Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 22:37



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
To przyznasz, że teza jakoby świat został stworzony dla chwały Bożej jest kretyńska, czy nie? Będziesz dalej lawirowal i uprawiał małpie uniki?
Jejku! Teza św. Bonawentury jest jasna – Bóg stworzył świat, aby udzielić temu światu swojej chwały. A nie po to, żeby świat go chwalił. Natomiast teza Whispernighta jest taka, że szatan podpuścił Boga, a Bóg dla dowiedzenia, że ma rację – sprowadził na Hioba nieszczęście. To są zupełnie różne postulaty.


Śr paź 07, 2020 10:53
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Przeoczyłeś, że Bonawentura pisał też o ukazaniu chwały. Czyli, po to żeby komuś coś udowodnić.

Stawiam tezę, że Zefciu ma zdolność rozdwajania myślenia.
Mamy dwie podobne tezy. Jedną Zefciu zrugal jako kretynską. Drugą, jako, że pochodzi ze świętych źródeł przyjmuje jako właściwą.
Ocenę tego pozostawiam szacownemu audytorium.


Śr paź 07, 2020 11:09
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Przeoczyłeś, że Bonawentura pisał też o ukazaniu chwały. Czyli, po to żeby komuś coś udowodnić.
Rany!
Sytuacja pierwsza: robię obiad dla kochanej osoby. W ten sposób okazuję jej moje uczucia i pozwalam jej korzystać z efektów mojej pracy.
Sytuacja druga: ktoś mnie podpuszcza, że nie umiem zrobić jakiegoś dania. Więc robię to danie, żeby pokazać chamowi, że się mylił, bo mi wszedł na ambicję.

To są różne sytuacje. Tylko w tej drugiej określiłbym, że „robię coś, żeby komuś coś udowodnić”.
Cytuj:
Drugą, jako, że pochodzi ze świętych źródeł przyjmuje jako właściwą.
Wiesz dobrze, że św. Bonawentura nie jest moim świętym. A KKK nie jest moim katechizmem. Mógłbym zatem, równie dobrze, zrugać te teksty. Ale nie mam tendencji do doszukiwania się na siłę herezji u katolików. Zatem przedstawiam, jak tę wypowiedź rozumiem.


Śr paź 07, 2020 11:25
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
W jednej i drugiej sytuacji chodziło o zrobienie obiadu. Z tym, że w tej drugiej Hiob był tylko przystawką.


Śr paź 07, 2020 11:32
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
W jednej i drugiej sytuacji chodziło o zrobienie obiadu.
Ale dyskutujemy tutaj o celu, a nie o czynie.
Cytuj:
Z tym, że w tej drugiej Hiob był tylko przystawką.
Fajna metafora, tylko nie wiadomo, co wnosi do dyskusji.


Śr paź 07, 2020 11:33
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
No właśnie. I zarówno w historii Hioba jak i stworzeniu świata jednym z celów było udowodnienie komuś czegoś.


Śr paź 07, 2020 12:00
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
No właśnie.
Co właśnie? Właśnie dyskutujesz nie na temat? Właśnie nie wiadomo, co Twoje wypowiedzi wnoszą?
Cytuj:
I zarówno w historii Hioba jak i stworzeniu świata jednym z celów było udowodnienie komuś czegoś.
Natomiast celem Sysydlaczka najwyraźniej nie jest udowodnienie komuś czegoś, bo po prostu powtarza on swoją tezę, nie przedstawiając żadnych dowodów.


Śr paź 07, 2020 12:21
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
No właśnie. I zarówno w historii Hioba jak i stworzeniu świata jednym z celów było udowodnienie komuś czegoś.

Komu? Komu Bóg zechciał cokolwiek udowodnić poprzez stworzenie wszechświata skoro tylko On jedyny posiada życie i nieśmiertelność, jako jedyny istnieje od czasów niezmierzonych, wiec nie rozumiem komu miał co udowadniać?? Nielogiczne..

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Śr paź 07, 2020 12:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Najwyraźniej nawet nie wiecie w co wierzycie.


Śr paź 07, 2020 13:10
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Najwyraźniej nawet nie wiecie w co wierzycie.
A może być tak zaczął argumentować? Bo takie teksty jak powyżej, niczego do dyskusji nie wnoszą, a jednocześnie są krzywdzące dla wierzących.


Śr paź 07, 2020 13:12
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Zefciu, coś się zrobił taki delikatny. Ty mi tutaj podwaliny pod osta nie szykuj, cwaniaczku. No mi po prostu ręce opadają jak daleko posuwacie się w adwokatowaniu Bogu, dbaniu o Jego imię i podlizywanie się Mu.
Twierdzicie, że Bóg niczego nikomu nie musi udowadniać. A czym byla ofiarą krzyżowa? Czym jest odkupienie? Nie jest udowodnieniem, że Jam jest Pan, zwycięzca?
Albo ten fragment z Izajasza, nie udowadnia, kto tu rządzi?

Cytuj:
Jam jest ten, który niweczy znaki wróżów i wykazuje głupotę wieszczków, wstecz odrzuca mędrców i wiedzę ich czyni głupstwem, (26)(27) To Ja mówię otchłani wód: Wyschnij! i wysuszam twoje rzeki. (28) Ja mówię o Cyrusie: Mój pasterz, i spełni on wszystkie moje pragnienia, mówiąc do Jeruzalem: Niech cię odbudują!, i do świątyni: Wznieś się z fundamentów! potwierdza mowę swojego sługi i spełnia radę swoich wysłanników. To Ja mówię Jeruzalem: Będziesz zaludnione, i miastom judzkim: Będziecie odbudowane. Ja podniosę je z ruin.
Iż 45,25-29


Śr paź 07, 2020 13:30
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Ty mi tutaj podwaliny pod osta nie szykuj, cwaniaczku.
Daruj sobie. Gdybym chciał, żebyś dostał osta, to bym zgłosił Twój post. A ja wręcz przeciwnie – sugeruję Ci, abyś sobie darował jazdy personalne, zanim wjedzie moderacja.
Cytuj:
No mi po prostu ręce opadają jak daleko posuwacie się w adwokatowaniu Bogu, dbaniu o Jego imię i podlizywanie się Mu.
„Argument” czysto emocjonalny. Naprawdę liczysz, że taki tekst sprawi, że jakiś chrześcijanin się zawstydzi, że jest za bardzo wierny Bogu?
Cytuj:
Twierdzicie, że Bóg niczego nikomu nie musi udowadniać. A czym byla ofiarą krzyżowa? Czym jest odkupienie? Nie jest udowodnieniem, że Jam jest Pan, zwycięzca?
Jest po prostu zwycięstwem. Zwycięstwem dokonanym „dla nas, ludzi i dla naszego zbawienia”.
Cytuj:
Albo ten fragment z Izajasza, nie udowadnia, kto tu rządzi?
Ale przecież nikt nie kwestionuje faktu, że Bóg rządzi.


Śr paź 07, 2020 13:49

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
No to czemu nie wytykasz niespójności i niedoskonałości Objawienia

Robię to notorycznie, i tak się całkiem przypadkiem składa, że temat "Ofiary Jezusa", jest bardzo dobry, aby wykazać przeogromny dysonans, pomiędzy "Miłościwym Bogiem i Ofiarą odkupienia za grzech, a przyczyną owego grzechu.

Podałem przykłady z różnych Ksiąg, że tak dobro, jak i zło, pochodzi od Boga... ale oczywiście ta kwestia została pominięta, jak i z miejsca otrzymałem 2 osty, z tytułu pisania nie na temat! :)
:brawo:
Spoko, przywykłem...

zefciu napisał(a):
No właśnie o tym jest ta księga. Stanowi ona dyskusję odwiecznego pytania o przyczynę cierpienia.

A ja odnoszę nieodparte wrażenie, że w kolejnych Księgach, nieco lepiej zobrazowano "przyczynę".

1)
Księga Wyjścia. 4. 11.
"I rzekł Pan do niego: Kto dał człowiekowi usta? Albo kto czyni go niemym albo głuchym, widzącym albo ślepym? Czyż nie Ja, Pan?"

2)
Powtórzonego Prawa. 32. 39.
"Patrzcie teraz, że to Ja, Ja jestem A oprócz mnie nie ma boga. Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać."

3)
Izajasza. 45. 7.
"Ja tworzę światłość i stwarzam ciemność, Ja przygotowuję zarówno zbawienie, jak i nieszczęście, Ja, Pan, czynię to wszystko."

4)
Dzieje Apostolskie. 4. 27-28.
"Zeszli się bowiem rzeczywiście w tym mieście przeciw świętemu Słudze Twemu, Jezusowi, którego namaściłeś, Herod i Poncjusz Piłat z poganami i pokoleniami Izraela, aby uczynić to, co ręka Twoja i myśl zamierzyły."

Stąd moja teza, że Bóg jest przyczyną cierpienia! Mówiąc wprost, Bóg jest zły!

W tym temacie, wpierw podałem powyższe przykłady, a dopiero później padł przykład Hioba, gdzie Bóg z własnej woli (patrz przykłady powyżej ;)), zezwala Szatanowi gnębić Hioba!

Dostatecznie piszę w języku polskim, czy jednak nadal wyczuwasz u mnie dialekt mandaryński?

zefciu napisał(a):
Jednak nawet negatywne postaci w tej księdze nie stawiają takiej kretyńskiej tezy, że cierpienie istnieje, bo Bóg ktoś komuś musi udowodnić.

To było tylko luźne nawiązanie do tekstu Zefciu.
Moja teza dokładnie brzmi: Bóg jest przyczyną cierpienia, i powodem zła!

zefciu napisał(a):
Taki pogląd wyznają Świadkowie Jehowy i Whispernight tylko.

Nie tylko! :D
I sataniści jeszcze, i inni Lucyferianie, Kainici, i Ch.G.W kto jeszcze?
A jakby co, to po godzinach dorabiałem w Z.O.M.O, no i mój dziadek był w Wermachcie.

Ach ta erystyka, jest nieoceniona w dyskusji...

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Śr paź 07, 2020 15:16
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Robię to notorycznie
Jakoś to ginie w potoku bredni. Proponuję robić to nie tylko notorycznie, ale również wyłącznie.
Cytuj:
Podałem przykłady z różnych Ksiąg, że tak dobro, jak i zło, pochodzi od Boga... ale oczywiście ta kwestia została pominięta, jak i z miejsca otrzymałem 2 osty, z tytułu pisania nie na temat!
To została pominięta, czy dostałeś osty?
Cytuj:
A ja odnoszę nieodparte wrażenie, że w kolejnych Księgach, nieco lepiej zobrazowano "przyczynę".
W jakich kolejnych? Chronologicznie? Alfabetycznie? Według porządku tradycyjnego w Piśmie Świętym? W tym jest właśnie problem, że lubisz używać słów, które sam nie wiesz, co znaczą.
Cytuj:
Stąd moja teza, że Bóg jest przyczyną cierpienia! Mówiąc wprost, Bóg jest zły!
Non sequitur.
Cytuj:
Dostatecznie piszę w języku polskim
Dostatecznie.
Cytuj:
To było tylko luźne nawiązanie do tekstu Zefciu.
A ja tylko do tego luźnego nawiązania się odnosiłem.
Cytuj:
I sataniści jeszcze, i inni Lucyferianie, Kainici,
Nie wiedziałem. W sumie ciekawe, że poglądy ŚJ są zbieżne z poglądami lucyferian :)


Śr paź 07, 2020 15:37
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
"Ja pozbawiam życia i darzę życiem, Ja ranię i leczę, I z ręki mojej nikt nie zdoła się wyrwać."
Stąd moja teza, że Bóg jest przyczyną cierpienia! Mówiąc wprost, Bóg jest zły!.

O zjezdzie Episkopatu w Pabianicach ktos madry napisal, ze "biskupi jedli, pili i spali w Pabianicach".
I to jest prawda. Dobrze ze nie dodal co robili w lazience. Tylko czy taki jest sens wczorajszego wydarzenia w Pabianicach.
Moze wskazales na prawdziwe cytaty ale nie jestes w stanie zrozumiec sensu - nie sadzisz?

Czy przemawia do Ciebie: "Ty stworzyłeś człowieka na swoje podobieństwo i powierzyłeś mu cały świat, aby służąc Tobie samemu jako Stwórcy, rządził wszelkim stworzeniem. A gdy człowiek przez nieposłuszeństwo utracił Twoją przyjaźń, nie pozostawiłeś go pod władzą śmierci. W miłosierdziu swoim pospieszyłeś z pomocą wszystkim ludziom, aby Ciebie szukali i znaleźli."?

Ale sprytny. Wymyslil ze to co czlowiek zepsul, czlowiek naprawil. Stad tytul watku.


Śr paź 07, 2020 16:28
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL