Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Śr kwi 24, 2024 18:58



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona
 Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga? 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Swołocz napisał(a):
Św. Paweł miał tu na myśli politeistyczne wierzenia starożytnego Rzymu - mówi o demonach, czyli wielu bogach, którym mieszkańcy Cesarstwa składali ofiary. Nie mógł mieć natomiast tu na myśli np. islamu, gdyż tego wówczas jeszcze nie było. Nie mógł mieć też na myśli judaizmu, z którego przecież pochodził i z którego wywodziło się chrześcijaństwo. Więc Paweł nie mówi tu o wszystkich religiach.

(A wcześni buddyści żadnych ofiar nie składali, gdyż zajmowali się oczyszczaniem umysłu, a nie jakimiś bogami).


To znaczy , że według ciebie , obecnie wszystkie religie na świecie są religiami tego samego Boga?


N lip 17, 2022 8:09
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Nie wszystkie. Ale np. islam i judaizm są monoteistyczne i mają wspólne zakresy z chrześcijaństwem, więc pewnie Bóg je akceptuje. Przypuszczam też, że Bóg akceptuje monoteizm hinduski - w końcu ci ludzie urodzili się tam w tej religii i uważają ją za prawdziwą tak samo, jak my uważamy chrześcijaństwo za prawdziwe.

Możliwe też, że skoro w Indiach 500 lat przed Chrystusem nie było dostępu do religii mojżeszowej i pojawił się Budda ze swoją rewolucyjną nauką, to można sądzić, że stało się to z natchnienia Boga.


N lip 17, 2022 12:13
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
A dlaczego islam ma być lepszy niż politeistyczny hinduizm?


N lip 17, 2022 12:17
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Przypuszczam, że jeżeli ktoś urodził się w religii politeistycznej i jest z nią silnie związany, to Bóg akceptuje ten stan, gdyż trudno byłoby wymagać od kogoś zakorzenionego w jakimś wierzeniu - tak jak my w naszym - aby zmieniał na siłę swoją religię.


N lip 17, 2022 12:50
Zobacz profil

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Logika, różnorodność religii można przyrównać do różnorodności ptactwa. Różne są ptaki jedne latają inne nie latają, jedne są roślinożercami a inne jeszcze polują, ale łączy ich jedna rzecz bez której nie były by ptakami- Grawitacja i Powietrze, bez powietrza nie mogły by się unosić na skrzydłach nie mogły by się odrywać od ziemi.
Owszem są religie które nie wierzą w Boga i żyją tak jak by Boga nie było i tu jest właśnie cecha wspólna wszystkich religii - Bóg.


N lip 17, 2022 23:27
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Swołocz napisał(a):
Nie wszystkie. Ale np. islam i judaizm są monoteistyczne i mają wspólne zakresy z chrześcijaństwem, więc pewnie Bóg je akceptuje. Przypuszczam też, że Bóg akceptuje monoteizm hinduski - w końcu ci ludzie urodzili się tam w tej religii i uważają ją za prawdziwą tak samo, jak my uważamy chrześcijaństwo za prawdziwe.

Możliwe też, że skoro w Indiach 500 lat przed Chrystusem nie było dostępu do religii mojżeszowej i pojawił się Budda ze swoją rewolucyjną nauką, to można sądzić, że stało się to z natchnienia Boga.


Oto co powiedział Jezus. Jana 14:6

,,... Odpowiedział mu Jezus: "Ja jestem drogą i prawdą, i życiem. Nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie....,,

Tylko przez Jezusa jest dostęp do Boga.
Zgadza się?


Śr lip 20, 2022 7:58
Zobacz profil

Dołączył(a): N wrz 10, 2017 20:32
Posty: 1443
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
A przed narodzeniem Jezusa był jakiś dostęp do Boga?


Śr lip 20, 2022 8:13
Zobacz profil
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Swołocz napisał(a):
A przed narodzeniem Jezusa był jakiś dostęp do Boga?

Gdy odrzuci się - "Ja i Ojciec jedno jesteśmy" (J 10,30) - to i nie ma dostępu.


Śr lip 20, 2022 8:17

Dołączył(a): N mar 25, 2007 18:09
Posty: 3784
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Logika, i jeszcze ja ci coś dołożę chociaż masz już dość.
Przytoczyłeś świetny fragment z Pisma Świętego , gdzie Jezus mówi że nikt nie przychodzi do Ojca inaczej jak tylko przeze Mnie! ( A dalej pisze, bo Ja i Ojciec Jedno Jesteśmy! Ale wy to już pomijacie, bo to dla was nie wygodne).
To świetny fragment, który przeczy nauce świadków Jehowy, bo nauczacie ludzi, nieznających Pisma Świętego , że Jezus nie jest Bogiem, a tym czasem jak zacytowałeś pisze, że nikt nie może przyjść do Boga inaczej jak tylko przez Jezusa co dowodzi że to właśnie Jezus Jest Tym Bogiem!
Świadkowie Jehowy błędnie nauczają że Ojciec to Ojciec a Jezus to tylko Jego Syn, że Ojciec przecież większy od Syna i tym podobne takie ludzkie, światowe brednie.
A tym czasem w odniesieniu do Boga sprawa ma się zupełnie inaczej, bo oto u Boga nikt nie może przyjść do Ojca bez Jezusa i to jest już zupełnie co innego niż ziemskie stosunki między ojcem a synem. Nie można Boga Ojca i Syna Bożego porównywać do ziemskiego ojca i syna, jak wam świadkowie Jehowy to się spodobało, bo to poważny błąd!
Czy ktoś bez ciebie, na ziemi, nie może przyjść do twojego ojca ? ( jeśli go jeszcze posiadasz)
No widzisz, każdy na ziemi może przyjść do ojca i nie trzeba pytać wcale oto syna.
A tym czasem u Boga wygląda to już zupełnie inaczej i nikt nie może przyjść do Ojca bez Syna co jest dowodem na to że Jezus jest Bogiem, bo : Ja i Ojciec Jedno Jesteśmy!!! - Jak pisze w Piśmie świętym. Tylko że wy świadkowie jehowy nie umiecie i nie chcecie czytać.


Cz lip 21, 2022 1:57
Zobacz profil

Dołączył(a): Pt mar 18, 2022 13:07
Posty: 587
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Jezus powiedział , że jest ,,drogą,, prowadzącą do Boga Ojca Jahwe.
Logicznie rozumując , celem prawdziwych naśladowców Jezusa jest Bóg Ojciec Jahwe a nie Jezus który jest ,,drogą,,.

Jezus powiedział : ,,..ja i Ojciec jedno jesteśmy...,,

Ale już się nie mówi , że Jezus powiedział , że jedno z Ojcem są wszyscy wierni aniołowie i wszyscy wierni ludzie. Jana 17:21

,,... aby wszyscy stanowili jedno, jak Ty, Ojcze, we Mnie, a Ja w Tobie, aby i oni stanowili jedno w Nas,...,,

Nie ma żadnej trójcy.
Zgadza się?

ps. Jana 3:18
,,...Kto nie wierzy, już został osądzony, ponieważ nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego
...,,

Jeśli ktoś nie wierzy w Jezusa jako syna Boga Ojca Jahwe już jest osądzony.
Tak to rozumiem.


Cz lip 21, 2022 7:51
Zobacz profil
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Judaizm, chrześcijaństwo i islam uczą Boga, religie Wschodu uczą świadomości Boga. Jeśli oddzielimy chrześcijaństwo, które stanowi nauki o Jezusie, od chrześcijaństwa które stanowi nauki Jezusa, otrzymujemy naukę o świadomości Boga.


Cz lip 21, 2022 13:52
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Wniosek - logika jest Bogiem.
Powyrywaliście zdania z kontekstu wypowiedzi, zrobiliście szacher macher z interpunkcją, i tylko wy w liczbie 444 tysięcy będziecie zbawieni.
Zasmucę Cię - owe 444 tysiące ŚJ już dawno pomarło, pytanie zatem: a co z wami obecnie żyjącymi aktualnie???


Cz lip 21, 2022 14:09
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Alus napisał(a):
Wniosek - logika jest Bogiem.

Vedanta mówi, że nie ma nic, co nie jest Bogiem, żywy Bóg jest w tobie, jedynym Bogiem, którego należy czcić, jest ludzka dusza w ludzkim ciele.
PS
Skąd taka szczodrość, aż 444 tyś. tyś ŚJ?


Cz lip 21, 2022 15:25
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Cytuj:
Vedanta mówi, że nie ma nic, co nie jest Bogiem, żywy Bóg jest w tobie, jedynym Bogiem, którego należy czcić, jest ludzka dusza w ludzkim ciele.

Duszę zdeprawowanego mordercy, czy pedofila też należy czcić?
"Wierzę w jednego Boga, Ojca wszechmogącego..."Credo. W każdym człowieku "stworzonym na obraz i podobieństwo Boga" (Rdz 1,27) jest cząstka Boga w postaci duszy nieśmiertelnej.
Szczodrość - pomyliłam liczbę z Apokalipsy, winno być 144 tysiące.


Cz lip 21, 2022 15:41
Post Re: Różnorodność religii jako dowód nieistnienia Boga?
Alus napisał(a):
Duszę zdeprawowanego mordercy, czy pedofila też należy czcić? […]
W każdym człowieku "stworzonym na obraz i podobieństwo Boga" (Rdz 1,27) jest cząstka Boga w postaci duszy nieśmiertelnej.
Szczodrość – pomyliłam...

Jeśli nie chcesz czcić cząstki Boga w postaci duszy nieśmiertelnej będącej w ciele człowieka, a zarazem nie będącą duszą człowieka tylko Boga, to nie oznacza ze Boga też nie chcesz czcić? A może odpowiesz sobie jak to będzie w takim razie ze zbawieniem Boskiej duszy, będącej w człowieku?
Może jednak jest coś w tym co mówi Vedanta „jedynym Bogiem, którego należy czcić, jest ludzka dusza w ludzkim ciele”.
PS
Pomyliłaś się o 300 tysięcy duszyczek ŚJ, może ktoś nie tyle się pomylił, ile inaczej zinterpretował czym jest i do kogo należy dusza w człowieku.


Cz lip 21, 2022 16:22
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 215 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Następna strona

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL