Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 19, 2024 4:39



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona
 ofiara przebłagalna Jezusa 
Autor Wiadomość
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
@ErgoProxy
Chcę wierzyć, że nie zauważyłeś, a nie, że zignorwałeś
: viewtopic.php?p=1066198#p1066198

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 05, 2020 12:35
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Nie będę się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem, przed człowiekiem, który jest do mnie uprzedzony. Dajcie innego moderatora, to odpiszę. Małgosia natomiast niech przeczyta to sobie jeszcze raz, tylko tym razem z pier... uczciwością. I nie chodzi mi nawet o domniemywanie winy; chińscy komuniści pokazują, że tak też można i da się ferować sprawiedliwe wyroki. Chodzi mi o to, że Małgosia teraz daje do zrozumienia, że wszystko już wie, wszystko dobrze rozumie i dlatego pewna jest wyroku. A jakby się okazało, że się myli, to będzie jak z teodyceą.


Pn paź 05, 2020 12:49
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
ErgoProxy napisał(a):
a na koniec sugeruje niedwuznacznie, żeby w łeb se strzelił?
Ale ta sugestia to pochodziła od szacownej małżonki, a nie od Boga.


Pn paź 05, 2020 12:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
ErgoProxy napisał(a):
To zależy, czy się przeciągnie strunę przy sprawdzaniu. U Hioba struny były akurat tytanowe; ba, zahartowały się jeszcze, jak Pan mu unaocznił, że rebelia sensu żadnego nie ma. Ja mam w tej kwestii odrębne zdanie, no ale...


Tutaj jest ewidentnie pokazane, że jeśli objawi ci się Bóg, i każe kogoś zamordować, to jako osoba wierząca, masz to zrobić.

Sysydlaczek napisał(a):
Jezus złożył ofiarę za nasze grzechy. Bóg wciela się i pragnie poprzez bolesną śmierć na krzyżu przyjąć na siebie winę za zło popełnione przez ludzi.


To jest sytuacja w której rodzic daje małym dzieciom zapałki, a później przyjmuje na siebie winę za to, że samemu zachował się nieodpowiedzialnie, dając małym dzieciom zapałki.
W normalnej sytuacji to tutaj wina jest po stronie rodzica, więc nie bardzo rozumiem, jak można brać na siebie winę za coś, do czego się samemu doprowadziło(w końcu ludzkość przecież sama się nie stworzyła) no ale rodzic którym jest Bóg, może sobie uznać że jest zupełnie inaczej.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 05, 2020 13:32
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Robek napisał(a):
Tutaj jest ewidentnie pokazane, że jeśli objawi ci się Bóg, i każe kogoś zamordować, to jako osoba wierząca, masz to zrobić.
Tutaj jest ewidentnie pokazane, że Robkowi się gigla Księga Hioba z Księgą rodzaju i nie za bardzo wie, w którym kościele dzwonią, ale i tak się wypowie, bo co mu szkodzi.


Pn paź 05, 2020 13:39
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
ErgoProxy napisał(a):
Nie będę się tłumaczył, że nie jestem wielbłądem, przed człowiekiem, który jest do mnie uprzedzony. Dajcie innego moderatora, to odpiszę. Małgosia natomiast niech przeczyta to sobie jeszcze raz, tylko tym razem z pier... uczciwością. I nie chodzi mi nawet o domniemywanie winy; chińscy komuniści pokazują, że tak też można i da się ferować sprawiedliwe wyroki. Chodzi mi o to, że Małgosia teraz daje do zrozumienia, że wszystko już wie, wszystko dobrze rozumie i dlatego pewna jest wyroku. A jakby się okazało, że się myli, to będzie jak z teodyceą.

Gdyby Małgosiaa wszystko wiedziała w temacie Twojego posta, nie prosiłaby o wyjasnienie, a zwyczajnie zareagowałaby na zgłoszenie bez pardonu, więc proszę mi tutaj nie wyjeżdżać z jakimiś uprzedzeniami itp. Proszę, po raz ostatni, odpowiedzieć na moje pytania. Jeśli jednak zignorujesz, uznam, że zgłaszający Twój post zrozumiał go właściwie i dostaniesz osta. Wszystko w temacie.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 05, 2020 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
Tutaj jest ewidentnie pokazane, że Robkowi się gigla Księga Hioba z Księgą rodzaju i nie za bardzo wie, w którym kościele dzwonią, ale i tak się wypowie, bo co mu szkodzi.


Moje niedopatrzenie, bardziej tutaj chodziło o Abrahama, ale i tak dałbym tutaj znak równości, Abraham oraz Hiob, to ludzie o podobnym poziomie pobożności, więc jeśli Bóg kazał Abrahamowi zabić, i Abraham miał zamiar zabić, to zapewne, Hiob również na rozkaz Boga by kogoś zamordował, i tak samo powinien zrobić każdy głęboko wierzący katolik.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pn paź 05, 2020 18:06
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Przykład Hioba uwydatnia brak uczciwości ze strony Boga, który zezwala na krzywdzenie i znęcanie się nad bogobojnym Hiobem, aby ukazać Szatanowi lojalność Hioba wobec Boga.
To jest czysta patologia, i nawet alegorycznie, brak tu znamion uczciwości!

Ciekawe czy św. Franciszek z Asyżu czytał księgę Hioba, albo św. Ignacy z Loyoli? I co by na ten temat powiedzieli.


Pn paź 05, 2020 18:29

Dołączył(a): Pn kwi 22, 2019 21:43
Posty: 213
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
zefciu napisał(a):
nigdzie nie mówi, że Hiob cierpiał żeby coś komuś „pokazać”.

Bóg zaświadcza Szatanowi, że wiara Hioba jest niezłomna, i aby to udowodnić, zezwala Szatanowi, aby ten go doświadczał.
Bóg traktuje Hioba przedmiotowo, z wyrachowaniem, jako swoją własność.

robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie aby sprawdzic lojalnosc generala nalezy mu udzielic jeszce wiecej pochwal i pieniedzy.

Bóg z definicji jest wszechwiedzący. On wie, że Hiob jest lojalny, a jego wiara niezłomna!
Bóg sam to na początku rozmowy zaświadczył Szatanowi!
Księga Hioba 1. 8.
"Mówi Pan do szatana: «A zwróciłeś uwagę na sługę mego, Hioba? Bo nie ma na całej ziemi drugiego, kto by tak był prawy, sprawiedliwy, bogobojny i unikający grzechu jak on"
https://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=431

Kumasz?
Więc jeśli Bóg robi zakład, i pozwala Szatanowi umęczyć Hioba, aby ukazać jego lojalność, to ja się zastanawiam, co to jest za bóg? Bo z pewnością nie Bóg!

_________________
Don't try to fix me I'm not broken
Hello, I'm the lie living for you so you can hide...


Pn paź 05, 2020 20:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight - jeśli Bóg stworzył nas na swoje podobieństwo, to księga Hioba nie pozostawia złudzeń, że rzeczywiście tak jest.

Ale czy mądrze jest robić z Pisma Świętego ostateczną wyrocznię, źródło ostatecznej prawdy o Bogu ?


Pn paź 05, 2020 20:59
Zobacz profil
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9097
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
@Whispernight
A Chochoł tańczył na weselu...

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


Pn paź 05, 2020 21:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2734
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
robaczek2 napisał(a):
Oczywiscie aby sprawdzic lojalnosc generala nalezy mu udzielic jeszce wiecej pochwal i pieniedzy.

Kumasz?
Więc jeśli Bóg robi zakład, i pozwala Szatanowi umęczyć Hioba, aby ukazać jego lojalność, to ja się zastanawiam, co to jest za bóg? Bo z pewnością nie Bóg!

Jakos nie zauwazylem odpowiedzi na moje "Moze inne pomysly na sprawdzenie lojalnosci, Whispernight?"
To jest Bog ktory kocha nawet szatana i pozwala mu dzialac.
Nie do pojecia - prawda?
Inna rzecz nie do pojecia to wolna wola udzielona kazdemu z nas - przeciez Hiob mogl sie zalamac.
Ja sie zastanawiam dlaczego zdolnosci pojmowania nie obejmuja roznicy pomiedzy wolnoscia wyboru pokazana juz w raju lub w opisie Abrahama lub Hioba a stworzeniem zaprogramowanych istot.
Ciebie Boga wyslawiamy. Ten to ma talent.


Pn paź 05, 2020 22:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Robaczek2, rzeczywiście niepojęty jest fakt, że Bóg na kartach PŚ jawi się jako czuły barbarzyńca.


Wt paź 06, 2020 5:23
Zobacz profil
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Bóg zaświadcza Szatanowi, że wiara Hioba jest niezłomna, i aby to udowodnić, zezwala Szatanowi, aby ten go doświadczał.
No nie. Po pierwsze – ta narracje nie mówi wprost, że Bóg miał na celu udowodnienie czegoś szatanowi. Po drugie – jest to tylko framing device dla księgi, której treścią jest dysputa filozoficzna nt. przyczyn cierpienia. W tej dyspucie w ogóle taka kretyńska teza jak „Bóg coś komuś musi udodowodnić” nie pada.


Wt paź 06, 2020 7:00
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: ofiara przebłagalna Jezusa
Whispernight napisał(a):
Bóg zaświadcza Szatanowi, że wiara Hioba jest niezłomna, i aby to udowodnić, zezwala Szatanowi, aby ten go doświadczał.
Bóg traktuje Hioba przedmiotowo, z wyrachowaniem, jako swoją własność.

Po pierwsze każda "dusza"/życie należy do Boga, wszystkie istoty są Jego; po drugie Bóg jest sprawiedliwością i taki ma być sąd. Do czego zmierzam; pisałeś o faraonie a teraz o Hiobie więc porównaj z wersetem "wszystko co zakryte będzie odkryte" :roll:
Whispernight napisał(a):
Bóg z definicji jest wszechwiedzący. On wie, że Hiob jest lojalny, a jego wiara niezłomna!

Bóg tak, jest Wszechwiedzący, a inni ludzie na sądzie?? Mają Mu zaufać że dany człowiek to łza, a inny to czarna owca....dlatego to co spotyka Hioba, faraona dotyka wszystkich ludzi, by na sądzie nie było nic zakrytego a wszystko jawne dla wszystkich.

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt paź 06, 2020 9:07
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 181 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 13  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL