Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 12:04



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Paruzja - Iskra z Polski 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):
Warszawa obróciła się w ruiny, bo była ówczesnym centrum aborcji i prostytucji.

:? Masz na to dowody naukowe? Gdzie Ty się uczyłeś historii, teologii katolickiej? Zło dotyka niestety wszystkich ludzi, i nie trzeba szukać pseudo naukowych rozwiązań. Klęski żywiolowe dotykają różnych regionow świata https://tvnmeteo.tvn24.pl/informacje-po ... 8,1,0.html
Są starsze, niż ludzkość https://pl.wikipedia.org/wiki/Masowe_wymieranie
Dotyka również katolickie państwa https://pl.wikipedia.org/wiki/Trz%C4%99 ... onie_(1755)


N kwi 12, 2020 19:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Proteom. Dużo czytam, informacji z różnych źródeł :)
Dowody naukowe? To jest forum wiary. Pamiętasz który święty powiedział, że racjonalizm zabija wiarę?
Staram się omijać dowody naukowe, bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x. I pewnie wciąż będą zmieniane. Naukowcy nigdy do końca nie poznają dzieła stworzenia, bo ich umysły są na to zbyt małe. A w masowe wymieranie i klęski żywiołowe ok 438 mln lat temu, to wybacz, nie wierzę. Bardzo wątpię, żeby Ziemia miała więcej niż 20 tys lat.


N kwi 12, 2020 20:04
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Wszyscy chyba zapomnieliście o historii wielkiego potopu i Noego. To właśnie Pan Bóg zdecydował o oczyszczeniu Ziemii za pomocą kary wody.

Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego: Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz.


N kwi 12, 2020 20:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz
Cytuj:
Dowody naukowe? To jest forum wiary.

Ale nie slepej wiary. Stawiasz tezy empiryczne - bez uzasadnienia. Czy to nie dogmatyzm?
Cytuj:
Pamiętasz który święty powiedział, że racjonalizm zabija wiarę?

Polecam FIDES ET RATIO http://www.vatican.va/content/john-paul ... ratio.html
Wiara ma być rozumna!
Cytuj:
Staram się omijać dowody naukowe, bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x.

To na jakim etapie skonczyłeś edukację - podstawowa, czy gimnazjum? Nauka ma ogromne osiagnięcia i wiele koncepcji doskonale potwierdzonych.
Cytuj:
A w masowe wymieranie i klęski żywiołowe ok 438 mln lat temu, to wybacz, nie wierzę. Bardzo wątpię, żeby Ziemia miała więcej niż 20 tys lat.

To nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy. Masz prawo być ignorantem w tej kwestii i szerzyć pseudonaikowe koncepcje (Mloda Ziemia), ale nie oczekuj, że będziesz powaznie traktowany.


N kwi 12, 2020 20:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):
Wszyscy chyba zapomnieliście o historii wielkiego potopu i Noego. To właśnie Pan Bóg zdecydował o oczyszczeniu Ziemii za pomocą kary wody.

Gdy Bóg widział, iż ziemia jest skażona, że wszyscy ludzie postępują na ziemi niegodziwie, rzekł do Noego: Postanowiłem położyć kres istnieniu wszystkich ludzi, bo ziemia jest pełna wykroczeń przeciw mnie; zatem zniszczę ich wraz z ziemią. Ty zaś zbuduj sobie arkę z drzewa żywicznego, uczyń w arce przegrody i powlecz ją smołą wewnątrz i zewnątrz.

Mam prosbę: nie bierz się za egzegezę biblijną, o której nie masz pojęcia. Biblię trzeba czytać w całości i w kontekście nauczania KK, a nie wyrwanych wersetów, jak to robią SJ.


N kwi 12, 2020 20:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
proteom napisał(a):
lordjanusz
Cytuj:
Dowody naukowe? To jest forum wiary.

Ale nie slepej wiary. Stawiasz tezy empiryczne - bez uzasadnienia. Czy to nie dogmatyzm?
Cytuj:
Pamiętasz który święty powiedział, że racjonalizm zabija wiarę?

Polecam FIDES ET RATIO http://www.vatican.va/content/john-paul ... ratio.html
Wiara ma być rozumna!
Cytuj:
Staram się omijać dowody naukowe, bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x.

To na jakim etapie skonczyłeś edukację - podstawowa, czy gimnazjum? Nauka ma ogromne osiagnięcia i wiele koncepcji doskonale potwierdzonych.
Cytuj:
A w masowe wymieranie i klęski żywiołowe ok 438 mln lat temu, to wybacz, nie wierzę. Bardzo wątpię, żeby Ziemia miała więcej niż 20 tys lat.

To nie jest kwestia wiary, tylko wiedzy. Masz prawo być ignorantem w tej kwestii i szerzyć pseudonaikowe koncepcje (Mloda Ziemia), ale nie oczekuj, że będziesz powaznie traktowany.


Dogmatyzm? Po prostu jestem wielce sceptyczny wobec naukowców sowicie opłacanych przez biznes, koncerny za głoszenie nieprawdy. Zacna nauka zaczęła się kończyć na 18 wieku.
A już na pewno odrzucam pseudonaukę, która chce poprawiać doskonałość stworzenia majstrując przy genomie roślin, zwierząt i ludzi.

Zdziwisz się, ale ukończyłem studia w PL. Później kontynuowałem naukę za granicą (UK).


N kwi 12, 2020 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):

Zdziwisz się, ale ukończyłem studia w PL. Później kontynuowałem naukę za granicą (UK).

lordjanusz
Cytuj:
Staram się omijać dowody naukowe , bo jak możesz zauważyć mnóstwo teorii naukowych było zmienianych po 10x.

To po co studiowac , skora nauka opiera się na dowodach naukowych? :? :D


N kwi 12, 2020 20:52
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Nie warto. Ostatnie lata zajmowałem się głównie wynalazkami. Z perspektywy naukowej mogę stwierdzić, że większość z nich człowiekowi i planecie przynosi tylko złe rzeczy.


N kwi 12, 2020 20:57
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
lordjanusz napisał(a):
Z perspektywy naukowej mogę stwierdzić, że większość z nich człowiekowi i planecie przynosi tylko złe rzeczy.

A co to jest perspektywa naukowa dla kogos, kto stara się omijać dowody naukowe? :?


N kwi 12, 2020 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Trzeba obserwować. Uważnie. Taki prosty przykład.

Jeden powie, ot auto wspaniały wynalazek. Ludzie się przemieszczają szybko i sprawnie.
Z perspektywy kogoś, kto w tym siedzi:
- przemysł naftowy zniszczył ogromne połacie planety i doprowadził do wielu wojen
- produkcja wielu mln aut co roku marnotrawi ogromne ilości surowców i wody, wszak większość z nich trafia na złom. Nie mówiąc już o planowanej inżynierii odnoszącej się do awarii części
- ogromne zniszczenie przyrody spowodowane siecią dróg - zamykane są siedliska zwierząt = masowe wymieranie gatunków
- zanieczyszczenie, hałas


N kwi 12, 2020 21:14
Zobacz profil
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Co to znaczy, ze auto trafia na zlom? Jak ci sie wydaje?
Czy uwazasz, ze przemieszczac nalezy sie tylko na wlasnych nogach, ewentualnie rowerem, ktory tez "trafi na zlom"? Czy moze w ogole nie przemieszczac?
A moze tez nie uzywac np pradu, bo elektrownie w wiekszosci tez nie sa obojetne dla srodowiska?
Wylacz natychmiast komputer!


N kwi 12, 2020 21:51

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Uważam, że są znacznie lepsze formy zasilania i budowy pojazdów, ukryte w papierach - głęboko w szufladach i na tym zakończę ten wątek, bo zbyt daleko odbiega już od tematu głównego, czyli Iskry z Polski.


N kwi 12, 2020 22:03
Zobacz profil

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Jakże to trafny opis obecnej sytuacji Kościoła - Anna Katarzyna Emmerich

Zobaczyłam ludzi z tajnej sekty podkopującej nieustannie wielki Kościół... (A. III.113) i zobaczyłam blisko nich obrzydliwą Bestię, która wyszła z morza. Miała ogon jak u ryby, pazury jak u lwa i liczne głowy, które otaczały jak korona jej największą głowę. Miała pysk szeroki i czerwony. Była w cętki jak tygrys i okazywała wielką zażyłość wobec burzących. Kładła się często pośród nich, gdy pracowali. Oni zaś często wchodzili do pieczary, w której czasami się chowała. W tym czasie widziałam tu i tam na całym świecie wielu ludzi dobrych i pobożnych przede wszystkim duchownych znieważanych, więzionych i uciskanych i miałam wrażenie, że któregoś dnia staną się męczennikami. (A. III.113)

Kościół był już w dużej mierze zburzony, tak że pozostawało jeszcze tylko prezbiterium z ołtarzem. Ujrzałam burzących, jak weszli do niego razem z bestią. Wchodząc do Kościoła z bestią burzyciele napotkali tam potężną niewiastę pełną majestatu. Zdawało się, że spodziewała się dziecka, szła bowiem powoli. Nieprzyjaciół ogarnęło przerażenie na jej widok, a bestia nie mogła postąpić nawet o jeden krok. Wyciągnęła w powietrzu najbardziej wściekłą szyję w kierunku tej niewiasty, jak gdyby chciała ją pożreć. Lecz Ona się odwróciła i upadła na twarz. Zobaczyłam wtedy bestię uciekającą w kierunku morza, a nieprzyjaciele biegli w wielkim nieładzie. (A. III.113)

Zobaczyłam Kościół św. Piotra i ogromną ilość ludzi pracującą by go zburzyć. Ujrzałam też innych naprawiających go. Linia podziału pomiędzy wykonującymi tę dwojaką pracę ciągnęła się przez cały świat. Dziwiła mnie równoczesność tego, co się dokonywało. Burzyciele odrywali wielkie kawały (budowli). Byli to w szczególności zwolennicy sekt w wielkiej liczbie, a z nimi – odstępcy. Ludzie ci, wykonując swą niszczycielską pracę, wydawali się postępować według pewnych wskazań i jakiejś zasady. Nosili białe fartuchy, obszyte niebieską wstążką i przyozdobione kieszeniami z kielniami przyczepionymi do pasa. Mieli szaty wszelkiego rodzaju. Byli pomiędzy nimi ludzie dostojni, wielcy i potężni w mundurach i z krzyżami, którzy jednak nie przykładali sami ręki do dzieła, lecz kielnią oznaczali na murach miejsca, które trzeba było zniszczyć. Z przerażeniem ujrzałam wśród nich także katolickich kapłanów. Zburzono już całą wewnętrzną część Kościoła. Stało tam jeszcze tylko prezbiterium z Najświętszym Sakramentem. (A. II. 202-203)

Kościół św. Piotra był zniszczony, z wyjątkiem prezbiterium i głównego ołtarza. (A. III. 118) Widziałam znowu atakujących i burzących Kościół św. Piotra. Zobaczyłam, że na końcu Maryja rozciągnęła płaszcz nad Kościołem i nieprzyjaciele Boga zostali przepędzeni. (A. II.414) Znowu miałam wizję tajnej sekty podkopującej ze wszystkich stron Kościół św. Piotra. Pracowali oni przy pomocy różnego rodzaju narzędzi i biegali to tu, to tam, unosząc ze sobą kamienie, które z niego oderwali. Musieli jedynie pozostawić ołtarz. Nie mogli go wynieść. Zobaczyłam, jak sprofanowano i skradziono obraz Maryi. (A. III. 556) Poskarżyłam się Papieżowi. Pytałam go, jak może tolerować, że jest tylu kapłanów wśród burzących. Widziałam przy tej okazji, dlaczego Kościół został wzniesiony w Rzymie. To dlatego, że tam jest centrum świata i że wszystkie narody są z nim na różne sposoby związane.

Zobaczyłam też, że Rzym stoi jak wyspa, jak skała pośrodku morza, gdy wszystko wokół niego obraca się w ruinę. Gdy patrzyłam na burzących, zachwycała mnie ich wielka zręczność. Posiadali wszelkie rodzaje maszyn, wszystko dokonywało się według pewnego planu. Nic nie waliło się samo. Nie robili hałasu. Na wszystko zwracali uwagę, uciekali się do wszelkich rodzajów podstępów i kamienie wydawały się często znikać w ich rękach. Niektórzy z nich ponownie budowali; niszczyli to, co było święte i wielkie, a to, co budowali było próżne, puste i powierzchowne. Np. wynosili kamienie z ołtarza i budowali z nich schody wejściowe. (A. III. 556)



Widziałam Kościół ziemski, to znaczy społeczność wierzących na ziemi, owczarnię Chrystusa w jej stanie przejściowym na ziemi, pogrążoną w całkowitych ciemnościach i opuszczoną. (A. II. 352) Wy, kapłani, wy się nie ruszacie! Śpicie, a owczarnia płonie ze wszystkich stron! Nic nie robicie! Och! Jakże płakać będziecie nad tym dniem! Gdybyście choć wypowiedzieli jedno ‘Ojcze nasz’. Widzę tak wielu zdrajców! Nie odczuwają cierpienia, kiedy się mówi: «Źle się dzieje.» W ich oczach wszystko idzie dobrze, byle tylko doznawali chwały tego świata. (A. III. 184) Widziałam też wielu dobrych i pobożnych biskupów, lecz wątłych i słabych. Źli często brali górę. (A. II. 414) Widzę ułomności i upadek kapłaństwa, widzę też przyczyny tego i widzę przygotowane kary. (A. II. 334) Słudzy Kościoła są tak gnuśni! Nie czynią już użytku z mocy, jaką posiadają dzięki kapłaństwu. (A. II. 245)

Dla niezliczonej liczby osób dobrej woli, dojście do źródła łaski z serca Jezusa było zamknięte i utrudnione z powodu zniesienia pobożnych praktyk oraz z powodu zamknięcia i profanacji kościołów. (A. III.167) Cały ten głęboki zamęt, z powodu którego cierpieli wierni, wynikał stąd, że wielu z tych, którzy przyoblekli się w Jezusa Chrystusa, coraz bardziej zwracało się w stronę bezbożnego świata i wydawało się zapominać o cnotach i nadprzyrodzonej mocy Kapłaństwa. W tym wszystkim poznałam, że czytanie genealogii naszego Pana przed Najświętszym Sakramentem w święto Bożego Ciała zamyka w sobie wielką i głęboką tajemnicę. Poznałam bowiem, że nawet pomiędzy przodkami Jezusa Chrystusa – według ciała – liczni nie byli świętymi, a byli wśród nich nawet grzesznicy. Mimo to nie przestali być stopniami drabiny Jakubowej, po których Bóg przyszedł do ludzi. Tak więc nawet niegodni biskupi są nadal zdolni do sprawowania Najświętszej Ofiary i do udzielania sakramentu kapłaństwa wraz z wszelką mocą z nim związaną. (C. 175)

Widziałam wielką liczbę kapłanów dotkniętych ekskomuniką, którzy wydawali się tym nie przejmować, a nawet o tym nie wiedzieli. A jednak byli ekskomunikowali od chwili, gdy wzięli udział w pewnych przedsięwzięciach, gdy weszli do pewnych stowarzyszeń i przejmowali opinie, na których ciążyła klątwa. Widziałam tych ludzi w takiej mgle, że byli jakby oddzieleni murem. Widać z tego jak bardzo Bóg liczy się z dekretami, postanowieniami i zakazami głowy Kościoła i podtrzymuje je, choć ludzie się nimi nie przejmują, przeciwstawiają się im lub wyśmiewają. (A. III. 148) Widziałam, jak smutne były konsekwencje przeciwstawiania się Kościołowi. Ujrzałam, jak ono rosło, a w końcu heretycy wszelkiego rodzaju przybyli do miasta (Rzym). (A. III. 102)

Poznałam, że poganie adorowali niegdyś pokornie bóstwa odmienne od nich samych... Ich kult był lepszy niż kult tych, którzy sami siebie adorują w postaci tysiąca idoli, a pomiędzy nimi nie zostawiają żadnego miejsca Panu. (A. III. 102, 104)

Ujrzałam, jak stawało się oziębłe duchowieństwo i zapadała wielka ciemność. Widok rozszerzył się i wtedy zobaczyłam wszędzie wspólnoty katolickie prześladowane, dręczone, uciskane i pozbawione wolności. Widziałam wiele zamkniętych kościołów. Ujrzałam wojny i rozlew krwi. Wszędzie widać było lud dziki, nieuczony, walczący przemocą. To nie trwało długo. Kościół św. Piotra był podkopywany, zgodnie z planem ułożonym przez tajną sektę. W tym samym czasie uszkadzały go burze. (A. III. 103) Widziałam, jak pomoc przyszła w chwili największego niebezpieczeństwa. (A. III. 104)


N kwi 12, 2020 22:24
Zobacz profil
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Kapral135 napisał(a):
Nie prawda, Bóg zsyła kary na ludzi i to czasami bardzo widoczne i namacalne, "Bóg jest sędzią sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze", człowiek chciałby sobie Boga podporządkować a powinno być dokładnie odwrotnie, to człowiek powinien być Bogu podporządkowany, wszędzie występuje hierarchia zarówno w Niebie jak i na Ziemi.

Ułożył te prawdy wiary jakiś niemiecki protestant, przeniesiono ich treść na Kaszuby, by później rozpowszechnić w całym polskim Kościele.
W żadnym kościele powszechnym w innych krajach nie są one znane.
Nie zniszczę ze względu na tych 10 sprawiedliwych - czyli we współczesnym świeci Bóg nie doliczył się nawet 10 sprawiedliwych.
Trzecią tajemnicę fatimską ujawnił w czerwcu 2000r św Jan Paweł II.
Pisma K. Emmerich, z racji tego, że pisał je poeta, ponoć pod dyktando Katarzyny, dokładając wiele od samego siebie - choćby śrubę na Golgocie - która została wynaleziona pod koniec XVIIIw - nie są uznawane przez Kościół.

Iskra z Polski - jedni upatrują ją w osobie św Jana Pawła II, inni w orędziach zgromadzonych w Dzienniczku, uznanych w 1978r, a inni jeszcze czekają.


Pn kwi 13, 2020 7:32

Dołączył(a): So kwi 11, 2020 13:03
Posty: 26
Post Re: Paruzja - Iskra z Polski
Alus napisał(a):
Kapral135 napisał(a):
Nie prawda, Bóg zsyła kary na ludzi i to czasami bardzo widoczne i namacalne, "Bóg jest sędzią sprawiedliwym który za dobre wynagradza a za złe karze", człowiek chciałby sobie Boga podporządkować a powinno być dokładnie odwrotnie, to człowiek powinien być Bogu podporządkowany, wszędzie występuje hierarchia zarówno w Niebie jak i na Ziemi.

Ułożył te prawdy wiary jakiś niemiecki protestant, przeniesiono ich treść na Kaszuby, by później rozpowszechnić w całym polskim Kościele.
W żadnym kościele powszechnym w innych krajach nie są one znane.
Nie zniszczę ze względu na tych 10 sprawiedliwych - czyli we współczesnym świeci Bóg nie doliczył się nawet 10 sprawiedliwych.
Trzecią tajemnicę fatimską ujawnił w czerwcu 2000r św Jan Paweł II.
Pisma K. Emmerich, z racji tego, że pisał je poeta, ponoć pod dyktando Katarzyny, dokładając wiele od samego siebie - choćby śrubę na Golgocie - która została wynaleziona pod koniec XVIIIw - nie są uznawane przez Kościół.

Iskra z Polski - jedni upatrują ją w osobie św Jana Pawła II, inni w orędziach zgromadzonych w Dzienniczku, uznanych w 1978r, a inni jeszcze czekają.



Czyżby? Treść psalmu 7

9 Pan jest Sędzią narodów:
Panie, przyznaj mi słuszność, według mej sprawiedliwości
i według niewinności, jaka jest we mnie3.

10 Niechaj ustanie nieprawość występnych,
a sprawiedliwego umocnij,
Boże sprawiedliwy,
Ty, co przenikasz serca i nerki.
11 Tarczą jest dla mnie Bóg,
co zbawia prawych sercem.

12 Bóg - Sędzia sprawiedliwy,
Bóg codziennie pałający gniewem.
13 4 Jeśli się [kto] nie nawróci,
miecz swój On wyostrzy;
14 przygotuje na niego pociski śmiertelne,
sporządzi swe ogniste strzały.


Co powiesz o dziełach Hildegardy z Bingen, która wyraźnie mówiła, że kara jest wypadkową grzechów danej społeczności? Hildegarda jest doktorem Kościoła.

Trzeciej tajemnicy fatimskiej nie ujawnił nikt do tej pory. To co znamy, to tylko jej skrawki.

Emmerich mówiła o drewnianych śrubach. Śruby były znane dawno temu p.n.e. Nie słyszałeś o śrubie Archimedesa?

Moim zdaniem Iskra to dzieło ks. Adama, to mi podpowiada sumienie i wewnętrzne przekonanie. Samo założenie Iskry poprzedziło Intronizację, co tylko potwierdza ten fakt.


Pn kwi 13, 2020 9:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL