Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt kwi 16, 2024 14:12



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
o i co zmienia słowo "jeśli".? Panu spodobało się zmiażdżyć Go cierpieniem na ofiarę za grzechy tak czy siak. A czy pamiętasz słowa modlącego Jezusa - jeśli chcesz zabierz ode mnie ten kielich? Widać, nie chciał.

Zmienia i to bardzo wiele, wciąż miał wybór, mógł decydować aż do śmierci, tak jak Adam , jak My. Jednak rzekł "Wszakże nie moja wola, lecz Twoja niech się stanie!", Adam również znał wolę Boga a jednak jej się sprzeciwił. Tak jeden jak i drugi skorzystali z wyboru, rezultaty znamy.
Sysydlaczek napisał(a):
Dar wolnego wyboru w sposób nieunikniony prowadzi do zepsucia, bo stworzenie ma to do siebie, że chce z wolności korzystać jak chce, czyli bez ograniczeń

Po to został dany, miłość nie ma nic wspólnego ze zniewoleniem.
Sysydlaczek napisał(a):
Ale jak ktoś mi zaczyna wmawiać, że ja ponoszą odpowiedzialność za swoją bezsilność wobec grzeszków, strasząc piekłem to wtedy mówią hola hola, nie rozpędzaj się z wyrokowaniem.

Dlatego przyszedł Chrystus, by szansę którą miał Adam mógł mieć każdy. Jak z tego skorzystamy, zależy to wyłącznie od nas.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 9:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Saqura napisał(a):
Zmienia i to bardzo wiele, wciąż miał wybór, mógł decydować aż do śmierci, tak jak Adam , jak My.

Przestan sekciarsko manipulować i przyrównywać wybory Osoby Boskiej do wyborów stworzeń - rajskich i zwykłych śmiertelników.

Cytuj:
Tak jeden jak i drugi skorzystali z wyboru, rezultaty znamy.

Znowu, przestań manipulować. Jezus jako Bóg doskonale wiedział co robi i dlaczego. A jeśli chodzi o "rezultaty" , to rzeczywiście - to co "Adam popsuł" nie naprawił Jezus tutaj na Ziemi prawie wcale.
Poza tym konsekwencje jakie przyszły na świat za jednorazowy błąd Adamowych wymyślił i zesłał Bóg. Adam nie był Bogiem, żeby sprawić że Ziemia stała się taka, jaką stała. Poczytaj Księgę Rodzaju i zauważ kto podjął decyzję o formie i skali tego, co nastało na Ziemi po jednorazowej wpadce Rajskich.


Cytuj:
Po to został dany, miłość nie ma nic wspólnego ze zniewoleniem.

Nie uciekaj od tego, że dar wolnej woli nieuchronnie prowadzi do zepsucia - przynajmniej w takich warunkach brzegowych jakie wymyślił Bóg.
I jak widać nie potrafisz wyjaśnić tej głupoty, by za jakość stworzenia winić stworzenie.

Cytuj:
Dlatego przyszedł Chrystus, by szansę którą miał Adam mógł mieć każdy. Jak z tego skorzystamy, zależy to wyłącznie od nas.

Takie bajki ładnie wyglądają na papierze. Tymczasem jesteśmy obdarowani ułomnościami, natura cielesną, jesteśmy kształtowani i programowani przez środowisko, opanowują nas insktynty i czasami przejmują kontrolę nad nami.
Jezus ostatecznie zrobił prawie to samo, co robią inne religie - chcesz osiągnąć doskonałość - ukrzyżuj się za życia, prowadź życie duchowe, ascetyczne - do tego prowadzi pójście na całość w religii, a nie uprawianie prowizorki.

Jednak większość ludzi po prostu żyje i chce żyć normalnie, w spokoju i nie dostaje bzika na punkcie wiary.
I nie jest to ich wina, bo taka ludzka natura.


Pt paź 02, 2020 12:08
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Przestan sekciarsko manipulować i przyrównywać wybory Osoby Boskiej do wyborów stworzeń - rajskich i zwykłych śmiertelników.

Ta "Boska Osoba"(jak ją nazywasz) wyzbyła się swojej boskości i stała się mniejsza od aniołów. Była też w pełni Synem Człowieczym, doświadczanym w tym co i my. Jak napisano.. Kto będzie sądził świat? Człowiek-Jezus.
Sysydlaczek napisał(a):
Znowu, przestań manipulować. Jezus jako Bóg doskonale wiedział co robi i dlaczego. A jeśli chodzi o "rezultaty" , to rzeczywiście - to co "Adam popsuł" nie naprawił Jezus tutaj na Ziemi prawie wcale.

Nie naprawił?? "Kto otwarł bramę i usunął ze straży anioły?" To znaczy kto nam przywrócił życie dla naszego ducha? Nie taki był cel, nie po to przyszedł?
Sysydlaczek napisał(a):
Poza tym konsekwencje jakie przyszły na świat za jednorazowy błąd Adamowych wymyślił i zesłał Bóg. Adam nie był Bogiem, żeby sprawić że Ziemia stała się taka, jaką stała.

To co dziś oglądamy top konsekwencje jego wyboru, chciał poznać zło? Bóg mu to dał.
Sysydlaczek napisał(a):
I jak widać nie potrafisz wyjaśnić tej głupoty, by za jakość stworzenia winić stworzenie.

Naprawdę uważasz że powinien Adamowi się sprzeciwić? Chciał, wybrał to mu zostało to dane, proste?
Sysydlaczek napisał(a):
Jednak większość ludzi po prostu żyje i chce żyć normalnie, w spokoju i nie dostaje bzika na punkcie wiary.
I nie jest to ich wina, bo taka ludzka natura.

Tak, jest grzeszna...myślisz że Bóg o tym wszystkim nie wiedział? Rodzimy się w świecie dobra i zła i za nic nie damy sobie powiedzieć że to chwilowe, wciąż sami decydujemy o swoich wyborach nie chcąc Mu zaufać.
PS. Myślisz że droga którą kroczyło niewielu przed Jezusem(ST) się zmieniła, stała się szersza?
Dlaczego wciąż posądzasz mnie o sekciarskie manipulowanie? To że ja patrzę inaczej nie znaczy że gorzej lub że Ty musisz tak samo...nie rozumiem

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 12:41
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Alus napisał(a):
JA SIE NARODZIŁEM - nie zesłał Mnie Ojciec jako zadośćuczynienie.

Czyżby? Chyba Cie fantazja poniosła, wpychając swoje słowa Jezusowi.

Ja się na to narodziłem - Ewangelia wg św Jana (18, 37) - zanim zaczniesz kwestionować wyszukaj.


Pt paź 02, 2020 12:47

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Alus napisał(a):
"Poncjusz Piłat zrobił to co Bóg zamierzył"

Nie!
"/.../Co ręka Twoja, i myśl zamierzyły"!
Poganie, pokolenia Izraela i wielu, wielu innych uczynili, co "ręka i myśl" Boża zamierzyły!
Dostrzegasz różnicę?

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Pt paź 02, 2020 14:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Saqura napisał(a):
Ta "Boska Osoba"(jak ją nazywasz) wyzbyła się swojej boskości i stała się mniejsza od aniołów. Była też w pełni Synem Człowieczym, doświadczanym w tym co i my. Jak napisano.. Kto będzie sądził świat? Człowiek-Jezus.

Nie wiedziałem, że jesteś heretyczką uważającą, że Jezus nie miał na Ziemi natury boskiej, przez co Jego status był niższy od Aniołów. Ale nawet jeśli tak było jak piszesz to Twoja manipulacja odnośnie porównywania stopnia wolności i świadomości wyborów Jezusa do wyborów innych śmiertelników nadal pozostaje manipulacją. Bo porównujesz wybory Jezusa, który sam mówił, że wie skąd przychodzi i dokąd idzie (który śmiertelnik to wie?), dokonywał cudów, chodził po wodzie i ujarzmiał żywioły.
Cytuj:
Nie naprawił?? "Kto otwarł bramę i usunął ze straży anioły?" To znaczy kto nam przywrócił życie dla naszego ducha? Nie taki był cel, nie po to przyszedł?

Jaka brama, jakie straże. Mówisz o prawdach wiary, w które większość świata nie wierzy. Mówisz o kwestiach, które niektórzy wkładają między bajki.
Jeśli chodzi o realne konsekwencje czyli np. zepsucie świata to nic się nie zmieniło.

Adaś - chłoptaś z Raju sprowokował Boga, żeby zesłał na świat wojnę i cierpienie. Syn Boży Odkupił Świat od decyzji swego Ojca - ale to odkupienie pozostaje tylko w sferze wiary, natomiast na Ziemi zmieniło się tylko to, że powstał Kościół.


Cytuj:
To co dziś oglądamy top konsekwencje jego wyboru, chciał poznać zło? Bóg mu to dał.

Nie, to co dziś oglądamy to konsekwencje decyzji Boga, który po wpadce Rajskich urządził świat według własnej woli, obciążając swoją decyzją wszystkie pokolenia ludzkie.
Adam, podobnie jak Jezus jest tylko kozłem ofiarnym, który według logiki teologii i tej religii ma odciążać Boga za zło w świecie.
Ogólnie ta religia i teologia jest jedną wielką próbą zdjęcia z Boga odpowiedzialności za to co stworzył. Bo zawsze znajdzie się winny - albo Adam, albo diabeł, a jak już diabeł nie daje rady - to się babę posyła.
Robicie z Boga tchórza, który chowa się za pachołków od brudnej roboty, którzy rzekomo poprzez swoje nieposłuszeństwo wobec Niego, są winni decyzji Boga co do losów świata.



Cytuj:
Naprawdę uważasz że powinien Adamowi się sprzeciwić? Chciał, wybrał to mu zostało to dane, proste?

Adam nie chciał zepsucia wszystkich pokoleń ludzkich, nie chciał zepsucia świata więc nie kłam, że dostał to, co chciał. Bo dostał o wiele więcej i to z nawiązką i nie on tylko wszyscy ludzie - zbiorowo. Dalej nie potrafisz wyjaśnić głupoty, by za jakość stworzenia winić stworzenie. Sama pisałaś, że jakość stworzenia była dobra. Wskutek decyzji Boga, stworzenie jest po dziś dzień zepsute, obciążone cielesną naturą.

Cytuj:
wciąż sami decydujemy o swoich wyborach nie chcąc Mu zaufać.

Bo tacy zostaliśmy stworzeni. Ciężko zaufać komuś, kto za to, że nie jesteś wstanie kochać Go i bliźnich tak jak On sobie tego życzy, wtrąca Cię na wieki w otchłań piekielną.

Cytuj:
PS. Myślisz że droga którą kroczyło niewielu przed Jezusem(ST) się zmieniła, stała się szersza?

To niech Kościół przestanie mamić ludzi nadzieją i niech mówi w Kościołach, gdzie tylko około 30% ludzi uczęszcza do Eucharystii, że pozostali, gdyby dzisiaj umarli poszliby natychmiast do piekła. Czemu tego nie mówią i nie uświadamiają ? Bo szybko ludzie zweryfikowali by slogan "Jezus Cię kocha" ? No i Kościoły opustoszały by o wiele szybciej, taca by się skończyła.


Cytuj:
Dlaczego wciąż posądzasz mnie o sekciarskie manipulowanie?

Już w samym tym pytaniu dopuszczasz się manipulacji. Bo o sekciarską manipulacje posądziłem Cię raz. Drugi raz tylko o samą manipulację. Więc nie posądzałem Cię wciąż tylko jeden raz i uzasadniłem już dlaczego.
A posądziłem też dlatego, bo wiem, jak ludźmi łatwo jest manipulować. W szczególności w sprawach religijnych - mamić ludzi można bardzo łatwo. A mamienie ludzi bardzo mi się nie podoba.
Ponad to rozmawiasz ze mną jak kaznodzieja, odpowiadając mi często wyuczonymi schematami. A wiem, że kaznodziejskie gadanie nie raz bierze ludzi pod szpic, manipuluje. Jestem na to wyczulony.

Alus napisał(a):
Ja się na to narodziłem - Ewangelia wg św Jana (18, 37) - zanim zaczniesz kwestionować wyszukaj.


A gdzie są Jego słowa - "nie zesłał Mnie Ojciec jako zadośćuczynienie" - czy to tylko Twoja luźna interpretacja??
Bo "Ja się na to narodziłem" może równie dobrze oznaczać, że narodziłem się na zadośćuczynienie i przytoczony przeze mnie Izajasz, do którego się oczywiście nie odniosłaś to potwierdza.


Pt paź 02, 2020 15:48
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Nie wiedziałem, że jesteś heretyczką uważającą, że Jezus nie miał na Ziemi natury boskiej, przez co Jego status był niższy od Aniołów

Od kiedy to stałeś się takim obroncą ortodoksji?

Jezus rzecz jasna wyzbył się swojej boskiej chwały natomiast chodząc po ziemi był w pełni Bogiem


Pt paź 02, 2020 16:28

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Alus napisał(a):
Takie spychanie na Boga towarzyszy ludziom przez wieki - pijany, czy naćpany młodzik zabija w wypadku samochodowym ludzi, większość reaguje wola Boga.
Jak w takim razie jak tłumaczysz słowa Pisma Św.:
Dzieje Apostolskie. 4. 27-28:
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły." ?

Uważasz, że autor Pisma obarczył "wolą Boga" coś, co nią nie było? Pismo Św. stwierdza nieprawdę?


Pt paź 02, 2020 16:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Ciężko zaufać komuś, kto za to, że nie jesteś wstanie kochać Go i bliźnich tak jak On sobie tego życzy, wtrąca Cię na wieki w otchłań piekielną.

Zostałeś zwerbowany przez szatana, że głosisz takie brednie? Czy może jedynie nie rozumiesz Ewangelii?

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt paź 02, 2020 19:24
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Żadnego szatana nie znam, werbunku nie było. Konszachtami z szatanem mnie nie strasz, na emocjach nie graj. A Ty pojmujesz Ewangelię ?

Cytuj:
Ten, kto we Mnie nie trwa, zostanie wyrzucony jak winna latorośl i uschnie. I zbiera się ją, i wrzuca do ognia, i płonie.

J 15,6

Cytuj:
Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego
J 14,21
A więc umiłowani są jedynie ci, którzy zachowują przykazania, przez co trwają w miłości Chrystusowej. Reszta spłonie, w ogniu.

Więc wykaż, gdzie w cytowanym przez Ciebie moim zdaniu wyczułeś brednię i dlaczego tak uważasz.


Pt paź 02, 2020 20:13
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Więc wykaż, gdzie w cytowanym przez Ciebie moim zdaniu wyczułeś brednię i dlaczego tak uważasz.

No przecież w J15,5 Jezus stwierdził, że bez Niego nic uczynić nie możemy. Tak więc nie można mówić, że Bóg potępia kogoś dlatego, że ów ktoś czegoś nie potrafi, skoro doskonale o tym wie.
To człowiek decyduje o tym, czy skorzysta z Bożej łaski, która jest w Jezusie Chrystusie, czy też zignoruje ją próbując zadowolić Boga w oparciu o własne siły. Zatem to człowiek sam skazuje się na potępienie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt paź 02, 2020 21:19
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
To co napisałeś jest absurdalne. Najpierw piszesz, że Bóg nie potępia kogoś dlatego, że czegoś nie potrafi, po czym stwierdzasz, że człowiek sam siebie skazuje na potępienie. Jak człowiek, niezdolny do wiary i wypełniania radykalnych wymogów Ewangelii może w tym kontekście sam siebie potępiać ? Potępia go Bóg, bo człowiek ten nie spełnił oczekiwań na niego narzuconych. I to potwierdza Ewangelia.

Poza tym ta Boża łaska jakaś słaba jest, skoro niektórzy święci co tydzień się spowiadali, a zwykli śmiertelnicy to co mają powiedzieć ? Uprawiać teatr trzeba, no nie ?


Pt paź 02, 2020 21:31
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1384
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Bóg daje łaskę pokornym. Człowiek pyszny będzie "uprawiał teatr". Nic mu to jednak nie pomoże i nie zrobi dobrego wrażenia na Stwórcy.
Tylko Jezus Chrystus jest wybawieniem dla człowieka pogrążonego w grzechu. Co więcej, jest On sprawcą i dokończycielem naszej wiary. Jego brzemię jest lekkie, a jarzmo słodkie.

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Pt paź 02, 2020 22:06
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Jedyne zdanie jakie z siebie wydusiles jest to, że "człowiek pyszny będzie uprawiał teatr". Reszta to religijne aratorstwo, którego się naczytales i wklejasz jak robot.
Ale nawet to jedyne własne zdanie, które udało Ci się przekazać jest płytką diagnozą. Nieskończenie skomplikowane losy ludzkie, konstrukcje psychiczne skwitiwałeś jednym, banalnym - ludzie pyszni. Ale taka właśnie jest ta religia, uczy swych wyznawców myślenia jednowymiarowego i dzielenia świata na wierzących i samych sobie winnych grzeszników. I wcale mnie to nie dziwi bo Biblia nie bawi się w psychologizowanie. Tutaj mądrością jest tępy podział. Kto uwierzy będzie zbawiony, kto nie uwierzy, potępiony. Alleluja i do przodu.


So paź 03, 2020 5:37
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Believing napisał(a):
Whispernight napisał(a):
Dzieje Apostolskie. 4. 27-28.
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły."
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=381

Rodzi się pytanie, jaki ojciec wydaje własne dziecko na śmierć? Katorżniczą śmierć.
Z ludzkiego punktu widzenia to znęcanie się nad dzieckiem ze śmiertelnym skutkiem. I robi to "kochający" ojciec. Niepojęte!

Fragment Dz.A 4. 27-28. przede wszystkim świadczy o tym, że Bóg jest bezpośrednim sprawcą zła, wedle własnej woli! To jest w tym najgorsze.
Bo "Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, uczynili to, co Bóg zamierzył"!
Nie są źli sami z siebie, ale z zamiaru Boga!

To dokładnie tak, jak z tym "znęcaniem się" nad Faraonem Egipskim, gdzie sam Bóg utwardza serce Farona, aby ten nie uległ, a w rezultacie czego, Bóg zsyła plagi na Egipcjan!
Czyste zło, lecz nie przez to że ktoś jest zły, ale przez wolę samego Boga! Dz. A 4. to potwierdzają!


Czy nie zauważyłeś, że Bóg "znęca się " nad pysznymi, panami świata, którzy są postrachem ludu, a prawda jaką głoszą jest jedyną i słuszną?

Są źli do szpiku kości, pałając rządzą władzy, stawiając siebie na miejscu Boga. Mogli wybrać inaczej, ale ze strachu przed utratą urzędu, strachu przed zwierzchnikami, wybrali co wybrali.

Odpowiedz sobie, tak szczerze, czy gdybyś był na miejscu Boga, to oddałbyś dla ratowania ludzkości swojego syna?

Puenta
"Oddaj cesarzowi to co cesarskie, a Bogu to co boskie".

P.S. W moim życiu Bóg okazał mi swoją miłość i łaskę. Podobnie jak w życiu Tamar, Rut, Batszeby, Miriam, Joanny, Zuzanny, Marii Magdaleny.
I jak mówią jezuici - Ad maiorem dei gloriam!


So paź 03, 2020 6:47
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL