Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Pt kwi 26, 2024 12:11



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15
 Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3791
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Logika, oto co powiedział by Jezus o tobie, ,,...A to jest podstawa sądu, że światło przyszło na świat, ale logika bardziej umiłował ciemność niż światło, bo jego uczynki na ty forum są niegodziwe. Kto bowiem KŁAMIE i dopuszcza się tego, co podłe, ten nienawidzi światła i nie przychodzi do światła, żeby jego uczynki nie zostały zganione.  Kto zaś czyni to, co prawdziwe, ten przychodzi do światła, żeby jego uczynki zostały ujawnione jako dokonane w zgodzie z Bogiem”....,,
Zgadza się?


Pn lip 25, 2022 21:14
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Saqura napisał(a):
nie samym chlebem człowiek żyje, ale że człowiek żyje każdym słowem, które wychodzi z ust PANA[/b][/i]."P.Prawa 8,3


P.Prawa 8:3 z Biblii Kościoła Katolickiego

,,...nie samym tylko chlebem żyje człowiek, ale człowiek żyje wszystkim, co pochodzi z ust Jahwe....,,

Oto jak to wyjaśnił Jezus w Jana 8:26,27

,,...Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał (Bóg Jahwe), jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego".
A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu (Jahwe).
..,,

Jezus przekazywał to co usłyszał o Boga Ojca Jahwe .
I tak jak w tedy ludzie nie rozumieli tego , tak jest i dzisiaj, większość nie rozumie , że Jezus nauczał o Bogu Ojcu Jahwe i przekazywał to co od niego usłyszał.
Zgadza się?


Wt lip 26, 2022 10:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn paź 09, 2017 12:38
Posty: 1531
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
logika napisał(a):
P.Prawa 8:3 z Biblii Kościoła Katolickiego

,,...nie samym tylko chlebem żyje człowiek, ale człowiek żyje wszystkim, co pochodzi z ust Jahwe....,,
Oto jak to wyjaśnił Jezus w Jana 8:26,27
,,...Wiele mam o was do powiedzenia i do sądzenia. Ale Ten, który Mnie posłał (Bóg Jahwe), jest prawdziwy, a Ja mówię wobec świata to, co usłyszałem od Niego".
A oni nie pojęli, że im mówił o Ojcu (Jahwe)...,,

Nie wiem czy to dobre porównanie... Zważ co powiedział Jezus również w Jana 6,63
"Słowa, które Ja wam powiedziałem, są duchem i są życiem"
Porównaj je z tym:
"Troszczcie się nie o ten pokarm, który ginie, ale o ten, który trwa na wieki, a który da wam Syn Człowieczy"Jana 6,27
" Nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale dopiero Ojciec mój da wam prawdziwy chleb z nieba4. 33 Albowiem chlebem Bożym jest Ten, który z nieba zstępuje i życie daje światu" Jana 6
A wreszcie z tym:
"Jam jest chleb, który z nieba zstąpił" Jana 6,41
"A Słowo stało się ciałem
i zamieszkało wśród nas
." Jana 1,14

_________________
"To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali tak jak Ja was umiłowałem" (J 15,12)


Wt lip 26, 2022 11:05
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pt lis 20, 2009 9:38
Posty: 4592
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
IPW, gorliwie pracujesz na ostrzeżenie. Proszę przestać uprawiać retorykę "ad hominem" i gdybać co Jezus mógłby powiedzieć użytkownikowi Logika.

Logika, cytując NT proszę zaprzestać dopisywania słowa Jahwe. Również konstrukcja "Bog Ojciec Jahwe" jest nie do przyjęcia. Prosze pisać "Bóg " lub "Jahwe"!
Przecinek stawiamy bezpośrednio po wyrazie a nie po spacji.

_________________
ksiądz


Wt lip 26, 2022 19:32
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3791
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Logika, ależ my wiemy że Jezus nauczał o swoim Ojcu, ale też i Ojciec nauczał o swoim Synu, Jahwe powiedział : Ten jest Mój Syn Umiłowany, w Nim mam upodobanie, Jego słuchajcie. Nie tylko Syn chwalił Ojca, ale również Ojciec chwalił Syna i czynił Go równym Sobie. Dał Mu moc odpuszczania grzechów, dał Mu moc wskrzeszania zmarłych, dał Mu Imię ponad Wszelkie Imię . Tak więc widać że i Ojciec służy Synowi . Syn był przed założeniem świata, Był u Boga i Był Bogiem i widzieliśmy Jego Chwałę jaka należna jest Bogu.
Niewierny Tomasz powiedział Pan mój i Bóg mój.
Jan mówi że poznaliśmy prawdziwego Boga, Syna Jego Jezusa Chrystusa, On zaś jest prawdziwym Bogiem i życiem wiecznym.
A później Jezus jeszcze dodaje : Powinniście się cieszyć że odchodzę bo ześlę wam Ducha Pocieszyciela, ON ( osoba) was doprowadzi do Prawdy.
A więc jak widzisz Logika mamy tutaj do czynienia z Trzema Osobami.
I dlatego przykazano nam abyśmy udzielali chrztu, przebaczenia i innych sakramentów w Imieniu Ojca i Syna i Ducha Świętego, bo Oni mają to samo Imię.
Tylko że świadkowie Jehowy są zbyt ciemni aby się z tym pogodzić, uparli się imienia Jahwe jak by to było jedyne Imię Boże , a tym czasem tych imion jest wiele, chociażby : Bóg Mocny, Książę Pokoju, Odwieczny Ojciec, Emanuel, Jahwe, itd. itd. itd.
Jest ich całe mnóstwo, ale żadne z tych imion nie oddaje Prawdziwego Boga, bo to jest niemożliwe, nie ma takiego słowa, ani takiej nazwy która mogła by objąć całego Boga, imiona to są tylko słowa , umowne nazwy, tak jak ty jesteś tutaj Logika, wymyśliłeś sobie taką nazwę i to jest twoje imię na tym forum.
Bóg też wymyślił sobie taką nazwę i powiedział do Mojżesza : Powiesz Izraelowi że Jestem Który Jestem i tak powstało Jahwe, ale to tylko nazwa Imienia Bożego, bo nikt nie zna Imienia Bożego.
Dlatego też mamy w tym nieznanym Imieniu , które nosi Ojciec , Syn i Duch Święty operować.
Ojciec, Syn i Duch Święty mają imię ponad wszelkie imię i żadne znane i nieznane słowo, żadne znane i nie znane imię nie nazwie, nie ujmie i nie pomieści Boga.
Dlatego od początku Imię Boże było tajemnicą, tak jak sam Bóg jest tajemnicą.
A świadkowie Jehowy uparli się że Syn nie jest równy Ojcu , tak jak to ma miejsce na ziemi, gdzie ojciec zawsze starszy jest od syna. Ale później ten syn też staje się ojcem ma swoje dzieci i może ojca nawet przerosnąć, tak np jak Dawid był większy od swojego ojca Jessego , bo był Królem a Jesse nie był królem.
Tak więc widzisz że porównywanie ludzkich ojców i synów w stosunku do Boga jest chybione.
U Boga nie ma czasu , Syn od początku nie jest mniejszy , bo nie ma też żadnego początku, ani nie ma końca, więc i Syn nie dorasta , tak jak to ma miejsce na ziemi i nie może Ojca w niebie przerosnąć, może być Mu tylko równy i Jest Mu równy!
Więc przestań Logika wreszcie ludzi okłamywać z tą swoją chorą organizacją świadków Jehowy, bo nijak nie pojmujecie tego co jest w Piśmie Świętym.
Wszystko pojmujecie na opak, na sposób ludzki , przy ziemnie, tak jak by to stosunki między ludzkie tu na ziemi obowiązywały również w niebie.


Śr lip 27, 2022 19:02
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 11, 12, 13, 14, 15

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL