Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:26



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
 Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć! 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
IrciaLilith napisał(a):
Problem jest w tym, że z zasady nie ma napięć na tle sportu, konkursów czy warsztatów, ale poglądy prezentowane przez dorosłych w kwestii religii czy polityki niestety przenoszą się na relacje między dziećmi i młodzieżą i bywa, że przybiera to bardzo nieciekawe formy.
Generalnie chyba problemem nie jest nie tyle co 'hejt' co reakcje otoczenia na tego typu sytuacje, które z zasady zamiast uspokoić raczej nakręcają spiralę złośliwości.


Irciu Irciu Irciu... zaiste to chyba przywilej wieku, że można obserwować zmianę ducha czasów. Pamiętam, jak jeszcze całkiem niedawno jednym z podstawowych argumentów przeciw homo-adopcji było to, że takie dziecko zostanie "zadziobane" przez rówieśników, a przy okazji resztę społeczeństwa. Wyrażane zresztą przez osoby, które - zakładam - byłyby pierwsze w takich akcjach. Tutaj analogiczna postawa, ale w drugą stronę. Broń B-że nie pokazywać aktywności religijnej publicznie, a już na pewno nie w internecie, bo w ten sposób dosłownie prowokuje się reakcje. I, jak pokazał gzaze, ta "troska" wyrażana przez usera, który w poprzednim poście był pierwszy w prześmiewaniu.

Ale tak z homofobii jak i z katofobii można się uleczyć. I środkiem na to, wbrew obiegowym opiniom, nie jest "don't ask, don't answer", nie jest chowanie swojej orientacji, religijności czy innych integralnych części osobowości w piwnicy. A wprost przeciwnie.

Cytuj:
Np zamiast oceniać, czy odpowiadać atakiem dobrze zadać pytanie: Dlaczego tak uważasz? Potrafi czynić cuda...


Ja to pytanie zadałem. A odpowiedź brzmiała, mniej więcej, "Zamieszczanie fotografii modlących się dzieci jest niezgodne z prawem, gdyż potem jakiś dorosły albo jakieś dziecko może zadręczyć taką młodą osobę". To jest, pozwolisz mi na tę opinię, granie na fałszywym współczuciu. Argument z równie niskiej półki, co "księża przecież nie kradną".

I sorry, ale nieco rozczarowany jestem, że dajesz się wciągnąć w taki tok myślenia.

Cytuj:
Gzaze - nie mam dostępu do Twoich odczuć i emocji, chodziło mi właśnie o to abyś zaobserwował swoje odczucia oraz myśli, wywołane jednym zdaniem o modleniu się do telewizora odebranym chyba jako perfidny atak na całokształt religijności a nie jako subiektywną opinię o filmie, nawet nie koniecznie o prezentowanych postawach.


Samo zdanie pokazuje tylko jeden element: brak szacunku. I tak, tym gorzej, że padło na tym forum. Gdyby to był komentarz na jutubie, no to machnąć ręką. Ale tutaj jednak, mimo różnorodności userów, gospodarzami są katolicy. Więc to już ostentacyjny brak szacunku.

Oczywiście sam brak szacunku to jeden element, może być połączony z humorem, z obojętnością, z nienawiścią albo z jakimiś mieszankami tych trzech. Sam w sobie nie wystarczałby do oceny kolegi. Ale to też nie jedyna wypowiedź w tym wątku, ani zapewne na tym forum. Ale już sam wątek wystarcza. Tak jak ja moją (dotychczas dobrą) opinię o Irci tworzę na podstawie jej całokształtu twórczości, tak i wobec innych userów.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 05, 2020 11:30
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
george45, Twój post został usunięty.
Proszę tutaj nie nawracać katolików i nie pouczać ich jak maja sie modlić. Tak jak katolicy nie maja prawa Ciebie pouczać.
Dyskusja nie polega na wrzuceniu trzech cytatów biblijnych. bramin


Pt cze 05, 2020 13:58
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Bert- pytanie 'dlaczego tak uważasz' było potrzebne na samym początku zamiast tego do mnie skierowany był sarkazm do George oskarżenia o brak szacunku, co cały czas podkreślacie.

Tak, z 'katofobii' można leczyć, tylko czy na serio traktowaniem uwag krytycznych jako formy ataku czy okazywania braku szacunku zamiast próby dotarcia do przyczyn takiej a nie innej opinii?

Mam wrażenie, że wchodzimy na grząski grunt obrazy uczuć religijnych. Zauważcie, że u niektórych nie ma uczuć religijnych ani nawet opcji obrażenia uczuć i z tego powodu takie osoby mogą nie móc przewidzieć co obrazi czyjeś uczucia religijne, bo np dany tekst nie jest nijak ad personam i wydaje się być ok.
Ogólnie widzę, że dyskusja w tym temacie zchodzi w specyficznym kierunku i nie zamierzam więcej tu pisać. Jeśli kogoś uczucia religijne się obraziły na coś co napisałam to przepraszam, było to niechcący, serio nawet nie łapię czym te uczucia religijne są...

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt cze 05, 2020 14:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
IrciaLilith napisał(a):
Bert- pytanie 'dlaczego tak uważasz' było potrzebne na samym początku


Ty tak serio? Miałem się pytać "Co takiego powala Ciebie na kolana" w odpowiedzi na tę grę słów? No bo "na kolana", "klęczeć", normalnie aż się kusi o pierwsze miejsce w konkursie na forumowego satyryka.

IrciaLilith napisał(a):
do mnie skierowany był sarkazm do George oskarżenia o brak szacunku


No Kor_Nel zaliczył na tym forum "wejście ćwoka", dworując sobie z Ciebie i sugerując koledze znalezienie sobie odpowiedniejszego forum. Jakbyś nie zauważyła, też byłem wśród upominających go. Co do zaś bramina, to TUTAJ napisał, gdzie widzi różnicę między krytyką a brakiem szacunku. Lepiej bym tego nie ujął, więc nie będę powtarzać.

Cytuj:
Tak, z 'katofobii' można leczyć, tylko czy na serio traktowaniem uwag krytycznych jako formy ataku czy okazywania braku szacunku zamiast próby dotarcia do przyczyn takiej a nie innej opinii?


Mogę bez końca analizować przyczyny takiego a nie innego nastawienia, nie oznacza to, że muszę takie a nie inne zachowanie tolerować. I to dotyczy obu opisywanch przeze mnie fobii, jak i innych uprzedzeń.

IrciaLilith napisał(a):
Mam wrażenie, że wchodzimy na grząski grunt obrazy uczuć religijnych


Na razie to ty wywołałaś tego wilka z lasu. Ja staram się o porównanie ogólniejsze. Uważam, że nawet bez artykułu 196 kk każdy ma wolność do wyrażania swojej religii w takiej formie, jaką uznaje za słuszną, o ile nie łamie innych praw. Podobnie mimo braku jakiejś specjalnej ochrony uważam, że podobne prawo dotyczy wyrażania poglądów politycznych, społecznych, czy też wspomnianej orientacji. Na serio trzeba do tego paragrafu?

IrciaLilith napisał(a):
Zauważcie, że u niektórych nie ma uczuć religijnych ani nawet opcji obrażenia uczuć i z tego powodu takie osoby mogą nie móc przewidzieć co obrazi czyjeś uczucia religijne, bo np dany tekst nie jest nijak ad personam i wydaje się być ok.


No a ja na przykład nie widzę nic złego w wyrażeniu, że przykładowo kolor różowy w koszarach wojskowych jest "pedalski". Ale wiem, że dla osoby z tą przypadłością może to być obraźliwe. Dlatego na forum LGBT+ unikałbym takiego tekstu. A także w towarzystwie, nazwijmy to, mieszanym. Jestem homofobem? Pewnie trochę, tego trudno się pozbyć. Ale zasady szacunku dla osób odmiennych ode mnie staram się dawać wyższą rangę, od moich uczuć, lub ich braku.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pt cze 05, 2020 15:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
george45 napisał(a):
Te dzieci nie mają takiej możliwości, idą do szkoły, tam w klasie uczniowie mówią np. „Patrzcie, gwiazda z YouTube”, „O, przyszedł ten co modli się do telewizora”, „Prze Pani, Pani wyniesie telewizor, bo Jasiu nie wstanie z kolan”, itd. Dzieci to sadyści, mogą takimi odzywkami doprowadzić do tragedii. To dziecko nie jest wstanie poradzić sobie z takim hejtem. Rodzice, księża, są z nimi przez krótki czas, potem zostają sami … .

Tak napisał kontestator żyjący w matrixie prezentowanym przez media - nb. rola antagonisty odgrywana tu przez kol. george24 grana jest poprawnie, jeszcze brakuje polotu, ale to wszystko da się doszlifować. Tak jak zły policjant - obok dobrego, jest niezbędny w komisariacie, tak na każdym forum niezbędna jest rola kontestatora - obok rzecz jasna konformisty. Tym samym wyrażam swoją skromną opinię, że z punktu widzenia dramaturgii tego forum, moderatorzy postępują roztropnie nie banując, a jedynie w skrajnych przypadkach usuwając jakiś post którego nie przepuściłoby sito o największych oczkach.
Wracając do tematu i zamieszczonego cytatu. Moja wersja jest diametralnie odmienna:
- idą do szkoły, tam w klasie uczniowie mówią np. „Patrzcie, gwiazda z YouTube”, że też nasze mamusie i tatusie nie słuchali kazania jak ksiądz prosił, by jak ktoś chce to przesłał filmik z udziału rodziny w transmisji parafialnej Mszy. Proszę Pani, może by dzisiaj z okazji powrotu do szkoły po pandemii nie robić kartkówki, a obejrzymy film z naszymi kolegami?
A może nasi koledzy z filmu opowiedzą nam jak oni i ich rodzice modlili się w czasie kwarantanny, to my opowiemy to w domu. Bo my też tak chcielibyśmy.

Zdublowany post został usunięty. bramin


Pt cze 05, 2020 22:09
Zobacz profil
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
george45 napisał(a):
Te dzieci nie mają takiej możliwości, idą do szkoły, tam w klasie uczniowie mówią np. „Patrzcie, gwiazda z YouTube”, „O, przyszedł ten co modli się do telewizora”, „Prze Pani, Pani wyniesie telewizor, bo Jasiu nie wstanie z kolan”, itd. Dzieci to sadyści, mogą takimi odzywkami doprowadzić do tragedii. To dziecko nie jest wstanie poradzić sobie z takim hejtem. Rodzice, księża, są z nimi przez krótki czas, potem zostają sami … .

Tak napisał kontestator żyjący w matrixie prezentowanym przez media - nb. rola antagonisty odgrywana tu przez kol. george24 grana jest poprawnie, jeszcze brakuje polotu, ale to wszystko da się doszlifować. Tak jak zły policjant - obok dobrego, jest niezbędny w komisariacie, tak na każdym forum niezbędna jest rola kontestatora - obok rzecz jasna konformisty. Tym samym wyrażam swoją skromną opinię, że z punktu widzenia dramaturgii tego forum, moderatorzy postępują roztropnie nie banując, a jedynie w skrajnych przypadkach usuwając jakiś post którego nie przepuściłoby sito o największych oczkach.
Wracając do tematu i zamieszczonego cytatu. Moja wersja jest diametralnie odmienna:
- idą do szkoły, tam w klasie uczniowie mówią np. „Patrzcie, gwiazda z YouTube”, że też nasze mamusie i tatusie nie słuchali kazania jak ksiądz prosił, by jak ktoś chce to przesłał filmik z udziału rodziny w transmisji parafialnej Mszy. Proszę Pani, może by dzisiaj z okazji powrotu do szkoły po pandemii nie robić kartkówki, a obejrzymy film z naszymi kolegami?
A może nasi koledzy z filmu opowiedzą nam jak oni i ich rodzice modlili się w czasie kwarantanny, to my opowiemy to w domu. Bo my też tak chcielibyśmy.

Zdublowany post został usunięty. bramin

Ze smutkiem, ale muszę Ci powiedzieć - chyba nie masz większego kontaktu z dziećmi w wieku szkoły podstawowej i życzeniowe zachowanie traktujesz w kategorii realizmu.
U przeważającej części dzieci i młodzieży, wzorem rodziców, dominuje materialistyczny ogląd świata. Po I Komunii św licytacja w szkole zebranych prezentów. Bierzmowanie - wnuczki akurat w ubiegłym roku dwie przyjęły ten sakrament. W rozmowie zapytałam czy wszyscy z ich klas przygotowują się, na co obie odpowiedziały, że wszyscy, bo 80% z nich uznaje, że szkoda tracić kasę jaką zostaną obdarzeni przez rodzinę.
W kościele na Mszy widać ewidentnie to myślenie - wchodzą młodzi, kładą dzienniczki na schodku do prezbiterium i na Msze pozostają pojedyncze osoby, większość znika z kościoła. Wracają w czasie błogosławieństwa, by w przedsionku odebrać podpisane przez księdza dzienniczki. Zaliczyli obowiązkową obecność na Mszy :(


N cze 07, 2020 7:11
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
Witam, dostałem dzisiaj link do filmiku z jednej z śląskich parafii, uważam, że j koniecznie trzeba się tym podzielić:
https://youtu.be/73XoOrxY0YI

Czy to nie wspaniałe???

Pozdrawiam


Spora część z tych ludzi, przyzwyczai się i pozostanie w domu na stałe, zostaną przy telekościele.


Alus napisał(a):
Wracają w czasie błogosławieństwa, by w przedsionku odebrać podpisane przez księdza dzienniczki. Zaliczyli obowiązkową obecność na Mszy :(


To obowiązek? chyba powinno być tak, że wizyta w kościele to kwestia wyboru?
Zmuszanie ludzi do wizyt w kościele, może wywołać u nich awersje.
Całe szczęście że za moich czasów nie było dzienniczków, często w Niedziele pracowałem, w żniwa nie ma czasu na chodzenie do kościoła.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N cze 07, 2020 8:15
Zobacz profil
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
Wracając do tematu i zamieszczonego cytatu. Moja wersja jest diametralnie odmienna:
- idą do szkoły, tam w klasie uczniowie mówią np. „Patrzcie, gwiazda z YouTube”, że też nasze mamusie i tatusie nie słuchali kazania jak ksiądz prosił, by jak ktoś chce to przesłał filmik z udziału rodziny w transmisji parafialnej Mszy. Proszę Pani, może by dzisiaj z okazji powrotu do szkoły po pandemii nie robić kartkówki, a obejrzymy film z naszymi kolegami?
A może nasi koledzy z filmu opowiedzą nam jak oni i ich rodzice modlili się w czasie kwarantanny, to my opowiemy to w domu. Bo my też tak chcielibyśmy.


Kor-Nel, w jakim celu odszedłeś od tematu?

Pełna zgoda Kor-Nel, wszystkie dzieci, te wierzące i niewierzące, chcąc nie pisać kartkówki, nie być odpytywanym będą prosiły, wręcz błagały panią mówiąc „Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!”. Te ich prośby o opowieści kolegów dotyczące modłów, obietnice naśladowania, to kreatywność dzieci. Doceń ją, lecz nie daj się zwieść, po każdej lekcji, następuje przerwa


N cze 07, 2020 9:02

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Alus napisał(a):
U przeważającej części dzieci i młodzieży, wzorem rodziców, dominuje materialistyczny ogląd świata.
To co zacytowałem z twojego posta, to w zasadzie frazes. Rozumiem, że piszesz o postawie życiowej, w której dobra doczesne są na pierwszym miejscu, a nie miałeś na myśli teoria filozoficznej zwanej materializmem, bo wtedy dyskutowalibyśmy o filmie z akademii 1 majowych, a nie nabożeństw. Jeśli umówimy się, że dyskutujemy nad filmem z Parafii Dębieńsko, to wszystko co możemy zaobserwować, to modlące się osoby w różnym wieku. Nie możesz wprowadzać do tematu swoich doświadczeń, choćby takich, że jak piszesz, znasz przypadek, że jakaś niedorosła osoba czy osoby w swoim trudnym wieku twierdzą, ze przyjmują sakrament dla prezentów.
Nie ma cienia podejrzenia, by któraś z modlących się w filmie rodzin czy osób robiła to dla jakiejś przyziemnej nagrody. Koniec i kropka.


N cze 07, 2020 20:56
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Robek napisał(a):
Spora część z tych ludzi, przyzwyczai się i pozostanie w domu na stałe, zostaną przy telekościele.

IMO oglądasz niewłaściwe kanały w necie. Tak twierdzą niektórzy katolicy krytykancko nastawieni do działań Episkopatu, a właściwie to nie do Episkopatu, ale hierarchii kościelnej ogółem.


N cze 07, 2020 21:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
nolda napisał(a):
Pełna zgoda Kor-Nel, wszystkie dzieci, te wierzące i niewierzące, chcąc nie pisać kartkówki, nie być odpytywanym będą prosiły, wręcz błagały panią mówiąc „Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!”. Te ich prośby o opowieści kolegów dotyczące modłów, obietnice naśladowania, to kreatywność dzieci. Doceń ją, lecz nie daj się zwieść, po każdej lekcji, następuje przerwa
Za chwilę przeczytam, że te małe jadowite dzieciaki, są nie tylko cwane - dla niepisania kartkówki, są zdolne do poświęcenia się i obejrzenia filmu z modlącymi się kolegami, by potem na przerwie, jak to mają w zwyczaju, wyłupywać im oczy. Czy ja wylądowałem przed chwilą z Marsa i tylko dlatego, że jestem tu zbyt krótko nie widzę ich wyrafinowania już od kolebki? Nie chce mi się tego ciągnąć, bo to nie ma sensu, pozostaniesz przy swoich racjach choćby tym dzieciom wyrosły anielskie skrzydełka.


N cze 07, 2020 21:17
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 18, 2018 8:59
Posty: 1457
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
Nie ma cienia podejrzenia, by któraś z modlących się w filmie rodzin czy osób robiła to dla jakiejś przyziemnej nagrody.

Moim zdaniem ten cień jest, nie można na 100% wykluczyć, że przynajmniej dzieci nie liczyły na bycie „gwiazdą YouTube”, popularność w sieci, piątkę z religii, podziękowania od proboszcza, cukierek od rodziców itd.


Pn cze 08, 2020 8:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
Jeśli umówimy się, że dyskutujemy nad filmem z Parafii Dębieńsko,


Alus komentowała nie film, ale Twoje świetlane fantazje na temat reakcji w szkołach. Które, pamiętam, były odpowiedzią na mroczne fantazje georga45.

Cytuj:
Nie ma cienia podejrzenia, by któraś z modlących się w filmie rodzin czy osób robiła to dla jakiejś przyziemnej nagrody. Koniec i kropka.

Stawiając takie kwantyfikatory aż sam wystawiasz się na krytykę. To jest forum dyskusyjne, więc dotychczas ludzie snujący podejrzenia musieli je uzasadniać. Ty odwróciłeś tę logikę upraszczając życie oponentom, gdyż teraz każdy (jak george) może na pisać "A ja widziałem podejrzenia cień".

Kor_Nel napisał(a):
Czy ja wylądowałem przed chwilą z Marsa i tylko dlatego, że jestem tu zbyt krótko nie widzę ich wyrafinowania już od kolebki?


No tak trochę zastanawiami się, z jakiego księżyca tu spadłeś. Bo na początku wyglądało to, że chcesz filmik zareklamować. Potem, że chcesz go "ofensywnie bronić", czyli atakować tych, co śmią go krytykować. Teraz już trochę robisz z siebie, nie wiem, takiego cierpiętnika, który szuka guza. Wyluzuj trochę, weź parę oddechów, zanim coś wyślesz to dwa razy przeczytaj, czy nie mylisz krytyki z atakiem, i czy atak jest warty działań odwetowych. Zwłaszcza, że w sieci łatwo o przesadę w takim nakręcaniu się emocjonalnie.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Pn cze 08, 2020 11:15
Zobacz profil

Dołączył(a): N maja 31, 2020 21:09
Posty: 23
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
bert04 napisał(a):
No tak trochę zastanawiami się, z jakiego księżyca tu spadłeś. Bo na początku wyglądało to, że chcesz filmik zareklamować. Potem, że chcesz go "ofensywnie bronić", czyli atakować tych, co śmią go krytykować. Teraz już trochę robisz z siebie, nie wiem, takiego cierpiętnika, który szuka guza. Wyluzuj trochę, weź parę oddechów, zanim coś wyślesz to dwa razy przeczytaj, czy nie mylisz krytyki z atakiem, i czy atak jest warty działań odwetowych. Zwłaszcza, że w sieci łatwo o przesadę w takim nakręcaniu się emocjonalnie.
.
Zwracam Ci uprzejmie uwagę, że piszesz z pozycji mentora, inaczej: recenzenta, edukatora, moralizatora.
Post początkujący ten wątek oprócz linku do filmiku zawierał jedno niezłożone zdanie:
"Czy to nie wspaniałe???". Od tego czasu, poza mną, zabierający głos napisali ca pół setki postów. To dużo, choć wątki na innych forach, również tu, przebijają niniejszy wielokrotnie. Wśród tego co tu napisano nie znalazłem nie tylko odpowiedzi na zadane pytanie, ale nawet próby jakiegoś choćby częściowego ogarnięcia sprawy stanowiącej meritum: "jak radzą sobie katolicy w czasie kwarantanny", a szczególności "na przykładzie parafii Dębieńsko". Znam doskonale jak działają fora i jak bardzo od tematu oddalają się niekiedy kilkutysięczne wątki. I jak mało z tych wątków w większości wynika. I jak wiele osób "siedzi" na forum, bo to ich drugi dom albo alter ego. Piszę to kol. bert04 do Ciebie, bo jak napisałem na wstępie, napisałeś posta o niczym z pozycji recenzenta, a na dodatek zwracasz się do mnie, uczestnika forum, w sposób więcej niż arogancki. Jak nie wiesz o co chodzi, to to rozwinę.


Pn cze 08, 2020 21:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt wrz 18, 2009 9:51
Posty: 3963
Post Re: Coś wspaniałego! To trzeba obejrzeć!
Kor_Nel napisał(a):
Zwracam Ci uprzejmie uwagę, że piszesz z pozycji mentora, inaczej: recenzenta, edukatora, moralizatora.

Wypadł Ci z szafy słownik wyrazów bliskoznacznych czy jak? Jeżeli myślałeś, że mnie tym ubodziesz, to istotnie, nie wiem, jak się pozbieram po takim podsumowaniu.

Cytuj:
Post początkujący ten wątek oprócz linku do filmiku zawierał jedno niezłożone zdanie:
"Czy to nie wspaniałe???". Od tego czasu, poza mną, zabierający głos napisali ca pół setki postów. To dużo, choć wątki na innych forach, również tu, przebijają niniejszy wielokrotnie. Wśród tego co tu napisano nie znalazłem nie tylko odpowiedzi na zadane pytanie, ale nawet próby jakiegoś choćby częściowego ogarnięcia sprawy stanowiącej meritum: "jak radzą sobie katolicy w czasie kwarantanny", a szczególności "na przykładzie parafii Dębieńsko".


Ja nadal nie wiem, czego oczekiwałeś. TUTAJ napisałem skrótowo, że taki właśnie jest urok tego forum. Gdybyś zamieścił na forum racjonalisty, reakcja byłaby inna, na forum radia maryja (istniej jeszcze takie?) zapewne też. To forum ma swoją specyfikę, inną od tych powyższych, a reakcje są, IMHO, na przeciętnym poziomie. Gdybyś znał nas wcześniej, to byś zdziwienia nie zaliczył.

I przypomnę, że jest to forum o fokusie dyskusyjnym. Reakcje były jakie były, ale to od Twojego prowadzenia dyskusji zależało (i nadal zależy), jak temat się potoczy dalej. Więc nie zwalaj winy na innych, że nie zareagowali tak, jak tego najwidoczniej oczekiwałeś.

Cytuj:
Znam doskonale jak działają fora i jak bardzo od tematu oddalają się niekiedy kilkutysięczne wątki. I jak mało z tych wątków w większości wynika. I jak wiele osób "siedzi" na forum, bo to ich drugi dom albo alter ego. Piszę to kol. bert04 do Ciebie,


... gdyż jestem pewien, że odczytasz te subtelne, delikatne, wyrafinowane aluzje pod swoim adresem...

Cytuj:
bo jak napisałem na wstępie, napisałeś posta o niczym z pozycji recenzenta, a na dodatek zwracasz się do mnie, uczestnika forum, w sposób więcej niż arogancki. Jak nie wiesz o co chodzi, to to rozwinę.


Nie przeszkadzaj sobie, jak czujesz taką potrzebę. Ja już wystarczająco poznałem Twoją osobę, gdyż właśnie po reakcji na krytykę najlepiej się charakter dyskutanta poznaje. Nie czuję potrzeby moich przemyśleń wywnętrzać.

Dzięki, że zamieściłeś ten filmik, istotnie - poza paroma drobnymi zgrzytami, jak ten "papieski" - to bardzo fajne świadectwo "Kościoła w czasach zarazy". Tylko trochę szkoda, że ten filmik nie miał lepszego apologety. Ale to już wszystko na Twój temat z mojej strony.

_________________
Wszystko ma swój czas
i jest wyznaczona godzina
na wszystkie sprawy pod niebem
...

(Koh 3:1nn)


Wt cze 09, 2020 8:18
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 62 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL