Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt mar 29, 2024 11:44



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona
 Czego nie może wszechmogący Bóg? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Decyduje o tym Bóg, liczy się tylko i wyłącznie jego osąd, który jest ze wszechmiar sprawiedliwy. Po śmierci człowiekowi zostaje ukazane całe jego życie w świetle takim jaki widzi to Bóg, życie człowieka jest porównywane do życia Chrystusa także. Bóg wydaje wyrok piekło, czyściec albo niebo.
My za życie tu na ziemi nie wiemy gdzie trafimy, człowiek o tym nie decyduje. Owszem można się starać wypełniać przykazania itp ale gdzie kto trafi tego nie wiemy teraz.


Pn maja 11, 2020 13:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Bóg osądzi nasze czyny i zdecyduje gdzie nas skieruje, ale jakie to będą czyny, to Bóg decyduje czy my?


Pn maja 11, 2020 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Nie wiecie kto gdzie trafi, a czy Bóg to wie? Jeśli mamy wolną wolę to wydaje się, że nie... Więc wszechmogacy Bóg może czy nie może teraz powiedzieć jaki będzie dalszy los danej istoty... Choć jeśli serio jest poza czasem to robi się ciekawie.

Kapral- skąd wiesz co dokładnie stanie się po śmierci, że zobaczysz swoje życie w takim świetle w jakim je widzi Bóg i że będzie porównywane z życiem Chrystusa?

Ciekawy masz obraz Boga. Serio uważasz,że nie dzieli się wiedzą i mocą, bo jest bytem zazdrosnym? Nie dostrzegasz w tym bardziej pozytywnego sensu?
Choćby analogicznie jak to czy i ewentualnie w jaki sposób i w jakim stopniu podzielisz się z 4latkiem swoją wiedzą z trygonometrii czy genetyki oraz to jak bardzo jest to zależne od indywidualnych cech tego 4latka.

Czy dusza pamięta wszystko co zarejestrowały zmysły czy wszystko co trafiło do strumienia świadomości?
Dusze to jednostka czy dusza to jednostka? Literówka czy coś innego?

George- czyli zbawienie z uczynków?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 11, 2020 14:15
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):
Ludzie zawsze robią to co zgodnie z dostępnymi danymi i umiejętnościami oraz przekonaniami i hierarchią wartości uznają za najlepsze.
Od czego zależy to jakie masz umiejętności oraz dostępność do skorzystania z nich w danym momencie?
Od czego zależą przekonania, hierarchia wartości czy dostępne dane?

Pomyśl dlaczego wszechmogący Bóg nie daje nam dostępu do wiedzy pełnej i prawdziwej a jedynie do subiektywnych i intersubiektywnych niepełnych i niebezpośrednich danych? Dlaczego przy założeniu, że dusze powstają dopiero razem z ciałem trafiają do bardzo różnych warunków? Jak sądzisz- na starcie dusze ludzkie są identyczne czy nie? Mają takie same potrzeby i uwarunkowania?

Gdybyśmy posiedli wszechwiedzę stalibyśmy się równi Bogu.
A jako, że takiej wiedzy nikt nie posiada, to i nikt nie rozezna dlaczego ludzie trafiają do konkretnych rodzin, do konkretnych krajów, do ludzi o różnym statusie majątkowym.
Gdyby dusze różniłyby się na starcie byłaby to największa niesprawiedliwość wobec człowieka.


Pn maja 11, 2020 14:58

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Alus napisał(a):
Krwawa ofiara Syna nie była potrzebna Ojcu jako warunek wybaczania.

"Bez przelania krwi nie ma odpuszczenia grzechów" (Hbr.9:22)
"On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy..." (1Jan 2:2)
"W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski" (Ef.1:7)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 11, 2020 15:21
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
IrciaLilith napisał(a):
Nie wiecie kto gdzie trafi, a czy Bóg to wie? Jeśli mamy wolną wolę to wydaje się, że nie... Więc wszechmogacy Bóg może czy nie może teraz powiedzieć jaki będzie dalszy los danej istoty...
George- czyli zbawienie z uczynków?


Czytając George, uważam, że raczej chce wykazać, że Bóg nie jest wszechmogący. Będąc sprawiedliwym, nie weźmie do nieba Georga, gdy George zdecyduje, że tam nie chce być.


Pn maja 11, 2020 16:10
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Wybawiony napisał(a):
Alus napisał(a):
Krwawa ofiara Syna nie była potrzebna Ojcu jako warunek wybaczania.

"Bez przelania krwi nie ma odpuszczenia grzechów" (Hbr.9:22)
"On bowiem jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy..." (1Jan 2:2)
"W Nim mamy odkupienie przez Jego krew - odpuszczenie występków, według bogactwa Jego łaski" (Ef.1:7)

Żydzi przez wieki składali krwawe ofiary Bogu, choć ten apelował - Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary, poznania Boga, a nie całopaleń.
I pomimo jak sam Jezus obwieścił Ja sie na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo Prawdy Prawdy o Bogu, o Jego miłości, o zmartwychwstaniu człowieka podobnie jak On zmartwychwstał, współcześni Mu koncentrują sie na ofierze.
I wyznawcy innych religii pytają - czy wasz Bóg nie potrafił wybaczać bez krwawej ofiary Syna?
A jeśli jedynie ofiara krwi Chrystusa daje zbawienie, to zachodzi pytanie - jakim sposobem zbawienia doznali Eliasz i Mojżesz towarzyszący Jezusowi w akcie przeistoczenia?


Pn maja 11, 2020 17:53

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Alus napisał(a):
A jeśli jedynie ofiara krwi Chrystusa daje zbawienie, to zachodzi pytanie - jakim sposobem zbawienia doznali Eliasz i Mojżesz towarzyszący Jezusowi w akcie przeistoczenia?

Ofiara Jezusa objęła wszystkie czasy.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 11, 2020 17:54
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Andy72 napisał(a):
Alus napisał(a):
A jeśli jedynie ofiara krwi Chrystusa daje zbawienie, to zachodzi pytanie - jakim sposobem zbawienia doznali Eliasz i Mojżesz towarzyszący Jezusowi w akcie przeistoczenia?

Ofiara Jezusa objęła wszystkie czasy.

I jedynie dwie osoby z milionów zasłużyły na zbawienie?
W Credo wyznajemy "zstąpił do piekieł" i wedle teologii Zmartwychwstały uwolnił dusze zbawionych, a tych dwóch doznali zbawienia przez ofiarą krzyża i zmartwychwstaniem Pana?


Pn maja 11, 2020 17:58

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Dlaczego uważasz że skoro tych dwóch się pojawiło przy Chrystusie na górze Tabor, to tylko tych dwóch jest Zbawionych?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn maja 11, 2020 18:01
Zobacz profil
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Andy72 napisał(a):
Dlaczego uważasz że skoro tych dwóch się pojawiło przy Chrystusie na górze Tabor, to tylko tych dwóch jest Zbawionych?

W Credo wyznajemy zstąpił do piekieł - czyli uwolnił wszystkich zbawionych z Szeolu - a tych dwu obecnych przy przeistoczeniu, chyba nie wychodzili i znów na powrót wchodzili do szeolu?


Pn maja 11, 2020 18:11

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Alus napisał(a):
I jedynie dwie osoby z milionów zasłużyły na zbawienie?

Nie, nikt nie zasłużył na zbawienie, gdyź jest ono darem łaski Bożej.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 11, 2020 18:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Alus:
Cytuj:
Gdybyśmy posiedli wszechwiedzę stalibyśmy się równi Bogu.

Ciekawe stwierdzenie w kontekście drzewa poznania dobra i zła oraz tego co mówił Wąż...

Cytuj:
A jako, że takiej wiedzy nikt nie posiada, to i nikt nie rozezna dlaczego ludzie trafiają do konkretnych rodzin, do konkretnych krajów, do ludzi o różnym statusie majątkowym.

Zapytaj Boga, potraktuje Cię jak dobry ojciec 4latka chcącego zrozumieć równania mechaniki kwantowej- jeśli wykażesz się wytrwałością w nauce wszystkiego co mudisz opanować aby zrozumieć docelowy przekaz to zrozumiesz, aczkolwiek prawdopodobnie odpowiedź nie będzie przyjemna, że tak to ujmę.

Cytuj:
Gdyby dusze różniłyby się na starcie byłaby to największa niesprawiedliwość wobec człowieka
.
A przydzielanie identycznym i nieśmiertelnym bytom różnych warunków do rozwoju gdzie wiele nawet nie doświadczy narodzin i dorastania jest sprawiedliwe?

Rozumiem, że uważasz się za człowieka, który ma duszę i dlatego fakt, że nie każdy ma taką samą traktujesz jako ogromną niesprawiedliwość, tak?
Kiedy równo znaczy sprawiedliwie? Czy nie tylko wówczas gdy potrzeby są identyczne?
Gdyby dusze były równe to czy nie powinny otrzymywać równych warunków materialnych?


Cytuj:
Żydzi przez wieki składali krwawe ofiary Bogu, choć ten apelował - Miłosierdzia pragnę, a nie ofiary, poznania Boga, a nie całopaleń.
I pomimo jak sam Jezus obwieścił Ja sie na to narodziłem i na to przyszedłem na świat, aby dać świadectwo Prawdy
Prawdy o Bogu, o Jego miłości, o zmartwychwstaniu człowieka podobnie jak On zmartwychwstał, współcześni Mu koncentrują sie na ofierze.
I wyznawcy innych religii pytają - czy wasz Bóg nie potrafił wybaczać bez krwawej ofiary Syna
A jeśli jedynie ofiara krwi Chrystusa daje zbawienie, to zachodzi pytanie - jakim sposobem zbawienia doznali Eliasz i Mojżesz towarzyszący Jezusowi w akcie przeistoczenia?

Czyżbyś też dostrzegała problem jaki rodzi koncentracja na śmierci Jezusa zamiast na tym czego nauczał oraz na zmartwychwstaniu?
Zauważyłaś, że krzyż wcale nie był symbolem pierwszych chrześcijan?
Wszechmogący Bóg moim zdaniem nie tylko nie potrzebuje jakiejkolwiek ofiary aby przebaczyć, ale wręcz znając cały ciąg przyczynowo skutkowy oraz współodczuwając z ludźmi nie gniewa się i nie obraża.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn maja 11, 2020 18:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Tymczasem apostoł Paweł napisał : " Słowo o krzyżu jest głupstwem dla tych, którzy giną, dla nas jednak, którzy dostępujemy zbawienia, jest mocą Bożą" (1Kor.1:18)
Bez krzyża Chrystusa nie byłoby zmartwychwstania.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pn maja 11, 2020 18:55
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn sty 28, 2019 10:17
Posty: 1834
Post Re: Czego nie może wszechmogący Bóg?
Alus napisał(a):

Decyduje sumienie, które każdy posiada, a które jest drugim po Bogu.
Owszem funkcjonują ludzie ze źle ukształtowanym sumieniem, po części to wpływ środowiska, a największy wpływ ma wybujałe ego.
Ci ludzie tak w slamsach, jak i na szczytach władzy, postępują niegodziwie, perfidnie, ale nie jedynie z racji tego, że ich sumienie zostało uśpione, ale w dużej mierze przez to, że usiłują zagłuszyć własne sumienie, które nigdy nie przestaje napominać. Wyrzuty sumienia u wielu wywołują złość i agresję.

A jak ktoś ma wrodzone predyspozycje do czynienia zła? I wtedy nawet jak urodzi się w dobrej rodzinie, to i niewiele będzie trzeba aby zło czynił. I co on winien?


Pn maja 11, 2020 19:17
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 228 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 16  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL