Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 23, 2024 11:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Czego nie może wszechmogący Bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Jeżeli nie wierzysz w koncepcję Trójcy Świętej to automatycznie wszystkie inne Twoje wierzenie biorą w łeb. Wiara w Trój osobowego Boga to podstawa.


N maja 24, 2020 10:47
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Moim zdaniem podstawą jest Miłość oraz Prawda i przekonania oparte na doświadczeniu a nie jakiekolwiek wierzenia.
W sumie to może i masz rację, że wszystkie moje wierzenia wzięły w łeb, ale raczej nie z powodu braku wiary w Trójcę jako cokolwiek innego niż koncept religijny, ale braku wiary w jakiekolwiek wierzenia religijne.

Wierzenia religijne są dla mnie tym czym są czyli wierzeniami religijnymi, koncept Trójcy ma dla mnie pewien sens, ale nie jest to tożsame z modelem uznanym przez katolicyzm za coś więcej niż model.

Wiara w trójosobowego Boga jest według Ciebie podstawą czego?

Zauważ, że w tym wątku dyskutujemy o tym czego nie może wszechmogący Bóg. Pod tym względem ja dysponuję modelem Boga absolutnie wszechmogącego i dostrzegam wiele interesujacych ograniczeń wszechmocny Boga w modelu chrześcijańskim, bo padło bardzo wiele tych ograniczeń...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 24, 2020 15:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):
Moim zdaniem podstawą jest Miłość oraz Prawda i przekonania oparte na doświadczeniu a nie jakiekolwiek wierzenia.
W sumie to może i masz rację, że wszystkie moje wierzenia wzięły w łeb, ale raczej nie z powodu braku wiary w Trójcę jako cokolwiek innego niż koncept religijny, ale braku wiary w jakiekolwiek wierzenia religijne.


Ty jesteś ateistka, która nazwała prawdę i miłość Bogiem.
I przypisałaś takiemu Bogu jakieś cech, takie działanie nie ma większego sensu, no chyba że ci z tym dobrze? to wtedy nie ma problemu, jak ci to pomaga, to sobie nazywaj Bogiem, wszystko po kolei co istnieje.

IrciaLilith napisał(a):
Zauważ, że w tym wątku dyskutujemy o tym czego nie może wszechmogący Bóg. Pod tym względem ja dysponuję modelem Boga absolutnie wszechmogącego i dostrzegam wiele interesujacych ograniczeń wszechmocny Boga w modelu chrześcijańskim, bo padło bardzo wiele tych ograniczeń...



Lista jest bardzo długa, kiedyś o tym pisałem, ale teraz to już nawet nie miałbym siły kolejny raz to wszystko opisywać, chyba że ty napiszesz 10 rzeczy, które nie może zrobić chrześcijański Bóg, a wtedy ja dopisze reszte.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt maja 26, 2020 1:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Cytuj:
Wiara w trójosobowego Boga jest według Ciebie podstawą czego?

Jest podstawą wiary, jedną z głównych jej prawd.


Wt maja 26, 2020 12:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek- więcej, uważam, że Wszystko jest Bogiem, a panenteizm to nie to samo co ateizm. Tym samym tak pojmowany Bóg nie tyle co może wszystko, ale jest Wszystkim oraz nie tyle co kocha, ale jest Miłością.
Tak pojmowany Bóg nieustannie wciela też przeciwieństwa Siebie, tak aby obejmować Wszystko, wydaje się, że kreuje to mnóstwo paradoksów, ale to tylko takie wrażenie, bowiem aby Wszystko było absolutne to obejmuje też nic/nicość/wszelkie braki.

Kapral- jakiej konkretnie wiary i dlaczego?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr maja 27, 2020 20:20
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Kiedyś była znana człowiekowi tylko materia. Teraz jest znana i antymateria. Są znane prawa fizyki, które może zostaną podważone przez antyfizykę. Logika też pewnie ma gdzieś swój kres. Już teraz jacyś naukowcy przebąkują, że gdzieś w kosmosie nie mają zastosowania prawa fizyki. Skoro Bóg jest Stwórcą tego wszystkiego, to niech każdy sobie odpowie, co Bóg może, czy coś może Go ograniczyć.


So gru 19, 2020 19:08
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
LidkaMax napisał(a):
Kiedyś była znana człowiekowi tylko materia. Teraz jest znana i antymateria. Są znane prawa fizyki, które może zostaną podważone przez antyfizykę.


O czym ty mówisz? przecież antymateria to też jest materia, to tylko kwestia nazewnictwa, to tak jakby mówić że ujemna temperatura to już nie jest temperatura.

LidkaMax napisał(a):
Logika też pewnie ma gdzieś swój kres.


Ty masz problemy z logiką? logicznym myśleniem?

LidkaMax napisał(a):
to niech każdy sobie odpowie, co Bóg może, czy coś może Go ograniczyć.


Bardzo wiele Boga ogranicza, lista jest dość spora, choćby to że Katolicki Bóg nie może kłamać.
Tak samo Katolicki Bóg jest dobry, więc z samego siebie nie może być zły, i tak dalej i dalej...

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 19:51
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Czy antymateria była znana w dawnych czasach ? Napisz zatem, kiedy została odkryta ?

Bóg mówi o sobie: "Jestem, który jestem" albo "Jam jest Pan, Bóg twój ...". Czyżby Bóg Ojciec podał Ci swoją charakterystykę ? Syn, który stał się człowiekiem nabył cechy ludzkie, dobre cechy. Czy Bóg może kłamać ? Powiem tak: kłamstwo jest środkiem prowadzącym do celu. Bóg osiągnie każdy cel i osiągnie go bez stosowania kłamstwa, czyli jest wszechmogącym. Człowiek nie każdy cel osiągnie bez kłamstwa.


So gru 19, 2020 21:16
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
LidkaMax napisał(a):
Czy antymateria była znana w dawnych czasach ? Napisz zatem, kiedy została odkryta ?


Nie wiem kiedy została odkryta, nie jestem specjalistą od antymaterii.

LidkaMax napisał(a):
Bóg mówi o sobie: "Jestem, który jestem" albo "Jam jest Pan, Bóg twój ...". Czyżby Bóg Ojciec podał Ci swoją charakterystykę ?
Cytuj:

A nawet jakby podał, to co to zmienia?

LidkaMax napisał(a):
Czy Bóg może kłamać ? Powiem tak: kłamstwo jest środkiem prowadzącym do celu. Bóg osiągnie każdy cel i osiągnie go bez stosowania kłamstwa, czyli jest wszechmogącym.


Ty masz 7 lat? z kim ja dyskutuje!! co to za znak zapytania? przecież powiedziałem że Katolicki Bóg nie może kłamać, więc z czym mi tutaj wyskakujesz?
Ale dobrze powiem to jak do małego dziecka, może lepiej zrozumiesz, aktualnie jestem kawalerem, i Bóg nie może osobiście do mnie przyjść i mi powiedzieć że mam żonę i dzieci, bo to by było kłamstwo a jak wiadomo Bóg nie może kłamać więc nie jest kimś wszechmogącym.
Jak teraz nie zrozumiałaś, to już nie zrozumiesz.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So gru 19, 2020 23:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Odpowiedź stara jak filozofia. Stworzyć kamienia którego nie będzie w stanie podnieść;)
Szach mat ;)


So gru 19, 2020 23:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
afilatelista napisał(a):
Odpowiedź stara jak filozofia. Stworzyć kamienia którego nie będzie w stanie podnieść;)
Szach mat ;)


W dawnych czasach tyle o tym kamieniu, na forum się gadało, a pomimo tego całkowicie o tym zapomniałem, widać mam inne rzeczy na głowie.
Też ciekawa sytuacja w której (tak jakby) wszechmogący ale za to bezgranicznie dobry Trójjedyny Bóg, doprowadził do tego że istnieje świat, z tak wielkim ogromem cierpienia :twisted:

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 0:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2735
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
bezgranicznie dobry Trójjedyny Bóg, doprowadził do tego że istnieje świat, z tak wielkim ogromem cierpienia

Widze ze problem zla na swiecie nie daje Ci spokoju i nie mozesz sobie z nim poradzic.
Masz racje ze: "przecież to jest jakaś utopia, najpierw powinieneś przedstawić w jaki sposób taki idealny świat miałby wyglądać, dopiero później można by się zastanawiać, czy Bóg byłby w takim świecie potrzebny"
W jakikolwiek sposob by ten idealny swiat mial wygladac to Bog bylby w nim niepotrzebny. Bo po co?
Wielokrotnie tutaj zwracano uwage na (chociaz ciezko to pojac) subiektywnosc zla. Lata temu zamiescilem tutaj hinduska chyba historyjke o
- Antonim, ktoremu uciekl kon - to zle.
- ale kon sprowadzil caly tabun dzikich koni i Antoni bardzo sie wzbogacil - dobrze,
- syn Antoniego ujezdzajac jednego z nich zlamal noge - zle,
- zolnierze casarza przeprowadzali pobor do wojska i syna nie wzieli bo mial zlamana noge - dobrze.
Mozesz sobie ciagnac bez konca i dojsc do wniosku ze to co Tobie sie wydaje dobre lub zle wcale takim nie musi byc.
Ale znasz - tylko Bog jest dobry - Lukasz 18.19.
Jakies zastrzezenia?


N gru 20, 2020 7:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robaczek2, rozumiem że w Niebie, ideanej krainie wiecznej szczęśliwości Bóg będzie niepotrzebny, no bo po co tam ten Bóg?
No chyba po to, bo On jest źródłem dobra i w ogóle życia, nie?

Bóg jest źródłem wszystkiego. On wymyślil i stworzył ten świat z takimi a nie innymi zasadami.
To Bóg w Raju otworzył pierwszych ludzi na działanie szatana. To Bog chce, żeby człowiek miał naturę cielesną, skłonna do zła. Bóg na wszystko pozwala i za wszystko jest współodpowiedzialny. Adwokaci Boga - wasze próby zrzucenia odpowiedzialności za dzieło i jakość stworzenia na samo stworzenie są dramatycznie desperacko pokrętne.


N gru 20, 2020 9:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
robaczek2 napisał(a):
W jakikolwiek sposob by ten idealny swiat mial wygladac to Bog bylby w nim niepotrzebny. Bo po co?


Opisz jak ma wyglądać, ten idealny świat.

robaczek2 napisał(a):
Wielokrotnie tutaj zwracano uwage na (chociaz ciezko to pojac) subiektywnosc zla. Lata temu zamiescilem tutaj hinduska chyba historyjke o
- Antonim, ktoremu uciekl kon - to zle.
- ale kon sprowadzil caly tabun dzikich koni i Antoni bardzo sie wzbogacil - dobrze,
- syn Antoniego ujezdzajac jednego z nich zlamal noge - zle,
- zolnierze casarza przeprowadzali pobor do wojska i syna nie wzieli bo mial zlamana noge - dobrze.
Mozesz sobie ciagnac bez konca i dojsc do wniosku ze to co Tobie sie wydaje dobre lub zle wcale takim nie musi byc.
Ale znasz - tylko Bog jest dobry - Lukasz 18.19.
Jakies zastrzezenia?


To zjadanie jednych zwierząt przez drugie jest dobre? holokaust był dobry? palenie ludźmi w piecu jest dobre?
To jak antylopa zostanie żywcem zjedzona przez lwa, to spotkało ją dobro?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 11:38
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek ja do tej listy dodalbym niewolniczą prostytucję, zarzynanie dzieci, bolesne choroby niszczące ciało i psychikę...


N gru 20, 2020 12:04
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL