Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 22:25



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
IrciaLilith napisał(a):
Wygodnie czekać aż ktoś przyjdzie i Was zbawi. Mam wrażenie, że opcję, że trzeba się zabrać do roboty i zbawić samego siebie uważacie za arogancję i zabawę w Boga, dla mnie czekanie, aż ktoś odwali robotę za mnie jest arogancją i naiwnością, przyjęciem roli małego dziecka.

To jak czekanie aż ktoś przyjdzie i posprząta za nas nasz syf. Nawet jeśli to co to da? Nauczymy się dbać o siebie i swoje otoczenie? Da wolność czy zależność?

Uważacie, że Bóg uzależnił Was od Siebie? Że nie jesteście wolni? Bóg daje nam swoją moc, z tym, że zwyczajnie boimy się odpowiedzialności jaka się z tym wiąże. Ok- przynajmniej ja tak mam, wiem jak sięgnąć po nieograniczoną moc i mnie to zwyczajnie przeraziło. Chcę być zwykłym człowiekiem, być odpowiedzialna za siebie i swoich najbliższych, a biorąc niezwykły dar wiem, że stałabym się odpowiedzialna za innych, którzy raczej i tak nie potrafili by zrozumieć, skoro przez tyle lat nie dociera sedno tego o czym mówił Jezus i w co ponoć wierzycie...

Zwyczajnie jestem egoistką, leniem i lubię uciekać w świat zabawy intelektualnymi konceptami, ale jednak czekanie na to, że przyjdzie Jezus i pozbędzie się tego co uważamy za zło i za nas ogarnie nowy lepszy świat przerasta nawet moje lenistwo i zwalanie odpowiedzialności na kogoś innego.

Jasne, że możemy naprawić ten świat, ale to wymaga ciężkiej pracy nad sobą, wspierania innych, współpracy, głębokich zmian, zaangażowania i wygodniej sobie czekać na przyjście Jezusa.

Żydzi mają swoją wizję Mesjasza i nadal czekają, bo Jezus nie spełnił oczekiwań.
A może z powtórnym przyjściem jest podobnie?
Oczekiwania nie pozwalają dostrzec tego czym jest Królestwo Boże i w jaki sposób przychodzi oraz tego jaka jest rola każdego z nas osobno i wszystkich razem...


Pisałem: jestem daleki od egoizmu i lenistwa i uważam, że Bóg obdarzył człowieka ogromną odpowiedzialnością za świat. Jednocześnie to cierpienie, które nas otacza, a którego już nie da się naprawić, kłóci się z obrazem dobrego i sprawiedliwego Boga. Ja też widzę niedorzeczność i paradoks ludzi, którzy obwieszczają, że człowiek jest władcą i panem świata, ma prawo zabijać co chce, jeść co chce, korzystać z dóbr natury ile chce, jest najważniejszy i jest celem tego świata, a z drugiej strony głoszą niemoc człowieka oraz właśnie zrzucają odpowiedzialność za naprawę świata na Boga, który ma przyjść i zabrać nas wszystkich do raju. No tak nie będzie. Jezus przyjdzie i zapyta najpierw: co zrobiliście ze światem? Jeśli nie dbaliście o świat, to nie wejdziecie do raju. W przypowieści o nieuczciwym rządcy Jezus mówi: "Kto w drobnej rzeczy jest wierny, ten i w wielkiej będzie wierny; a kto w drobnej rzeczy jest nieuczciwy, ten i w wielkiej nieuczciwy będzie." (https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=331). Pisałaś, Irciu, o dorastaniu, pokonywaniu blokad. Słusznie. Ten, kto weźmie odpowiedzialność za swoje czyny i będzie po sobie sprzątał, ten zastanie Jezusa przygotowany, ale jeśli ktoś czeka na Boga i nic nie robi, ten nie będzie przygotowany. W innym miejscu Jezus przecież mówi: "Nie każdy kto mówi do mnie: Panie, Panie", wejdzie do Królestwa Bożego". Ludzie, którzy biernie czekają, wołają: "Panie, Panie". Ci, którzy czekają czynnie, wołają to samo. Czy wszyscy zastaną Jezusa gotowi?

_________________
MODERATOR


So gru 28, 2019 22:20
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Zbyszku, a po czym poznasz, że Jezus powrócił?
Czy uznajesz opcje 'przespania' tego?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So gru 28, 2019 22:54
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Owszem - można przespać powrót Jezusa. Dla mnie owo przespanie paruzji jest śmiercią w poczuciu i przeświadczeniu własnego nieszczęścia. To dla mnie ostateczny i pewny dowód na przyjście Jezusa - śmierć w poczuciu spełnienia, szczęścia i spotkania z kimś, kto kocha. Nie chodzi o zewnętrzne warunki - żyli przecież ludzie, którzy umierali w strasznych okolicznościach, ale wydawało się, że są szczęśliwi.

W sensie szerszym paruzji nie da się przeoczyć. Polecam rozdział 21 Apokalipsy Jana. Znajduje się tam opis miejsca, w którym nie ma przemocy, choroby i nie dzieje się nic, co mogłoby przynieść cierpienie i zło. Ludzie w tym miejscu szanują siebie nawzajem i otaczają się miłością. Niewątpliwie każdy z nas musi dojrzeć, żeby móc funkcjonować w Raju. Wystarczy spojrzeć na nasze forum - jeszcze wiele musimy się nauczyć. Wyobraźmy sobie spotkanie wszystkich użytkowników naszego forum i przedstawienie wszystkich poglądów, które zostały tu wyrażone - myślę, że doszłoby do konfliktu, gdzie nie byłoby szacunku. Tego szacunku jeszcze się uczymy.

_________________
MODERATOR


N gru 29, 2019 21:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Problem chyba leży w tym, że zamiast uczyć się zdrowej i wzajemnej tolerancji oraz szacunku wielu ludzi uważa, że należy innych przekonać do swoich poglądów zamiast przedstawiać je tylko po to aby inni mogli wskazać w nich luki i je dopracowywać.

Co do Apokalipsy to uczciwie przyznaję, że nic z tego nie rozumiem. Po kiego te wysokie mury i bramy? To jakieś symbole? Skoro nie ma być zła to po co mury? I to wysokie na 2220km :) Biorąc pod uwagę wysokość na ktorej jest stacja kosmicza aby to miało jakiś sens trzeba uznać, że to jakiś symbol a wygląd miasta jest metaforą lub wręcz szyfrem, ew opcja, że skoro opis przypomina dzieła schizofreników lub psychonautów to może to dobry trop? A może autor da odpowiedź w następnym rozdziale i wyda się co to za 'nowy lepszy świat'...

Dalej obsesja na punkcie tego co ludzie cenią z przyczyn dekoracyjnych i czystej chęci pokazania swojego bogactwa, bycia lepszym.
Nic nie poradzę, ale ten fragment jakoś zawsze kojarzy mi się z władcami szpanującymi ostentacyjnym bogactwem...

Dlaczego brak nocy miałby być czymś dobrym?

22 jest jeszcze ciekawsze- po kiego liście do uzdrawiania? Czyżby choroby nadal się panoszyły?

Cytuj:
Na zewnątrz są psy, czarownicy, ludzie dopuszczający się nierządu, zabójcy, bałwochwalcy oraz każdy, kto kocha kłamstwo i popełnia je.


Super ten nowy lepszy świat, dobrzy wpakowani do miasta z jednym jedynym drzewem a reszta za wysokim murem- serio? Masz jakieś sensowne objaśnienie tego, bo sporo się naszukałam i albo jest to makabrycznie naciągane albo totalnie nieprzekonujące, albo nadal ta wizja nowego świata jest delikatnie rzecz biorąc odrzucająca...

Kolejny raz to przeczytałam i dalej mnie ta wizja odrzuca, serio Nowy Wspaniały Świat wydaje się lepszy... choć może przedstawisz takie objaśnienie Apokalipsy 21 i początku 22, że zmienię zdanie.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N gru 29, 2019 22:29
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
IrciaLilith napisał(a):
Wygodnie czekać aż ktoś przyjdzie i Was zbawi. Mam wrażenie, że opcję, że trzeba się zabrać do roboty i zbawić samego siebie uważacie za arogancję i zabawę w Boga, dla mnie czekanie, aż ktoś odwali robotę za mnie jest arogancją i naiwnością, przyjęciem roli małego dziecka.

To jak czekanie aż ktoś przyjdzie i posprząta za nas nasz syf. Nawet jeśli to co to da? Nauczymy się dbać o siebie i swoje otoczenie? Da wolność czy zależność?

Uważacie, że Bóg uzależnił Was od Siebie? Że nie jesteście wolni? Bóg daje nam swoją moc, z tym, że zwyczajnie boimy się odpowiedzialności jaka się z tym wiąże. Ok- przynajmniej ja tak mam, wiem jak sięgnąć po nieograniczoną moc i mnie to zwyczajnie przeraziło. Chcę być zwykłym człowiekiem, być odpowiedzialna za siebie i swoich najbliższych, a biorąc niezwykły dar wiem, że stałabym się odpowiedzialna za innych, którzy raczej i tak nie potrafili by zrozumieć, skoro przez tyle lat nie dociera sedno tego o czym mówił Jezus i w co ponoć wierzycie...

Zwyczajnie jestem egoistką, leniem i lubię uciekać w świat zabawy intelektualnymi konceptami, ale jednak czekanie na to, że przyjdzie Jezus i pozbędzie się tego co uważamy za zło i za nas ogarnie nowy lepszy świat przerasta nawet moje lenistwo i zwalanie odpowiedzialności na kogoś innego.

Jasne, że możemy naprawić ten świat, ale to wymaga ciężkiej pracy nad sobą, wspierania innych, współpracy, głębokich zmian, zaangażowania i wygodniej sobie czekać na przyjście Jezusa.

Żydzi mają swoją wizję Mesjasza i nadal czekają, bo Jezus nie spełnił oczekiwań.
A może z powtórnym przyjściem jest podobnie?
Oczekiwania nie pozwalają dostrzec tego czym jest Królestwo Boże i w jaki sposób przychodzi oraz tego jaka jest rola każdego z nas osobno i wszystkich razem...


Irka, rządzisz :)
Pytanie tylko, co to oznacza w praktyce?


N gru 29, 2019 23:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Aby mówić o praktyce najlepiej rozważać konkretne problemy.
Z tym, że z zasady i tak trzeba zacząć od siebie i wypracowania odpowiednich umiejętności oraz zdobycie stosownej wiedzy, a standardowo ludzie wolą kombinować jak zmienić świat nie zmieniając siebie, a tak się nie da. Zwyczajnie, aby zmienić świat potrzeba odpowiednich cech, szczególnie umiejętności interpersonalnych i charyzmy, sama wiedza o tym co i jak zmienić to za mało, trzeba jeszcze przekonać wielu ludzi do zaangażowania się w konkretne działania.

Powoli rozumiem do czego przydałoby by się machnąć jakieś spektakularne cuda, z tym, że czy we spółczesnym świecie fake newsów i grafiki komputerowej cokolwiek by ludzi przekonało, że dana osoba np serio jest Jezusem?

Co musiałby zrobić aby ludzie uwierzyli, że nim jest a nie np kosmitą, wytworem technologii, demonem itd ?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N gru 29, 2019 23:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
IrciaLilith napisał(a):
Aby mówić o praktyce najlepiej rozważać konkretne problemy.
Z tym, że z zasady i tak trzeba zacząć od siebie i wypracowania odpowiednich umiejętności oraz zdobycie stosownej wiedzy, a standardowo ludzie wolą kombinować jak zmienić świat nie zmieniając siebie, a tak się nie da. Zwyczajnie, aby zmienić świat potrzeba odpowiednich cech, szczególnie umiejętności interpersonalnych i charyzmy, sama wiedza o tym co i jak zmienić to za mało, trzeba jeszcze przekonać wielu ludzi do zaangażowania się w konkretne działania.

Powoli rozumiem do czego przydałoby by się machnąć jakieś spektakularne cuda, z tym, że czy we spółczesnym świecie fake newsów i grafiki komputerowej cokolwiek by ludzi przekonało, że dana osoba np serio jest Jezusem?

Co musiałby zrobić aby ludzie uwierzyli, że nim jest a nie np kosmitą, wytworem technologii, demonem itd ?


No właśnie odpowiedziałaś sobie na pytanie: dlaczego nie wszyscy wejdą do miasta, a niektórzy zostaną za murami. Miasto jest symbolem świata. Ludzie, którzy nie zdobyli się na zmianę siebie i zmianę otaczającego świata nie wzięli na siebie odpowiedzialności. Czy ludzie nieodpowiedzialni mogą wejść do Królestwa Bożego? Niby mogą, ale wtedy to królestwo szybko przerodziłoby się w chaos, bo właśnie niektórzy stwierdziliby: "no to my nabałaganimy, a niech Bóg po nas sprząta". Jakże to dziecinne. Dziecinne w sensie: dorośli, którzy nadal bawią się w dzieci. W Królestwie Bożym to obywatele, czyli wszyscy, którzy członkowie Królestwa dbają o to, co się dzieje.

_________________
MODERATOR


Pn gru 30, 2019 11:28
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Zbyszku- co do tego miasta z Apokalipsy: zwróć uwagę na bramy, nawet jest podkreślone, że zawsze są otwarte.

Tzw grzesznicy nie są w tej metaforze w piekle, ale za murami, widzą miasto, istnieją bramy. Nawet jakby z jakiś przyczyn ludzie za murami nie dostrzegali miasta to przecież będąc mieszkańcem miasta nie wychodziłbyś na zewnątrz starając się nauczyć ich tego co jest wymagane aby przekroczyć bramę? Nie opowiadałbyś o mieście, które znasz? Nic Ci nie grozi, piłeś przecież wodę życia...

Tylko poza murami niczym nie różnisz się od owych grzeszników, jak ich przekonasz, że serio przybywasz ze złotego miasta i wiesz jak tam się dostać?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn gru 30, 2019 17:17
Zobacz profil

Dołączył(a): So paź 17, 2015 22:00
Posty: 101
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
To miasto nie musi być miejscem fizycznym. Możemy to my mamy je zbudować?

IrciaLilith napisał(a):
Tylko poza murami niczym nie różnisz się od owych grzeszników, jak ich przekonasz, że serio przybywasz ze złotego miasta i wiesz jak tam się dostać?


Swoim życiem Irka, nie ma innego sposobu. Jeśli inni zobaczą, że to, co robisz jest dobre, może zechcą się przyłączyć. To trochę jak z emigracją, ludzie wyjeżdżają na Zachód, bo tam lepiej im się mieszka.

BTW, Złote Miasto, to brzmi trochę jak nazwa jakiegoś ruchu religijnego :)


Pn gru 30, 2019 18:07
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So paź 25, 2014 11:09
Posty: 35
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Nie czekam - czy to żle? Czy to co napisane to aby na pewno boże obietnice?


Pt sty 03, 2020 19:36
Zobacz profil
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Źle. Post jednolinijkowy; należało rozwinąć. Dlaczego nie czeka, dlaczego uważa, że dobrze robi, że nie czeka, co sobie wyobraża, że tak postępuje i dlaczego się pyszni, że przez to nie sczeźnie marnie. :P

Poza tym - Boże małą literą. Pan zostaniesz ostrzyżony za brak należytego szacunku, jak się moderatura obudzi. :P


Pt sty 03, 2020 19:49
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Nie lubię biernie czekać.
Wolę działać i coś robić.
Ewentualnie odpoczywać/medytować :D

_________________
Pokój wam.


N mar 01, 2020 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
Według Biblii Jezus przybędzie z nieba na ziemię sądzić żywych i umarłych.
Najpierw odbędzie się sąd żywych ludzi. Mateusza 25:31-33

,,...Gdy Syn Człowieczy przyjdzie w swej chwale i wszyscy aniołowie z Nim, wtedy zasiądzie na swoim tronie, pełnym chwały. I zgromadzą się przed Nim wszystkie narody, a On oddzieli jednych [ludzi] od drugich, jak pasterz oddziela owce od kozłów.
Owce postawi po prawej, a kozły po swojej lewej stronie.
...,,

Po tym sądzie żywych nastąpi sąd umarłych. Najpierw zostaną wskrzeszeni przez Jezusa.
Jana 5:27,28,29

,,...Przekazał Mu władzę wykonywania sądu, ponieważ jest Synem Człowieczym.
Nie dziwcie się temu! Nadchodzi bowiem godzina, w której wszyscy, którzy spoczywają w grobach, usłyszą głos Jego: a ci, którzy pełnili dobre czyny, pójdą na zmartwychwstanie życia; ci, którzy pełnili złe czyny — na zmartwychwstanie potępienia.
...,,

Sąd umarłych będzie trwał 1000 lat.

A oto co biblia mówi o przyjściu Jezusa. Amosa 5:18-20

,,...Biada oczekującym dnia Jahwe. Cóż wam po dniu Jahwe? On jest ciemnością, a nie światłem.
Jakby uciekał człowiek przed lwem, a trafił na niedźwiedzia; jakby skrył się do domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsił go wąż.
Przecież dzień Jahwe jest ciemnością, a nie światłem, mrokiem, a nie ma w nim jasności?.
..,,


Pt lut 10, 2023 20:18
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 14, 2008 18:56
Posty: 564
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
@logika
Cytuj:
A oto co biblia mówi o przyjściu Jezusa. Amosa 5:18-20

,,...Biada oczekującym dnia Jahwe. Cóż wam po dniu Jahwe? On jest ciemnością, a nie światłem.
Jakby uciekał człowiek przed lwem, a trafił na niedźwiedzia; jakby skrył się do domu i oparł się ręką o ścianę, a ukąsił go wąż.
Przecież dzień Jahwe jest ciemnością, a nie światłem, mrokiem, a nie ma w nim jasności?...,,

Mam kilka uwag.
Po pierwsze chcę się upewnić, czy zgadzasz się, że Jezusowi również (tak jak Bogu Ojcu) przysługuje tytuł/Imię Jahwe? Bo to sugeruje Twój wpis.

Po drugie teksty bibliijne należy czytać w ich kontekście. I tak dla zrozumienia w. 18-20 wążne są wersety poprzedzające, oraz następujące po tych wersetach.
W wersetach Am. 5,1-17 pojawiają się ostrzeżenia i wezwania do nawrócenia, skierowane do mieszkańców królestwa Izraela (północna część która powstała po rozpadzie królestwa Dawida i Salomona).
Ponieważ wezwanie proroka pozostanie bez odzewu, zapowiadany dzień Pański (dzień Jahwe) będzie dla nich ciemnością, a nie światłem. Nie pomogą ofiary składane w nieakceptowanych przez Boga miejscach kultu. Betel był jednym z nich (por. 1 Krl. 12,28-33). Z powodu braku nawrócenia, Izrael trafi w niewolę asyryjską, zostanie przesiedlony poza Damaszek (Am 5,27). A więc rozdział ten nie dotyczy zmartwychwstania, ale niewoli asyryjskiej.


Pt lut 10, 2023 21:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Czy czekasz na powtórne przyjście Jezusa?
@Rabarbar

Oto opis przyjścia Jezusa podany przez apostoła Piotra. 2 Piotra 3:10-13

,,... Jak złodziej zaś przyjdzie dzień Pański, w którym niebo ze świstem przeminie, gwiazdy się w ogniu rozsypią, a ziemia i dzieła na niej zostaną znalezione.
Skoro to wszystko w ten sposób ulegnie zagładzie, to jakimi winniście być wy w świętym postępowaniu i pobożności, gdy oczekujecie i staracie się przyspieszyć przyjście dnia Bożego, który sprawi, że niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią.
Oczekujemy jednak, według obietnicy, nowego nieba i ziemi nowej, w których będzie mieszkała sprawiedliwość
....,,

Jak rozumiesz:
,,...niebo zapalone pójdzie na zagładę, a gwiazdy w ogniu się rozsypią....,,?


So lut 11, 2023 11:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 45 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL