Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 4:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona
 Czego nie może wszechmogący Bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Bóg może wszystko, cokolwiek człowiek jest w stanie wymyślić i wypowiedzieć to Bóg może to uczynić jeżeli tylko by tego chciał. Poza tym Bóg jest nieskończonym kreatorem, może tworzyć nowe rzeczy według własnego uznania które wykraczają poza ludzkie poznanie dlatego Bóg oferuje człowiekowi rozwój duchowy w wieczności ze sobą.


N gru 20, 2020 12:18
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
afilatelista napisał(a):
Odpowiedź stara jak filozofia. Stworzyć kamienia którego nie będzie w stanie podnieść;)
Szach mat ;)


Wasz problem polega na tym, że Boga próbujecie rozebrać na części. Wyjęliście z niego część, która nazywa się wszechmocą i dziwicie się, dlaczego w odosobnieniu nie działa. Dam przykład: samochód. Wyjmijcie z niego np. kierownicę, a przestanie działać (jeździć), pomimo, że tysiące innych części będą w kupie. Tak samo jest z Bogiem. Bóg działa w całkowitym połączeniu (także z Synem i Duchem). W Bogu są też takie części jak praktyczność, celowość, sensowność. Zadam pytanie. Czy człowiek możesz usiąść na zdziczałym lwie ? Da radę to zrobić ? Pewnie tak, np. w trakcie snu zwierzęcia. Teraz zadaj sobie pytanie, po co to ma robić (chodzi o sens działania) ? Na koniec zadaj sobie pytanie, ilu ludzi siedziało na zdziczałym lwie ? :-D Bóg podlega swoim zasadom. Człowiek podlega też zasadom (swoim zasadom) i nikt o zdrowych zmysłach nie siada za zdziczałym lwie.


N gru 20, 2020 14:28
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Ty masz 7 lat? z kim ja dyskutuje!! co to za znak zapytania? przecież powiedziałem że Katolicki Bóg nie może kłamać, więc z czym mi tutaj wyskakujesz?
Ale dobrze powiem to jak do małego dziecka, może lepiej zrozumiesz, aktualnie jestem kawalerem, i Bóg nie może osobiście do mnie przyjść i mi powiedzieć że mam żonę i dzieci, bo to by było kłamstwo a jak wiadomo Bóg nie może kłamać więc nie jest kimś wszechmogącym.
Jak teraz nie zrozumiałaś, to już nie zrozumiesz.


Powtarzam Ci, że kłamstwo nie jest celem, tylko środkiem prowadzącym do celu. Wszechmoc polega na osiąganiu każdego celu. Bóg w swojej mądrości potrafi to bez używania kłamstwa. Nie musi stosować kłamstwa. Dlaczego ludzie kłamią (zawsze jest jakiś powód kłamstwa, jakiś cel do osiągnięcia) ? Kłamią wtedy, gdy poprzez prawdę nie osiągną celu (nie każdy cel człowiek może osiągnąć stosując prawdę). Kto ma rozum 7-latka, ocenią Forumowicze.


N gru 20, 2020 14:45
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
LidkaMax napisał(a):
Powtarzam Ci, że kłamstwo nie jest celem, tylko środkiem prowadzącym do celu. Wszechmoc polega na osiąganiu każdego celu.


Wszechmoc polega na tym, że można wszystko, jeśli tego nie wiedziałaś to trzeba było się najpierw dokształcić a później brać za dyskusje.

LidkaMax napisał(a):
Kto ma rozum 7-latka, ocenią Forumowicze.


Tutaj nie chodzi o rozum 7 latka, chodzi o to, że masz wiedzę na temat religii, na poziomie 7 latka, ty nie wiesz co to wszechmoc, pewnie nie wiesz co to jest wszechwiedza, nie wspominając o pozostałych atrybutach Boga, jeśli nie masz w tej kwestii jakiejkolwiek wiedzy, to jak ja mam dyskutować?

Kapral135 napisał(a):
Bóg może wszystko,


Czyli Bóg może kłamać?
LidkaMax napisał(a):
Wasz problem polega na tym, że Boga próbujecie rozebrać na części. Wyjęliście z niego część, która nazywa się wszechmocą i dziwicie się, dlaczego w odosobnieniu nie działa. Dam przykład: samochód. Wyjmijcie z niego np. kierownicę, a przestanie działać (jeździć), pomimo, że tysiące innych części będą w kupie.


Widzę że i o samochodach nie posiadasz wiedzy :mrgreen: przecież ja mam samochód, wymontuję z niego kierownice, a i tak reszta będzie działać, przecież odpalę silnik, włączę 1 bieg i samochód ruszy do przodu, będzie jechał :biggrin: niby dlaczego miałoby być inaczej?

LidkaMax napisał(a):

Zadam pytanie. Czy człowiek możesz usiąść na zdziczałym lwie ? Da radę to zrobić ? Pewnie tak,


Oczywiście że da radę, ludzie mają przeróżne zainteresowania, choćby nawet wkładanie głowy do paszczy krokodyla :mrgreen: jak nie wierzysz to dam ci namiar na filmiki z Youtube.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 15:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
Opisz jak ma wyglądać, ten idealny świat.

Wlasnie opisales. Bez
"To zjadanie jednych zwierząt przez drugie jest dobre? holokaust był dobry? palenie ludźmi w piecu jest dobre?
To jak antylopa zostanie żywcem zjedzona przez lwa, to spotkało ją dobro?"
Z opowiesci o Antonim plynie jakis moral. Ale nie wszyscy musza go zauwazyc i gdybym podal milion
przypadkow gdy cos co uwazamy powszechnie za zle ale w skali wiecznosci okazalo by sie dobrem ci "nie wszyscy" podali by milion pierwszy argument.
W historii Kosciola byl sobie taki papiez Aleksander - raczej ponura figura.
Ale jego wnuczek bodajze zostal swietym. I moze to byl cel dla ktorego Aleksander pozwalal sobie na bara-bara.


N gru 20, 2020 15:57
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
LidkaMax napisał(a):
Powtarzam Ci, że kłamstwo nie jest celem, tylko środkiem prowadzącym do celu. Wszechmoc polega na osiąganiu każdego celu.


Wszechmoc polega na tym, że można wszystko, jeśli tego nie wiedziałaś to trzeba było się najpierw dokształcić a później brać za dyskusje.

LidkaMax napisał(a):
Kto ma rozum 7-latka, ocenią Forumowicze.


Tutaj nie chodzi o rozum 7 latka, chodzi o to, że masz wiedzę na temat religii, na poziomie 7 latka, ty nie wiesz co to wszechmoc, pewnie nie wiesz co to jest wszechwiedza, nie wspominając o pozostałych atrybutach Boga, jeśli nie masz w tej kwestii jakiejkolwiek wiedzy, to jak ja mam dyskutować?

Kapral135 napisał(a):
Bóg może wszystko,


Czyli Bóg może kłamać?
LidkaMax napisał(a):
Wasz problem polega na tym, że Boga próbujecie rozebrać na części. Wyjęliście z niego część, która nazywa się wszechmocą i dziwicie się, dlaczego w odosobnieniu nie działa. Dam przykład: samochód. Wyjmijcie z niego np. kierownicę, a przestanie działać (jeździć), pomimo, że tysiące innych części będą w kupie.


Widzę że i o samochodach nie posiadasz wiedzy :mrgreen: przecież ja mam samochód, wymontuję z niego kierownice, a i tak reszta będzie działać, przecież odpalę silnik, włączę 1 bieg i samochód ruszy do przodu, będzie jechał :biggrin: niby dlaczego miałoby być inaczej?

LidkaMax napisał(a):

Zadam pytanie. Czy człowiek możesz usiąść na zdziczałym lwie ? Da radę to zrobić ? Pewnie tak,


Oczywiście że da radę, ludzie mają przeróżne zainteresowania, choćby nawet wkładanie głowy do paszczy krokodyla :mrgreen: jak nie wierzysz to dam ci namiar na filmiki z Youtube.


Oj, ciasny ten Twój rozumek ! Chciałbym Ci życzyć szczęśliwej podróży samochodem bez kierownicy np. z Warszawy do Krakowa. Tylko, że nie będzie ona szczęśliwa, gdyż nie mogąc skręcić, rozbijesz się na pierwszej przeszkodzie. Czy taki samochód jest praktyczny, a podróżowanie nim sensowne i celowe ? Dojedziesz do celu ? Twój rozum działa w ten sposób, że jakbym napisał, że wymontuj koło z samochodu, to Ty odpowiesz mi, że można wezwać lawetę. :D

Pawlak w filmie "Nie ma mocnych" powiedział, że ludzie dzielą się na mądrych i głupich. Niektórzy ludzie robią najróżniejsze głupie rzeczy, np. wkładają głowę do paszczy krokodyla. Nie wiem, czy udałoby się to w przypadku zdziczałego (nieoswojonego) krokodyla, ale załóżmy, że tak, to skutek byłby taki, że jednemu człowiekowi by się udało, a drugiemu już nie. Widzisz, Pan Bóg to nie człowiek z jakimiś odchyłami w głowie. :D


N gru 20, 2020 16:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Sysydlaczek napisał(a):
Robaczek2, rozumiem że w Niebie, ideanej krainie wiecznej szczęśliwości Bóg będzie niepotrzebny, no bo po co tam ten Bóg?

Mialem na mysli rzeczywistosc ziemska. Nie mam narzedzi aby sie wypowiadac o rzeczywistosci nieba.


N gru 20, 2020 18:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
robaczek2 napisał(a):
Wlasnie opisales. Bez


Dlaczego zamiast odpowiedzieć na moje pytania, wygadujesz same głupoty, na nic więcej cie nie stać?

Anonim (konto usunięte) napisał(a):
Oj, ciasny ten Twój rozumek ! Chciałbym Ci życzyć szczęśliwej podróży samochodem bez kierownicy np. z Warszawy do Krakowa. Tylko, że nie będzie ona szczęśliwa, gdyż nie mogąc skręcić, rozbijesz się na pierwszej przeszkodzie.


A czy twój rozumek nie pamięta o co pytał? próbowałeś mi wmówić że samochód bez kierownicy, nie jest w stanie ruszyć z miejsca, a to przecież jest nieprawda, i co jazda samochodem, ma wspólnego z wszechmogącym Bogiem?
To w końcu nasz Bóg może kłamać? czy jednak nie może?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N gru 20, 2020 22:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wszechmogący Bóg aby nazywanie go wszechmogącym miało sens musi móc wszystko. Nie musi wszystkiego robić jeśli nie chce, ale gdyby zechciał to mógłby. Do tego jego 'chcenia' nie powinny być ograniczone... Jeśli zaś 'chcenia' nie byłbyby niczym ograniczone (ani z zewnątrz, ani z wewnątrz) to momentalnie taki Bóg zapragnąłby wszystkiego i owe wszystko by zaistniało.... Z tym, że owe wszystko byłoby Wszystkim Absolutnym obejmującym wszelkie paradoksy, braki, ograniczone i nieograniczone zbiory, wszelkie podziały i zjednoczenia, wszelkie byty wszelkich rodzajów...
Tak pojmowany Bóg niejako obejmowałby chrześcijański obraz Boga, którego wszechmoc jest ograniczana wewnętrznymi cechami jakie są chrześcijaństkiemu Bogu przypisywane. Tak pojmowany Bóg w praktyce ma tylko jedną cechę- bycie sobą bez jakichkolwiek cech wykluczających inne cechy, taki Bóg jest Wszystkim, bezzmiennym, poza czasem i przestrzenią oraz paradoksalnie doświadczający zmian za pomocą doświadczania perspektyw bytów osadzonych w czasie i przestrzenii.
Oczywiście to jedynie mój roboczy koncept.
Wynika z niego, że chrześcijański Bóg jest wszechmocny w sensie braku zewnętrznych ograniczeń swojej mocy, ale ograniczają go Jego cechy. Być może sam te cechy świafomie wybrał opierając się na wszechwiedzy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N gru 20, 2020 23:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):

Wynika z niego, że chrześcijański Bóg jest wszechmocny w sensie braku zewnętrznych ograniczeń swojej mocy, ale ograniczają go Jego cechy. Być może sam te cechy świafomie wybrał opierając się na wszechwiedzy.


Nie jestem aż takim specjalistą w tej kwestii, ale to że nasz Bóg nie może kłamać, wynika z jego natury, a nie z tego, że sam sobie kłamać zabronił.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn gru 21, 2020 18:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Chwila, chwila. Wasz Bóg wielokrotnie kłamał w Biblii. Mój ulubiony przykład Rdz 2:
16Tedy rozkazał Pan Bóg człowiekowi, mówiąc: Z każdego drzewa sadu jeść będziesz.
17Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz.

Przy czym tłumaczenie z Biblii tysiąclecia próbuje to ukryć i pomija słowo "dzień" bez uzasadnienia pisząc "niechybnie".


Wt gru 22, 2020 10:10
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
afilatelista napisał(a):
Chwila, chwila. Wasz Bóg wielokrotnie kłamał w Biblii. Mój ulubiony przykład Rdz 2:
16Tedy rozkazał Pan Bóg człowiekowi, mówiąc: Z każdego drzewa sadu jeść będziesz.
17Ale z drzewa wiadomości dobrego i złego, jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz.

Przy czym tłumaczenie z Biblii tysiąclecia próbuje to ukryć i pomija słowo "dzień" bez uzasadnienia pisząc "niechybnie".


Jak dla mnie to wszystko się zgadza, nie widzę tutaj żadnych kłamstw, bo przecież jest: "Z każdego drzewa sadu jeść będziesz." no i przecież z każdego drzewa owoce jedli, nawet z tego zakazanego zjedli.
A to całe: "jeść z niego nie będziesz; albowiem dnia, którego jeść będziesz z niego, śmiercią umrzesz" to jest poezja, w końcu Biblia to utwór poetycko literacki, tutaj takie coś jest dozwolone, przykładowo: "prędzej umrzesz, niż zamieszkasz w tym domu" w normalnej sytuacji oznaczałoby że ten ktoś nigdy w tym domu nie zamieszka, no ale jak już mówiłem to jest poezja, i wtedy jest taka sytuacja że jak ten ktoś tam zamieszka to szybko umrze, czy też będzie nieszczęśliwy, więc można uznać że jest martwy, więc zmarł i wszystko się zgadza.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt gru 22, 2020 17:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Robek napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):

Wynika z niego, że chrześcijański Bóg jest wszechmocny w sensie braku zewnętrznych ograniczeń swojej mocy, ale ograniczają go Jego cechy. Być może sam te cechy świadomie wybrał opierając się na wszechwiedzy.


Nie jestem aż takim specjalistą w tej kwestii, ale to że nasz Bóg nie może kłamać, wynika z jego natury, a nie z tego, że sam sobie kłamać zabronił.


Czyli Bóg chrześcijański jest ograniczony swoją naturą a Robek i Ircia są ograniczeni swoją naturą, tak samo jak pies i drzewo też są ograniczone swoją naturą...

Tematu kłamstw Boga nie mam zamiaru ruszać bo praktycznie wszystko co się nie podoba/nie pasuje do przyjętej z góry tezy jest uznawane jako metaforyczne a to co pasuje z zasady jest traktowane dosłownie.

To kwestia interpretowania tekstu pod przyjętą z góry tezę i robią to zarówno osoby broniące Boga biblijnego jak i udowadniające, że jest psychopatycznym potworem lub że jest wymysłem ludzkim.

Polecam odrzucić wszelkie tego typu założenia i przeczytać Biblię w celu poznania jej treści a nie w celu wykazywania takich czy innych racji.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Śr gru 23, 2020 14:41
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):
To kwestia interpretowania tekstu pod przyjętą z góry tezę i robią to zarówno osoby broniące Boga biblijnego jak i udowadniające, że jest psychopatycznym potworem lub że jest wymysłem ludzkim.

Polecam odrzucić wszelkie tego typu założenia i przeczytać Biblię w celu poznania jej treści a nie w celu wykazywania takich czy innych racji.

Otoz to. Ircia kocham Cie. Wesolych Swiat.


Śr gru 23, 2020 15:17
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):
Czyli Bóg chrześcijański jest ograniczony swoją naturą a Robek i Ircia są ograniczeni swoją naturą, tak samo jak pies i drzewo też są ograniczone swoją naturą...


Bóg nie różni się aż tak bardzo od ludzi, a największą jego różnicą względem ludzi jest to że jest wieczny, reszta nie jest aż tak imponująca, w końcu Bóg nie może kłamać, a ja już mogę.

IrciaLilith napisał(a):
Tematu kłamstw Boga nie mam zamiaru ruszać bo praktycznie wszystko co się nie podoba/nie pasuje do przyjętej z góry tezy jest uznawane jako metaforyczne a to co pasuje z zasady jest traktowane dosłownie.


Nie masz żadnej wiedzy o Biblii to i się nie wypowiadaj, bo jak zaczniesz się wypowiadać, to będą z tego jakieś niedorzeczności.

IrciaLilith napisał(a):
Polecam odrzucić wszelkie tego typu założenia i przeczytać Biblię w celu poznania jej treści a nie w celu wykazywania takich czy innych racji.


Ktoś kto nie ma w tej kwestii żadnej wiedzy, każe mi przeczytać Biblie, :mrgreen: to tak jakby analfabeta doradzał mi żebym nauczył sie czytać i pisać :-D

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr gru 23, 2020 18:24
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL