Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 3:35



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
 Czy warto kontynuować nowennę pompejańska 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
Karmela93 napisał(a):
To jest Twoje zdanie


Oczywiście że to jest moje zdanie, bo niby kogo innego? samemu tak samo mógłbym się modlić, żeby sąsiad złamał sobie rękę, żeby rodzice którzy się nienawidzą, dalej żyli w patologicznym związku, żeby na rozmowie o pracę, jednak ja bym ją dostał, a ta osoba która faktycznie zasługuje na to stanowisko, musiała iść szukać dalej, w końcu Bóg mi pomoże, bo niby dlaczego miałby mi nie pomóc?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn wrz 07, 2020 18:25
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 16, 2020 13:03
Posty: 38
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
Robek napisał(a):
Karmela93 napisał(a):
To jest Twoje zdanie


Oczywiście że to jest moje zdanie, bo niby kogo innego? samemu tak samo mógłbym się modlić, żeby sąsiad złamał sobie rękę, żeby rodzice którzy się nienawidzą, dalej żyli w patologicznym związku, żeby na rozmowie o pracę, jednak ja bym ją dostał, a ta osoba która faktycznie zasługuje na to stanowisko, musiała iść szukać dalej, w końcu Bóg mi pomoże, bo niby dlaczego miałby mi nie pomóc?

Patologię to ojciec sam stworzył zadając się z kochanką. A ta kochanka to bardziej kocha jego kasę niż jego samego


Pn wrz 07, 2020 20:42
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
Jeśli ktoś nie chce być z kimś dłużej w [stałym] związku, to po co się męczyć, i zadawać sobie wzajemnie cierpienie. Intencja w takim przypadku i tak będzie niespełniona. Kontynuacja ma sens jedynie wtedy, gdy podczas odmawiania nastąpi przemiana duchowa osoby odmawiającej, bądź nowenna stanie się modlitwą wstawienniczą.


Wt wrz 08, 2020 6:39
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
ga1robe napisał(a):
Jeśli ktoś nie chce być z kimś dłużej w [stałym] związku, to po co się męczyć, i zadawać sobie wzajemnie cierpienie. Intencja w takim przypadku i tak będzie niespełniona. Kontynuacja ma sens jedynie wtedy, gdy podczas odmawiania nastąpi przemiana duchowa osoby odmawiającej, bądź nowenna stanie się modlitwą wstawienniczą.


Karmela chce żeby rodzice byli nadal razem, i dzięki modlitwą Bóg ma w tym pomóc, a to że rodzice już nie są w stanie dalej ze sobą żyć, to już Karmele nie obchodzi.
I sam pomysł że Bóg będzie na siłę zmuszał rodziców karmeli do tego żeby nadal byli razem, jest naprawdę dziwny.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Wt wrz 08, 2020 18:30
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
Robek napisał(a):
Karmela chce żeby rodzice byli nadal razem, i dzięki modlitwą Bóg ma w tym pomóc, a to że rodzice już nie są w stanie dalej ze sobą żyć, to już Karmele nie obchodzi.
I sam pomysł że Bóg będzie na siłę zmuszał rodziców karmeli do tego żeby nadal byli razem, jest naprawdę dziwny.
@Karmela93 opisała wszystko w swoich wypowiedziach. Nic nie wymaga dodatkowego wyjaśnienia. Mam nadzieję, że wszystko w życiu jej najbliższych potoczy się dobrze, a modlitwa przyniesie im jeszcze wiele łask Bożych.

Believing napisał(a):
Robek, po Twoim stylu wypowiedzi wnioskuję, że bardzo cenisz sobie uproszczenia.
Nic dodać, nić ująć.


Wt wrz 08, 2020 19:05
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr lip 10, 2019 11:46
Posty: 231
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
s
Robek napisał(a):
ga1robe napisał(a):
Jeśli ktoś nie chce być z kimś dłużej w [stałym] związku, to po co się męczyć, i zadawać sobie wzajemnie cierpienie. Intencja w takim przypadku i tak będzie niespełniona. Kontynuacja ma sens jedynie wtedy, gdy podczas odmawiania nastąpi przemiana duchowa osoby odmawiającej, bądź nowenna stanie się modlitwą wstawienniczą.


Karmela chce żeby rodzice byli nadal razem, i dzięki modlitwą Bóg ma w tym pomóc, a to że rodzice już nie są w stanie dalej ze sobą żyć, to już Karmele nie obchodzi.
I sam pomysł że Bóg będzie na siłę zmuszał rodziców karmeli do tego żeby nadal byli razem, jest naprawdę dziwny.

Bóg może jednak dać im łaskę nawrócenia i o to jak najbardziej warto się modlic.
«U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe».


Wt wrz 08, 2020 19:34
Zobacz profil
Post Re: Czy warto kontynuować nowennę pompejańska
Tego kwiatu to pół światu nie ta to będzie inna lepsza. Ale doskonale Cię rozumiem jeśli chodzi o początkowe rozczarowanie brakiem „wysłuchania” Twojej intencji. Jednak Bóg daje swoim dzieciom tylko to co dla nich najlepsze z punktu widzenia życia wiecznego, doczesnego. Widocznie ta dziewczyna po prostu nie była Tobie pisana. Jednak polecam Tobie dokończyć Nowennę z inną intencją.
Kiedyś i ja przekonałem się że Nowenna Pompejańska a inna Wola Boża to nie jest coś niezwykłego. Bóg JEST dobry zawsze i wszędzie. Kiedyś napisałem takie świadectwo:

Nowenna Pompejańska a inna Wola Boża
Składam świadectwo z niewsłuchanych 6 Nowenn Pompejańskich (2 odmówiłem ja i 4 moja teściowa).

Kilka lat temu na wiosnę teść zachorował na zapalenie oskrzeli, które pomimo leczenia nie ustępowało.
Lekarz rodzinny zlecił zrobieni prześwietlenia płuc na którym okazało się że jest guz. Jak się tylko o tym dowiedziałem rozpocząłem odmawiać NP w intencji aby ten guz nie był rakiem złośliwym- po jakimś czasie odmawiania przyszły wyniki badań, które niestety potwierdziły że rak jest złośliwy. Wtedy dokończyłem NP z prośbą o uzdrowienie, następnie odbyła się operacja usunięcia zaatakowanego płuca. W dniu operacji chirurg powiedział treściowej że na wyniku badań rezonansem magnetycznym on widzi drugi guz na drugim płucu (przerzut), którego jednak nie zoperował – dlaczego nie wiem. Wtedy rozpocząłem odmawiać jeszcze jedną NP w intencji uzdrowienia teścia – wprost o cud i namówiłem również teściową aby zaczęła odmawiać NP w intencji uzdrowienia teścia bo jest to przecież Nowenna nie do odparcia i Pan Jezus powiedział „…Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie. Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” (Mt 18, 19-20)– teściowa odmówiła 4 NP pod rząd. W tym czasie teściu walczył z chorobą przyjmował chemie wszyscy z rodziny z wielką nadzieją myśleli że jednak wyzdrowieje niestety 25. 06. 2016. zmarł. Miał 63 lata. Pomimo że teść bardzo chciał żyć Wola Boża była inna.

Dlaczego tak się stało pomimo szturmu modlitewnego Nowenną Pompejańska, wszystkich innych modlitw np. do św. Peregryna i Mszach o Uzdrowienie?

I tak sobie myślę że jednak Pan Bóg zabiera do Siebie swoje dzieci nie wtedy gdy one same tego chcą ale wtedy gdy jest to dla nich najbardziej korzystne – z punktu widzenia życia wiecznego. Teść w dniu śmierci świadomie się wyspowiadał, przyjął Komunię Świętą i przyjął Sakrament Namaszczenia Chorych i po 2 godz. zmarł. W chwili konania była przy nim żona i dwie córki. Teściowa modliła się Koronką do Bożego Miłosierdzia a moja żona trzymała jego za rękę i dziękowała mu za wszystko co dla nas wszystkich zrobił. Ja tego samego dnia odprawiłem za niego odpust zupełny (Koronka do Bożego Miłosierdzia przed Tabernakulum, Spowiedź Święta, Komunia Święta, dwie modlitwy w intencjach papieskich). Ufam że mój teściu jest w Niebie i jest mu tam lepiej niż było mu na ziemi pomimo że bardzo chciał wyzdrowieć i żyć.

PS
Nowenna Pompejańska jest dla mnie modlitwą wyjątkową i codzienną od kilku lat, będę ją odmawiać nadal i z wiarą, że to co dla mnie najlepsze udzieli mi Pan Jezus za pośrednictwem Matki Bożej Pompejańskiej.
Źródło: https://pompejanska.rosemaria.pl/2016/0 ... wola-boza/

Obecnie nie modlę się Nowenną Pompejańską a nowennami i litaniami do świętych oraz Koronką o zwycięstwo nad szatanem. Zajmuje mi to o wiele dłużej niż Nowenna Pompejańska ale intencji które omadlam jest więcej niż jedna. Nie zawsze jestem wysłuchany tak jak to „sobie wyobrażałem” ale nie moja wola ale Boża niech się stanie! Jeśli zdecydujesz się na kolejną Nowennę Pompejańska polecam Tobie rozważania tajemnic różańcowych wg św. Ludwika Marii Grignion De Montforta i O. dr Wawrzyńca Wawro OP które kiedyś opracowałem.
https://bzz24.pl/nowenna-pompejanska

P.S.
Twoja była dziewczyna też ma wolną wolę, którą Bóg przecież szanuje.
-------------------------
https://bzz24.pl/


Wt kwi 13, 2021 20:42
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 37 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL