Quantcast
Wątki bez odpowiedzi | Aktywne wątki Teraz jest Cz mar 28, 2024 16:45



Odpowiedz w wątku  [ Posty: 15 ] 
 Czy gdyby nie grzech pierworodny to... 
Autor Wiadomość

Dołączył(a): Śr sty 06, 2021 19:47
Posty: 3
Post Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Czy zwierzeta umieralyby smiercia naturalna po pierwsze musimy cos jesc po drugie jakby nie umieraly to ziemia byla by przeludniona a Biblia mowi ze smierc jest skutkiem grzechu pierworodnego. Prosze cos powiedziec na ten temat z gory Dziekuje za odpowiedzi.


Śr sty 06, 2021 19:56
Zobacz profil

Dołączył(a): Cz sty 21, 2021 4:45
Posty: 1
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Pretty good post. I just happened to see your blog and wanted to say that I really enjoy reading your blog posts. I hope you will post again soon. Thank you very much for the useful information.
among us 2


Cz sty 21, 2021 4:56
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
DelTorro napisał(a):
Czy zwierzeta umieralyby smiercia naturalna po pierwsze musimy cos jesc po drugie jakby nie umieraly to ziemia byla by przeludniona a Biblia mowi ze smierc jest skutkiem grzechu pierworodnego. Prosze cos powiedziec na ten temat z gory Dziekuje za odpowiedzi.


A to w Biblii pisze, że w Raju zwierzęta się rozmnażały? a nawet jeśli to i tak w planach był grzech pierworodny, więc to umieranie musiało się zacząć.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Cz sty 21, 2021 9:47
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Czyli przyznajesz, że Bóg zaplanował grzech pierworodny?


Cz sty 21, 2021 11:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Nie słuchaj Robka... Podobno w raju zwierzęta miały się rozmnażać do pewnego etapu, ale nikt nie wie, jak interpretować tę historię z rajem.

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


Cz sty 21, 2021 13:20
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Andy72 napisał(a):
Nie słuchaj Robka... Podobno w raju zwierzęta miały się rozmnażać do pewnego etapu, ale nikt nie wie, jak interpretować tę historię z rajem.

A co z ludźmi? Też mieli się rozmnażać tylko do jakiegoś poziomu?

A może po prostu autorzy Biblii tego nie przemyśleli, tak samo jak fizyki w czasie globalnego potopu i innych bezsensów?


Cz sty 21, 2021 16:14
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
afilatelista napisał(a):
Czyli przyznajesz, że Bóg zaplanował grzech pierworodny?


A niby jak inaczej? przecież jakby Bóg nie chciał do tego doprowadzić, to by pozwolił jeść owoce z każdego drzewa jakie się znajduje w Raju, i grzechu pierworodnego by nie było.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 1:42
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Wt gru 01, 2020 15:01
Posty: 1701
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Robek napisał(a):
A niby jak inaczej? przecież jakby Bóg nie chciał do tego doprowadzić, to by pozwolił jeść owoce z każdego drzewa jakie się znajduje w Raju, i grzechu pierworodnego by nie było.

To dosyć oczywiste, ale większość chrześcijan tego nie dostrzega


Pt sty 22, 2021 6:30
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Robek, raczej nie stawialby w centrum zainteresowania drzewa przypału tzn. poznania dobra i zła i nie posyłałby na ludzi najbardziej przebiegleglego gada ever.
Poza tym, czy Wy nie odkrywacie koła na nowo? Przecież już św Paweł pisał w liście do Rzymian, że Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, żeby wszystkim okazać miłosierdzie.


Pt sty 22, 2021 6:52
Zobacz profil
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
DelTorro napisał(a):
Czy zwierzeta umieralyby smiercia naturalna po pierwsze musimy cos jesc po drugie jakby nie umieraly to ziemia byla by przeludniona a Biblia mowi ze smierc jest skutkiem grzechu pierworodnego. Prosze cos powiedziec na ten temat z gory Dziekuje za odpowiedzi.


Być może umierały. Spór Ewolucjonistów z katolikami nie odbywal wókół samej ewolucji tylko tego czy ewolucja dotyczy też ludzi. Oczywiście pozostaje taka kwestia czy ewolucja jest zgodna ze zdrową filozofią. Odpowiedź brzmi negatywnie

Oczywiście taki pogląd ze ewolucja istnieje ale nie dotyczy ludzi można przyjąć. Ale lepiej by było gdyby się okazało że jednak nie dotyczy


Pt sty 22, 2021 19:17
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Quinque napisał(a):
Oczywiście taki pogląd ze ewolucja istnieje ale nie dotyczy ludzi można przyjąć. Ale lepiej by było gdyby się okazało że jednak nie dotyczy


Nie zrozumiałem o co ci tutaj chodzi? :mrgreen: chcesz powiedzieć że ewolucja ludzi nie dotyczy? i w przychodzących po sobie kolejnych pokoleniach nie ma różnicy? każdy jest taki sam? curka jest dokładną kopią matki, a matka jest dokładną kopią babki?

Sysydlaczek napisał(a):
Robek, raczej nie stawialby w centrum zainteresowania drzewa przypału tzn. poznania dobra i zła i nie posyłałby na ludzi najbardziej przebiegleglego gada ever.


Adam i Ewa żyli w bańce bezstresowego wychowania, funkcjonowanie w normalnym życiowym środowisku, często ludzi zahartuje, nauczy radzić sobie z problemami, tutaj tego nie było, więc można powiedzieć że byli ułomni i to w dość znaczącym stopniu, więc w tej sytuacji nie trzeba węża o nadludzkiej inteligencji :mrgreen: żeby doprowadzić do tego żeby zjedli owoc z tego zakazanego drzewa.
Tutaj wszystko samo się zrobi.

Sysydlaczek napisał(a):
Poza tym, czy Wy nie odkrywacie koła na nowo? Przecież już św Paweł pisał w liście do Rzymian, że Bóg poddał wszystkich nieposłuszeństwu, żeby wszystkim okazać miłosierdzie.


Klasyczna sytuacja w której Bóg lewą ręką uderzył, żeby muc później prawą ręką, w dobroci pogłaskać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


Pt sty 22, 2021 23:04
Zobacz profil

Dołączył(a): N sie 07, 2011 18:17
Posty: 8958
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Robek napisał(a):
Klasyczna sytuacja w której Bóg lewą ręką uderzył, żeby muc później prawą ręką, w dobroci
pogłaskać.

Czy to z powodu jakiegoś trudnego dzieciństwa albo szkoły pod górkę tak nienawidzisz Boga? :o . No dobra, ale dlaczego uważasz że masz misję sprawiać by inni też nienawidzili?

_________________
Co do mnie, nie daj Boże, bym się miał chlubić z czego innego, jak tylko z Krzyża Pana naszego Jezusa Chrystusa.Gal 6:14


So sty 23, 2021 14:34
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Śr sie 15, 2018 19:47
Posty: 1190
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Robek po prostu konsekwentnie realizuje swoje założenia programowe:

Robek napisał(a):
Życze ci Robku wszystkiego najlepszego, dużo słodkich cukierków, gazowanych napojów, i młodych fajnych dziewczyn :mrgreen: aby do końca twoich dni, wypowiedzi na tym forum, były nieprzyjemne, kąśliwe, i bardzo agresywne! byś zniechęcał do siebie wszystkich ludzi jakich na tym forum kiedykolwiek spotkasz! tak mi dopomóż Bóg.
Amen :-D


viewtopic.php?f=9&t=37855&hilit=Urodziny


So sty 23, 2021 14:59
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): Pn gru 30, 2019 12:57
Posty: 364
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Andy72 napisał(a):
. No dobra, ale dlaczego uważasz że masz misję sprawiać by inni też nienawidzili?

Dlaczego uważasz, że słowa Robka podżegają do nienawiści ? Dlatego, że wyraża myśli, które być może wielu wierzących wypiera ze świadomości ? Dlatego, że jego słowa mogą obnażyć fałszywą, wynikającą z lęku "miłość" do Boga ?

*Pomijam fakt, że Robek nie podżega do nienawiści. On po prostu, mniej lub bardziej trafnie ocenia obraz Boga kreślony przez religie. Osobiście mam nadzieje, że jest On dużo lepszym Bogiem, niż na jakiego jest kreowany (tzn. że nie jest czułym tyranem)


So sty 23, 2021 19:46
Zobacz profil
Avatar użytkownika

Dołączył(a): So gru 20, 2014 19:04
Posty: 6825
Post Re: Czy gdyby nie grzech pierworodny to...
Andy72 napisał(a):
Czy to z powodu jakiegoś trudnego dzieciństwa albo szkoły pod górkę tak nienawidzisz Boga? :o . No dobra, ale dlaczego uważasz że masz misję sprawiać by inni też nienawidzili?


Najpierw Bóg uderzył, wygnał ludzi z Raju spowodował że zaczęli umierać cierpieć, później będzie ich głaskał po głowie, mówiąc że już jest w porządku.
To chyba dobrze? chyba pozytywnie to się skończyło?

feelek napisał(a):
Robek po prostu konsekwentnie realizuje swoje założenia programowe:

Robek napisał(a):
Życze ci Robku wszystkiego najlepszego, dużo słodkich cukierków, gazowanych napojów, i młodych fajnych dziewczyn :mrgreen: aby do końca twoich dni, wypowiedzi na tym forum, były nieprzyjemne, kąśliwe, i bardzo agresywne! byś zniechęcał do siebie wszystkich ludzi jakich na tym forum kiedykolwiek spotkasz! tak mi dopomóż Bóg.
Amen :-D


viewtopic.php?f=9&t=37855&hilit=Urodziny


To wszystko się samo robi, tutaj nic nie trzeba się starać.

_________________
Wymyśliłem swoje życie od początku do końca bo to, które dostałem mi się nie podobało.


N sty 24, 2021 1:40
Zobacz profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Odpowiedz w wątku   [ Posty: 15 ] 

Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by Vjacheslav Trushkin for Free Forums/DivisionCore.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL