Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 19:47



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona
 Problem zła 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Problem zła
afilatelista
Cytuj:
Religia chrześcijańska głosi że większość ludzi bo śmierci będzie doznawało nieskończonego cierpienia.
Są różne denominacje. Katolicyzm tego nie głosi.


Pn mar 01, 2021 18:10
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problem zła
A co głosi?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 01, 2021 18:12
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):
A co głosi?
odsyłam do KKK


Pn mar 01, 2021 19:03
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problem zła
http://www.katechizm.opoka.org.pl/kkkI-2-3.htm#o52kkkI-2-3
potworne cierpienie przez wieczność

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 01, 2021 19:11
Zobacz profil
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):

Zmień religię, przestaniesz potwornie cierpieć.


Pn mar 01, 2021 19:50

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problem zła
Chyba to Wolter powiedział że bez religii jest łatwiej żyć, ale trudniej umierać.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 01, 2021 20:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):
Wiem, co głosi. To mało odkrywcze.


Pn mar 01, 2021 20:15
Zobacz profil
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):
Chyba to Wolter powiedział że bez religii jest łatwiej żyć, ale trudniej umierać.
Co tam chyba powiedział lub było mu przypisane nie wiem, ale faktem jest, że ciężko mu było umrzeć, zmarł dopiero w wieku 84 lat. Nie przywiązuj się do religii, strach zniewala, a niewolnicy szybko umierają.


Pn mar 01, 2021 20:35

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Problem zła
Co to znaczy "Nie przywiązuj się do religii"? Ateizm czy zmiana religii na inną? jaką?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Pn mar 01, 2021 20:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
proteom napisał(a):
Dużo zależy od przekładu. Cytowany werset pochodzi z Ewangelii Jana 3,18 i dosłownie nie jest napisane o potępieniu
Przekład dosłowny: Kto wierzy w Niego, nie podlega osądowi; kto zaś nie wierzy, już został osądzony, gdyż nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

https://biblia.oblubienica.eu/interline ... version/NA
Kolejnym problemem jest interpretacja, co to znaczy: uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

I co by to miało znaczyć w tym kontekście? Albo dalej traktujemy osadzony jako skazany, albo uznajemy że wierzący nie podlegają ocenie. W kontekście apologetyki że sąd jest wyborem to jakiś absurd wychodzi. Że wierzący nie mają wyboru? Odwracanie kota ogonem nic nie da bo D zawsze z którejś strony będzie.


Pn mar 01, 2021 20:43
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):
afilatelista napisał(a):
3. Po pierwsze to nie prawda. Religia chrześcijańska głosi że większość ludzi bo śmierci będzie doznawało nieskończonego cierpienia.

Pretensje miej do diabła.

Niby dlaczego? To nie diabeł stworzył piekło i nie diabeł wrzuca tam grzeszników, nie on sądzi żywych i umarłych. Poza tym Bóg mógłby w każdej chwili unicestwić diabła a tego nie robi. Mógłby też uczynić ludzi niepodatnymi na wpływ diabła. Ale wracamy do sedana argumentacji. Albo Bóg nie chce skończyć ze złem, albo nie potrafi albo zwyczajnie nie istnieje.


Ostatnio edytowano Pn mar 01, 2021 20:55 przez afilatelista, łącznie edytowano 1 raz



Pn mar 01, 2021 20:48
Zobacz profil
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):
Co to znaczy "Nie przywiązuj się do religii"? Ateizm czy zmiana religii na inną? jaką?

Człowiek wolny idzie do nieba taką drogą, jaka mu się podoba. To słowa Woltera.


Pn mar 01, 2021 20:54
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Cz sty 22, 2009 8:40
Posty: 2151
Post Re: Problem zła
afilatelista napisał(a):
proteom napisał(a):
Dużo zależy od przekładu. Cytowany werset pochodzi z Ewangelii Jana 3,18 i dosłownie nie jest napisane o potępieniu
Przekład dosłowny: Kto wierzy w Niego, nie podlega osądowi; kto zaś nie wierzy, już został osądzony, gdyż nie uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

https://biblia.oblubienica.eu/interline ... version/NA
Kolejnym problemem jest interpretacja, co to znaczy: uwierzył w imię Jednorodzonego Syna Bożego.

I co by to miało znaczyć w tym kontekście? Albo dalej traktujemy osadzony jako skazany, albo uznajemy że wierzący nie podlegają ocenie. W kontekście apologetyki że sąd jest wyborem to jakiś absurd wychodzi. Że wierzący nie mają wyboru? Odwracanie kota ogonem nic nie da bo D zawsze z którejś strony będzie.

Jest to rodzaj specyficznego wyboru: uwierzysz w Jezusa - masz Niebo; odrzucisz wiarę w Jezusa - podlegasz Sądowi Boga - nie oznacza to piekła, ale ocenę przez Boga Twoich czynów. Np. wg kryterium Kazania na Górze.


Pn mar 01, 2021 21:32
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
proteom napisał(a):
Jest to rodzaj specyficznego wyboru: uwierzysz w Jezusa - masz Niebo; odrzucisz wiarę w Jezusa - podlegasz Sądowi Boga - nie oznacza to piekła, ale ocenę przez Boga Twoich czynów. Np. wg kryterium Kazania na Górze.

Mylisz się, bo wiara to nie jest kwestia wyboru. Albo jest się przekonanym albo nie. Dla mnie Argumentum za istnieniem Boga czy zmartwychwstaniem Jezusa są słabe. Nie mogę sobie wybrać że nagle zacznę w to wszytko wierzyć.
Jeśli uważasz że można wybrać sobie w co się wierzy, to w ramach eksperymentu uwierz że ziemia jest płaska. Daj znać jak Ci poszło.


Pn mar 01, 2021 23:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Problem zła
Andy72 napisał(a):

Chyba czytales moja wzmianke na katolik.pl:
Ks. Chmielewski mowil o Marii Teresie Carloni:
"Jezus poprosił również Teresę, żeby ofiarowała cierpienie za Stalina, ponieważ pragnieniem Jego serca jest to, aby się zbawił. Teresa się zgodziła. – Jej kierownik duchowy opisuje, że nigdy nie widział, żeby ktoś tak cierpiał jak cierpiała Teresa, trwało to trzy dni i trzy noce, skończyło się dokładnie w momencie, w którym świat obiegła wiadomość, że Józef Stalin tego dnia umarł."
Sw. Faustyna pisala chyba o Pilsudskim
Poza tym 99 owiec bylo w porzadku i tylko jedna zginela.
Oczywiscie wiara i uczynki sa wazne i postawa - hulaj dusza piekla nie ma jestt niezbyt rozsadna ale moze niektore decyzje nalezalo by pozostawic Najwyzszemu.


Wt mar 02, 2021 0:31
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 31, 32, 33, 34, 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL