Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 20:09



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona
 Problem zła 
Autor Wiadomość
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelisto, zapewniam Cię, że jeżeli ktoś przeczytał Biblię, to nie ma takich dylematów jak ty związanych ze złem. Bóg w Biblii niczego nie pragnie dla siebie, Bóg nie jest egoistą.
A zło jest niczym w porównaniu z Bogiem.
Jak można zło porównywać do Boga , albo jak można myśleć, że Bóg ma jakieś problemy ze złem.
W Biblii pisze, że Bóg przy końcu czasów, szatana zło i śmierć wrzuci do jeziora Ognia i Siarki!
Taki będzie ponury los zła .
Więc jak możesz zło mieszać z Bogiem?

Tak się składa że w przeciwieństwie do większości katolików przeczytałem Biblię.
Czy Bóg pragnie?
A czy pragnął ofiar ze zwierząt?
Czy pragnie żeby ludzie w niego wierzyli i czcili go?
Czy pragnął żeby Izraelici zabili mieszkańców miast obłożonych klątwą?
Bóg Biblii wielokrotnie domaga się od ludzi czegoś co można nazwać spełnianiem pragnień Boga (wy to nazywacie wola Boża). Co więcej część tych rzeczy uważam za złe, jak np rzezie dokonane na mieszkańcach Kanaanu. Bóg więc nie tylko pozwala na zło ale też bywa przyczyną zła.


Śr gru 30, 2020 7:48
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
Jeszcze jedno. Dlaczego Bóg czeka z wrzuceniem szatana do jeziora ognia? Dlaczego nie zrobił tego od razu, albo dlaczego nie zrobi tego dzisiaj?


Śr gru 30, 2020 7:59
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz lis 01, 2018 13:16
Posty: 1373
Post Re: Problem zła
afilatelista napisał(a):
Bóg więc nie tylko pozwala na zło ale też bywa przyczyną zła.

Nie powinno Cię to jednak w ogóle niepokoić. Przecież wierzysz w to, że Bóg nie istnieje. Zatem nie masz podstaw, by mieć do Niego jakieś pretensje. Natomiast wierzący powinni wieszać na Nim psy a jednak tego nie robią...

_________________
Wiem, komu zaufałem.


Śr gru 30, 2020 13:18
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
Wybawiony napisał(a):
Nie powinno Cię to jednak w ogóle niepokoić. Przecież wierzysz w to, że Bóg nie istnieje.

Nie wierzę że istnieje - to zasadnicza różnica. Ale niepokoi mnie jaki religia ma wpływ na społeczeństwo w którym żyję.
Cytuj:
Zatem nie masz podstaw, by mieć do Niego jakieś pretensje. Natomiast wierzący powinni wieszać na Nim psy a jednak tego nie robią...

Czy uczyłeś się kiedyś o literaturze na języku polskim? Czy nie można oceniać postaci literackich?


Śr gru 30, 2020 16:02
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3719
Post Re: Problem zła
[...]
Usunąłem fragment Twojej wypowiedzi o czytaniu Biblii, który nie ma związku z tematem dyskusji. bramin
[/size][/b]
To co dla ludzi jest złe i niesprawiedliwe , lub dobre i sprawiedliwe, nie oznacza jeszcze, że dla Boga będzie takie samo.
Bóg jest doskonały i nie popełnia błędów. Mylić się może tylko człowiek.
Bóg jest sędzią sprawiedliwym.
A w Biblii nie wszystko pisze o ludziach i o Bogu.


Pt sty 01, 2021 0:00
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
Afilatelisto, nie kłam nie przeczytałeś żadnej Biblii, to nie ładnie tak kłamać. Gdybyś przeczytał Biblię, to wiedział byś dlaczego Bóg kazał wyniszczyć lud Kanaanu i inne. Przewrócić 1417 stron nie oznacza jeszcze że te strony przeczytałeś, trzeba czytać ze zrozumieniem.
Cóż z tego że ludzie przewracają Biblijne karty, jak nic a nic nie pojmują, a później chwalą się: ja przeczytałem , a okazuje się głupszy niż przed czytaniem.

Żałosny i bezpodstawny atak. Wyobraź sobie za zaczynałem czytać Biblię jako katolik, a skończyłem jako agnostyk. Czytając Biblię ze zrozumieniem, z podstawami logiki, historii i bez presupozycji okazuje się że Biblia się nie broni.
Jak usprawiedliwiasz ludobójstwa popełnione na dzieciach?
Cytuj:
To co dla ludzi jest złe i niesprawiedliwe , lub dobre i sprawiedliwe, nie oznacza jeszcze, że dla Boga będzie takie samo.
Bóg jest doskonały i nie popełnia błędów. Mylić się może tylko człowiek.
Bóg jest sędzią sprawiedliwym.
A w Biblii nie wszystko pisze o ludziach i o Bogu.

Tak. Oceniam Boga swoją miarą. To jest jedyną miara jaką mam. Ale swoją miarę kalibruje według racjonalnych kryteriów. Jaką jest Twoja miara? "Bóg tak chciał więc jest dobrze"?


Pt sty 01, 2021 1:52
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Problem zła
Inny_punkt_widzenia napisał(a):
W Biblii pisze, że Bóg przy końcu czasów, szatana zło i śmierć wrzuci do jeziora Ognia i Siarki!
Taki będzie ponury los zła .
Więc jak możesz zło mieszać z Bogiem?


Temat nie odnosi się do tego co z tym złem kiedyś się stanie, bo to dopiero będzie za jakiś czas, a nawet jeśli, to i tak w moim odczuciu to jest jakieś oszustwo, bo co to za problem że w Oświęcimiu aktualnie pali się żywymi ludźmi w piecach, przecież za kilka lat już się w tych piecach nie będzie palić, więc w czym problem? przecież zło się wtedy skończy, więc teraz zła nie ma? a może jest nieistotne?

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 01, 2021 2:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Problem zła
afilatelista napisał(a):
Czytając Biblię ze zrozumieniem, z podstawami logiki, historii i bez presupozycji okazuje się że Biblia się nie broni.

Czy probowales to przekazac jakiemus gronu biblistow? Mielibysmy rewolucje.


Pt sty 01, 2021 17:37
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4586
Post Re: Problem zła
IPW, ataki na kogoś i zarzucanie mu, iż nie przeczytał Biblii nie mają nic wspólnego z dyskusją.
Unikaj proszę osobistych wycieczek.

_________________
ksiądz


Pt sty 01, 2021 19:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Problem zła
robaczek2 napisał(a):
Czy probowales to przekazac jakiemus gronu biblistow? Mielibysmy rewolucje.

Mamy rewolucję. Niewierzących przybywa, a wierzący są zmuszeni do umysłowej ekwilibrystyki.
Problem w tym że większość wierzących nigdy nie przeczyta Biblii ze zrozumieniem, a większość tych którzy przeczytają nie ma wystarczającej wiedzy naukowej i historycznej.


Pt sty 01, 2021 19:35
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N lut 25, 2007 1:31
Posty: 2730
Post Re: Problem zła
afilatelista napisał(a):
Problem w tym że większość wierzących nigdy nie przeczyta Biblii ze zrozumieniem, a większość tych którzy przeczytają nie ma wystarczającej wiedzy naukowej i historycznej.

Moze to i lepiej zwazywszy: "zaczynałem czytać Biblię jako katolik, a skończyłem jako agnostyk"


Pt sty 01, 2021 19:41
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Problem zła
afilatelista napisał(a):
Czytając Biblię ze zrozumieniem, z podstawami logiki, historii i bez presupozycji okazuje się że Biblia się nie broni.
Faktycznie, Biblia często się nie broni. Ale być może prawdziwy Bóg jest większy i lepszy niż ten opisany w Biblii. Być może Biblia nie powinna być źródłem wiedzy o Bogu, a w każdym razie powinna być analizowana bardzo krytycznie. Relacje ludzi z NDE potwierdzają, że Bóg jest samą miłością i nie osądza ludzi, nawet gdy oni sami siebie osądzają widząc w momencie śmierci przegląd swego życia.

Być może Bóg rzeczywiście jest, a Biblia jest tyko domysłem co do tego, jaki naprawdę jest.


Pt sty 01, 2021 19:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr gru 02, 2020 14:28
Posty: 536
Post Re: Problem zła
Swołocz napisał(a):
Relacje ludzi z NDE potwierdzają, że Bóg jest samą miłością i nie osądza ludzi, nawet gdy oni sami siebie osądzają widząc w momencie śmierci przegląd swego życia.


Masz na myśli majaki ludzi umierających ludzi?

_________________
Hasta la Victoria Siempre


Pt sty 01, 2021 19:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1427
Post Re: Problem zła
No_Pasaran napisał(a):
Masz na myśli majaki ludzi umierających ludzi?
W wielu przypadkach NDE stwierdzono, że mózg w czasie czynności przywracania życia już nie funkcjonował (EEG nie stwierdziło aktywności mózgu). A jednak właśnie w tym czasie pacjenci relacjonowali, jak z góry widzą personel medyczny uwijający się nad ich ciałem. Gdyby to były majaki, odpowiedzialny za to musiałby być mózg.


Pt sty 01, 2021 20:16
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr sie 08, 2018 19:39
Posty: 619
Post Re: Problem zła
Biblia to Księga Święta, jest osobiście redagowana przez Pana Boga, wszystkie w niej zawarte słowa są prawdą.


Pt sty 01, 2021 20:42
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 521 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 35  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL