Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:03



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
 Modlitwa uniżenia krzyżem 
Autor Wiadomość
Post Modlitwa uniżenia krzyżem
Mam pytanie czy ktoś coś wie na temat modlitwy uniżenia, o której ją się odmawia. Słyszałem że najlepiej się modlić w nocy około 3.


Cz lip 02, 2020 20:13
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Każda modlitwa jest uniżeniem sie przed Bogiem. Nie trzeba wymyślać czegoś ekstra.

Michalqqwq napisał(a):
Słyszałem, że najlepiej się modlić w nocy około 3.


A dlaczego nie np. o godz. 3.31? Czy ta modlitwa o godz. 3 ma większą moc?
Módl sie normalnie i nie wydziwiaj.

_________________
ksiądz


Cz lip 02, 2020 21:00
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
bramin napisał(a):
Każda modlitwa jest uniżeniem sie przed Bogiem. Nie trzeba wymyślać czegoś ekstra.

Michalqqwq napisał(a):
Słyszałem, że najlepiej się modlić w nocy około 3.


A dlaczego nie np. o godz. 3.31? Czy ta modlitwa o godz. 3 ma większą moc?
Módl sie normalnie i nie wydziwiaj.

Najwidoczniej ktoś mający problemy z wątrobą budzi się o 3,00 w nocy, i stąd wydumał, że to najlepsza pora na modlitwę..


Pt lip 03, 2020 7:33

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Tak się śmiejecie, a Wasza wesołość może się zmniejszy, gdy przypomnicie sobie, że Pan Jezus polecał siostrze Faustynie modlić się Koronką o godzinie 15:00. I teraz wielu tego przestrzega.

To tutaj jest ok, a tam jest wydziwianie?


Pt lip 03, 2020 11:25
Zobacz profil

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
To ja będę bronić tej 3 w nocy, bo uważam, że ma to sens choćby dlatego, że serio wymaga to wysiłku, gdyż jest to godzina o której z zasady większość ludzi śpi, niezależnie od tego czy to nocne marki czy ranne ptaszki.

Uniżenie to też poświęcenie czegoś co uważamy za cenne, a przy modlitwie o 3 w nocy oddaje się bardzo wiele: swój odpoczynek, spokój, wygodę a także łamie się logikę i racjonalizm, gdyż faktycznie czyż nie łatwiej, wygodniej i sensownej byłoby robić to o bardziej dogodnej porze?

Bramin- serio każda modlitwa jest uniżeniem się przed Bogiem? Nawet jeśli to ile osób modli się będąc tego świadomym i koncentrując się na tym aspekcie?

Ogólnie poczytałam sobie o tej formie modlitwy i mam wrażenie, że wykonanie tego o 3 w nocy to niesamowita okazja do ćwiczenia koncentracji, wytrwałości, itd, choćby przez samą trudność jaką będzie sprawiać nie zaśnięcie.

Z ciekawszych linków:
https://www.mali-rycerze.pl/czytam,909

Odnośnie 3 w nocy to kojarzycie sprawę snu przerywanego? Podczas tej przerwy serio umysł działa inaczej, jest się bardziej oderwanym od spraw codzienności, po pewnym czasie wcale nie jest to czas walki ze snem, ale sporej koncentracji.
Z jakiś przyczyn zdarzało mi się medytować między 2 a 3.30 :)

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lip 03, 2020 12:46
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Modlitwa uniżenia to leżenie krzyżem, czyli rzucenie się twarzą na ziemię, zwane także prostacją znane było w Starym Testamencie (Rdz 17,3; Pwt 9,18; 1Krl 8,54; Joz 5,15). Modlitwa ta jest znakiem najgłębszej adoracji oraz pokuty. Jest to postawa jeszcze większego uniżenia siebie wobec Majestatu Bożego od postawy klęczenia. Leżenie krzyżem symbolizuje najgłębsze poniżenie siebie i najusilniejszą modlitwę. Jest to wyrażenie całkowitego oddania się Bogu i poczucia własnej słabości.

Ponoć Bóg wylewa na całą rodzinę osoby modlącej swoje miłosierdzie.


Pt lip 03, 2020 12:48
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
IrciaLilith napisał(a):
Odnośnie 3 w nocy to kojarzycie sprawę snu przerywanego? Podczas tej przerwy serio umysł działa inaczej, jest się bardziej oderwanym od spraw codzienności, po pewnym czasie wcale nie jest to czas walki ze snem, ale sporej koncentracji.
Z jakiś przyczyn zdarzało mi się medytować między 2 a 3.30 :)
No to teraz przetestuj medytację uniżenia o 3 godzinie. Podziel się swoimi wrażeniami na forum.


Pt lip 03, 2020 12:56
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
ga1robe napisał(a):
IrciaLilith napisał(a):
Odnośnie 3 w nocy to kojarzycie sprawę snu przerywanego? Podczas tej przerwy serio umysł działa inaczej, jest się bardziej oderwanym od spraw codzienności, po pewnym czasie wcale nie jest to czas walki ze snem, ale sporej koncentracji.
Z jakiś przyczyn zdarzało mi się medytować między 2 a 3.30 :)
No to teraz przetestuj medytację uniżenia o 3 godzinie. Podziel się swoimi wrażeniami na forum.

Budzenie nocne o różnych porach, to nie kpiny ale fizjologia
https://noizz.pl/zdrowie/budzimy-sie-w- ... cy/46slfd7


Pt lip 03, 2020 14:24

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Ga1robe- na czym polega medytacja uniżenia, bo ani nie słyszałam o czymś takim, ani w sumie nie potrafię sobie tego wyobrazić? Mogę natomiast przetestować tryb utożsamienia się z niczym, tryb 'nie wiem' lub przeprosiny za wszelkie krzywdy, bo to będzie chyba względnie bliskie, a pozycja... tego jeszcze nie przerabiałam, choć nie wiem czy nie będzie to zbliżenie się do profanacji... Nie widzę problemu, ale dopiero za dwa tygodnie, bo tego typu testy kiepsko pasują do urlopu z dzieciakami.

Alus, nie mówimy o niezamierzonym budzeniu się w nocy, a o jak najbardziej zamierzonym.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


Pt lip 03, 2020 15:35
Zobacz profil
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
IrciaLilith napisał(a):
Ga1robe- na czym polega medytacja uniżenia, bo ani nie słyszałam o czymś takim, ani w sumie nie potrafię sobie tego wyobrazić? Mogę natomiast przetestować tryb utożsamienia się z niczym, tryb 'nie wiem' lub przeprosiny za wszelkie krzywdy, bo to będzie chyba względnie bliskie, a pozycja... tego jeszcze nie przerabiałam, choć nie wiem czy nie będzie to zbliżenie się do profanacji... Nie widzę problemu, ale dopiero za dwa tygodnie, bo tego typu testy kiepsko pasują do urlopu z dzieciakami.

Alus, nie mówimy o niezamierzonym budzeniu się w nocy, a o jak najbardziej zamierzonym.

Wiem :)
Ale wyszukiwanie wymyślnych pór dnia, czy nocy, pozycji do modlitwy, to raczej dzieło człowieka.
Jak podają ewangeliści Jezus modlił się dużo, odchodził na modlitwę na pustynie, ale nie nakazywał apostołom form modlitwy, czy słów.
Na ich prośbę nauczył modlitwy egzorcyzmu "Ojcze nasz" zawierającej uwielbienie Boga, ufne oddanie sie Jego woli i prośby egzystencjonalne.
A rozliczani, jak przekazał Chrystus, będziemy z miłości, nie z wielości modlitw, odprawionych nabożeństw.
W praktykach religijnych można zagubić Jezusa, abp Ryś.


So lip 04, 2020 7:29

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Zgadzam się, nikt nie musi kombinować z różnymi formami czy czasem, natomiast jakoś trzeba znaleźć to co komu najbardziej służy.
Problem się pojawia gdy forma przerasta treść i to na detalach typu pozycja, słowa czy czas modlitwy jest cała koncentracja. Równocześnie nie uważam, że to nie ma żadnego znaczenia, chodzi o to aby te kwestie najbardziej sprzyjały budowaniu relacji z Bogiem/ rozwojowi duchowemu i sądzę, że nie istnieje żadna uniwersalna i dobra dla każdego forma.
Można by to ująć inaczej: każda forma, która otwiera nas na Miłość jest dobra, jeśli efekt jest odwrotny, to warto przemyśleć zmianę formy.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lip 04, 2020 8:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Swołocz napisał(a):
Pan Jezus polecał siostrze Faustynie modlić się Koronką o godzinie 15:00. I teraz wielu tego przestrzega.

Tylko pamiętaj, ze jest to prywatne objawienie. Możesz wierzyć, ze Jezus polecił Faustynie tak sie modlić ale nie musisz. Kościół uznał, ze w tych objawieniach nie ma nic co jest przeciwne wierze ale nie jesteśmy zobowiązani w to wierzyć.

Cytuj:
Dla wzmocnienia skutków naszej modlitwy możemy zanurzać ich we Krwi Pańskiej i błogosławić imiennie lub zbiorowo.
Te oto trzy warunki dają gwarancje zwycięstwa w każdej sprawie, o której Boga prosimy w MODLITWIE UNIŻENIA.

Moje pytanie: co to oznacza "możemy ich zanurzać we Krwi Pańskiej"?

I drugie pytanie.
Skoro jest to modlitwa uniżenia, czyli uznaję swoją zależność od Boga a tu czytam takie cos: "Te oto trzy warunki dają gwarancje zwycięstwa w każdej sprawie". Jak to można pogodzić? Czy nie jest to szamańskie myślenie?

Michalqqwq napisał(a):
Słyszałem że najlepiej się modlić w nocy około 3.


Przeczytałem zalinkowany artykuł o tej modlitwie. Tam nie ma mowy o jakiej porze dnia lub nocy trzeba sie modlić.
Jak ktoś pisze, ze o tej czy innej godzinie modlitwa ma szczególną moc to jest to bzdura i magiczne myślenie.

_________________
ksiądz


So lip 04, 2020 15:01
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 13, 2020 10:47
Posty: 2
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
A jak długo trzeba sie modlic? Tyle ile czujemy? 10 min/2h?


N gru 13, 2020 10:46
Zobacz profil

Dołączył(a): N gru 13, 2020 10:47
Posty: 2
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
I jak to ma w ogole wygladac, wiem ze przepraszamy za grzechy i co dalej? I czy moze to byc modlitwa w jakiejs intencji? Bo nie bardzo rozumiem czy mozna podczas niej prosić o cos czy tylko przepraszac..


N gru 13, 2020 11:26
Zobacz profil

Dołączył(a): N lis 13, 2022 1:00
Posty: 41
Post Re: Modlitwa uniżenia krzyżem
Ojciec nie lubi modlitw błagalnych. Czy zauważyliście, że takie błaganie, nieważne czy klęcząc, czy w innych pozycjach nic nie daje?


Pt gru 09, 2022 0:56
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL