Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 8:59



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć! 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Witam, dostałem dzisiaj link do filmiku z jednej z śląskich parafii, uważam, że j koniecznie trzeba się tym podzielić:
https://youtu.be/73XoOrxY0YI

Czy to nie wspaniałe???

Pozdrawiam


N maja 31, 2020 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Chyba potrzebuję wyjaśnień co w tym takiego wspaniałego czy wyjątkowego...

Wspaniałe to będzie gdy, szczególnie dzieciaki, pozytywnie zareagują na koniec znacznie wygodniejszej formy uczestnictwa we mszy, albo gdy opcja wirtualna zostanie na stałe- choćby przez wzgląd na osoby chore, szczególnie te 'półchore' będące standardowym źródłem zakażeń kościelnych. Jednak opcja uczestnictwa we mszy w swojej parafii to coś innego niż w jakieś innej, szczególnie gdy własna dobrze funkcjonuje.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pn cze 01, 2020 8:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
IrciaLilith napisał(a):
Chyba potrzebuję wyjaśnień co w tym takiego wspaniałego czy wyjątkowego...


Taaa, nic wyjątkowego, polski standard - przecież typowe polskie rodziny, typowa parafia, można powiedzieć norma, tak jak wszędzie.
Wspaniałe to by było, jakby proboszcz z ministrantami weszli na kościelna wieżę. Metodą alpejską. A potem skoczyli na płachtę trzymaną przez Radę Parafialną. Albo przez szafarzy.


Pn cze 01, 2020 11:21
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Ładny obraz Matki Bożej w tej parafii. Emanuje ciepłem.


Pn cze 01, 2020 11:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Sysydlaczek napisał(a):
Ładny obraz Matki Bożej w tej parafii.
Masz rację obraz ładny. Cieszę się, że coś Ci się w tym filmie podoba. Cieszę się tym bardziej, że spodobał Ci się obraz Matki Boskiej, a nie zachwyciłeś się np. zdjęciami z drona, albo prawie nową kostką brukową na drodze do kościoła.


Pn cze 01, 2020 21:15
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Powala na kolana, klęczenie na kolanach przed telewizorem.


Wt cze 02, 2020 6:53
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
george45 napisał(a):
Powala na kolana, klęczenie na kolanach przed telewizorem.

Nie bierz tego do siebie, ale przemyśl, czy to akurat forum jest dla Ciebie najwłaściwsze. Może i podjąłbym się wytłumaczenia Ci sensu udziału w Mszy św. przed telewizorem czy komputerem, ale obawiam się, że jesteś jeszcze zbyt niedojrzały emocjonalnie i poza stratą mojego czasu nie da to żadnego rezultatu.


Wt cze 02, 2020 10:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Dostałeś filmik, postanowiłeś się podzielić, zadałeś pytanie „Czy to nie wspaniałe?”. Odpowiedziałem na nie, i jak widzę odpowiedź się nie spodobała. Może wskażesz, jaka powinna być prawidłowa odpowiedź, by to forum było właściwym dla mnie?


Wt cze 02, 2020 11:07
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Biorąc pod uwagę czas rejestracji i liczbę postów oraz znajomość poglądów rozmówcy jesteś pewny, że to co napisałeś jest właściwe Kor_Nel ?
Dlaczego uważasz, że powinniśmy to samo uważać za wspaniałe? Kojarzysz Ferdydurkę i numer ze Słowackim? To, że kogoś dany wiersz nie zachwyca nie oznacza, że neguje sens poezji ani że jej nie lubi, ale że po prostu jego to nie zachwyca.
Powiedzmy, że mnie zachwyca opcja udziału w rekolekcjach u jezuitów w trybie online ( co jest faktem i w podobny sposób spędzę kolejną sporą część soboty). Czy fakt, że Ciebie to nie zachwyca oznacza, że nie rozumiesz sensu rekolekcji online, czy że po prostu Ciebie to nie zachwyca?

Teksty o niedojrzałości emocjonalnej rozmówcy w oparciu o dosłownie jedno zdanie spokojnie mogę uznać za przejaw niedojrzałości dyskusyjnej i robię to w oparciu o spore doświadczenie dyskusyjne... Tekst, że dyskusja z kimś jest stratą czasu też zazwyczaj niesie konkretne implikacje. Powiedzmy, że my tu nie uznajemy za stratę czasu prób wyjaśnienia mechanizmów ewolucji komuś kto od lat sprawia wrażenie zabetonowanego na swoim stanowisku...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 02, 2020 11:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
IrciaLilith napisał(a):
Biorąc pod uwagę czas rejestracji i liczbę postów oraz znajomość poglądów rozmówcy jesteś pewny, że to co napisałeś jest właściwe Kor_Nel ?


Ircia, gdyby Kor_Nel byl starym wyjadaczem na forum to mógłby już pisać właściwie?
Staż na forum nie ma tu nic do rzeczy.

IrciaLilith napisał(a):
Dlaczego uważasz, że powinniśmy to samo uważać za wspaniałe?

Kor_Nel wytlumaczyl o co mu chodzi i zareagowal moim zdaniem właściwie choć zawsze można sie zastanowić czy dobór slow jest właściwy.

Gdyby @george45 napisal, ze ten filmik jest do bani, nie podobaja mu sie takie czy inne ujecia, ze to prowizorka i amatorsczyzna to w porzadku. Jego zbojeckie prawo.
A @george45 napisal:
george45 napisał(a):
Powala na kolana, klęczenie na kolanach przed telewizorem.


Stad reakcja @Kor_Nel.
@george45 nie skrytykował tego filmu tylko postawę ludzi, którzy sie modlą, jego zdaniem "Klecza przed telewizorem".

I to uważam za naganne i nie do zaakceptowania. To jest brak szacunku dla wiary i modlitwy innych osób.

IrciaLilith napisał(a):
robię to w oparciu o spore doświadczenie dyskusyjne..

Twój narcyzm jest naprawdę sympatyczny i rozbrajający :D
A teraz poważnie.
Przypominam tym, którzy maja kłopoty z pamięcią i nie biorą jeszcze lecytyny, ze to forum jest katolickie i wszelkie próby ośmieszania wiary, nie tylko katolickiej będą napiętnowane.

_________________
ksiądz


Wt cze 02, 2020 12:42
Zobacz profil
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Problem w tym, ze niektórzy mylą oglądanie Mszy z uczestniczeniem we Mszy onlay.
Gdy oglądam mogę przyjmować dowolną pozycję.
Uczestnicząc zachowuję się jak w realu na Mszy - modlę sie w pozycji stojącej, klękam na podniesienie i modlitwę przed Komunią, i przyjmuję Komunię duchowo.
Osobiście pandemii zawdzięczam głębsze odczucie przyjęcia, kontaktu z Chrystusem dzięki przyjęciu Komunii na rękę. Odczułam to niesamowicie i nasunęła mi w tamtej chwili myśl, że czuje sie jak ta kobieta, która dotknęła płaszcza Jezusa. Za każdym razem tak to odczuwam i wiem, zę już nie zrezygnuję z tej formy przyjmowania Chrystusa.


Wt cze 02, 2020 13:15
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
george45 napisał(a):
Powala na kolana, klęczenie na kolanach przed telewizorem.
Cóż, george45… Fakt, że jako niechrześcijanin nie rozumiesz niektórych gestów nie oznacza, że należy je wyśmiewać. Chrześcijanie wierzą, że w Eucharystii dokonuje się rzeczywista przemiana chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. I że ta przemiana oddziałuje na cały świat stworzony. Chrześcijanin, który klęka widząc choćby transmisję Eucharystii oddaje cześć tej tajemnicy, a nie telewizorowi.

IrciaLilith napisał(a):
Dlaczego uważasz, że powinniśmy to samo uważać za wspaniałe?
Chyba czegoś nie rozumiesz. Nie wydaje mi się, żeby Kor_Nel oczekiwał od niechrześcijan uznawania za wspaniałe chrześcijańskiej pobożności. Jaki jednak ma cel wypowiadanie się osób spoza chrześcijaństwa w tym wątku?

Na koniec uwaga do Kor_Nela – staraj się nazywać wątki tak, aby było wiadomo, o co w nich chodzi. Praktyka tworzenia nagłówków w stylu „Nie uwierzysz, co się stało!”, zwana clickbaitem jest niestety powszechna; nie warto jednak jej naśladować.


Wt cze 02, 2020 13:24

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Bramin
Cieszę się, że mój narcyzm Ci się podoba ;)
Rozumiem, że aby móc powiedzieć, że ma się doświadczenie w dyskusjach bez uznania tego za przejaw narcyzmu potrzeba... no właśnie ... jakie dostrzegasz warunki konieczne lub wystarczające?

Pozwolę sobie też zauważyć, że wątek jest w dziale wierzyć, nie wierzyć a nie w dziale np żyć wiarą. Może warto by z autorem uzgodnić zmianę działu skoro nie zamierza tracić czasu na rozmowy z ludźmi, których filmik jednak nie zachwyca lub pytają co autor wątku dostrzega w tym zachwycającego...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Wt cze 02, 2020 13:49
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
IrciaLilith napisał(a):
Rozumiem, że aby móc powiedzieć, że ma się doświadczenie w dyskusjach bez uznania tego za przejaw narcyzmu potrzeba... no właśnie ... jakie dostrzegasz warunki konieczne lub wystarczające?

Ale jak cos sie ma to nie trzeba tego zaraz za wszelka cenę udowadniać bo to widać w dyskusji.
Ty jesteś stara wyga, nie chodzi oczywiście o Twój wiek :D

IrciaLilith napisał(a):
Pozwolę sobie też zauważyć, że wątek jest w dziale wierzyć, nie wierzyć a nie w dziale np żyć wiarą.

Nikt nie wymaga od Ciebie lub george45, żebyście zachwycali sie filmikiem, przecież wyraźnie o tym napisałem. I nikt nie zmusza kogoś do tego aby wierzył w katolickie dogmaty.

Niezależnie od tego w jakim dziale będziemy sie znajdować to jako przyzwoici ludzie będziemy szanować u innych to w jaki sposób wyrażają swoja wiarę, jak sie modlą itp.

Alus i gzaze wyraźnie o tym napisali i ja powtarzam to jeszcze raz.

Wchodząc do hinduskiej świątyni może mnie razić lub wywoływać zdziwienie kontrowersyjny zapach bo ludzie sie nie myją, ich bóstwa z gołymi tyłkami, brud i kurz lub u Masajow, gdzie święte obrzędy sprawuje sie w zagrodzie z krowami, gdzie ten kontrowersyjny zapach jest bardziej intensywny ale trzeba uszanować tych ludzi, ich zwyczaje, kult, ich modlitwę. Tego domaga sie nasze człowieczeństwo i to świadczy o naszej kulturze osobistej. Koniec. Kropka.

_________________
ksiądz


Wt cze 02, 2020 14:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
bramin napisał(a):
Ircia, gdyby Kor_Nel byl starym wyjadaczem na forum to mógłby już pisać właściwie?


Gdyby kolega był starym wyjadaczem, miałby prawo się wypowiadać na temat specyfiki forum. Bo chyba nikt nie twierdzi, że forum.wiara.pl nie wyróżnia się niczym na tle forów tak światopoglądowych jak i katolickich w sieci.

No chyba że specyfika forum ulega obecnie przemianom, a Kor_Nel ma być przedstawicielem docelowej "nowej fali". No ale to już trochę teoria spiskowa się kroi, więc zostawmy ten wątek.

bramin napisał(a):
I to uważam za naganne i nie do zaakceptowania. To jest brak szacunku dla wiary i modlitwy innych osób.


Tu można się spytać, gdzie jest granica między ironią a brakiem szacunku, między poczuciem humoru a słuszną obroną Treści Wiary pisanych z wielkiej litery. Jako osoba praktykująca "home-churching" powiem tyle, że jest to trochę nieswoje uczucie, tak w domowych pieleszach klęczeć, wstawać, modlić się. Nawet jak człowiek się przygotuje zewnętrznie i wewnętrznie, to zawsze jest jakieś wymieszanie sacrum i profanum. A jak już dla osoby wierzącej to może być nieswoje, to co dopiero dla osoby, o ile mnie skleroza nie myli, "postronnej".

Dodam też, że obraz fajnie kontrastuje z niedzielnymi "mszami głównymi", głównie w TVP, gdzie zalecenia i rozporządzenia epidemiologiczne są traktowane... bardzo umownie. Ode mnie :ok:
__________________________________

IrciaLilith napisał(a):
Chyba potrzebuję wyjaśnień co w tym takiego wspaniałego czy wyjątkowego...


J.w. W kraju, w którym w telewizyjnych mszach niedzielnych gęstość biskupów na metr kwadratowy jest przekraczana tylko przez gęstość cywili stłoczonych w tylnych ławkach, gdzie toruński ojciec dyrektor zalecał powroty do kościołów w czasie obowiązywania zalecanych przez KEP dyspens (obecnie też wycofywanych) fajnie jest oglądnąć przykład praktykowania tej formy, nazwijmy to, safer-church. Mam nadzieję, że moderacja wytrzyma tę metaforę.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt cze 02, 2020 14:54
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL