Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 18:57



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
robaczek2 napisał(a):
Ale sprytny. Wymyslil ze to co czlowiek zepsul, czlowiek naprawil. Stad tytul watku.


No nie wiem czy tak sprytny, to już jest kwestia do dyskusji, bo to Bóg stworzył wadliwych ludzi, więc nie można mieć pretensji do wadliwych ludzi, o to że coś tam zepsuli.

robaczek2 napisał(a):
Super konkluzja. Litosci.

Bylem wirtualnie na Mszy Sw w Pabianicach. Bardzo podniosla uroczystosc. Pozniej chcialem zobaczyc obraz Matki Przenajswietszej pokazujacej Sw. Maksymilianowi dwie korony i na stronie miejscowej gazety wyczytalem taki tytul: Prawie setka biskupów je i śpi w Pabianicach.
Smiac sie czy plakac?


Co to ma być!!!!? co te twoje opowieści mają związek z tym co opowiadałem o szatanie?

Believing napisał(a):
Czy nie jest dla Ciebie niepokojącym, że możesz się mylić w swojej tezie na temat Boga? W końcu oprócz Ciebie nie znam nikogo, kto utożsamił Boga ze złem. A oprócz siebie, znasz kogoś, kto podziela Twoje zdanie?


A nawet jak "Whispernight" się myli? to co takiego z tego powodu straci? przecież jak by jednak się nawrócił na katolicyzm, to i tak Nieba mu to nie zagwarantuje, więc gdzie problem?
Sysydlaczek napisał(a):
To przyznasz, że teza jakoby świat został stworzony dla chwały Bożej jest kretyńska, czy nie? Będziesz dalej lawirowal i uprawiał małpie uniki?


No to nawet jakby tak było, że świat został stworzony da chwały Bożej, to co to zmienia?

Whispernight napisał(a):
Moja teza dokładnie brzmi: Bóg jest przyczyną cierpienia, i powodem zła!


Co to za wypowiedź!!!! przecież jesteśmy na katolickim forum, gdzie jest pełno głęboko wierzących ludzi, którzy wierzą ponieważ boją się śmierci, a tylko dobry Bóg może ich od tego uratować, a ty wsadzasz kij w mrowisko wykrzykując jaki to Bóg jest zły, gdzie w tym sens? nie widzisz że powodujesz u ludzi dyskomfort?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 07, 2020 16:44
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
zefciu napisał(a):
No to czemu nie wytykasz niespójności i niedoskonałości Objawienia

Robię to notorycznie


Pomimo tych wszystkich niespójności, nieścisłości i spraw, które doprowadzają do złości, przyznaję że ta religia jest światu, ludziom potrzebna. Niechaj trwa, niech ludziom służy. Oświadczam uroczyście, że zaprzestaję tej wierze dogyzać.


Śr paź 07, 2020 20:26
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Pomimo tych wszystkich niespójności, nieścisłości i spraw, które doprowadzają do złości, przyznaję że ta religia jest światu, ludziom potrzebna. Niechaj trwa, niech ludziom służy. Oświadczam uroczyście, że zaprzestaję tej wierze dogyzać.


Oczywiście że jest ludziom potrzebna, w strachu przed śmiercią, będziesz się chwytał nawet bardzo ostrej brzytwy, dla wielu ludzi wszystko jest lepsze od śmierci, i oni mogą uwierzyć w każdego Boga, nawet w to że Jezus przebłagał samego siebie, i umarł za nasze grzechy.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 07, 2020 20:45
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Czytałem chyba gdzieś, że niektórzy badacze chrześcijaństwa przypuszczają, że sam Jezus nie mówił nic o charakterze swojej ofiary na krzyżu - tzn. nie mówił, że odda swoje życie na okup za wielu. To najbliżsi uczniowie Jezusa po jego tragicznej śmierci, chcąc nadać jej jakiś sens, wpadli na pomysł, by utożsamić swojego nauczyciela z cierpiącym sługą z Księgi Izajasza. Następnie, pisząc Ewangelie, włożyli w usta Jezusa zapowiedź sensu swojej śmierci - tak, jakby wypowiedział on to jeszcze przed ukrzyżowaniem.

Ciekawy pogląd, ale pozostaje do odpowiedzi w takim razie pytanie, skąd się wzięły tak obszerne relacje o zmartwychwstaniu w Nowym Testamencie.


Śr paź 07, 2020 20:54
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Oświadczam uroczyście, że zaprzestaję tej wierze dogryzać.
Ja bym był ostrożniejszy na Twoim miejscu i z góry bym takich obietnic nie składał. Zamykasz sobie niepotrzebnie usta, a przecież poziom Twojej niezgody i złości odnośnie nauki chrześcijańskiej jest tak wysoki, że trudno będzie Ci utrzymać milczenie.


Śr paź 07, 2020 21:28
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Sysydlaczek napisał(a):
Oświadczam uroczyście, że zaprzestaję tej wierze dogryzać.

A dogryzaj, ta wiara istniała na 2 tys lat przed Twoim narodzeniem, ile będzie istniała po Twojej śmierci jedynie Bóg wie.
Twoje dogryzanie szkodzi jedynie Tobie samemu, a nie Bogu.


Cz paź 08, 2020 7:00

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
Whispernight napisał(a):
w kolejnych Księgach, nieco lepiej zobrazowano "przyczynę".
W jakich kolejnych? Chronologicznie? Alfabetycznie? Według porządku tradycyjnego w Piśmie Świętym?

W takich, jakie otrzymałeś przykłady, ale oczywiście @Zefciu nie odniesie się do owych tekstów, tylko jak zawsze sprowadza rozmowę do pustosłowia, i trollowania, co jak widać, nie zmieniło się od samego początku, kiedy wymieniliśmy zdanie po raz pierwszy na tym forum.
@Zefciu, z mojej strony to wszystko! Idź z Bogiem, i szanuj zwierzęta. :)

Believing napisał(a):
Czy nie jest dla Ciebie niepokojącym, że możesz się mylić w swojej tezie na temat Boga?

Absolutnie nie.

Weź pod uwagę jedno, że wszystko co wiesz o Bogu, to są tylko idee, koncepcje powstałe na bazie wyobrażeń na temat Boga. Co nie oznacza, że taki "On" właśnie jest, bo czyż nie?
W taki oto sposób, powstają przeróżne koncepcje o Bogu, jak Wisznu, Elohim, Ra, czy bardziej przyziemnie, Kriszna, Jezus, Horus.
Idei, jest oczywiście znacznie więcej, i są zależne od miejsca i czasu powstania.
I teraz zadam Ci dwa pytania:

1. Idea: Czy uważasz, że odrzucenie jakiejś koncepcji o Bogu, oznacza że odrzucasz samego Boga, czy tylko pewną "ideę o nim"?
2. Transcendencja: Jeśli z definicji Bóg jest podmiotem transcendentnym, to czy ponosisz z tego tytułu jakąkolwiek odpowiedzialność, za brak możliwości poznania?

Sam mogę powiedzieć jedynie tyle, że mój ateizm jest sumą powyższych punktów.

I skąd Ty wiesz Believing, jaki jest Bóg naprawdę, zakładając że jest?
Co Ty o nim wiesz, ponad te "kilka małych opinii na Jego temat", które posiadasz?
...czy nie jest dla Ciebie niepokojącym, że możesz się mylić w swojej tezie na temat Boga?

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Cz paź 08, 2020 13:54
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Wzajemne utarczki, uszczypliwości etc. przeniosłem do "Wzajemne uwagi". Tam proszę sobie skakać do oczu byle nie do gardła, oczywiście kulturalnie i w ramach regulaminu.

Ergo, swoje "gorzkie żale" związane z moderatorami i moderacją proszę wylewać w odpowiednim dziale ale nie na zasadzie "moderator/ka uwziął/a sie na mnie i mnie prześladuje".
Choć chrześcijaństwo bardzo ceni męczenników za wiarę, męczennicy na forum nie będą tolerowani.
Jeden z użytkowników zaproponował przeniesienie postów o Hiobie do innego wątku, myślę, ze ten pomysł jest dobry.

_________________
ksiądz


Pt paź 09, 2020 10:19
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Przyczynę cierpienia w biblii poszukiwałbym w upadku pierwszych ludzi (Rdz. 3,8-24), jako konsekwencję utraconego raju.

Księga Hioba nie mówi o przyczynie cierpienia, ale pokazuje postawę wobec utraconego raju.

Stary Testament to opis wędrówki ludu wybranego, która rozpoczęła się od opuszczenia ziemi Ur, czyli utrata poczucia bezpieczeństwa (raj utracony). Dla jednych przyczyną mogła być purytańska reakcje na bogactwo i zgniliznę moralną otoczenia, dla innych względy polityczno-gospodarcze i tęsknota za pełnym życiem koczowniczym.

Życie koczownicze ludu wybranego zakończyło się wprowadzeniem przez Jakuba do Egiptu (Rdz 46,1-34), poprzedzone historią z Józefem, sprzedanego przez braci Madiawitom (Rdz 37,36).

Izrael zamieszkał w Egipcie, w kraju Goszen. Wzięli go sobie na własność, a że byli płodni, bardzo się rozmnożyli. (Rdz 47,27). I tak zamieszkali tam aż do wyprowadzenia ich z Egiptu przez Mojżesza do ziemi obiecanej, do ziemi żyznej i przestronnej, w miód i mleko opływającą (Wj 3,8). Czyli obietnica życia jak w utraconym raju.


So paź 10, 2020 8:31
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Przepraszam, że niby co? Charakterystyka bezpośrednia bohatera literackiego, ma stanowić pole do dyskusji o przyczynę cierpienia?
Ale jaka znowu charakterystyka bohatera. Przecież w tej księdze bohaterowie są zdefiniowani właściwie w 100% przez to co mówią, a nie przez to co robią. Bohaterowie są po to, aby wyrazić opinię.
Cytuj:
Nic podobnego.
Doktryny religijne nie dopuszczają innych odpowiedzi, jak tylko te, które określa sama doktryna!
W chrześcijaństwie istnieje zestaw pewnych prawd dogmatycznych, które nie podlegają dyskusji. Ale akurat pytanie o przyczynę i cel cierpienia nie ma wśród nich odpowiedzi. Wręcz przeciwnie – tradycja wskazuje, że mądrym jest pozostawić to w sferze tajemnicy (vide: Antoni Wielki)
Cytuj:
Ale proponuję Ci czytać miedzy wierszami, lub bardziej "charakterystykę pośrednią".
A ja proponuję konkretnie pisać, o co Ci chodzi, a nie kazać mi się doszukiwać, czego Ty się doszukałeś.
Cytuj:
Skoro sam to napisałeś Zefciu, że "w końcu wszystko pochodzi od Boga", to czemu tak Ciężko Ci to przyznać, że Bóg jest przyczyną?
Nie rozumiem. Pytasz, dlaczego skoro przyznałem, że Bóg jest przyczyną cierpienia, trudno mi jest przyznać, że Bóg jest przyczyną cierpienia? Bo mam wrażenie, że wymyśliłeś sobie chochoła i jak ktoś mówi coś z chochołem sprzecznego, to się wyłączasz.
Cytuj:
Czy to nie jest wystarczająco proste do zrozumienia, że skoro wszystko pochodzi od Boga, to On sam jest zarówno przyczyną jak i skutkiem w jednej osobie?
A to jest akurat zdanie bez sensu.


So paź 10, 2020 10:58
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
Bóg jest przyczyną cierpienia

A nie grzech?


So paź 10, 2020 11:33
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
Pismo Święte jest jednak skierowane do ludzi inteligentnych, którzy dopuszczają istnienie pytań bez dobrej odpowiedzi.


Nawet dobre :mrgreen: w sumie na każdą sprzeczność w Biblii można powiedzieć, że jest pytaniem bez odpowiedzi.

feelek napisał(a):
zefciu napisał(a):
Bóg jest przyczyną cierpienia

A nie grzech?


A niby w jaki sposób, grzech jest przyczyną cierpienia? grzech to jakaś istota która atakuje na ulicach ludzi, powodując u nich uczucie bólu?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


So paź 10, 2020 18:57
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
feelek napisał(a):
A nie grzech?
Zależy w jakim sensie. W takim, że jeśli ktoś cierpi, to znaczy, że nagrzeszył – nie. Mamy co do tego jasną odpowiedź w Hi.
Robek napisał(a):
Nawet dobre :mrgreen: w sumie na każdą sprzeczność w Biblii można powiedzieć, że jest pytaniem bez odpowiedzi.
Można, tylko najpierw trzeba znaleźć tę sprzeczność.
Cytuj:
A niby w jaki sposób, grzech jest przyczyną cierpienia?
W taki (mniej więcej), że cierpienie i biologiczna śmierć istnieją na świecie, aby nas uchronić o ostatecznego popadnięcia w grzech.


N paź 11, 2020 6:19
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
Bóg jest w ogóle przyczyną wszystkiego

Zdecydowanie nie jest przyczyną zła, bo Bóg jest Miłością, a w Miłości nie odnajduje się zło, co precyzuje św Paweł w Hymnie o Miłości (I list do Koryntian).


N paź 11, 2020 8:05
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Alus napisał(a):
Zdecydowanie nie jest przyczyną zła
I znowu pytanie – w jakim sensie. Bo przecież Pismo Święte mówi wprost, że jest, co tutaj cytował Whispenight. Należy choćby rozróżnić zło w sensie moralnym od zła w sensie „złych rzeczy, które się komuś przytrafiają”.


N paź 11, 2020 9:15
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 9, 10, 11, 12, 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL