Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 16:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
 Nawracać żydów czy nie nawracać? 
Autor Wiadomość
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
IrciaLilith napisał(a):
Z tym, że Quinque jest przekonany o istnieniu jedynej prawdziwej religii. A jakby nie patrzeć poglądy Quinque i poglądy reprezentowane przez Kościół katolicki nie są takie same

Oczywiście że są takie same i udowodniłem to wielokrotnie
Cytuj:
Quinque- jak chcesz udowodnić, że jakakolwiek religia w całości zawiera jedynie twierdzenia prawdziwe a inne fałszywe?

Choćby po owocach
Cytuj:
Dla mnie sam fakt, że uważasz, że jakakolwiek masakra w imię wiary jest czymś dobrym jest wystarczającym powodem aby uznać

Oczywiście nic takiego nie twierdzę. Stwierdziłem że użycie siły w pewnych przypadkach jest dopuszczalne. Było dopuszczalne choćby za czasów wojny domowej w Hiszpanii czy pacyfikacji katarów
Cytuj:
bo nie jest to religia chrześcijańska, której najważniejsze jest przykazanie miłości do Boga oraz do siebie i bliźnich

W religii chrześcijańskiej najważniejsze jest przyjmowanie Eucharystii
Cytuj:
Quinque, chciałbyś być zabity razem ze swoją rodziną tylko dlatego, że ktoś uznał Twoją religię za niebezpieczną?

Przecież chrześcijanie od zawsze są mordowani za wyznawaną religię. Ponadto, męczennik za wiarę idzie do nieba z automatu. Zatem to dobra śmierć
Zbigniew3991 napisał(a):
Czym zasłużyli sobie Katarzy

Już tłumaczyłem czym. Nikt mi nie płaci za naukę historii
Cytuj:
palenie ich na stosach

Kto palił ich na stosach
Cytuj:
Kościół w ostatnich latach przeprasza za inkwizycję

Konkretnie gdzie i kiedy?


N kwi 26, 2020 7:05

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Aha, czyli wszystkie różnice w poglądach, które ujawiniają się w dyskusjach nie mają znaczenia Twoim zdaniem, tak?

Przyjmowanie Eucharystii uważasz za warunek konieczny czy za warunek wystarczający?

Po owocach? A próbowałeś owoców innych systemów religijnych czy mówsz, że są blee, choć ich nie znasz?
Nie radzę jeść tych, które ewidentnie są toksyczne, ale wiele jest bardzo smacznych i korzystnie wpływa na umysł i rozwój duchowy.
Zresztą zazwyczaj dany rodzaj 'drzewa' ma liczne gatunki a z zasady gatunek ma liczne odmiany i fakt istnienia wielu trujacych odmian np islamu nie oznacza, że sufizm nie daje dobrych owoców tak samo jak istnienie skrajnie radykalnych i szkodliwych wyznań chrześcijańskich nie znaczy, że całe chrześcijaństwo jest złe. Tak samo z faktu, że mam alergie na dogmaty wcale nie wynika, że katolicyzm jest zły, a jedynie że nie jest odpowiedni dla mnie.
Np jakie to złe owoce daje sikhizm? Poza wynikającym z niewiedzy myleniem ich z islamistami...
Albo buddyzm w stylu zen?

Chrześcijanie od zawsze byli mordowani za wiarę? Powiedzmy, że jest to fakt, ale czy uważasz że to coś dobrego? Zresztą wyznawcy innych religii też często ginęli i giną za wiarę... Ogólnie śmierć za przekonania niestety towarzyszy gatunkowi ludzkiemu od momentu powstania systemu utożsamiania się ze swoimi poglądami i nadania im wartości większej niż życie biologiczne.

Na jakiej podstawie uważasz, że męczennik idzie do nieba z automatu? Także ten, który z premedytacją naraził się na śmierć, aby skorzystać z takiego domniemanego skrótu?

Temat jest o nawracaniu wyznawców judaizmu- jak byś chciał to robić? Czy uważasz za niezbędne posiadanie wiedzy o tej religii oraz jej odmianach? Czy można twierdzić, że coś jest nieprawdziwe nie znając tego?

Co dla Ciebie oznaczają 'owce z innych owczarni'?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N kwi 26, 2020 7:40
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Quinque napisał(a):
Oczywiście że są takie same i udowodniłem to wielokrotnie

Nie, nie są takie same i udowodniłeś to wielokrotnie. Choćby to jest inne: posting.php?mode=edit&f=27&p=1057642 i jak widać, nie zamierzasz odpowiedzieć na moje pytanie. Ten cytat, któy wkleiłeś (nawet nie wiem, czy to odpowiedź dla mnie) nie mówi o obowiązku nawracania się na katolicyzm, a o obowiązku poszukiwania prawdy. To nie jest tożsame.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 26, 2020 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So maja 14, 2011 18:46
Posty: 2611
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
@Quinque - nikt mi nie płaci za nauczanie historii, więc sam odpowiedz sobie na pytania. A z tego, co pamiętam, już rozmawialiśmy na tym forum o przeprosinach za grzechy przedstawicieli Kościoła podczas preśladowania heretyków.

Eucharystia jest znakiem komunii, a więc łączności i miłości z Bogiem i z innymi. Eucharystia jest również dziękczynnieniem. Obszernie o Eucharystii traktuje KKK, gdzie znajduje się nawet kilka definicjii Eucharystii. Można przyjmować codziennie Eucharystię, co nie jest równoznaczne z życiem Eucharystią, a życie Eucharystią jest równoznaczne z "praktykowaniem" miłości bliźniego. Można nienawidzić bliźniego i przyjmować Eucharystię? To się wyklucza, o czym mówi Jezus ("Jeśli więc przyniesiesz dar swój przed ołtarz i tam sobie przypomnisz, że brat twój ma coś przeciw tobie, zostaw tam dar swój przed ołtarzem, a najpierw idź i pojednaj się z bratem swoim. Potem przyjdź i dar swój ofiaruj." (Mt 5,17-37)).

_________________
MODERATOR


N kwi 26, 2020 9:48
Zobacz profil
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Małgosiaa napisał(a):
Quinque napisał(a):
Oczywiście że są takie same i udowodniłem to wielokrotnie

Nie, nie są takie same i udowodniłeś to wielokrotnie. Choćby to jest inne: posting.php?mode=edit&f=27&p=1057642 i jak widać, nie zamierzasz odpowiedzieć na moje pytanie. Ten cytat, któy wkleiłeś (nawet nie wiem, czy to odpowiedź dla mnie) nie mówi o obowiązku nawracania się na katolicyzm, a o obowiązku poszukiwania prawdy. To nie jest tożsame.


Niezła beka
Cytuj:
Wierzymy, że owa jedyna PRAWDZIWA religia przechowuje się w Kościele katolickim

Cytuj:
pozostawia ona nienaruszoną tradycyjną naukę katolicką o moralnym obowiązku ludzi i społeczeństw wobec prawdziwej religii i jedynego Kościoła Chrystusowego

Wyraźnie jest napisane czym jest prawdziwa religia, i o tym że każdy ma moralny obowiązek ją przyjąć. Twoje fantazje w tej materii nic nie zmieniają

Zamiast przyznać się że nie znasz sprawy w której się wypowiedziałaś. Próbujesz w głupi sposób się tłumaczyć


N kwi 26, 2020 10:26
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
To, że jest to jedyna prawdziwa religia, nie oznacza, że każdy ma obowiązek stać się katolikiem.
Quinque napisał(a):
Wyraźnie jest napisane czym jest prawdziwa religia, i o tym że każdy ma moralny obowiązek ją przyjąć.

Gdzie jest napisane, że każdy ma obowiązek przyjąć katolicyzm?
Quinque napisał(a):
Twoje fantazje w tej materii nic nie zmieniają

Problem w tym, że to nie są moje fantazje, a prawda, o jakiej naucza UNK. Jeżeli mówimy o foantazji, to raczej jest to Twoja fantazja i Twoje pobożne życzenie. Naginasz nauczanie UNK do swoich wyobrażeń. SWII wyraźnie mówi, że w każdej religii człowiek może się zbawić. Mało tego, ateista też może się zbawić, tyle że to zbawienie (kogokolwiek) dzieje się przez Chrystusa, niezależnie od tego czy ktoś wierzy czy nie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N kwi 26, 2020 11:21
Zobacz profil
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Jaki jest koń każdy widzi
Małgosia napisał(a):
Gdzie jest napisane, że każdy ma obowiązek przyjąć katolicyzm?

Tutaj
Cytuj:
pozostawia ona nienaruszoną o moralnym obowiązku ludzi i społeczeństw wobec prawdziwej religii i jedynego Kościoła Chrystusowego

Jakiego kombinatorstwa i ekwilibrystyki słownej trzeba aby zrozumieć ten fragment inaczej niż, nakaz przyjęcia katolicyzmu? Nie wiem. Choć wcale mnie to nie dziwi. SWII jest pełen niejasnych i nie mających oparcia w tradycyjnym nauczaniu twierdzeń. Które można sobie interpretować jakkolwiek. Ale akurat ten fragment jest dość precyzyjny
Cytuj:
Naginasz nauczanie UNK do swoich wyobrażeń

Oczywiście, bo;
Dignitatis Humanae napisał(a):
tradycyjną naukę katolicką

Mówiła kiedykolwiek o tym że człowiek nie ma się nawracać na katolicyzm XD

Znów, jakiej trzeba ekwilibrystyki i kombinatorstwa aby fragment
Cytuj:
obowiązku ludzi i społeczeństw wobec prawdziwej religii i jedynego Kościoła Chrystusowego

Rozumieć inaczej niż to że mają moralny obowiązek przyjąć katolicyzm?

Nie mam zamiaru brać udziału w tym cyrku
Cytuj:
SWII wyraźnie mówi, że w każdej religii człowiek może się zbawić

SWII może mówić sobie co chce, nie jest żadnym autorytetem doktrynalnym bo i żadnej doktryny nie formułuje. Ale nawet on nie naucza niczego podobnego. Co zostało wykazane. A twoje kombinatorstwo nie ma tu nic do rzeczy


N kwi 26, 2020 13:07
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Małgosia
Cytuj:
Gdzie jest napisane, że każdy ma obowiązek przyjąć katolicyzm?

Quinque

pozostawia ona nienaruszoną o moralnym obowiązku ludzi i społeczeństw wobec prawdziwej religii i jedynego Kościoła Chrystusowego
Cytuj:
Jakiego kombinatorstwa i ekwilibrystyki słownej trzeba aby zrozumieć ten fragment inaczej niż, nakaz przyjęcia katolicyzmu? Nie wiem. Choć wcale mnie to nie dziwi. SWII jest pełen niejasnych i nie mających oparcia w tradycyjnym nauczaniu twierdzeń. Które można sobie interpretować jakkolwiek. Ale akurat ten fragment jest dość precyzyjny


Czemu manipulujesz? Nic tam nie ma o obowiązku przyjęcia katolicyzmu. Poza tym, trzeba czytać całość Deklaracji o wolności religijnej „Dignitatis humanae”
10.Jednym z zasadniczych punktów nauki katolickiej, zawartym w słowie Bożym i nieustannie głoszonym przez Ojców[8], jest zdanie, że człowiek powinien dobrowolnie odpowiedzieć Bogu wiarą; nikogo więc wbrew jego woli nie wolno do przyjęcia wiary przymuszać[9]. Z własnej swej bowiem natury akt wiary ma charakter dobrowolny, gdyż człowiek, odkupiony przez Chrystusa Zbawiciela i powołany przez Jezusa Chrystusa do przybranego synostwa[10], może siebie oddać objawiającemu się Bogu tylko wtedy, jeśli pociągany przez Ojca[11] okazuje Bogu rozumne i wolne posłuszeństwo wiary.
http://ptm.rel.pl/czytelnia/dokumenty/d ... manae.html
Naginasz nauczanie UNK do swoich wyobrażeń[/quote]
Wiara katolicka to łaska, a nie obowiązek.


N kwi 26, 2020 13:20
Zobacz profil
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Chyba wyraźnie i kilkukrotnie napisałem MORALNY obowiązek? Może najpierw czytajcie to co komentujcie

proteom napisał(a):
10.Jednym z zasadniczych punktów nauki katolickiej, zawartym w słowie Bożym i nieustannie głoszonym przez Ojców[8], jest zdanie, że człowiek powinien dobrowolnie odpowiedzieć Bogu wiarą; nikogo więc wbrew jego woli nie wolno do przyjęcia wiary przymuszać[9]. Z własnej swej bowiem natury akt wiary ma charakter dobrowolny, gdyż człowiek, odkupiony przez Chrystusa Zbawiciela i powołany przez Jezusa Chrystusa do przybranego synostwa[10], może siebie oddać objawiającemu się Bogu tylko wtedy, jeśli pociągany przez Ojca[11] okazuje Bogu rozumne i wolne posłuszeństwo wiary


Oczywiście. I cały czas powtarzam to że Katolicką nauką jest twierdzenie że nikt nie może być zmuszany. Mówił o tym bł. Pius IX, i mówił o tym choćby kard. Ottaviani podczas debaty nad Dignitatis Humanae. Mówili też inni. Pięknie opisane to jest w książce "Ren Wpływa do Tybru"


N kwi 26, 2020 13:38
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Czyli wszyscy powinni uznawac papieza, czcic Maryje i byc ochrzczonym w Kosciele katolickim, zeby wypelnic litere Prawa? Bo o to w chrzescijanstwie chodzi? O Prawo, formalnosci i przepisy?

I Pan Jezus bedzie selekcje na Sadzie Ostatecznym zaczynal od podzialu na katolikow i reszte?

A jak Quinque chce ten stan formalny na Ziemi osiagnac? Ogniem i mieczem?

Czytajac "Dignitatis humanae” , czytajmy calosc:
Cytuj:
Wspólnoty religijne mają też prawo do tego, aby nie przeszkadzano im w publicznym nauczaniu i wyznawaniu swej wiary słowem i pismem. W rozpowszechnianiu zaś wiary religijnej i wprowadzaniu praktyk trzeba zawsze wystrzegać się wszelkiej działalności, która miałaby posmak przymusu albo nieuczciwego czy niedostatecznie usprawiedliwionego nakłaniania, zwłaszcza w stosunku do ludzi prostych czy ubogich. Taki sposób postępowania należy uznać za nadużycie własnego prawa i naruszenie prawa innych.


Co do moralnych obowiazkow ludzi, to mozna by dlugo i bez konca.
Jestem pewna, ze o ile gloszenie Ewangelii jest obowiazkiem chrzescijan, to jednak zycie samemu wedlug tejze Ewangelii (czyli wedlug Kazania na Gorze) ma pierwszenstwo przed pouczaniem innych o ich obowiazkach


N kwi 26, 2020 13:45
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Cytuj:
, tak aby w sprawach religijnych nikogo nie przymuszano do działania wbrew jego sumieniu, ani nie przeszkadzano mu w działaniu według swego sumienia prywatnym i publicznym, indywidualnym lub w łączności z innymi, byle w godziwym zakresie

Cytuj:
Oczywiście błąd. Nie mający potwierdzenia ani w wierze katolickiej ani w zdrowym rozsądku. Hiszpańska lewica i ludzie co ją popierali, w swoich sumieniach uważali że czynią słusznie obcinając głowy katolikom. I zostali szybko zweryfikowani

Błąd - ojcowie soboru nie skonsultowali z Tobą treści Deklaracji o wolności religijnej.

A męczennik za wiarę w islamie idzie do raju pełnego cudownych hurys.

Gdyby każdy miał obowiązek przyjąć katolicyzm, to Jezus powiedziałby - ..i zgromadzą się przed nim wszyscy katolicy, a On precyzuje ...i zgromadzą sie przed Nim wszystkie narody (Mt 25,32).


N kwi 26, 2020 14:46
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Quinque
Cytuj:
Chyba wyraźnie i kilkukrotnie napisałem MORALNY obowiązek?

Co: moralny obowiązek? Wiara to nie moralność. To nasze zycie - katolików, oparte na przestrzeganiu całej nauki Jezusa i KK, ma świadczyć o wierze katolickiej, a nie pouczanie, czy moralizowanie. To miłość Boga , ktora będzie emanować z naszych czynów, ma przyciągać niewierzących, a nie nasze deklaracje, czy protekcjonalny ton.


N kwi 26, 2020 14:47
Zobacz profil
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Kael napisał(a):
Czyli wszyscy powinni uznawac papieza, czcic Maryje i byc ochrzczonym w Kosciele katolickim, zeby wypelnic litere Prawa?

Dla kogoś kto żyje w kraju gdzie feministkom przeszkadza msza w tv. To może być szok. Ale owszem
Cytuj:
I Pan Jezus bedzie selekcje na Sadzie Ostatecznym zaczynal od podzialu na katolikow i reszte?

Najwyraźniej
Cytuj:
Wspólnoty religijne mają też prawo do tego, aby nie przeszkadzano im w publicznym nauczaniu i wyznawaniu swej wiary słowem i pismem. W rozpowszechnianiu zaś wiary religijnej i wprowadzaniu praktyk trzeba zawsze wystrzegać się wszelkiej działalności, która miałaby posmak przymusu albo nieuczciwego czy niedostatecznie usprawiedliwionego nakłaniania, zwłaszcza w stosunku do ludzi prostych czy ubogich. Taki sposób postępowania należy uznać za nadużycie własnego prawa i naruszenie prawa innych

Nie mam zamiaru się powtarzać. Tymbardziej że powyżej wyjaśniłem(po raz drugi) te kwestie
Cytuj:
Jestem pewna, ze o ile gloszenie Ewangelii jest obowiazkiem chrzescijan

Tak? Której Ewangelii? Tej w której Chrystus zakazuje się rozwodzić(katolicyzm)? Czy na rozwody zezwala(Protestantyzm, prawosławie). W tej w której Chrystus naucza iż można zbawienie stracić(katolicyzm)? Czy w tej w której naucza że nie można(Protestantyzm np. Kalwiński). W tej w której Jezus mówi o swojej obecności w Eucharystii(katolicyzm)? Czy naucza że jest to symbol(większość protestantyzmu). I tak dalej

proteom napisał(a):
Co: moralny obowiązek?

Ja nie wiem co. Mniej pretensje do Ojców Soboru że wyrażali się w sposób niejasny
Cytuj:
To nasze zycie - katolików, oparte na przestrzeganiu całej nauki Jezusa i KK, ma świadczyć o wierze katolickiej, a nie pouczanie, czy moralizowanie. To miłość Boga , ktora będzie emanować z naszych czynów, ma przyciągać niewierzących, a nie nasze deklaracje, czy protekcjonalny ton.

Taka postawa najczęściej prowadzi do zafascynowania się daną osobą. Ktoś kto nawraca się z powodu np. Charyzmatycznego księdza. Straci wiarę w przypadku gdyby ten ksiądz okazał się kanalią


N kwi 26, 2020 14:50
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
Quinque

Cytuj:
Ja nie wiem co. Mniej pretensje do Ojców Soboru że wyrażali się w sposób niejasny

Ojcowie Soboru wypowiedzieli się jasno, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem całość dokumentu - nic nie pisali o obowiązku wiary katolickiej. Jako katolik - to powinno być oczywiste, ale nie wiem, czy czytasz KKK?
Cytuj:
proteom
To nasze zycie - katolików, oparte na przestrzeganiu całej nauki Jezusa i KK, ma świadczyć o wierze katolickiej, a nie pouczanie, czy moralizowanie. To miłość Boga , ktora będzie emanować z naszych czynów, ma przyciągać niewierzących, a nie nasze deklaracje, czy protekcjonalny ton.

Quinque
Cytuj:
Taka postawa najczęściej prowadzi do zafascynowania się daną osobą. Ktoś kto nawraca się z powodu np. Charyzmatycznego księdza. Straci wiarę w przypadku gdyby ten ksiądz okazał się kanalią
:o Ty w ogole czytasz, co piszę?
Cytuj:
To nasze zycie - katolików, oparte na przestrzeganiu całej nauki Jezusa i KK, ma świadczyć o wierze katolickiej, a nie pouczanie, czy moralizowanie.
Odniesiesz się może do tej wypowiedzi.


N kwi 26, 2020 15:31
Zobacz profil
Post Re: Nawracać żydów czy nie nawracać?
proteom napisał(a):
Ojcowie Soboru wypowiedzieli się jasno, tylko trzeba czytać ze zrozumieniem całość dokumentu

No ciekawe. Bo to że dokumenty SWII są niejasne to jeden z częstszych zarzutów wobec tego Soboru. Już sam fakt że mówi się o jakiejś interpretacji SWII świadczy o tym dobitnie
Cytuj:
nic nie pisali o obowiązku wiary katolickiej.

Pisali. Co udowodniłem. Ale to że wy wychowani w duchu rozwodnionej i liberalnej wiary tego nie przyjmujecie. To już nie mój problem
Cytuj:
czy czytasz KKK?

Wolę katechizm św. Pius'a X
Cytuj:
Ty w ogole czytasz, co piszę?

Owszem. I napisałem czym takie świadectwo skutkuje


N kwi 26, 2020 16:33
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 50 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL