Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz kwi 18, 2024 3:31



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg to Jahwe Jezus, Duch Św, dla muzułmanów Allah - ten sam, który we wszystkich Księgach tych religii napomina Miłosierdzia pragnę nie ofiary.

To dlaczego religie które wymieniłaś powyżej, czyli cała ta "trójca świta", czyli judaizm, chrześcijaństwo i islam, postępują wręcz odwrotnie?
Skoro ów Bóg tak bardzo napomina miłosierdzia w tych Księgach, to czy uczeni w pismach są upośledzeni umysłowo, czy aż tak skrajnie zdegenerowani politycznie i mentalnie, że jedyne co im wychodziło to czystki etniczne i ludobójstwa?

No przedziwna sytuacja Alus... Bóg nawołuje do miłosierdzia, a ludzie tłuką się wzajemnie, w imię Boże. :shock:

Czy jednak co bardziej prawdopodobne Alus, zupełnie pomijasz te fragmenty z Biblii, które z miłosierdziem nie mają za wiele wspólnego?

Bo wszystkie te dusze obdarzone zostały wolną wolą i postępują wedle własnej optyki, a często Bóg służy im jedynie jako narzędzie do przeprowadzania pomysłów.
Zdegenerowanie ani uczonych w piśmie, ani duchownych - ostatnia fala przemocy seksualnej w KK na świecie obrazuje to. Podobnie jak mordowanie w imię Allaha, a de facto dla własnej władzy i korzyści majątkowych.
Przedziwna sytuacja :(


Wt wrz 22, 2020 6:56
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Ponieważ kolekcjonuję dobre uczynki nie wywaliłem niektórych postów do kosza i nie obdarowałem niektórych użytkowników ostrzeżeniami. Proszę nie nadużywać cierpliwości modów.
Posty na temat apokryfów zostały przeniesione tutaj: viewtopic.php?f=1&t=2145&view=unread#unread

_________________
ksiądz


N wrz 27, 2020 14:02
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4590
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight, dostajesz ostrzezenie za zaśmiecanie wątku przez cytaty, które nie są związane z tematem

_________________
ksiądz


Śr wrz 30, 2020 11:11
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Cytaty nie mają nic wspólnego z tematem?! Dobre sobie...

Z jednej strony głosi się bezgraniczną miłość Boga do ludzi, stąd Ofiara Jezusa, a z drugiej strony, sam Bóg na stronach Ksiąg Starego Testamenty, sieje zniszczenie i nakazuje bezwzględną nienawiść wobec narodów, które akurat pojawiły się na drodze narodu wybranego!

I Ty masz jeszcze czelność drogi moderatorze mówić, że nie ma to nic wspólnego z tematem?
Spoko... rozumiem, że jest to bardzo niewygodny temat, ale skoro uznaliście sobie ST za Pisma jakkolwiek rozumieć, "natchnione", to będziecie się musieli odnosić do tekstów w nich zawartych.

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Śr wrz 30, 2020 11:51
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Z jednej strony głosi się bezgraniczną miłość Boga do ludzi, stąd Ofiara Jezusa,

Bezgraniczną ? Pamiętasz jakie warunki swojej miłości stawiał Jezus przed złożeniem z siebie ofiary?
Cytuj:
Jezus powiedział do swoich uczniów: Kto ma przykazania moje i zachowuje je, ten Mnie miłuje. Kto zaś Mnie miłuje, ten będzie umiłowany przez Ojca mego,
J 14,21

Ostatnio gdzieś przeczytałem takie mniej więcej zdanie:
Bóg tak umiłował świat, że tych którzy Go nie kochają według Jego oczekiwań - przeznacza na wieczne potępienie.

W tej sytuacji pocieszające jest jedynie to, że tutaj, na Ziemi deszcz i słońce pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych ... tutaj na Ziemi, Bóg pomaga i wspiera każdego indywidualnie, na swój sposób - niezależnie od wiary, uczynków itd.


Śr wrz 30, 2020 17:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Bóg tak umiłował świat, że tych którzy Go nie kochają według Jego oczekiwań - przeznacza na wieczne potępienie.

Zatem nie mamy do czynienia z miłością, tylko czystą patologią!
Miłości nie można nauczyć, wyuczyć się, czy zwyczajnie zażądać, i jako taka, jest całkowicie poza kontrolą człowieka.
Każda inna forma "wymuszenia" miłości, to jest PA-TO-LO-GIA!
:)

Sysydlaczek napisał(a):
W tej sytuacji pocieszające jest jedynie to, że tutaj, na Ziemi deszcz i słońce pada na sprawiedliwych i niesprawiedliwych

Bardzo ładna metafora Sysydlaczek, choc osobiście nie za bardzo jestem w stanie dostrzec w niej jakiekolwiek "pocieszenie"...?

Czy będąc osobą sprawiedliwą, miałoby mnie pocieszyć, że deszcz pada również na niesprawiedliwych?
Pocieszenie w cudzej krzywdzie?
...słabo trochę.

A jeśli uważasz owe "pocieszenie" w takiej kwestii, że wszyscy tj. sprawiedliwi i niesprawiedliwi, otrzymują po równo, no to właśnie nie otrzymują po równo... bo istnieje niesprawiedliwość.

Sysydlaczek napisał(a):
tutaj na Ziemi, Bóg pomaga i wspiera każdego indywidualnie, na swój sposób

A to ciekawe. W jaki sposób przebiega owa pomoc?
Poprzez wsparcie finansowe i ogólny dobrobyt, czy szeroko rozumianą "opiekę medyczną"?

Nigdy tego nie rozumiałem, dlaczego ludzie pojmują w tak kuriozalny sposób pojęcie
"opieki Boskiej"?

Ale może dla szerszego wyjaśnienia, podam kilka przykładów:

Księga Wyjścia. 4. 11.
"I rzekł Pan do niego: Kto dał człowiekowi usta? Albo kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo ślepym? Czyż nie Ja, Pan?"
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-2-4.htm

Powtórzonego Prawa. 32. 39.
"Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać."
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-5-32.htm

Izajasza. 45. 7.
"Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."
http://tanach.leszek-kwiatkowski.eu/index-12-45.htm

I na koniec, absolutnie "najciekawszy" przykład:

Dzieje Apostolskie. 4. 27-28.
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły."
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=381

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Cz paź 01, 2020 13:36
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Dzieje Apostolskie. 4. 27-28.
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły."
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=381

Rodzi się pytanie, jaki ojciec wydaje własne dziecko na śmierć? Katorżniczą śmierć.
Z ludzkiego punktu widzenia to znęcanie się nad dzieckiem ze śmiertelnym skutkiem. I robi to "kochający" ojciec. Niepojęte!


Cz paź 01, 2020 16:00

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Believing napisał(a):
Whispernight napisał(a):
Dzieje Apostolskie. 4. 27-28.
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły."
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=381

Rodzi się pytanie, jaki ojciec wydaje własne dziecko na śmierć? Katorżniczą śmierć.
Z ludzkiego punktu widzenia to znęcanie się nad dzieckiem ze śmiertelnym skutkiem. I robi to "kochający" ojciec. Niepojęte!

Fragment Dz.A 4. 27-28. przede wszystkim świadczy o tym, że Bóg jest bezpośrednim sprawcą zła, wedle własnej woli! To jest w tym najgorsze.
Bo "Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, uczynili to, co Bóg zamierzył"!
Nie są źli sami z siebie, ale z zamiaru Boga!

To dokładnie tak, jak z tym "znęcaniem się" nad Faraonem Egipskim, gdzie sam Bóg utwardza serce Farona, aby ten nie uległ, a w rezultacie czego, Bóg zsyła plagi na Egipcjan!
Czyste zło, lecz nie przez to że ktoś jest zły, ale przez wolę samego Boga! Dz. A 4. to potwierdzają!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Cz paź 01, 2020 17:30
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Cytuj:
Rodzi się pytanie, jaki ojciec wydaje własne dziecko na śmierć? Katorżniczą śmierć.
Z ludzkiego punktu widzenia to znęcanie się nad dzieckiem ze śmiertelnym skutkiem. I robi to "kochający" ojciec. Niepojęte!

A to "dziecko", które samo o sobie mówi JA JESTEM - tak przedstawia sie Bóg - mówi o sobie JA SIE NA TO NARODZIŁEM I NA TO PRZYSZEDŁEM NA ŚWIAT, BY DAĆ ŚWIADECTWO PRAWDZIE.
JA SIE NARODZIŁEM - nie zesłał Mnie Ojciec jako zadośćuczynienie.

Cytuj:
Bo "Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, uczynili to, co Bóg zamierzył"!
Nie są źli sami z siebie, ale z zamiaru Boga!

To dokładnie tak, jak z tym "znęcaniem się" nad Faraonem Egipskim, gdzie sam Bóg utwardza serce Farona, aby ten nie uległ, a w rezultacie czego, Bóg zsyła plagi na Egipcjan!
Czyste zło, lecz nie przez to że ktoś jest zły, ale przez wolę samego Boga! Dz. A 4. to potwierdzają!

"Poncjusz Piłat zrobił to co Bóg zamierzył" - czemu zatem Piłat umył ręce, deklarując "nie jestem winien krwi", chyba jednak we własnym sumieniu wiedział, że to on powodowany strachem o własną skórę, wbrew swemu przekonaniu wydał rozkaz.
Bóg jedynie wiedział, co uczyni Piłat, a to zasadnicza różnica - wiedzieć, a sprawić.
Odczytywanie ST przypisującemu Bogu cechy ludzkie, niczym nie różni sie od mitologii greckiej czy egipskiej, w których bogowie prezentowali wady ludzkie.
Dziwne, że w XXI w na obecnym etapie nauki, ludzie odczytują zapisy ST literalnie, na poziomie twórców mitów.


Pt paź 02, 2020 7:46

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1439
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Alus napisał(a):
Bóg jedynie wiedział, co uczyni Piłat, a to zasadnicza różnica - wiedzieć, a sprawić.
W ten sposób odcinasz się od wyraźnego brzmienia Pisma Św.


Pt paź 02, 2020 7:56
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Swołocz napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg jedynie wiedział, co uczyni Piłat, a to zasadnicza różnica - wiedzieć, a sprawić.
W ten sposób odcinasz się od wyraźnego brzmienia Pisma Św.

Zapominasz zapisu w Ewangelii jak to żona Piłata prosiła go o ułaskawienie - Nie miej nic do czynienie z tym Sprawiedliwym, bo dzisiaj we śnie wiele nacierpiałam sie z jego powodu - zwyciężył strach przed groźbami kapłanów, że na wypadek ułaskawienia Jezusa doniosą cezarowi o jego niesubordynacji.
Takie spychanie na Boga towarzyszy ludziom przez wieki - pijany, czy naćpany młodzik zabija w wypadku samochodowym ludzi, większość reaguje wola Boga.


Pt paź 02, 2020 8:14
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Swołocz napisał(a):
Alus napisał(a):
Bóg jedynie wiedział, co uczyni Piłat, a to zasadnicza różnica - wiedzieć, a sprawić.
W ten sposób odcinasz się od wyraźnego brzmienia Pisma Św.

"Adamie gdzie jesteś?" Czy według Ciebie to pytanie zadane przez Boga znosi Jego wszechwiedzę?

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 8:16
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Alus napisał(a):
JA SIE NARODZIŁEM - nie zesłał Mnie Ojciec jako zadośćuczynienie.

Czyżby? Chyba Cie fantazja poniosła, wpychając swoje słowa Jezusowi.

Cytuj:
Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem, jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy

Iż 53,10

Dla mnie jakąś niepojętą durnotą jest obarczanie winą i odpowiedzialnością za jakość stworzenia - samo stworzenie.
Ale tak to chyba działa jak ważniejsze jest lizusostwo i adwokatowanie Bogu od solidarności z własnym gatunkiem.


Pt paź 02, 2020 8:36
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Czyżby? Chyba Cie fantazja poniosła, wpychając swoje słowa Jezusowi.

Cytuj:
Spodobało się Panu zmiażdżyć Go cierpieniem, jeśli On wyda swe życie na ofiarę za grzechy

Tam widnieje słowo "jeśli" więc nawet będąc tutaj miał wybór, własny wybór, o czym świadczą również te słowa:"za to, że Siebie na śmierć ofiarował "Iz.53,12"Wtedy rzekłem: Oto idę"Hebr.10,7
Sysydlaczek napisał(a):
Dla mnie jakąś niepojętą durnotą jest obarczanie winą i odpowiedzialnością za jakość stworzenia - samo stworzenie.

Jakość stworzenia była dobra. Można winić kogoś za dar wolnego wyboru? :roll:

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Pt paź 02, 2020 8:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
No i co zmienia słowo "jeśli".? Panu spodobało się zmiażdżyć Go cierpieniem na ofiarę za grzechy tak czy siak. A czy pamiętasz słowa modlącego Jezusa - jeśli chcesz zabierz ode mnie ten kielich? Widać, nie chciał.

Dar wolnego wyboru w sposób nieunikniony prowadzi do zepsucia, bo stworzenie ma to do siebie, że chce z wolności korzystać jak chce, czyli bez ograniczeń - tak jak państwo Adamowie. Po prostu jako istoty pierworodne chcemy różnych rzeczy doświadczać.
Nie mam jakiejś wielkiej potrzeby winić Boga za to, że jest kreatorem wszystkiego włącznie ze złem. Przyjmuje ten fakt i staram się zruzumiec, dlaczego tak chcial. Ale jak ktoś mi zaczyna wmawiać, że ja ponoszą odpowiedzialność za swoją bezsilność wobec grzeszków, strasząc piekłem to wtedy mówią hola hola, nie rozpędzaj się z wyrokowaniem.


Pt paź 02, 2020 9:12
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL