Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Wt mar 19, 2024 5:01



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga? 
Autor Wiadomość
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Rzuciłem Wikipedia jako prostym przykładem do wstępu, ale bardzo chętnie mogę odesłać do innych artykułów oraz książek.
Nie chce walczyć z chrześcijanami jedynie chce wymienić się wiedza oraz zyskać jej więcej, nie wiem skąd ta wrogość ludzi na tutejszym forum.


N paź 10, 2021 17:50
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr lis 16, 2016 17:40
Posty: 9095
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
tomgolos napisał(a):
Chodzi mi panenteizm a nie panteon,

Tym gorzej dla Twojej wiedzy, bo nijak to nie pasuje do prawosłąwia.
tomgolos napisał(a):
Proszę poczytaj temat Panentheism in Orthodox Christianity.

Nie interesują mnie czyjeś wyimaginowane pojęcia o chrześcijaństwie. Znam nauczanie UNK i Cerkwi Prawosławnej i mam pewność, że w powyższej pozycji są czyjeś wyobrażenia (jeśli Twoje poglądy są zgodne z ową pozycją).
tomgolos napisał(a):
Cytuje artykuł z Wikipedii „ Panentheism is also a feature of some Christian philosophical theologies and resonates strongly within the theological tradition of the Eastern Orthodox Church.”

Znów kłania się regulamin § I/5. Na komórce nie ma możliwości zapoznania się z regulaminem? :o Proszę najpierw przestudiować regulamin, a dopiero potem udzielać się w dyskusji. Kolejny złamany punkt regulaminu będzie skutkował ostrzeżeniem.

_________________
Pomoc dla UKRAINY https://www.siepomaga.pl/ukraina?utm_medium=email&utm_source=newsletter


N paź 10, 2021 17:52
Zobacz profil
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Myśle ze raczej pożegnam się z tym forum bo jest zbyt sztywne i brak tutaj jakiejkolwiek elastyczności tylko ślepa wiara, żegnam


N paź 10, 2021 18:00

Dołączył(a): Pn sie 29, 2016 13:41
Posty: 154
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Żadna wrogość, tylko śmiech z tych mundrości.
Nie pytasz się o informacje, tylko pouczasz ludzi, którzy chyba jednak wiedzą w co wierzą.
Panteizm mistrzu jest wręcz herezją w chrześcijaństwie. Bóg jest osobą, a nie siłami natury - on stworzył te siły natury, one są Jego stworzeniem, a nie Nim samym.
Pełnych informacji o chrześcijaństwie znajdziesz właściwie TYLKO w dokumentach kościelnych (jak wspomniała Małgosiaa), a nie farmazonach wygłaszanych przez ludzi "z zewnątrz".

Cytuj:
Myśle ze raczej pożegnam się z tym forum bo jest zbyt sztywne i brak tutaj jakiejkolwiek elastyczności tylko ślepa wiara, żegnam


Świetna niekonsekwencja. Masz pretensje do wierzących ludzi, że broną w co wierzą, wbrew wymysłom tych ktorzy... niewierzą. Moje :brawo:


N paź 10, 2021 18:03
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): N maja 18, 2003 17:03
Posty: 679
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Podobnie jak kwestionując doświadczenie religijne można w zasadzie kwestionować wszystko. Ot, nawet istnienie świata wokół mnie. Skąd wiadomo, że nie leżę, jak w Matrixie, w jakiejś sali, gdzie leżą podobni do mnie i nie mam przyczepionych do mózgu jakichś elektrod, które stymulują mój mózg tak, ze wydaje mi się, że przeżywam co przeżywam? Jakoś na co dzień nie zakładamy czegoś takiego, a jednak nikt nie jest w stanie udowodnić, że tak nie jest.

W sumie poruszając się w świecie zakładamy, że mamy możliwość racjonalnego ogarnięcia tego, co dzieje się wokół nas. I próbujemy tę nasza wiedzę jakoś uporządkować tworząc różne systemy. Sęk w tym, żeby nie trzymać się ich sztywno a pozwolić, gdy przychodzą nowe dane empiryczne, zmodyfikować tę wizję. Niestety, świat dzisiejszy, choć kieruję się na co dzień mnóstwem nienaukowych tez, odrzuca doświadczenie religijne, cuda, jako coś, czego nie można naukowo wytłumaczyć. I ignoruje sam fakt zaistnienia czegoś takiego bo nie pasuje do obrazu. Tymczasem należałoby ten obraz o prpstu trochę zmodyfikować, uzgodnić z niezaprzeczalnymi faktami.


Śr paź 20, 2021 8:15
Zobacz profil

Dołączył(a): So wrz 05, 2015 19:48
Posty: 415
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Bezimienny napisał(a):
Podobnie jak kwestionując doświadczenie religijne można w zasadzie kwestionować wszystko. Ot, nawet istnienie świata wokół mnie. Skąd wiadomo, że nie leżę, jak w Matrixie, w jakiejś sali, gdzie leżą podobni do mnie i nie mam przyczepionych do mózgu jakichś elektrod, które stymulują mój mózg tak, ze wydaje mi się, że przeżywam co przeżywam? Jakoś na co dzień nie zakładamy czegoś takiego, a jednak nikt nie jest w stanie udowodnić, że tak nie jest.
Tak naprawdę to nie wiadomo. Religie neo-judaistyczne, trzymają się starych wizji życia, zapowiadanego przez proroków królestwa wiecznego. My chrześcijanie odziedziczyliśmy wizję nieba po Egipcjanach, zmodyfikowaną przez średniowieczną cywilizację romańską.

Być może nasz dom, do którego tęsknimy, jest przygotowany przez Ojca. A tu na ziemie zostaliśmy wysłani w jakimś celu; może mamy jakieś zadanie do wykonania. Może to życie to jakaś symulacja gry, jumanji, życie w jakimś matrixie, itp.. Nie żyjemy tylko dla siebie, ale dla kogoś, lub przez kogoś; może żyjemy dla jakichś głębszych ponadczasowych idei, wartości nieprzemijających.

Bezimienny napisał(a):
Niestety, świat dzisiejszy, choć kieruję się na co dzień mnóstwem nienaukowych tez, odrzuca doświadczenie religijne, cuda, jako coś, czego nie można naukowo wytłumaczyć. I ignoruje sam fakt zaistnienia czegoś takiego bo nie pasuje do obrazu. Tymczasem należałoby ten obraz o prpstu trochę zmodyfikować, uzgodnić z niezaprzeczalnymi faktami.
Mam inne zdanie. Właśnie to wielcy tego świata kreują rzeczywistość i wpływają na świat nauki, rozdają pieniądze w postaci grantów, dofinansowując przyszłościowe programy badawczo-rozwojowe. Kwestia tylko czy wynalazek jest etycznie wykorzystany.

Tak jak wynalezienie dynamitu przyczyniło się do wielu nieszczęść podczas dwóch wojen światowych, w XX wieku. Użycie broni biologicznej przyczyniło się do z zniszczenia narodu (Kuwejt 1988). Tak też użycie dronu do zabójstwa [niewygodnego] generała Sulejmaniego. Obecnie drony zastąpiły [opłaconych] snajperów na dachu. Użycie biometrii do rozpoznawania i identyfikacji ludzi w tłumie, użyte m.in. wobec masowych strajków studentów w Hong Kongu. Czy też atak hackerski z użyciem mediów społecznościowych, z wykorzystaniem wielu algorytmów symulacji uczenia maszynowego, podczas kampanii wyborczej w USA, przyczyniający się do wyboru odpowiadającego im elekta. To tylko przykłady, choć jest ich o wiele więcej.


So paź 23, 2021 10:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 30, 2022 11:16
Posty: 2
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Różnorodność religijna polega na tym, że istnieją znaczne różnice w wierzeniach i praktykach religijnych. Zawsze był rozpoznawany przez osoby spoza najmniejszych i najbardziej odizolowanych społeczności.


Pt kwi 01, 2022 8:30
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Cytuj:
Zawsze był rozpoznawany przez osoby spoza najmniejszych i najbardziej odizolowanych społeczności.

Możesz przetłumaczyć to zdanie na polski?


So kwi 02, 2022 13:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr mar 30, 2022 11:16
Posty: 2
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
użyj tłumacza Google lub Bing techzpod mobdro download
A ten sarkazm to w jakim celu? Zdanie, które zacytował Swołocz jest niezrozumiałe/niezgodne z zasadami pisowni/ składni w języku polskim, a więc miał prawo zwrócić na to uwagę. Proszę więc napisać tak, aby miało sens. M.


Pn kwi 04, 2022 12:44
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt kwi 22, 2022 14:05
Posty: 332
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Oczywiście, możemy zakwestionować nasze doznania zmysłowe - to się nazywa solipsyzm. Tylko że wtedy każde działanie traci sens, pozostaje się położyć i umrzeć.
Nie pozostaje nic innego niż wierzyć swoim zmysłom, ale mieć ciągle na uwadze ich zawodność.


Pt kwi 22, 2022 14:36
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Oto co powiedział Jezus .
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . Mateusza 24:3-5

,,...A gdy siedział na Górze Oliwnej, podeszli do Niego uczniowie i pytali na osobności: "Powiedz nam; kiedy to nastąpi i jaki będzie znak Twego przyjścia i końca świata?"
Na to Jezus im odpowiedział: "Strzeżcie się, żeby was kto nie zwiódł.
Wielu bowiem przyjdzie pod moim imieniem i będą mówić: Ja jestem Mesjaszem. I wielu w błąd wprowadzą
....,,

Różnorodność religii została przepowiedziana .
Ta różnorodność ma na celu zwiedzenie ludzi .
Tak to rozumiem i w to wierzę .


So maja 14, 2022 7:04
Zobacz profil

Dołączył(a): Śr kwi 26, 2017 15:16
Posty: 2261
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Co ty opowiadasz?
Przeciez roznorodnosc religii istniala dlugo przed urodzeniem sie Jezusa i istnieje caly czas po jego smierci, a cytat absolutnie nie do tej sytuacji sie odnosi.


So maja 14, 2022 16:01
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Oto co apostoł Paweł napisał w Biblii .
Cytat z Biblii Kościoła Katolickiego czyli Biblii Tysiąclecia 2 wydanie . 1 Koryntian 10:20,21

,,...Ależ właśnie to, co ofiarują poganie, demonom składają w ofierze, a nie Bogu. Nie chciałbym, byście mieli coś wspólnego z demonami.
Nie możecie pić z kielicha Pana i z kielicha demonów; nie możecie zasiadać przy stole Pana i przy stole demonów
....,,

Jest tylko jedna religia prawdziwa , wszystkie inne oddają cześć demonom .
Z tego wynika , że różnorodność religii świadczy o tym , że istnieje Bóg Ojciec Jahwe
a demony stworzyły inne religie , żeby odciągnąć i zwieść ludzi którzy nie mają wiedzy.

Tak to rozumiem i w to wierzę.


N maja 15, 2022 7:33
Zobacz profil
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
A wiesz od kiedy i dzięki komu powstało Chrześcijaństwo albo Świadkowie Jehowy?


N maja 15, 2022 7:49

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1425
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Dzięki Jezusowi w I wieku naszej ery? No i co z tego wynika?


N maja 15, 2022 12:16
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL