Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 17:15



Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona
 Jestem Bogiem 

Ircia jest
Chora psychicznie 3%  3%  [ 1 ]
Pogubioną na maxa istotą 6%  6%  [ 2 ]
Mitomanką 12%  12%  [ 4 ]
Bogiem tak samo jak każdy z nas 15%  15%  [ 5 ]
Opętana przez złego ducha 3%  3%  [ 1 ]
Wytworem chorej wyobraźni 6%  6%  [ 2 ]
Trollem 6%  6%  [ 2 ]
Człowiekiem 30%  30%  [ 10 ]
Sobą 15%  15%  [ 5 ]
Wszystkim i niczym 3%  3%  [ 1 ]
Liczba głosów : 33

 Jestem Bogiem 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1391
Post Re: Jestem Bogiem
Alus napisał(a):
(1) Biblia nie informuje co zakładał Piotr, informuje o obecności Mojżesza i Eliasza.
(2) I czemu tenże Piotr nie zakładał, że Jezus żyje, w chwili gdy niewiasty powracające od grobu poinformowały "Pan zmartwychwstał".

(1) No właśnie.
(2) Biblia nic o tym nie mówi :)

_________________
Wiem, komu zaufałem.


So maja 09, 2020 15:02
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Cytuj:
Niby kto lub co skutecznie zabrania mi myśleć o Bogu jako o czymkolwiek co pomyślę.

Nikt Ci tego nie zabrania, ale Bóg nie jest takim jak Ty sobie pomyślisz, Bóg jest niezmienny w swojej istocie. Twój jego obraz nie ma żadnego wpływu na jego istotę, możesz sobie wymyślać różne jego obrazy według własnego widzimisię, kreować różne swoje własne poglądy to i tak nie wpłynie na istotę Boga.
Cytuj:
Twoim zdaniem system absolutnego monizmu , czyli istnienia jednego Bytu w którym zawiera się wszystko jest skomplikowany, rozumiem to, ale zauważ, że to co jest najbardziej proste, czyli system totalnej jedności jest dla umysłów działających w systemie dualnym bardzo trudny do ogarnięcia. Dla Ciebie po prostu musi być jakieś 'poza', prawda

Bo jest skomplikowany i to bardziej niż Ci się wydaję, i faktycznie wykracza to poza jakiekolwiek ludzkie poznanie.
To nie jest mój obraz Boga, to jest katolicki obraz Boga który jest prawdziwy.
Dalej mi nie odpowiedziałaś jakie atrybuty boskie posiadasz, podaj chociaż jeden i napisz na czym on polega.


So maja 09, 2020 15:40
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
Masz rację, jest niezależny od tego jaki kto ma obraz Boga, a istotą Boga jest Istnienie.
Serio zgadzam się z Tomaszem z Akwinu a im dłużej brnę w jego twórczość tym bardziej doceniam, jako że napisał wręcz potwornie dużo to polinkuję tylko to:
http://www.ptta.pl/index.php?id=teksty_ ... om-absolut
Być może to coś rozjaśni.

Nie uważam, że potrafię zademonstrować posiadanie atrybutów katolickiego obrazu Boga, zresztą co dokładnie musiałabym zrobić abyś uznał to za dowód niepodważalny?

Tak, katolicki obraz Boga jest prawdziwym katolickim obrazem Boga, a irciowy obraz Boga prawdziwie jest irciowym obrazem Boga, ale obraz zawsze jest tylko obrazem, mapa nawet najlepsza zawsze jest tylko mapą a nie terytorium które opisuje.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 09, 2020 16:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Nie musisz nic demonstrować, sama sobie odpowiedz na pytanie jakie atrybuty boskie posiadasz a potem odpowiedz sobie na pytanie czy jesteś Bogiem i będziesz w domu.


So maja 09, 2020 16:12
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
Doczytałeś to co podlinkowałam na temat istoty Boga? Jeśli tak to podziel się technikami aż tak szybkiego czytania.

Tak, jestem Bogiem w takim sensie w jakim o. Łusiak twierdzi, że jesteśmy Bogami, tego też raczej nie obejrzałeś;)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 09, 2020 16:16
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Jestem Bogiem
IrciaLilith, jesteś swoją istotą?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So maja 09, 2020 16:23
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
No przecież nie swoją tymczasową formą-narzędziem :)
Nie uważam, aby zwrot że jestem swoją istotą był odpowiedni, gdyż insynuuje podział na mnie i moją istotę, a tak nie jest.

Widzę to plus minus analogicznie do opisanych wcześniej sytuacji z istotami istniejącymi w moich wyśnionych/wymyślonych wszechświatach, po to zdecydowałam się tym podzielić.
Gdy wcielam się w jakąś ze swoich istot to przecież nie przestają być sobą, jestem sobą nawet gdy celowo o tym zapominam aby doświadczać autentycznego bycia daną istotą ze snu, tego jak wygląda to co stworzyłam z perspektywy jej umysłu. Przecież bez tego nawet nie mam pełnej wiedzy o świecie, który sama stworzyłam w swoim umyśle :)
Najzabawniej jest się podzielić a potem złączyć, a jakie jaja są gdy się zachowa pamięć o byciu stwórcą tego uniwersum i totalnym braku mocy- polecam, niby to tylko zabawa, ale pozwala zrozumieć bardzo wiele.

Wiesz, być wszystkim, mieć wszystko a doświadczyć wszystkiego to wcale nie to samo...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 09, 2020 16:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
W tym, że człowiek został stworzony na obraz i podobieństwo Boga chodzi o to, że człowiek ma duchowość, racjonalność i zdolność do miłości. Podobieństwo do Boga w człowieka wyraża się w zdolności do wolnego działania tak, jak Bóg, dzięki władzom intelektualnym i wolnej woli.
Widzialnym wzorem dla każdego człowieka jest Jezus Chrystus, „Obraz Boga Niewidzialnego”. Boży obraz w człowieku to zdolność do życia dobrocią i miłością, które czynią nas szczęśliwymi. Jezusa objawia Boga jako Ojca, który wszystkich ludzi traktuje jak swoje dzieci. Człowiek oddalający się od Boga ginie i naraża się na zacieranie w sobie Bożego obrazu i podobieństwa. Nie ma tych sił, motywacji i narzędzi, by obraz i podobieństwo do Boga w pełni pielęgnować. Nawracając się, odnajduje to wszystko, a wraz z tym odnajduje swoje szczęście.


So maja 09, 2020 21:08
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
Jesteś szczęśliwy Kapral? Tak bezwarunkowo szczęśliwy? Niezależnie od okoliczności? Odnalazłeś źródło szczęścia, które nie wysycha tylko dlatego, że w umyśle pojawia się smutek i inne tzw negatywne emocje?
Źródło bezwarunkowego Szczęścia i bezwarunkowej Miłości to to samo Źródło.

Bezwarunkowość niezależna od istnienia lub nie-istnienia warunków, bo tylko taka jest serio bezwarunkowa. Tak- niezła gimnastyka dla umysłu.

Tak samo Istnienie bezwarunkowe istnieje niezależnie od istnienia czy nie istnienia bytów istniejących.

Rzeczy proste są czasem paradoksalnie bardzo trudne, prawda?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So maja 09, 2020 21:33
Zobacz profil

Dołączył(a): N kwi 07, 2019 11:19
Posty: 65
Post Re: Jestem Bogiem
"To Ojciec, który trwa we Mnie, On sam dokonuje tych dzieł. Wierzcie Mi, że Ja jestem w Ojcu, a Ojciec we Mnie. Jeżeli zaś nie – wierzcie przynajmniej ze względu na same dzieła!

Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Kto we Mnie wierzy, będzie także dokonywał tych dzieł, których Ja dokonuję, a nawet większe od tych uczyni, bo Ja idę do Ojca."


N maja 10, 2020 13:35
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Cytuj:
Jesteś szczęśliwy Kapral? Tak bezwarunkowo szczęśliwy? Niezależnie od okoliczności? Odnalazłeś źródło szczęścia, które nie wysycha tylko dlatego, że w umyśle pojawia się smutek i inne tzw negatywne emocje?
Źródło bezwarunkowego Szczęścia i bezwarunkowej Miłości to to samo Źródło.

Nie, nie jestem, prawdziwe szczęście jest w Królestwie Niebieskim gdzie nie ma cierpienia na żadnej płaszczyźnie, jednak o tym czy tam się dostanę po śmierci ciała decyduje Trójca Święta na sądzie szczegółowym.


N maja 10, 2020 13:40
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt cze 08, 2018 20:10
Posty: 417
Post Re: Jestem Bogiem
Kapral135 napisał(a):
Bóg jest sprawiedliwy we wszystkich Swoich działaniach.
Sprawiedliwy czyli konkretnie jaki?

Cytuj:
i karze grzech.
Karze czyli wyrządza szkodę/krzywdę?

_________________
Pokój wam.


N maja 10, 2020 14:46
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
Kapral- to Twoje przekonanie, chcesz czekać- czekaj, ale źródło bezwarunkowego Szczęścia i Miłości cały czas jest w Tobie...

Jak rozumiesz tekst: nie sądźcie abyście nie byli sądzeni?

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 10, 2020 14:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Jestem Bogiem
Cytuj:
Sprawiedliwy czyli konkretnie jaki?

Bóg jest sprawiedliwy we wszystkich Swoich działaniach. Niezależnie od tego czy postępuje On z ludźmi, aniołami, czy też demonami, Jego postępowanie jest zawsze sprawiedliwe i zawsze nagradza sprawiedliwość i karze grzech. Ponieważ wie wszystko każda Jego decyzja jest sprawiedliwa.
Cytuj:
Kapral- to Twoje przekonanie, chcesz czekać- czekaj, ale źródło bezwarunkowego Szczęścia i Miłości cały czas jest w Tobie...

Bezwarunkowe szczęście i miłość jest tylko w Bogu .


N maja 10, 2020 15:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Jestem Bogiem
Tak, Kapral bezwarunkowe szczęście i miłość jest gdy jesteś w Bogu a Bóg w Tobie.

Aha, Bóg jest sprawiedliwy z definicji, tak? A wierzysz w to gdyż tak jest napisane w Biblii, która jest książką od Boga i przekazuje słowa Boga gdzie Bóg powiedział, że jest sprawiedliwy? Czy masz na to jakieś inne dowody?

Ja uważam, że Bóg jest sprawiedliwy tak samo jak prawa natury, ale jest to system bez kar i nagród, prawo którego nie da się złamać. To jest prawo doskonale sprawiedliwe- prawo, którego złamać się nie da, prawo bez oceniania, gdzie wszystko opiera się na logicznych konsekwencjach bez potrzeby jakichkolwiek kar czy nagród, gdzie wolne byty kształtują same siebie i otrzymują adekwatne do tego doświadczenia.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


N maja 10, 2020 16:57
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.   [ Posty: 173 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL