobie zadano, to zszedł na tory ciekawsze dla użytkowników forum.
Cytuj:
Odnośnie tego co napisaliście uważacie, że Bóg chciałby takiego Kościoła w którym bierze się kasę za sakramenty a urzędnicy tego Kościoła udają celibat, żeby na boku sobie zakładać rodziny albo dymać małe dzieci ?
Odnośnie czego konkretnie? Bóg stworzył święty Kościół grzesznych ludzi. Taka była Jego wola.
Cytuj:
Z LGBT, aborcją czy eutanazją też KK nic obecnie nie robi.
A ja pytam po raz trzeci: co powinien robić. I po raz trzeci nie dostanę odpowiedzi.
Cytuj:
Tylko według mnie główny problem polega na tym, że my ludzie wierzący jesteśmy najgorszymi grzesznikami i mamy się przed nimi spowiadać a oni są święci i nie tykani.
Obowiązek spowiedzi dotyczy wszystkich. Nie tylko świeckich.
Cytuj:
które nie długo powymierają
No to dobrze, że nie będą konać długo. Ale co to ma do tematu?


Śr gru 18, 2019 12:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
zefciu napisał(a):
piotr311 napisał(a):
Widzę, że temat zszedł na dalszy tor i nijak ma się do moich pytań.
Skoro Ty stchórzyłeś i uciekłeś zamiast odpowiedzieć na pytania, które Tobie zadano, to zszedł na tory ciekawsze dla użytkowników forum.

A może po prostu te kwestie go nie interesują? Tak ja ciebie nie interesuja jego dylematy i problemy.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 18, 2019 13:40
Zobacz profil
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
Kozioł napisał(a):
A może po prostu te kwestie go nie interesują?
Jakie kwestie? Zadałem mu konkretne pytania dotyczące jego wypowiedzi. A on uciekł. Przychodzi potem i się dziwi, że dyskusja zjechała z tematu. Trzeba było pilnować.
Cytuj:
Tak ja ciebie nie interesuja jego dylematy i problemy.
No przecież okazuję żywe zainteresowanie. Komentuję jego posta i zadaję pytania precyzujące. Jak inaczej mam okazać, że mnie to interesuje?


Śr gru 18, 2019 13:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sty 31, 2018 23:46
Posty: 1795
Post Re: W którą stronę zmierza KK ? Dlaczego ubywa wiernych?
OK @zefciu
Byc może nie jest gotowy na odpowiedzi na twoje pytania, a chciałby poznac nasze zdanie.

@piotr311
Wracając do twoich pytań.

Cytuj:
* W KK pełno kapłanów/biskupów, którzy służyli poprzedniemu systemowi i od lat są nietykalni ? (cały czas na jednej parafii i nikt ich nie rusza pomimo wielu zgłoszeń). (pedofilów już nawet nie wspominam ...) W każdej instytucji są ludzie źli, ale w KK nic kompletnie nic się z tym nie robi.
Taki jest ustrój w KK, że wierni maja znikomy wpływ na to, jaki kapłan parafią się opiekuje.
Cytuj:
* Odnoszę wrażenie, że głównym celem w wielu przypadkach jest ciągłe zbieranie kasy: na remonty, złote ozdoby itd.
To z powodu sposobu finansowania KK w Polsce. Sposobu bardzo koruptogennego, rozrzutnego i niegospodarnego. Osobiście uważam, ze polscy katolicy powinni pójść np. drogą Włochów. Do tego potrzeba jednak woli politycznej rządzącej partii (obecnie bez szans) i narzucenie woli biskupom (przy obecnym rządzie bez szans).
Cytuj:
* Obrzędy w ogóle nie mające nic wspólnego z Bogiem np. święcenie pojazdów, książeczek itd. Może po każdym wyjściu ze sklepu powinniśmy iść poświęcić to co kupiliśmy ... ? a co z kotami, psami ? Może je też trzeba święcić...?
Tak, to prawda. W KK w Polsce jest jakies szczególne przywiązanie to różnych pozostałości pogańskich.
Cytuj:
* KK tworzy sobie wielu świętych, obrazów, figurek do których się modli. Np. Puszczanie obrazu Maryi w Polskę, robienie na tym kasy itd troszkę przypomina jakby to już nie była wiara w jednego Boga. Oczywiście też nie neguje osoby Maryi, ale to chyba Bóg jest najważniejszą osobą w KK ? Tak samo Jan Paweł II, którego bardzo cenie, ale na czy on jest główną egzystencją Kościoła? Czego Bogiem jest JP II Bóg Ziemi a może wody?
Jak dla mnie j.w. Przy okazji JP2 wg mnie był złym papieżem, który doprowadził do mocnego spadku zaufania do KK i chrześcijaństwa w ogólności. W czasie swojego długiego pontyfikatu wg mnie zrobił mniej dobrego, niż Franciszek w pierwszym roku.
Cytuj:
* Co KK robi w kierunku walki z aborcją i różnymi takimi ruchami? Nic... pomódlmy się za tych co tak robią i tyle w temacie. Przecież ważniejsze jest to, żeby państwo dawało kasę (fundusz kościelny) czym się przejmować?
A co chcesz zrobić? Narzucić coś odgórnie i liczyć, ze przepis cokolwiek zmieni? Przepis buduje byt? No to jest przepis w KK.
Chcesz decydowac o sumieniach ludzi np. niewierzących lub postawionych przed trudnymi wyborami moralnymi? Wiekszość Polaków uważa obecny stan rzeczy za bardzo dobry kompromis, a wiekszość z pozostałych chciałoby choc nieco zliberalizować ustawę. Rzeczywistość jest taka, że kto chce dokonac aborcji, to przekracza granice czeska. Przy granicy czeka juz mówiąca po polsku osoba opiekująca się, jadą razem do kliniki, wszystko jest wyjasniane i po wstępnych badaniach dokonywana jest aborcja. Wieczorem pacjentka wraca do kraju i w razie jakichkolwiek komplikacji jedzie do lekarza lub wzywa karetkę. Wszystko zgodnie z prawem.

_________________
Metodyści
Polska Rada Ekumeniczna


Śr gru 18, 2019 14:08
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 269 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 18  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL