Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 11:54



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
 Czy Bóg wie co czujemy?.. 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Wt paź 20, 2020 11:21
Posty: 3
Post Czy Bóg wie co czujemy?..
Hello,

Czy czuje to co my? Chyba czuje bo inaczej nie byłby wszechwiedzący. Ale jak moze czuć wszysko jednoczesnie
Z drugiej strony musiałby wiedzieć jak to jest popełnic zbrodnie i inne zło by być wszechwiedzącym.
Ale podobno jest dobry wiec nie moze czynic zła. Może on wie jak to jest czynic zło ale go nie czyni


thanks
alexsunny


Wt paź 20, 2020 11:21
Zobacz profil

Dołączył(a): Pn mar 23, 2020 19:43
Posty: 1
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
Wszechwiedza nie zakłada, że Bóg musi czuć, ale że wie jak to jest czuć, jakie emocje temu towarzyszą. Warto zaznaczyć, że Bóg takie doświadczenie ma, Syn Boży, gdy był wśród nas, odczuwał tak samo jak my.
Co do czynienia zła przez Boga, zgodziłabym się z ostatnim zdaniem. Bóg jest niezmienny, stały i żyje poza czasem. Raz powzięta decyzja (w tym przypadku decyzja, że Bóg jest dobry) także jest stała. To człowiek żyje w czasie, który się zmienia i człowiek wraz z nim, więc może podjąć raz decyzję o wyborze dobra, a następnym razem może wybrać zło.


Wt paź 20, 2020 12:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 27, 2009 14:07
Posty: 8227
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
D0Z3r4 napisał(a):
Warto zaznaczyć, że Bóg takie doświadczenie ma, Syn Boży, gdy był wśród nas, odczuwał tak samo jak my.
Czy odczuwał tak samo jak my stan nienawiści do bliźniego, stan grzechu, stan oddalenia od Boga przez ten grzech, stan tęstknoty za łaską uświęcającą?

D0Z3r4 napisał(a):
Raz powzięta decyzja (w tym przypadku decyzja, że Bóg jest dobry) także jest stała.
Skąd to przekonanie, że bycie dobrym to dla Boga była jakaś decyzja a nie przymiot przynależny do jego natury?

_________________
The first to plead is adjudged to be upright,
until the next comes and cross-examines him.

(Proverbs 18:17)

Słuszna decyzja podjęta z niesłusznych powodów może nie być słuszna.
(Weatherby Swann)

Ciemny lut to skupi.
(Bardzo Wielki Elektronik)


Wt paź 20, 2020 19:45
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
alexsunny napisał(a):
Ale podobno jest dobry wiec nie moze czynic zła. Może on wie jak to jest czynic zło ale go nie czyni


Zsyłanie na ludzi chorób, jest dobre? skąd pomysł że Bóg nie może czynić zła?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Śr paź 21, 2020 15:09
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 418
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
„Albo Bóg, choć chciałby wyeliminować zło, nie może tego dokonać: wtedy Bóg jest słaby (co nie odnosi się do Niego samego), albo może to zrobić, jednak nie chce tego: wtedy jest słaby i złośliwy jednocześnie, czyli nie jest Bogiem”. Epikur (341-270 przed Chrystusem)

Bóg-Ojciec dopuścił zło dokonane się na Jezusie, Synu Bożym. Dlaczego Bóg Ojciec zażądał od swojego Syna tak krwawej ofiary? Czyżby Pan Bóg był aż tak małostkowy, że nie chciał dać się przebłagać zwykłym ludzkim prośbom, ale potrzebna Mu była krew własnego Syna?


Śr paź 21, 2020 17:35
Zobacz profil
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
ga1robe napisał(a):
„Albo Bóg, choć chciałby wyeliminować zło, nie może tego dokonać: wtedy Bóg jest słaby (co nie odnosi się do Niego samego), albo może to zrobić, jednak nie chce tego: wtedy jest słaby i złośliwy jednocześnie, czyli nie jest Bogiem”. Epikur (341-270 przed Chrystusem)

Bóg-Ojciec dopuścił zło dokonane się na Jezusie, Synu Bożym. Dlaczego Bóg Ojciec zażądał od swojego Syna tak krwawej ofiary? Czyżby Pan Bóg był aż tak małostkowy, że nie chciał dać się przebłagać zwykłym ludzkim prośbom, ale potrzebna Mu była krew własnego Syna?

Bóg Ojciec zażądał, a Bóg Syn był tak bezwolny i słaby, że wykonał żądanie.
Tylko czemu ten Syn oznajmił: JA SIENA TO NARODZIŁEM I NA TO PRZYSZEDŁEM NA ŚWIAT...skoro przy koncepcji Boga żądnego krwi Syna, Jezus zgodnie z prawdą, prawidłowo powinien powiedzieć PO TO MNIE WYSŁANO...


Cz paź 22, 2020 7:33

Dołączył(a): Wt maja 29, 2018 15:10
Posty: 4921
Post Re: Czy Bóg wie co czujemy?..
Tak, Bóg Biblijny wysyła samego siebie jako ofiarę przebłagalną dla samego siebie...

Jak było to dla mnie bez sensu tak jest bez sensu.

Czy Bóg wie co czujemy? Wszystko zależy co kto rozumie pod słowem 'my'. Moim zdaniem jeśli utożsamiamy się z naszymi ciałami i umysłami to tak, ale opieram to tylko na wnioskach z eksperymentów przeprowadzanych podczas świadomych i kierowanych snów oraz na dostrzegalnej dla mnie analogii.

Uważam, że Bóg bardzo dosłownie jest 'w nas' i to właśnie po to aby odczuwać jak to jest być nami, aby zgromadzić wszystkie możliwe doświadczenia, a że Bóg jest jakby poza czasem i przestrzenią to z Jego punktu widzenia cały czas wie wszystko... Jest w wiecznym teraz gdzie dzieje się dosłownie wszystko.

To o czym piszę jest jedynie moją hipotezą roboczą i będę wdzięczna za wskazanie luk, absurdów i sprzeczności w takim ujęciu twj kwestii.

_________________
'Ja' to tylko zaimek wygodny w konwersacji ;)

Nazwanie czegoś/kogoś głupim lub mądrym, dobrym lub złym, prawdziwym czy fałszywym, itd, nie ma na to wpływu, tylko na to jak to subiektywnie odbieramy i jak to odbiorą inni...


So lis 28, 2020 19:48
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 7 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL