Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:00



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Czego nie może wszechmogący Bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Cytuj:
Bóg nie różni się aż tak bardzo od ludzi, a największą jego różnicą względem ludzi jest to że jest wieczny, reszta nie jest aż tak imponująca, w końcu Bóg nie może kłamać, a ja już mogę

Bóg różni się właściwie wszystkim od człowieka, człowiek nie posiada żadnego z atrybutów boskości takich jak np. wszechmoc, wszechwiedza, wszechobecność, świętość, transcendentność, niezmienność, sprawiedliwość, miłosierdzie, niepojętność, samoistność, suwerenność, prawość.
Zanim cokolwiek powstało to Bóg już był dlatego gdy człowiek próbuje ogarnąć Boga to Ten się śmieje mówiąc żartobliwie.


Śr gru 23, 2020 23:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Kapral135 napisał(a):
Bóg różni się właściwie wszystkim od człowieka, człowiek nie posiada żadnego z atrybutów boskości takich jak np. wszechmoc, wszechwiedza, wszechobecność, świętość, transcendentność, niezmienność, sprawiedliwość, miłosierdzie, niepojętność, samoistność, suwerenność, prawość.
Zanim cokolwiek powstało to Bóg już był dlatego gdy człowiek próbuje ogarnąć Boga to Ten się śmieje mówiąc żartobliwie.


Mam w kółko powtarzać to co już wcześnie powiedziałem? przecież było już mówione że Bóg nie jest wszechmocny ponieważ nie może kłamać, więc nie może wszystkiego i z tej przyczyn jest podobny do ludzi.
Do pozostałych atrybutów Boga, które tutaj wymieniłeś, też można się przyczepić, więc jak sam widzisz Bóg nie jest kimś aż tak bardzo różniącym się od ludzi.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 17:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Przecież człowiek niby jest stworzony na podobieństwo Boga więc powinien być podobny.


Cz gru 24, 2020 18:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Mam w kółko powtarzać to co już wcześnie powiedziałem? przecież było już mówione że Bóg nie jest wszechmocny ponieważ nie może kłamać, więc nie może wszystkiego i z tej przyczyn jest podobny do ludzi.

Zamiast ględzić w kółko może wymieniłbyś jedną rzecz o której Bóg powiedział, że chciałby ją uczynić ale nie uczynił bo nie potrafi?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz gru 24, 2020 18:53
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wybawiony napisał(a):
Zamiast ględzić w kółko może wymieniłbyś jedną rzecz o której Bóg powiedział, że chciałby ją uczynić ale nie uczynił bo nie potrafi?


Nie potrafi kłamać, więc tego nie uczynił.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz gru 24, 2020 19:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Nie potrafi kłamać, więc tego nie uczynił.

A skąd wie, że tego nie potrafi?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Cz gru 24, 2020 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wybawiony napisał(a):
A skąd wie, że tego nie potrafi?


Jest wszechwiedzący, więc wie takie rzeczy, wie co może zrobić a czego nie może.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 11:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Jest wszechwiedzący, więc wie takie rzeczy, wie co może zrobić a czego nie może.

Cieszę się, że uznajesz Boga za wszechwiedzącego :) W takim razie musi On wiedzieć czego chce i czego nie chce. Zatem czy ktoś, kto potrafi zrobić wszystko to czego chce, jak również nie zrobić tego czego nie chce jest wszechmocny, czy też nie?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 25, 2020 13:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Cytuj:
Przecież człowiek niby jest stworzony na podobieństwo Boga więc powinien być podobny.

Podobny jest w tym, że jest nieśmiertelny, a tak poza tym to nie jest podobny prawie w niczym.


Pt gru 25, 2020 13:22
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wybawiony napisał(a):
Zatem czy ktoś, kto potrafi zrobić wszystko to czego chce, jak również nie zrobić tego czego nie chce jest wszechmocny, czy też nie?


Wszechmoc odnosi się do tego, że ktoś może robić absolutnie wszystko, a to co tutaj napisać, to jest jakieś pokręcone dziwadło, bo na tej zasadzie jaką tutaj przedstawiłeś, to ktoś kto chce umrzeć, i w jakiś sposób mu to się uda, to jest wszechmocny bo jedyne co chciał to być martwy, i to mu się udało.

Kapral135 napisał(a):
Podobny jest w tym, że jest nieśmiertelny, a tak poza tym to nie jest podobny prawie w niczym.


A w czym Bóg nie jest podobny do ludzi?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 15:19
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1372
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Wybawiony napisał(a):
Zatem czy ktoś, kto potrafi zrobić wszystko to czego chce, jak również nie zrobić tego czego nie chce jest wszechmocny, czy też nie?


Wszechmoc odnosi się do tego, że ktoś może robić absolutnie wszystko, a to co tutaj napisać, to jest jakieś pokręcone dziwadło, bo na tej zasadzie jaką tutaj przedstawiłeś, to ktoś kto chce umrzeć, i w jakiś sposób mu to się uda, to jest wszechmocny bo jedyne co chciał to być martwy, i to mu się udało.

Aleś wymyślił. Jeśli jedyną rzeczą której człowiek by chciał było bycie martwym, to wcześniej powinien wyłącznie nie chcieć wielu rzeczy np. pić, jeść, spać, zachorować itd. Gdyby więc choć jednej z tych rzeczy nie udało mu się uniknąć to nie byłby wszechmogący.
Poza tym Bóg nie jest wewnętrznie sprzeczny, więc jego atrybuty należy rozumieć tak by sobie nawzajem nie zaprzeczały.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt gru 25, 2020 16:23
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wybawiony napisał(a):
Aleś wymyślił. Jeśli jedyną rzeczą której człowiek by chciał było bycie martwym, to wcześniej powinien wyłącznie nie chcieć wielu rzeczy np. pić, jeść, spać, zachorować itd. Gdyby więc choć jednej z tych rzeczy nie udało mu się uniknąć to nie byłby wszechmogący.


Ktoś chciał popełnić samobójstw i popełnił, więc jest wszechmocny, bo był w stanie zrobić wszystko to co chcę.

Wybawiony napisał(a):
Poza tym Bóg nie jest wewnętrznie sprzeczny, więc jego atrybuty należy rozumieć tak by sobie nawzajem nie zaprzeczały.


A więc jak jest dobry, to nie może robić złych rzeczy, nie może kazać kogoś zabić?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 16:50
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Cytuj:
A w czym Bóg nie jest podobny do ludzi?

Na przykład w tym, że jest nieskończonym kreatorem, potrafi tworzyć coś z niczego, człowiek tego nie potrafi.


Pt gru 25, 2020 17:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Kapral135 napisał(a):
Na przykład w tym, że jest nieskończonym kreatorem, potrafi tworzyć coś z niczego, człowiek tego nie potrafi.


Wielu ludzi tak zrobiło, stworzyli swoje finansowe imperia, praktycznie z niczego, tak samo jak Bóg mieli na coś pomysł, i ten pomysł udało się zrealizować.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt gru 25, 2020 21:39
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3714
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Ircial... Dlaczego jest tak jak jest?


N gru 27, 2020 0:38
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL